Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

19

Komentāri (19)

Sskaisle 26.07.2022. 19.20

Jau iepriekš minēju – par gudriem prātiem un viņu idejām par to, kādām jābūt pilsētām.

Latvijā pilsētas tēvi,gluži kā valdiba – nodarbojas ikai ar naudas apgūšanu, kā pašiem, nevis cilvēkiem labāk

https://cicero.podigee.io/22-neue-episode

Was tun gegen Wohnungsnot und steigende Mieten? Der Staat jedenfalls will die Probleme mit großangelegten Bauprogrammen in den Griff kriegen. Für den Architekten Hans Kollhoff ist das ein Irrweg. Denn damit würde nur wieder trostlose Quartiere geschaffen, die den menschlichen Bedürfnissen widerstreben. Das angesagte „ökologischen Bauen“ sei noch dazu eine einzige Mogelpackung: Da würden Wegwerf-Gebäude für eine heimatlose Gesellschaft konzipiert.

0
0
Atbildēt

0

Elektriķa dēls 26.07.2022. 14.25

Vai nav dīvaini, tad kad pie varas bija Ušakovs viņš sūdzējās, ka valsts vara viņam kā opozīcijā esošas partiju pārstāvošam politiķim visādi traucēja efektīvi saimniekot Rīgā. Savukārt viens no viņa oponentu argumentiem priekšvēlēšanu cīnās bija, ka viņi redz realizēšot vienotu politiku ar valsts varu un viss notikšot daudz labāk.
Taču kā dzied tai dziesmā “bet dzīvē viss ir citādāk…” . Tieši Staķim iznāca domstarpības ar valsts varu ministra personā, ka viņš pat protestējot demonstratīvi izstājās no iepriekš pārstāvētātās partijas !
Staķis arī komentējot norādā uz faktiem, kas traucē “būt TIKPAT labi finansētai pilsētai, kā citas pašvaldības” un ka tieši valsts varas realizētā politika ir tā kas traucē Rīgai attīstīties.
Viss iepriekšminētais tikai apliecina, ka partijām kā tādām un to pārstāvošajām amatpesonām jau nav nekādas vienotas, partiju ideoloģijā balstītas, politikas un galvenais RĪCĪBAS!

+1
0
Atbildēt

1

  kolpants > Elektriķa dēls 26.07.2022. 16.35

  Ну почему же странно. Это просто означало, что искали любой повод, лишь бы критиковать именно Ушакова. А как заняли его место, так и…

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 25.07.2022. 17.05

Jā un vēl.
Mums saka,ka Ušakovs un Ameriks Rīgu izsaimniekoja. Tagad abi bauda dzīvi Briselē.
Tad jau staķis ar visiem staķīšiem var justies droši – gan jau iedos ordeni, lai tauta aizrijas ar kritiku un neapmierinātību…

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 25.07.2022. 17.03

Fb ir tāds – latvieši ceļo. Tur viena stāsta- braukājam pa Eiropu – Somijā runā somiski, Lietuvā – lietuviski, Francijā – franciski, tikai Latvijā – krieviski.

Kamēr šo rakstu – manā sētā iet uz skaļāko častuškas. Jau kādu stundu. Laikam timēr zvanīšu RPP- nu nav tas normāli,kā mazā krievu minoritāte uzvedās publiskajā telpā. Nu nav!

0
0
Atbildēt

1

  kolpants > Sskaisle 26.07.2022. 16.34

  То есть если бы громко играла латышская группа, было бы ок? Дело только в том, что громко на русском?
  Ну собственно, это ожидаемо. Как и с мусором. Если чистокровный латыш помусорит, то вроде как уже и “свое не пахнет”, верно?

  0
  0
  Atbildēt

  2

  QAnon > kolpants 26.07.2022. 17.14

  Krievu zvēriskās uzvedības pamats bija dostojevski, tolstoji un puškini, bet krievu popsa vispār degradē līdz dzīvnieka stāvoklim. Krievs, tas ir traģisku apstākļu sakritība, kā varmācīgā pievēršana Bizantijas sātaniskai ideoloģijai, 300 gadus mongoļu jūgs, tūkstoš verdzības gadi, mākslīgā valoda un nekultūra. Bez kāda no tā jūs, iespējams, būtu grūti atšķirt no normāla soma, poļa, turka, ķīnieša vai tungusa.
  Ne jau tāpat vien Turcijas, Ēģiptes un citos kurortos viesnīcas piedāvāja opciju https://www.holidaycheck.de/foren/aegypten-48/-hotel-ohne-russische-touristen-7856 , bet, domāju, tagad tā jau sen vairs nav opcija bet elementāra norma.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > QAnon 27.07.2022. 00.19

  Не трать своё время) я давно пончо, что тебе попросту в своё время русская девушка отказала, вот ты до сих пор и бесишься. Ну а европейская редакция ИР, судя по всему, вовсе не против таких мыслей

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > kolpants 27.07.2022. 11.32

  No kā tikai man dzīvē nav nācies saņemt atteikumu un cik vēl tādu nebūs, tomēr nemēģināsi man iestumt, ka 80% planētas iedzīvotāju klaji negatīvā attieksme pret jums saistīta ar to, ka viņiem nav iedevusi kāda krievene un, noteikti, es neesmu bijis vismaz 99% pasaules viesnīcu, kur viesiem ir apsolīts, ka viņi, viņu sievas un bērni būs pasargāti tur sastapt kādu krievu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > kolpants 26.07.2022. 19.22

  nē – kolpant, elle jun indija, tu latvieti vari žņaugt, viņš knapi pīkstēs, kamēr krievs kliedz kā stepē horizontu redzēt nevarētu – tas ir nenormāli – nu ir – un zvanīšu policijai atkal – nu te cilveki dzīvo un ar to vajag rēķināties

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Sskaisle 27.07.2022. 00.21

  Да, конечно, так и есть! Всегда кругом другие кричат, одни латыши тихие, всë кто-то мешает! То шведы, то русские, то немцы и т. Д.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 25.07.2022. 16.59

Mani tracina netīrība.
Vai centra cilvēkiem nī ir tik daudzas reizes lielāks,ka tur ielas ir kaut cik tīrītas, vismaz reizi mēnesī,kamēr ap manu māju ir vietas,kur guļ pērno lapu kaudzes, gruži utt.

Šlesers ar muļķu zemesv panu FB demonstrē video,kurā staķīti no putekļiem notīra 3 sekundēs. Kamēr rd par katra staķīša tīrīšanu maksājot 15 eur un tas esot ilgs process. Tātad – korupcija, soc. nevienlīdzība,netaisnīgums

Pavērojiet,cik kondicionieri ir pie lepnām mājn,cik – pie nabagu mājām.

Valsts esot jau gandrīz miljonu samaksājusi elektroauto pircējiem,kamēr riteņu iegādei – pigu.

Nav pieņemami tie parkoleti un dzīvās dabas iznīcināšana,ko turpina staķa dome.

0
0
Atbildēt

0

kolpants 25.07.2022. 16.30

Может, просто нельзя так вот сравнивать, поэтому и результаты такие?
Во-вторых, период 2010-2018 трудно учитывать, так как центральные власти как только могли, ставили палки Риге в колеса, по одной простой причине-чтобы Ушакову снижать популярность.
Достаточно вспомнить критику – Рига высасывает жителей Латвии и концентрирует экономику, нужно давать развиваться регионам. Как только мэром стал “свой”, акценты тут же поменялись: Рига должна быть центром притяжения не только Латвии, но и Балтии!
И еще-Рига уже во времена СССР превращалась в большой город. Сравните, сколько жителей было в столицах Эстонии и Литвы. Поэтому сейчас народ, подняв благосостояние, в любом случае хочет уезжать из многоэтажек в зеленый пригород. Насколько не улучшай Ригу, все равно большинству состоятельных будет приятнее жить в своем доме или усадьбе. Аналогично и у средне обеспеченных. Все равно мне приятнее за окном видеть малоэтажную и частную застройку, даже если в Риге кругом будут новые многоэтажки.

0
0
Atbildēt

0

Ieva Smaidīgā 25.07.2022. 12.12

Papildinājums PPP līdzīgu projektu izveidē:

Vērts būtu izskatīt pamata iemeslus, kādēļ cilvēki labprātāk savas dzīvesvietas izvēlas pierīgas rajonā no citām perspektīvām- Rīgas ostas netīrumi, kas sakrājas klusā centra aizskaros, auto trokšņi un piesārņojums, kas ir ne vien atkarīgs no pašas tehnikas, bet arī no atļautā ātruma un
visbeidzot droša vide ģimenei. Ir vairāki relatīvi nedārgi risinājumi tās uzlabošanai sākot ar finansiālā sloga novirzīšanu uz komerctelpu un jauno projektu mājokļa attīstību līdz pat braukšanas kultūras maiņai.

Ilgstpējīgas pilsētvides veicināšanas izmaksas var novirzīt uz jaunajiem komerciālajiem projektiem, kuri sevī ietver tādas pozīcijas kā piem. vērienīgas autostāvvietas, virs noteikta apjoma cilvēka apgrozījuma dienā/nedēļā un citi kritēriji. Komercēku, tirdzniecības un pārtikas veikalu (MAXIMA, SKY, RIMI utmldz.) jauno projektu prasībās pievienot tādus ilgtspējības standartus kā emisiju samazināšanu (zaļo zonu izveidošanu) vai publiskās vides – soliņus, bērnu laukumu (CO2 neitrālus) izveidi un to patstāvīgu uzturēšanu.

Tā pat arī jauno mājokļu projektos zaļie un ilgstpējības standarti var tikt pieprasīti no pašvaldības puses dažādos veidos, kas savkārt būtu ekonomiski un finansiāli atraktīvs attīstītājiem un piesaistītu aktīvos uzņēmējus ievākties blakus šādām vietām.

Kas attiecas uz braukšanas kultūras maiņu. Pilsētās, kas minētas rakstā un citas, kas atrodas pie vispievilcīgāko Eiropas pilsētu saraksta augšgalā ir kopīgs tas, ka stingri tiek limitēts ielu daudzums, kuras ir domātas izmantot pilsētas šķērsošanai un iezīmētas (tajā skaitā centrs) plašas zonas ar kvartāliem, kur automašīnas var braukt 1-2 kvartālus vienā virzienā un tad jānogriežas tādā veidā piespiedu kārtā mašīnas ātrums nevar pārsniegt 30km/h un zona netiek aktīvi izmantota padarot to pievilcīgu gājējiem, vecākiem ar bērnu ratiņiem, restorāniem un citām komerctelpām.

0
0
Atbildēt

1

  QAnon > Ieva Smaidīgā 25.07.2022. 22.09

  Patiesais iemesls gaisa piesārņojumam Rīgā ir, visdrīzāk, pasūtītais bardaks, kad neskaitāmas mājas var pārvērsties pat grauztiem 30 gadus ilgi, kad 1/4 no Rīgas dzīvokļiem vispār stāv tukši, bet rīdzinieki neiet uz darbu vai skolu kājām, nebrauc ar skrituļriteņiem, vai pāris pieturu ar sabiedrisko, bet spiesti katru dienu no Pierīgas minimums stundu turp un atpakaļ braukt ar auto. Rīga šodien ir neiedomājami izpletusies, bet iedzīvotāju skaits būtiski sarucis.
  Neko tamlīdzīgi neesmu manījis Varšavā, Berlīnē un Parīzē.
  Var, protams, atsaukties un Ušakovu un Ameriku, kuri ir galējie nelieši, bet lietas labā praktiskāk būtu pakārt aiz pautiem Staķi un Ķirsi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > QAnon 27.07.2022. 13.56

  Vēsturiskās apbūves situācija, kas pēc savas būtības ir denacionalizēto namu situācija, ir sena, samilzusi un ar saknēm likumdošanā, tuvredzīgā, bieži koruptīvā administrēšanā, attieksmē kā pret neaizsargātu, viegli gūstamu resursu.
  Runājot par vēsturisko apbūvi, parasti aprobežojamies ar pazīmju saukšanu un nonākam pie līdzīga secinājuma kā trīs aklie, kas aptausta ziloni.
  Pamatcēlonis ir okupācijas radītais tiesiskais pārrāvums, netaisnība, kas pilnībā nav atrisināta, atjaunota, kompensēta ar visām pusēm līdzvērtīgu mehānismu, kas domātu par situāciju kopumā, vēsturiskā griezumā, ar ilgtermiņa risinājumiem.
  1. Likumdošanas sekas. Trīsdesmit gadus pagarinātais iepriekšējais īres likums denacionalizētajiem namiem, t.i. vēsturiskajai apbūvei, (kas arī jaunajā īres likumā nav atrisināts) ir radījis tiesisku un ekonomisku pamatu, kas pieļauj, ka dzīvojamo fondu turpinām nodzīvot, noplicināt, neatjaunot, jo zem pašizmaksas fiksētā īre un vienpusējie apgrūtinājumi rada piespiedu situāciju īpašuma iekonservēšanai vai pārdošanai zem tirgus cenas, parasti investoriem, kas nāk ne tikai ar bankas kredītu, bet arī ar jaunām īres maksām un līdz ar to – jaunu iedzīvotāju sastāvu. Vai tāds ir mērķis – nomainīt kopienu? No īrnieku puses tas radīja neieiteresētību sava dzīvokļa uzlabošanā, jo netaisnīgums nav veselīgs pamats attīstībai. Trīsdesmit gadu periodā denacionalizēto namu īrnieki adaptējās ar zemo fiksēto īres situāciju, daudzi pārgāja uz apakšīri. Ko tas nozīmē vēsturiskajiem namiem? Īrnieks gūst peļņu, kas nedalās ar nī kopumā, neaiziet ēkas uzturēšanai, renovācijai. No gūtās apakšīres nemaksā nodokļus valstij, pašvaldībai, bet to gulda savā jauniegādātā vai uz kredītu ņemtā īpašumā, parasti Pierīgā, Rīgas nomalē. Tātad, apakšīre ir radījusi fenomenu, kas veicina to, ka vēsturiskās apbūves attīstība iekonservējas, bet par līdzekļiem, kas gūti no brūkošajiem namiem aug un attīstās Rīgas perifērija.
  2. Pēc nozīmes otrs būtisks bremzējošs faktors ir nesabalansēts Vēsturiskā centra pieminekļu satatuss, kas nopietniem apgrūtinājumiem pretī neliek reālus īpašumam piesaistītus atvieglojumus. Eiropas prakse pieminekļu zonā tomēr cenšas nepiemērot NĪN, protams, ar noteikumu, ka īpašums pamazām tiek sakopts, uzturēts.
  3. Krīzes laikā radītais NĪN “burbulis”, kas faktiski “apēd” apgrūtināto denacionalizēto īpašumu īres ienākumus, apstādina attīstību.
  4. Administratīvais birokrātiskais slogs ar koruptīviem elementiem. Zināmie gadījumi, kad pašvaldības deputāti attīsta ekonomiskā bezizejā iedzītu vēsturiskā īpašuma pārpirkšas, spekulācijas bizesu.
  5. Problēmas risināšana ar “pātagas”principu, iepriekš pieņemot, ka visi ir ļaunprātīgi. Nesabalansēts “pātagas” un “burkāna” mehānisms, kur pašvaldība pelna ar amorālu “graustu nodokli” un dzen vēl dziļākā bedrē vēsturisko apbūvi vai par kapeikām ārvalstu investoru apkampienos.
  6. Ar būvniecību saistītais smagnējais administratīvais slogs. Tas uzskatāmi redzams ēku noplukušajās fasādēs un kontrastam nopulētajos slēgtajos iekšpagalmos.
  7. Ēku renovācijas atbalsta mehānisms, kas vērsts uz lielajiem investoriem, kas ir banku klienti, uz ārzemju kapitālu nevis uz vēsturisko īpašnieku, vēsturisko kopienu.
  Nedaudz distancējoties redzam, kā ar likumdošanas, administratīvajiem instrumentiem tiek veicināta pirmskara Rīgas, t.i. arī vēsturiskās apbūves, aiziešana uz tās drupām ceļot jaunu iebraucēju Rīgu. Vai tas ir tas, ko grib rīdzinieki, Latvijas iedzīvotāji – šaubos.
  8.Vēsturiskajā apbūvē ir jāatgriežas pie cilvēciskiem mērogie, risinājumiem.
  Nebeidzu apbrīnot seno meistaru amatprasmi, par Rīgas amatnieku vēsturisko lomu liecina ielu nosaukumi (Krāstāju iela). Šodien vēsturiskajā centrā veras ciet, izzūd amatnieku – stiklinieku, galdnieku, skārdnieku darbnīcas – tas ir simptoms slimībai, kas saucas vēsturiskās apbūves bojāeja. Industriālie mērogi, risinājumi nedrīkst kļūt par vēsturiskā centra dominanti.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > lindab456 27.07.2022. 14.49

  Visa nelaime bija, ka LC komunistu cūkas un čekas pederasti uzreiz izkropļoja NĪ tirgu, vēl nesākušos, apdāvinot Latvijā ievazātos WWII noziedzniekus un to noziegumu mantiniekus ar dzīvokļiem, atstājot centrā dzīvojošos latviešus vienus pret denacionalizēto namu īpašniekiem, kuri galu galā no īrniekiem atbrīvojās.
  Pirmkārt visi valstij piederošie dzīvokļi bija jāizīrē ikvienam, kas to vēlas pēc tā laika tirgus cenas, bet namu īpašniekiem, kuriem bija dzēsti hipotēkārie kredīti Latvijas bankām, vēl līdz 1940. jāatdod atpakaļ īpašumi, dodot viņiem iespējas ar tiem rīkoties pēc pašu ieskatiem, bez kādiem tur 7 gadu ierobežojumiem. Viens no tiesiskuma pamatakmeņiem ir īpašuma tiesības, bet mēs jau zinām, kādi juristi bija nolasījušies LC. Kam bija hipotēkas, viņu īpašumā varēja būt tikai tā mājas daļa, kas bija jau izmaksāta, pārējā valstij bija jāpārņem sev, vai jāpārdod izsolē. Viss varēja sakārtoties gada laikā un šodien nebūtu graustu Rīgas centrā un Rīga būtu kompakta patīkama pilsēta, nesalīdzināmi mazāk demogrāfiski piesārņota.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > QAnon 27.07.2022. 15.38

  Domāju, ka trīsdesmit gadus pagarinātais vecais denacionalizēto namu īres likums un jaunais īres likums, kas ir vecā likuma replika un turpina esošo situāciju, ka šie likumi ir tapuši krievu militārpersonu sociālo garantiju līguma ietekmē.
  Vēsturiskajā centrā lielajos dzīvokļos nedzīvoja, kā Jūs rakstāt – latvieši. Vēsturisko īrnieku satāvs padomju laikā mainījās, īpaši padomju beigu periodā. Centra dzīvokļos pierakstus ieguva iebraucēji no plašās padomijas, atvaļinātās un pensionētās personas, amatpersonas, no cietuma atbrīvotie utt. Tas viss ir dokumentēts īres namu “Mājas grāmatās”.
  Bet situācija nevar mainīties, jo tam nav pamats – nav politiskās pārstāvniecības. Nosauciet politisko spēku, kurš izprot NĪ situāciju, nozīmi un pārstāv NĪ īpašnieku (dzīvokļu, namu) intereses. Bet NĪ ir pilsētas pamats, kodols, tāpat kā laukos tās ir zemnieku saimniecības.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > lindab456 27.07.2022. 16.33

  Ne sociālo garantiju un kāda sūda pēc garantijas, bet gan privilēģijas, kādas tiem nebija piešķirtas ne Igaunijā nē Lietuvā. Pēc līguma par Krievijas armijas izvešanu, patiesībā par Skrundas lokatoru un privilēģijām atvaļinātiem oficieriem un to ģimenēm, kurus nekādā ziņā nedrīkstēja atstāt Latvijā, kad armijnieki gāja prom, krievu oficieru kuces izšķīrās no saviem vīriem un palika dzīvot aizņemtos dzīvokļos ar visiem bērniem, bet vēlāk ģimenes atkal tika apvienotas un krievu armija faktiski gandrīz pilnā sastāvā ir palikusi Latvijā.
  Zinu, ka lielu daļu 1949. gadā nomiršanai izsūtīto latviešu dzīvokļus aizņēma ievazātais demogrāfiskais piesārņojums, tomēr jaunos rajonos to skaits bija nesamērīgi lielāks. Nav runa par to, kurš izprot NĪ situāciju, pat es to bez jurista zināšanām pilnībā apgūtu pus gada laikā, bet gan par to, kam kalpoja lēmumu pieņēmēji.
  Padalīšos, kā bija Čečenijā. Čečeni piekukuļoja krievu ģenerāļus un tie izvācās ar visu armiju, bet ieročus atstāja čečeniem. Pie mums NKVD nopirka politiķus un viss notika otrādi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam