Valoda ir vara

4

Komentāri (4)

Sskaisle 20.09.2022. 08.47

Vakardien operā biju uz lekciju- Sarunas pirms pirmizrādes par Lehāra Jautro atraitni. Zāle bija pilna,pasākums – izcils. Bet – cik cilvēkiem pieejams?

Vispār jā ….ļoti skumji,ļoti.

Brālis sašutis,ka tiesā viņķeli. Es saku,ka takš visa šī koalīcija un valdība pa gsbalu smirdēja pēc korupcijas.

Un mēs aizrunājāmies par vakcināciju,par tautu inteliģenci. Par skandināviem,kuri brīvprātīgi vakcinējās, uzticējās speciālistiem un izdzīvoja. Un par mūsu bauriem,kuri neuzticējās un apmira… un protams, politiķiem,kuri korumpējās pat uz pandēmijas rēķina

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 20.09.2022. 08.40

LA.LV ir fotoreportāža par M.Zālītes jubilejas koncertu. Izlasīju komentārus un secināju – tādi esam un būsim vēl lumpenizētāki. Jo izglītība un kultūra ir arvien mazākam cilvēku lokam pieejama.

Pirms gadiem 30 es intervēju ulmaņlaika cilvēkus savā dzimtajā pusē. Un tas,ko es ievēroju, ka viņi visi bija ar pašcieņu, izkoptu valodu, cieņpilnu attieksmi pret cilvēkiem. Neviens! par krieviem- okupantiem neteica cūkas,maitas vai kaut kā tā.

Izlasiet ,ko raksta par Zālīti. Nav mana dzejniece utt.,bet ….patiesībā dzejas panti jau skaisti,bet mani šausmina tas hameleonisms,tā melošana,ka čekustu laikos varēja brīvi ceļot,nevajafzēja slinkot

Bet par cūku nosaukt…. tas laikam ir tikai normāli tautai,kura noliedz izglītību,kurai kultūra ir liegta vai stipri ierobežota.

0
0
Atbildēt

0

kolpants 17.09.2022. 13.25

Конечно, власть! а еще умелое превращение в “палку-наказалку”. Как и было задумано

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 15.09.2022. 11.05

nr 1 valoda ir vara un tieši tāpēc Latvijas valsts un RD ir ieviesušas divvalodību, lai pierādītu,ka krievvalodigie ir vara Latvijā. Elektrum mājas lepni uzrakstīts – ar 1.sept. tikai latviski, bet telefonā – russkij jazik – vibir…
Es domāju, es nevaru to pierādīt, bet es domāju, ka krievvalodīgo varas nostiprināšanai Latvijā kremlim ir savi aģenti. Un man pat ir konkrētas perosnas, kuras es nevaru te minēt, jo tās ir tikai manas domas.

Nr2 – esmu bijusi kritiska pret L.Langu, bet tagad viņa ir mana varone. Atbalstu katru viņas vārdu un darbību. Paldies Tam Kungam Debesīs, ka tāds cilvēks mums ir. Un paldies Langai. Cienu un apbrīnoju .

nr3 – par literatūrkritiku. Domāju, ka viena problēma ir personību trūkums . Klau – tur nevar tā, ka visiem labs, tur jābūt ar mugurkaulu un vismaz kaut cik finansiāli neatkarīgam. Un es domāju, ka ideāli būtu pāris vai trīs kritiķi, kuri pārstāv dažādus viedokļus. Piem Jundzes grāmatu par Veidenbaumu iznanalizet – kas ir labi, kas nē, un galvenais – kāpēc. Ta lai lasītājs tiktu izglītots, audzināts. Es nevaru šo gramatu izlasīt pašas uzliktu barjeru, iedomu dēļ. Rājos ar sevi, bet nu varbūt saņemšos, bet būtu ideāli,ja būtu iespējams uzklausīt profesionaļu , nevis pielidēju un iznireļu, lai neteiktu korumpantu viedokļus.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam