Pārdomas pēc diskusijas par vēstures nozīmi izglītībā 6

Komentāri (6)

Kristîne Kornijanova 18.01.2023. 15.28

Pirmkārt, nevis Vēstures skolotāju biedrība, bet Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrība. Jo jau nezin cik gadus atpakaļ šie skolotāji saprata, ka šīs abas jomas ir cieši saistītas un viens otru papildina. Šodienas diskusija parāda, ka tomēr nē!!!
Otrkārt, varētu beidzot cilvēki no malas beigt spriest, ko māca un, galvenais, ko nemāca skolās, lūkojoties tikai noteikumos un standartos un, domājot, ja skolotājam konkrēti neierakstīs valstij svarīgas lietas, skolotājs par tām nerunās un vēstures un sociālo zinātņu stundās runās par ko – melnajiem caurumiem kosmosā????
Šādi man būtu kontrargumenti gandrīz katrai autora atkāpei, bet neredzu, ka kāds ir gatavs uzklausīt dažādus viedokļus. Vieglāk ir savākties vienas puses pārstāvjiem, apdullināt nacionālkonservatīvu prezidentu ar šausmu ainām un vienprātīgi svinīgi pieņemt rezolūcijas.

0
0
Atbildēt

1

  kolpants > Kristîne Kornijanova 18.01.2023. 16.46

  domājot, ja skolotājam konkrēti neierakstīs valstij svarīgas lietas, skolotājs par tām nerunās un vēstures un sociālo zinātņu stundās runās par ko – melnajiem caurumiem kosmosā????

  не так. Волнение не о том, что он не расскажет. Волнение о том – а вдруг он расскажет не так, как “правильно”. Поэтому и хотят максимально прописать все слова и фразы, чтобы не забыл. Хотя ведь по сути и так в учебниках уже дают правильные трактовки. Осталось только еще учеников просить сообщать “куда следует”, если вдруг учитель что не по учебнику скажет. Как говорится, добро пожаловать в “СССР-2”

  0
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 18.01.2023. 14.57

Valsts aizstāvim, kurš gatavs ziedot savu dzīvību, ir jāzina, par ko viņš cīnās, kas ir tās vērtības un unikālais kultūras mantojums, ko jāaizstāv.

Ну то есть автор подтверждает старую истину “историю пишут победители”. И весь на самом деле вопрос-в какой именно точке времени сейчас кто принят победителем.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 17.01.2023. 07.47

Mani šobrīd vairāk uztrauc levita kārtējā aplamība – t.i. – nevis uzstādīt konkrētas prasības jau esošajiem atbildīgajiem ierēdņiem, institūcijām nākt ar priekšlikumiem par situācijas uzlabošanu vēstures mācīšanā , bet atkal dibināt jaunas komisijas, jaunus amatus, lai atkal būtu jauni izdevumi valsts budžetam un lai valsts apmaksātie ierēdņi atbildību noveltu no sevis, liktu uz bezjēdzīgajām komisijām.

Vakar izlasīju, ka Ukrainas atbalstam ziedojuši apmēram 56% Latvijas iedzīvotāju. Tātad apmēram puse Latvijas cilvēku Ukraiņus neatbalsta, visticamāk to neatbalstītāju lielākā daļa ir Putina atbalstītāji.

Latvijas valsts vara – saeima, valdība, prezis ar savu harēmu, vid, knab, prokuratūra, vdd nespēj strādāt sekmīgi, rezultatīvi. Vinnētāji, ieguvēji ir tie, kuri no valsts aizbraukuši un sākuši jaunas, drošākas dzīves ārzemēs.

Mēs palikušie esam pakļauti tam stresam, ko ikdienā rada agresīvā kaimiņvalsts krievija un mūsu pašu valsts Latvija.

Un šādā situācijā , ko dara Latvijas valsts – likvidē skolas un likvidē zināšanu apguvi.

Trūkst vārdu, lai izteiktu savu sašutumu.

Ja nemaldos, vismaz skolotāju aprindās tā runā, ka IZM ierēdņiem, aģentūru vad. un skola2030 atbildīgajiem nevienam alga nav mazāka par 4 000 eur. Ja kļūdos, tad izstāstiet, kā ir patiesībā. Vai tā nav adekvāta alga Latvijā, lai no tās saņemējiem pieprasītu atbildīgu rezultātu? Vai nav jāsākar to, vai vismaztas arī jāuzsver paziņojumos sabiedrībai?

0
-1
Atbildēt

1

  kolpants > Sskaisle 18.01.2023. 15.01

  Vakar izlasīju, ka Ukrainas atbalstam ziedojuši apmēram 56% Latvijas iedzīvotāju. Tātad apmēram puse Latvijas cilvēku Ukraiņus neatbalsta, visticamāk to neatbalstītāju lielākā daļa ir Putina atbalstītāji.

  Логика “шариковых”, которые предлагали купить профессору журнал в помощь детям Африки: ах раз не хотите журнал купить, не жалеете детей? Детей жалею, покупать журнал не хочу. Ага, значит, не жалеете.
  Я не поддерживаю Путина ни до 24.02, ни после. Но и не жертвовал Украине. Это мое ПРАВО! И не нужно сейчас устраивать тут такое же патриотическое ДЕЙСТВО как в той же России. Только там сейчас публично требуют поддерживать войну, не называя войной а у нас – осуждать. Особенно прям у русских требуют. Будто если я этнический русский, то каким-то раком несу ответственность за действия России и Путина сейчас.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > kolpants 18.01.2023. 20.04

  Krievi, tas ir kolektīvais putins, tāpat kā bija kolektīvais staļins un ir pilnībā atbildīgi par visām abu viskrieviskāko necilvēku pastrādātām zvērībām, tāpēc viennozīmīgi Ukrainas karam jābeidzas ar 20-30 miljoniem krievu militāristu, popu, bajāru, ideologu un propagandonu nāvessodiem, trīskāršai krievu decimācijai un atlikušo totālai deklasēšanai uz visas Cilvēku planētas.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam