Skaidrība neskaidrībā

7

Komentāri (7)

Urga 19.06.2022. 11.21

Par procesiem sabiedrībā vēlēšanu gaidās. Karstā tēma ik dienas – inflācija un pabalsti – ko darīt, kā darīt, vai mērķēti vai nemērķēti – nebeidzamas diskusijas.

Tikmēr izrādās: Otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija uz galīgo lasījumu atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) iesniegtos grozījumus Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā, kas paredz papildu atbalsta piešķiršanu personām ar radošo statusu. + Likumprojektu KM virza izskatīšanai steidzamības kārtā, lai VKKF atbilstoši likumam “Par valsts sociālo apdrošināšanu” līdz 23.jūnijam varētu veikt sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par minētajām personām attiecībā uz 2021.gadu. Komisiju Saeimā vada A.Ašerādens.

Vai Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šo lēmumu skaidrojusi sabiedrībā? Vai papildus atbalsts pienāksies visām pensijas vecumu sasniegušām personām ar radošo statusu – proti, reizi gadā piešķirt atbalstu divu Latvijas vidējo pensiju apmērā?
Kultūras nozarē ir jau atbalsta sistēma mūža stipendiju izteiksmē, tādas priekšrocības citās nozarēs nav. Vai pabalsti un mūža stipendijas dubultosies? Vai visas radošās personas (pensionāri) dzīvo uz nabadzības sliekšna? Un strādājošie pensionāri, kā ar tiem ( alga + pensija + pabalsts)? Vai mūsu budžets to var atļauties? Vai tas viss nelīdzinās a la personālajām pensijām padomijā? Daudz jautājumu, kāpēc steidzamības kārtā, vai tā ir laba prakse.
Un galvenais, viena nozare tiek izdalīta no citām. Vai “steidzīgie likuma grozījumi” neatgādina kādu deputātu kvotu atvasinājumu? Galu galā vēl jau neesam aizmirsuši 100gades naudas plūdus, kas tagad tik ļoti noderētu. Kā šie grozījumi palīdzēs piemēram lauku bibliotekāriem?

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Urga 20.06.2022. 08.08

  Tikko ltv1 rīta ziņās kaunināja ukraini par korupciju Ukrainā. Man bija neērti. Vai tad mēs esam labāki šai ziņā?
  Cik labā valstī un laimīgi mēs dzīvotu,ja visi būtu pastalās,vai visiem būtu kurpes ?
  Vai visai sabiedrībai ir vienādas starta pozīcijas?

  Visns Hermanis Alvis uztraucas,par to,kas notiek ar mūsu valsti,mūsu tautu.

  Pārējie skaita naudu.

  Tādi esam- nolaistām asinīm un nolaistām biksēm

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Urga > Sskaisle 21.06.2022. 10.04

  Un tomēr, vēlētos zināt, vai valstī ir vienota pabalstu piešķiršanas sistēma. Kā amatpersonas skaidro šos steidzīgos lēmumus. Vai citas nozares arī sāks steidzīgi grozīt likumus, vai tikai izmanīgākie par “savējiem”.
  Gluži tāpat kā nesamērīgums algās. Nekādi nesaprotu, kāpēc, piemēram, teātru direktoriem algu lielums tuvojas premjera un prezidenta algām, bet L.Cipulei ievērojamāki mazāk, nezinu, varbūt kas mainījies, bet vēl nesen tā bija. To visu vajadzētu skaidrot sabiedrībai. Un Dailes teātra vēriens naudas tēriņos – nesaprotu, kāpēc sabiedrība tā uztraucas par nākošo ziemu, ja J.Žagars dara absolūti pretējo – ražo visdārgākos projektus Latvijas teātra vēsturē.
  P.S. Nekādi nav saprotams, kāpēc Valmieras teātra nesen uzcelto ēku bija jānojauc, kur tagad gruvešu kaudze. Daudzi Valmierā par to brīnās. Pandēmijas laikā teātrim vēl vienu zāli sagribējās? Kas maksās par sadārdzināto celtniecību? Tiešām jānovērtē Rīgas Domes saprātīgo lēmumu – atteikties no Nacionālā teātra 50 miljonu vērtās piebūves, jo citas prioritātes. Un tā arī ir. Izskatās, ka sadārdzināto projektu laiks būs jāaizmirst, bet, vai būsim tik saprātīgi…

  0
  0
  Atbildēt

  0

Inga Jēruma 19.06.2022. 10.54

Kā man patīk tie Aivara komentāri!
“Gan jau notērētā raķete Šlesers ar savu veco buldozeru Stendzenieku meklēs citas purva takas pāri 5% robežai, un viņi noteikti nebūs vienīgie ar šādu pilnu rubli.” Vai nav eleganti? :D

+2
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > Inga Jēruma 20.06.2022. 08.03

  Jā, papriecājamies, parejam,parejam un prieks,kur tu rodies,laime,kur kavējies!

  Bet!!! Tramps taču nebūtu nācis pie varas,ja Obama būtu apkalpojis visu ASV sabiedrību,ne tikai bagātos un ļoti bagātos.

  Arī šļesers, gobzems un vispār visi tie bandīti saeimā,kurus attaisnoja tiesas, nebūtu lēmēji mums būt pēdējās virtā Eiropā un pasaulē

  0
  -1
  Atbildēt

  0

vvilums 16.06.2022. 07.57

KPV,Saskaņa,ZZS koalīcija ar Gobzemu premjera krēslā……. šermuļi pār ādu pārskrien šodien, -cik tuvu bijām pie”kraujas malas”.

+6
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > vvilums 20.06.2022. 08.04

  Nevajag būt naivam, turpat vien esam. Kraujas malā

  0
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam