Karš un mēs

5

Komentāri (5)

J.Biotops 14.04.2022. 16.05

«Mēs, šīs vēstules parakstītāji, nosodām Krievijas noziedzīgo karu pret Ukrainu.» labi, ja labi, tomēr – šis noziedzīgais karš nesākās vakar vai aizvakar, bet pirms astoņiem gadiem. Laikam man atmiņa vāja, jo no tā laika nekāda nosodījuma neatceros. Par iebrukumu Gruzijā laikam nav vērts pat atgādināt.
Pat tad, jā šis “nosodījums” būtu parādījies 24.februāra pēcpusdienā, kad “Z” varoņi, fanfarām skanot, drāza pa Ukrainas lielceļiem, pa ceļam noslepkavojot pa kādam iezemietim, to varētu pieņemt nopietnāk. Tajās dienās visa “progresīvā cilvēce” gaidīja drīzu kara izbeigšanos, pēc kā varētu ilgi un cēli aicināt saglabāt mieru (Krievijas jaunajās robežās, ar izpratni pret vēsturisko situāciju). Ukraiņi neattaisnoja ne krievu, ne viņu sabiedroto humānistu cerības -pretojas. Pat prezidents atteicās no piedāvātās lidmašīnas mukšanai.
Gribot negribot runas (arī domas?) nākas mainīt, nu pēkšņi lamāt Krievijas varu (protams, nezaudējot izpratni par tautu) pieder pie labā toņa. Ej nu atšķir, kurš to dara tāpēc, ka pēkšņi kļuvis par nerimstošās krievu agresijas pretinieku, kurš – tāpēc, ka uzvarām vainagotā Krievija piedzīvojusi neveiksmi.
Protams, ka neveiksmīgs karš liek pārdomāt, meklēt vainīgos, nosodīt, protestēt. Lai neatkārtotos zvērības, vai – lai neatkārtotos neveiksmes?
Pieņemu, ka parakstītāju vidū vairums ir godīgi, tikai par daudziem gadiem aizkavējušies ļaudis, tomēr…

+1
-1
Atbildēt

0

Ilze Pētersone 14.04.2022. 09.00

Nu autors varētu nemācīt latviešus, kā jādzīvo un jādomā savā zemē! Mēs esam bijuši milzu pacietīgi, par daudz pacietīgi pret okupantiem un viņu pēctečiem, un kāds ir rezultāts? Tūkstoši te nodzīvojuši gadu desmitus un joprojām neprot latviski vai nevēlas runāt latviski! Vesels bars ar Kremļa atbalstu nomelno, noniecina mūsu zemi, latviešus, cenšas drupināt Latvijas valstiskuma pamatus. Pietiek. Pret nelojālajiem nekādas iecietības, latviešu valoda ir absolūta norma, Padomju Armijas un tagad arī Putina armijas, kas slepkavo, izvaro, iznīcina visu, kas nāk viņu ceļā, lai pakļautu sev zemes un tautas, slavinošā konstrukcija Uzvaras laukumā jānovāc. Vēstulē par to es neko neizlasīju, tāpat kā neatradu pieminam Putina vārdu. Vēstule ir tikai pirmais solītis, jāseko daudz nopietnākam turpinājumam un darbiem, tad varēšu noticēt, ka tas ir pa īstam.

+2
-1
Atbildēt

2

  Sskaisle > Ilze Pētersone 14.04.2022. 10.08

  Jā un nē.
  Nr 1- es nevaru spriest visaptveroši,par spīti tam,ka FB lasu tik daudz kā nekad agrāk, tv un radio skatos un klausos nonstopā. Tad tomēr secinu,ka Ukrainai palīdz Latvijas latvieši, nevis visa “vienotā” – kā to gribētu pasniegt Raudseps, Latvijas tauta, vai politiskā nācija. Neredzu, nefzirdu arī uz ielas, arī tajos pāris atbalsta pasākumps,kuros esmu bijusi ” nejūtu” krievus.

  Nr2- no krievu žurnālistiem zinu meli Kozinu. Vai man viņam jānotic? Centīgajam latviešu integrētājam krievu valodā Latvijā? Tuešām, Raudsep?! Vēl zinu Dragiļevu. Viņai uzticos.
  Par pārējiem man jautājums – kurš no viņiem vai kuri, draudzējas ar kremļa draudziņu Ragozinu un par mūsu nodokļu maksātāju naudu aicina uz sabiedrosko tv krsmļa cilvēku,kurš tad centīgi māca kā latviešiem uzvesties. Vai man tādiem žurnālistiem jātic? Visiem tiem,kuri nenogurstoši kremļa interesēs turpina!!! sludināt,cik ļoti drausmīga ir Latvijas valsts ,jo tie fašisti latvieši grib,lai mēs krievi runātu latviski.

  Vispār intetesanti,cik vēstules parakstītāji runā latviski.

  Nr 3 – līdz ar to – kā vecu asiņu un svaigas žults sajaukuma spļāvienu latviešu sejā es uzskatu šīs vēstules autoru aicinājumu mīlēt krievus un neuzskatīt visus par Putina atbalstītājiem.
  Sasodītie ,nolādētie šovinisti,kad jūs beigsiet mācīt savus kaimiņus,savus līdzcilvēkus. Bez latviešu vainošanas- apdiršanas un nosodīšanas jūs taču nespējiet dzīvot.

  Mana pārliecība ir,ka šī vēstule tapa ne jau ,lai atbalstītu ukraiņus , bet lai prasītu savu – tautas,kura runā slepkavu un bērnu izvarotāju valodā ,jūtas. Lai saudzētu savu komfortu,kamēr tepat kaimiņos izvaro un slepkavo bērnus viņu tautieši.

  Kāpēc Latvijas krievi atbalstu Ukrainai izsaka mēnesi pēc kara sākuma?

  Kāpēc Latvijas krievi sola integrēt latviešus,bet neuzraksta tādu “sirsnīgu” vēstuli tautiešiem Krievijā? Kāpēc nelūdz Krievijas krievus iestāties par kara izbeigšanu, neaicina Krievijas karavīrus nebūt orkiem un nevarot bērnus?

  Kā man kā cilvēkam,kura dzimtas izpostīja krievu okupanti un kurš cietis no padomju okupācijas justies dzirdot LKS paziņojumu – draudus,ka ja tiks nojaukts Okupantu uzvaras piemineklis, būšot karš. Domāts – Krievija uzbruks Latvijai, izvaros un slepkavos bērnus, zags veļas mašīnas un veļu,arī valkātu un slepkavos un graus.

  Un to saka partija,kuru finansē nodokļu maksātāji.
  Un jūs Raudsep gribiet man to krievu vēstuli pasniegt kā Lieldienu labo vēsti?

  Nē. Suns met spalvu,bet ne tikumu.
  Nav omulīgi un cerīgi dzīvot kaimiņos ar agresīvu,šovinistisku,ļaunu tautu. Man neviens neko citu neiestāsīs.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  vvilums > Ilze Pētersone 14.04.2022. 15.19

  Visu cieņu šiem “krievvalodīgajiem” par pausto viedokli. Daudzi pat ” latviski runājošie” zem šī vēstījuma neparakstītos.
  Jāsaprot, kādi esam un par ko esam- , ja par brīvu demokrātisku valsti Ukrainu, Latviju,- tad krievs, ebrejs,latvietis …vienalga, bet , ja par guberņu Ukrainu ,pazemijot un izvarojot to, tad tie ir fašisti, kas gan Ludzā, gan Daugavpilī ir vēl vairumā.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam