No āderēm līdz zvaigznēm 23

Komentāri (23)

Sskaisle 30.01.2023. 09.56

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/monopols/operators-aleksandrs-grebnevs-pret-filmesanas-procesu-ir-jaiztur.a165890/

Manuprāt, tā ir milzīga mediju bezatbildība un nelaime – inteliģences un zināšanu trūkums. Lūk, raidījuma viesis stāsta, ka viņa tēvs krievs ir nepilsonis, jo lai saņemtu pilsonību viņam ir jākārto eksāmens. Bet viņš taču ir dzimis Latvijā. Fašisti un nelieši latvieši – terorizē krievus. Raidījuma vadīdātjam vajadzēja paskaidrot, ka tas eksāmens ir jākārto tāpēc, ka 1991.gadā Latvijā tika atjaunota Latvijas Republikas neatkarība. Netika dibināta jauna neatkarīga Latvijas valsts. Mani senči bija Latvijas Republikas pilsoņi-es pilsonību saņēmu automātiski, bet manai vienaudzei, kura tā paša aizvainojuma dēļ , kā raidījuma viesa tēvs ,nekārto eksāmenu. Kolēges vecāki ieradās Latvijā reizē ar okupācijas armiju. Kolēģe piedzima Latvijā, labi runā latviski, jūt Latviju kā Dzimteni, bet viņai nepienākas pilsonība automātiski. Ja tas neder, tad visiem ir jāvienojas par citas Latvijas valsts dibināšanu. Tā mediju nespēja skaidrot faktus, mediju nespēja sabiedrību izglītot, saliedēt , tā jaunu melu radīšana un veco melu kultivēšanna par sliktajiem latviešiem ir nepiedodama. Mēs maksājam nodokļus, lai sabiedriskie mediji uzturētu nesaskaņas, nesaprašanos un pat naidu sabiedrība. Tam būtu jāmainās.

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 30.01.2023. 10.03

  es mācījos skolā okupācijas laikā. Man mācīja ļoti ideoloģizētu vēsturi. Bet man to mācīja.
  Neatkarīgās Latvijas valsts varneši ir izdomājusi, ka vieglāk ar tautu būs manipulēt, to apzagt un izmantot , ja tā būs dumājaka. Tāpēc vēstures mācīšana skolā ir atcelta. Tā it kā ir integrēta citos mācību priekšmetos, nepaskaidrojot kā tāds fokuss pokuss iespējams – integrēt vēsturi, ja tā netiek mācīta.
  Piemēram, skolotājam ir jāvada stunda par tematu sociālais taisnīgums sabiedrībā un jāintegrēt skolēnu zināšanas vēsturē, ekonomikā, tieslietās. Jautājums – kā integrēt to kā nav. Pieminēt Lielo Franču revolūciju, pat ja skolēniem nav ne jausmas kas tā bija?

  Ja jau tagad mūs ir tik viegli manipulēt, žurnālisti ir tik aprobežoti, tad padomājiet, kas notiks ar sabiedrību, kad par žurnālistiem un ierēdņiem un politiķiem strādās tie, kuri neko nezinu ir stulbi un pelēkie baroni, kurus būs mācījuši privātskolotāji un Rietumu smalkās biznesa skolas.

  Satraukuma ir pamats. Vai tas ir jautājums , par kuru Talmuds saka – liec mierā to, ko tu nevari ietekmēt. Nezinu. Drīzāk jā, nekā nē.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 29.01.2023. 19.31

Uz Daili neiešu kairiša šovinistisko aicinājumu un draudu dēļ. Punkts. Man tas nav pieņemami, ka draud pievienoties Krievijai, jo Latgalei visa pārējā Latvija darot pāri.

Un vēl – tā apzagt tautu un tad iet baudīt Brandu – tpu tu čekistainā negantība.
Biju otrreiz uz Lancmani, šodien tik 3,50 par izstādi, ne 6 eur kā iepriekš. Tā kā – izmantoju citus gara piebarošanas avotus.

0
0
Atbildēt

0

Betija78 29.01.2023. 01.40

Varbūt Kārina Pētersonei kādreiz būs jāatbild uz jautājumu, kāpēc viņas virsvadībā nolikvidēja brīnišķīgu avīzi – Literatūra Un Māksla. Un ko tad šī kundze izdarīja ar Operetes teātri?

+3
0
Atbildēt

2

  QAnon > Betija78 29.01.2023. 13.54

  Operetes teātri krievu bandītiem bordeļa ierīkošanai atdeva krievmīlis, Pauls, kaut arī čekas viķirāne Pētersone tur arī varēja būt pielikusi savu roku.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Betija78 29.01.2023. 17.21

  Nē, nebūs jāatbild nekad.
  Inteliģence Atmodu nodeva čekistu virskontrolei un Karina Pētersone jau nu nebija ne pirmā, ne pēdējā, kura to pieņēma un tam sekoja.

  Es sapratu,ka uz Rietumiem okupācijas laikā nevarēja tikt bez čekistu atļaujas, es nojautu, ka privilēģijas kā iepirkšanās bonusveikalos ir jānopelna, bet ….ka tā kolaborācija , tā nodevība ir bijusi tik asiņaini dubļaina, tam man iztēle bija par mazu.

  Lancmaņa gleznu izstādē ir izcila glezna – Latvijas tēls kā Laimdota – kā vāja, bāla, gandrīzbezspēcīga sieviete un tai apkārtesošie – Alkatība, Nodevoba, Salkaisle u.c.- treknās dzīvelīgās miesās.

  Un mana svēta pārliecība ir tā, ka ja mēs nespējam visus kolaboracionistus, nodevējus nosodīt, tad pa vienam – Upīti, tad Atālu, tad Artmani, tad Pētersoni – nav īsti godīgi. Varu to saprast, bet taisnīgi tas nav.
  Kā personīgu nodevību, kas dziļi sāpēja un sāp un ko īsti laikam nepiedošu uzskatu Ziedoņa sadarbību ar čeku. Jo viņa dzeja , viņa petsonība man kaut kā bija dziļāk dvēselē ietikusi.

  Varbūt Betijai tā ir ar Pētersoni, man tā nav.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Betija78 29.01.2023. 01.31

Mana mūža aktrise ir Antra Liedskalniņa.Absolūti ģeniāla un neatkārtojama māksliniece.
Izlasīju Mudītes Šneideres grāmatas gan par Antru, gan Mudītes vīru – skaisto un talantīgo Hariju Liepiņu un mans secinājums – tik patiesi un sirdsgudri par viņiem var uzrakstīt cilvēks, kas viņus ļoti mīl, pie tam mīl šā vārda visaugstākajā pakāpē. Vai grāmata man lika paskatīties uz māksliniekiem citādāk, vai Šneidere viņus ir noniecinājusi?
Nē. Antra Liedskalniņa un Harijs Liepiņš tāpat palika uz pjedestāla. Un paliks mūžam. kā lieli talanti.

+1
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > Betija78 29.01.2023. 17.32

  Man pat šermuļi noskrēja atceroties tās sarakstītās riebeklības. Bet nu Debess mums viena, apvārsnis katram savs tas nu gan

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 28.01.2023. 11.00

Jāraksta otrreiz
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/mediju-anatomija/zurnalistu-un-ari-kino-veidotaju-atbildiba.-saruna-ar-rezisoru-s.a171454/

noklausies, ka sabiedrisko mediju raidījums manipulē ar vēsturi , ar cilvēku apziņam – proti ST visā nopientībā apgalvo un žurnāliste neiebilst , ka cara laiki Latvijā – 1701 – 1918.g. esot bijuši ļoti labvēlīgi nacionālo minoritāšu attīstībai , dzīvošanai. Tiešām?

Aizliegums publicēt grāmatas latviešu valodā, kauna tāfeles kaklā ar uzrakstu -Es runāju latviski, krievu baznīcu uzcelšana visās mazpilsētās , kur pat nebija krievu. Un par antisemītismu, kas plauka un zela Krievijā, bet nebija Latvijā – vismaz tajos cara laikos .

Te ir Tavs – es necepos, man vienlga. Un te ir Krievijas kremļa maigā vara! Un te ir vēstures nemācīšana skolās!

Te ir sabiedrības degradācija, kad vieni – kariņš , levits un visi tie alakatīgie cūkas paēdīs uz citu , mazāk nekaunīgo rēkina

Un par to nedrikst necepties, nerunāt, neklusēt

0
-1
Atbildēt

1

  Saulespuķe > Sskaisle 28.01.2023. 11.33

  Kā vienmēr – viens par meitu, otrs par kleitu. Izlasi kādreiz uzmanīgi, kas tiek atbildēts. Es necepos par privātās dzīves apspriešanu. Ne vairāk un ne mazāk.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Saulespuķe 29.01.2023. 17.28

  Nē, viss ir par to pašu – par mūsu mentalitāti, par mūsu …
  Kad būšu pie PC – iekopēšu vēl no LR1 kā tiek melots par vēsturi.

  Vakar Panorāmā stāsta par teroraktu Izraēlā, pie sinagogas 7 nogalinātie. Bet – nepateica, ka pirms tam – cik tur dienas iepriekš izraēļu armija nogalināja 10 palestīniešus. Visticamāk bez tiesas, par aizdomām uz terorismu. Un ir atšķirība, kā notikumu pasniedz – cik vienpusēji sabiedriskie mediji un cik plaši privātie, vai ārvalstu mediji.

  Nepietiek, ka mūs ekonomiski aplaupa, apspiež , izmanto, vēl ar mums manipulē, liedz mums objektīvu informāciju.

  Par to būtu jākliedz. Ļoti.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Saulespuķe > Sskaisle 29.01.2023. 18.58

  Aizej labāk uz Brandu. Ir vērts.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > Sskaisle 29.01.2023. 21.46

  Vispār jau Palestīna, tā ir žīdu: izraēļu un jūdu, zeme un arābi tur ir tik pat leģitīmi, kā krievi Latvijā, vai osetīni Samačablo. Tādu palestīniešu tautu izdomāja kremļa politehnologi, kad saprata, ka IPSR (Izraēlas) tiem nespīd.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > QAnon 30.01.2023. 10.08

  vispār runa ir par valsts tv ziņu objektivitāti nevis konflikta būtību Izraēlā.
  Kaut gan tas, kas notiek Izraēlā mums būtu apspriešanas un diskusijas vērts.

  Piemēram, palestīniešu skaita pieaugums un attiecīgi – parlamentā palestīniešu pārstāvniecības pieaugums. Izraēļu un latviešu negatīvie dzimstības rādītāji.
  Un par daudzām citām lietām domāju,ka no Izraēlas būt vērtīga, apspriežama pieredze.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 27.01.2023. 16.35

Bērnībā manai skolasbiedrenei tētis katru vakaru bija piedzēries, rukšķēja kā cūka un izskatījās kā cūka.
Bija daži bērni, kuri viņu tādu pakritušu vai grīļīgu visādi izsmēja, grūstīja, apmētāja, vai ko līdzīgu.
Es jau toreiz, bērns būdams sapratu, ka tas cilvēks ir slims. Kaut vai zilsarkanās sejas dēļ.
Vēlāk esot pieaugušai sapratu, ka alkoholisms ir ļoti smaga slimība.

Ja šneidere būtu par Liepiņu Hariju un Liedskalniņu rakstījusi kā par aktieriem, kā par kolaboracionistiem, vai pārcentīgiem seksotājiem- es to saprastu, bet ja sīki un detalizēti aprakstu divu ģeniālu aktieru nāvi alkoholisma slimības dēļ- tad to es nespēju pieņemt un nespēju attaisnot.

Man šneidere ir patiešām absolūti negatīvs cilvēks, jo pēc manas sapratnes viņa ir noniecinājusi divus izcilus talantus, viņu piemiņu. Iespējams profesionālas greizsirdības dēļ.

Publikai laikam patika. Man nē.

+1
-2
Atbildēt

2

  Saulespuķe > Sskaisle 27.01.2023. 17.51

  Par šo tēmu bija plaša diskusija FB Grāmatnieku grupā, kurā vairākums izteica līdzīgu viedokli.

  +1
  -1
  Atbildēt

  3

  Sskaisle > Saulespuķe 28.01.2023. 08.53

  Laimīgu Tev Jauno gadu!
  Es domāju, ka tēma par to, cik daudz sabiedrībai būtu jāzin par kultūras, inteliģences cilvēku personīgo dzīvi, ir sabiedriskās diskusijas vērta.
  Diemžēl pie mums tas nenotiek. Kaut kāda sarakstīšanās FB vai tviterī tiek nosaukta par sabiedrības diskusiju. Kaut gan kultūrtautas diskutē sabiedriskajos medijos.

  Par politiķiem mums ir jāzin viss, t.sk. par slimībām un seks.orientāciju. Tomēr jo īpaši, viņu uzskati, pārliecība, izglītības līmenis utt.

  Savukārt par kultūras cilvēkiem – man tiešām riebj, cik dzelteni esam kļuvuši.

  Bija filma par Cilinski, par L. Leimani, tagad par Liepiņu. Un tajās tik daudz tādas cilvēka privātās dzīves , kas ir tikai prastas ziņkāres apmuerināšana.
  Labi, ka par Cilinski pasaka – viņš bija varas – okupācijas varas luteklis, jo kalpoja šai varai. Tas mums jāzin, jāsaprot, bet malt visu laiku to, kā viņš tos labumus izmantoja – priekš kam. Tā vietā lai mīļākā lielītos, cik laba dzīve bija, lai vēl kāds teātrmīlis savu viedokli par viņa aktiermākslu izsaka.

  Gekai bija filma par K.Fridrihsonu. Tā ir poētiska, pārpoetizēta filma tiem, kuri zin K.F. dzīvesstāstu. Tā vietā , lai stāstītu par K.F.sievietēm, izstāsti labāk viņa izsūtīšanas, apcietināšanas stāstu.

  Par A.Žagaru mums ir sab.mediju filma, cik labs brālis viņš bija, bet mums nav ne filma, pat ne raidījums, kas parāda A.Ž. kā profesionāli. Kāda ir viņa vieta mūsu kultūrā.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  Saulespuķe > Sskaisle 28.01.2023. 09.47

  Paldies, Tev tāpat!
  Man šī interese par privātajām dzīvēm atgādina Gunas Zariņas bibliotekāri no Latviešu mīlestības. Es par to pasmaidu, bet necepos.
  Kaut kur lasīju, ka prognozes attiecībā uz kultūras pasākumu apmeklētības samazinājumu dēļ cenu kāpuma nav piepildījušās – zāles pilnas, biļetes izpirktas… Nu nezinu – manuprāt, ir būtiski – gandrīz uz pusi – samazinājies izrāžu skaits, par kvaliāti nemaz nerunājot.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Saulespuķe 28.01.2023. 09.04

  Tagad pasaule spriež par princi Hariju. Ai, pat nezinu, viņam ir tas tituls vai viņš no tā atteicās.

  Protams, mediju uzmanība var būt apgrūtinoša un riebīga, bet ….vai tad harijs tos miljonus – laikam 50 , ar to pašu mediju palīdzību nepelna?

  Ja lasu medijus – domāju, sasodīts – rukšāne visos portālos par saviem suņiem un savu bērnu laimi stāsta slapju muti. Pa starpām pažēlojoties, ka slikti, ka viņu otrreiz neievēlēja saeimā. Par deputātes darbu, par politiku pāris vārdu. Viss.
  Tad kā vaina tā ir – žurnālistu? Sabiedrības? Manipulatores rukšānes izvēle ? Sak- kā es jūs mīlu un sunīšus arī.

  Tad tas ir viss mūsu publiskās komunikācijas līmenis? Sabiedrības un inteliģences, ja es iedrošinos rukšāni tai pieskaitīt, sarunas līmenis?
  Es ne vienmēr piekrītu viņas uzskatiem, bet Karina Pētersone man ir kā simbols, viens no simboliem, ka veselais , t.i. kolektīvais latviešu tautas saprāts nav vēl iznīcis. Es vienmēr !!! izlasu, noskatos, ko viņa saka un viņā ieklausos. Domāju – ak, viņas laimīgā ģimene, apskaužu. No sirds. Tādus kā viņi ir vēl biežāk – piedodiet, jālaiž ēterā.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Saulespuķe 28.01.2023. 09.10

  Tagad skatos , lasu Imantu Lacmani. Kāds viņš ir talants! Cik skaista, izkopta, inteliģenta ir viņa valoda!
  Man tik žēl, ka nevaru otrreiz aiziet uz muzeju viņa darbu izstādi otrreiz skatīties. Tas ir briesmīgi, ka nabagiem liedz kultūru.

  Lūk, jūtjūbī Lancmanis stāsta par 1905.gadu, par agrāro reformu. Un viņš maksimāli delikāti pasaka, ka
  mēs nerīkojāmies kā kultūrtauta attiecībā uz vācbaltu kultūras mantojumu. Un diemžēl man viņam jāpiekrīt. Un ka mēs to nedaram pat vēl šobrīd. Mēs IR orku princesi grevcovu nolamājam par vatņici, bet tālāk paši netiekam. Mēs esam daudz daudz tuvāki tai vatņiku nekultūrai kā Eiropas kultūrai

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Sskaisle 28.01.2023. 09.15

  Jūtjūbī ir filmu sērija par pēdējo dzīvo Mediči dzimtas vīrieti, kurš Itālijā – Toskānas reģionā ceļo pa Mediči dzimtas ” pieturvietām”.

  Ar milzīgu baudu skatos tās skaistās villas, pilis, iekoptās ainavas un….
  ar sāpēm domāju par mūsu valsts, mūsu sabiedrības nespēju tāpat sakopt savas pilis, muižas, savu vēsturisko mantojumu.

  Tā vietā par kultūru mums pasniedz ģeniālu cilvēku posta un slimību iztirzāšanu, apcerēšanu.

  Man par to ir gauži žēl, ka ļaujamies saniedrisko mediju – nu jāsaka – vatņikošanai, orkizēšanai, kremliskošanai.

  Tāds ir mans viedoklis.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > Sskaisle 31.01.2023. 19.51

  Ko tur par aktierīšiem, bohēmai ir jādzer, vai jālieto narkotikas, vai vismaz jāstumda fekālijas, vai viss kopā. Atcerēsimies labāk vienus no pasaules izcilākiem muzikantiem, kuri praktiski vienā laikā un vecumā un no vienām narkotikām, atvadījās no dzīves: Jimi Hendrix, Janis Joplin un Jim Morrison.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Vija Dzelme 27.01.2023. 11.18

Visu cieņu Mudītei Šneiderei! Apbrīnojami stipra un sirdsgudra sieviete! Pareizi vien ir, ka katram jāsāk ar sevi, nevis jāmetas vainot pasauli pat tad, ja gadījies izkāpt no gultas ar kreiso kāju.

+2
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam