Kreditēšana kā biznesa vides un risku spogulis

2

Komentāri (2)

kolpants 06.03.2023. 16.15

kas apliecina iepriekš banku sektora teikto – jo uzņēmēji labāk jūtas kādā valstī, proti, jo zemāks ēnu ekonomikas līmenis, mazāka birokrātija, konkurētspējīgāks nodokļu režīms utt., jo lielāks pieprasījums pēc finansējuma un bankas labprātāk kreditē.

Понятно, что представитель ассоциации не сможет прямо и открыто говорить о настоящей проблеме. Латвии, точнее, ее политикам, вначале очень нравилось показывать себя супер успешными. Поэтому до кризиса 2008 года политики не очень стремились присматриваться к раздуванию кредитного пузыря. Да и плюс деньги восточных и южные соседей.. Где тоже ну так..не сильно следили. Хотя тут не можем не упомянуть пример эстонского Данске банка-вообще филиал приличного европейского банка, а такие объемы “гонял”! Сделаем вид, что поверили в невиновность материнского банка..

А потом это все заметили наши западные друзья. Наши решили снова показать себя в первых рядах, только теперь уже в плане “мы святее Папы римского”. И если эстонцы тоже по шее получили, но не делали из этого проблему. То наши устроили банкам такое, что тем было проще вообще деньги не давать, чем рискнуть и потом доказывать, что не верблюд.
Но понятно, что банки стараются особо вслух об этом не говорить, не вызывать гнев, а то раз..и какая проверка будет намного придирчивее..

Вот и вся грустная правда.

0
0
Atbildēt

0

Dace Antuþa 06.03.2023. 11.14

Būtu godīgi jāatzīst, ka vārdojums šajā teikumā ir visai neprecīzs un nepilnīgs, un sniedz nedaudz maldinošu informāciju:
“viens faktors, kas Latvijā negatīvi ietekmē kreditēšanu, ir banku uzraugu noteiktais regulējums attiecībā uz kredītu līmeņa apmēru pret banku kapitālu. Šobrīd Latvijā minētā prasība ir divreiz stingrāka, nekā to pieļauj Eiropas Parlamenta un Padomes regula.”
Būtu nepieciešams minēt precīzi , ka rakstā minētā stingrāka nekā regulā pieļautā minimālā prasība attiecas tikai uz daļu no riska ieguldījumiem nevis uz visām kredītu ekspozīcijām kā rakstā var nolasīt, un turklāt tā attiecas tikai uz daļu no bankām. Pilnīgai ainai arī būtu svarīgi minēt, ka vienlaikus kaimiņvalstīs ir un ir bijušas arī iepriekš spēkā citas papildu prasības kapitālam, kuru apmērs pārsniedz rakstā domāto augstāku riska svaru prasību riska darījumiem, kas segti ar komerciālo nekustamo īpašumu.

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam