Elektrība ir tumša lieta, kas gaiši spīd 2

Komentāri (2)

kolpants 13.12.2022. 17.21

Как там недавно приводили пояснение по поводу ценообразования на Нордпул. Сразу в двух словах и не понять и не объяснить, очевидно, так и задумано было. В общем, общая цена на все 100% энергии на этот момент на бирже определяется от стоимости энергии от самого дорогого ресурса. То есть, грубо говоря, если 99% энергии произведено на когенерационных станциях по цене 100 EUR/MWh,а 1% на газовых ТЕЦ по цене 400 EUR/MWh, то все 100% будут на бирже торговаться по… 4000 EUR/MWh! И никаких там средних цен, или хотя бы средневзвешенных- 400 и точка!

Теперь понятно, откуда неслабые прибыли у Латвэнерго и прочих энергопроизводителей. И спрашивается, зачем им мечтать о падении цен, если падение потребления в мегаватах отлично скомпенсировано ростом цены за этот мегават

0
0
Atbildēt

0

QAnon 13.12.2022. 11.26

Tāpat kā noziedznieku firmas par OIK atļauju, kas patērētāju maciņus patukšojušas par vairākiem miljardiem, pirkšanu sarunāja ar Dombrovski, Kamparu, Pavļutu un Pūci, tāpat par Saules parku izveidošanu sarunās ar to vietā nākušiem, jo tie būs tādi pat nolādēti morālie kropļi, kā iepriekš minētie. Brisele, ja vien neskaita Ždanoku, Dombrovski, Ījābu, Ameriku un Ušakovu, nebūt nav ieinteresēta padarīt Latviju par nevalsti. Šeit jāskatās Maskavas virzienā.
Sienu nu noteikti nevar uzskatīt par energoresursu, tas viss ir jāizbaro govīm un aitām, kuras dzīvas var pārdot arābu valstīm un to tirgus desmitiemkārt pārsniedz Latvijas iespējas saražot. Energo resurss ir ar cukuru un olbaltumvielām bagātināts produkts, ko baktērijas lopiņu zarnās saražojušas.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam