Brīvības vērtības 5

Komentāri (5)

vvilums 13.04.2022. 14.02

Laima Linuža no “Ludzas zemes” beidzot viesa skaidrību par to kāda dažos reģionos Latvijā vairākumam ir attieksme pret neatkarību, demokrātiju, vārda brīvību un cilvēku tiesībām dzīvot. Mums tiešam ir, ko kopā sargāt.

+1
0
Atbildēt

0

not mii 13.04.2022. 10.29

Paldies par ir.lv 12 gadu ilgo informēšanu – lai turpmāk arī iet raženi un viegli, ne tā kā mani teikumi. Nils Konstantinovs pasmaidīja par formulu vīrietis + sieviete = bērns, jo savienība ar sievieti padarot vīrieti infantilu, raženumu neminot, Platonovs arī to atzīmēja, kad viens no viņa varoņiem vaicāja pārējiem – ko no pilsētas atvest ? – mātes vai mīļākās , tad visi palicēji noaurēja – mātes. To , vai aurētāji bija no LGBTQ, neuzķēru. Platonovam jau tāpat pietika nepatikšanu. Nesen Tompsons(?) Krustpuktā par medijiem atzīmēja, ka sabiedrības noskaņojumu var redzēt Twitter’ī, komentēšana vairumā vietu ir atslēgta, la.lv Kristas Dravnieces vārdiem sakot – Mēs esam atslēguši komentēšanas iespējas, lai mazinātu naida kurināšanu, mēs darām visu, lai ikviens mūsu lasītājs būtu informēts un justos droši. Tas gan padara uzdevumu Bordānam nedaudz laikietilpīgāku – neitralizēt latviešu valstij nelojālos pilsoņus pēc viņu anonīmajiem komentiem izķert būtu nieka darbs, bet, ja visas ip adresu straumītes satek redakcijās – nav smuki? Arī tv24.lv anonsētais aicinājums utilizēt bioatkritumus būtu realizējams efektīvāk. Tad nu beigās trīs lūgumi
– kas notiktos ar Ukrainu, ja tur nebūtu kara, kad krieva zaldātiem aptrūktos patronu, lai apšautu ukraiņu bērnus
ko nozīmē būt lojālam latviešu valstij – zūdīšanās par dārdzību, priekšniecības algām, u.c. – tā būtu nelojalitātes izpausme un paudējs paredzēts neitralizācijai vai utilizācijai? ir.lv jau nav izslēgta komentēšana, tad nu protieties, lūdzu, parūpēties par abonentu drošību,
vēl lūdzu rakstiņu par critical race, – iekš usa jau 40 gadus cepas un vāras , a te – klusums? Pat nezinu, kā to latviski nosaukt.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 09.04.2022. 09.22

Visu cieņu un tomēr no medijiem, no mediju varas es biju sagaidījusi nopietnu analīzi, cēloņsakarību un kopsakarību analīzi.

Emocijām ir sava vieta, protams, tomēr to kultivēšana kara laikā,kad izšķiras likteņi, es saku pat pasaules liktenis, ļauties tikai tām ir vai nu vājuma pazīme, vai apzināta ļaunprātība.

Lūk, kas mani uztrauc,jau sen ir uztraucis,bet tagad tas saasinās.
Lasu 07.04.22 spiegel.de online par šābrīža literāro bestselleru The Tallinn twist. To dēvē par Eiropas Sav. trilleri. Autori Hoeps un Toes. Grāmatas sižeta būtība ir “kurmja” meklēšana kādā Igaunijai ES fin.projektā par ūdeni( tā resursu privatizēš.utt.) Tiek izveidota starpt.izmekl.komis. no daž. ESvalstu pārstāvjiem.
Darbība tālāk risinās Tal un te ir tas,kas mani uztrauc. Kā mūsu ES partneri=draugi pasaulei raksturo mūsu kaimņus igauņus.
Igauniju raksturo kā polarizētu, sašķeltu valsti, pulvermucu,kura jebkurā brīdī var uzsprāgt nr1 – saka autori – labējo ekstrēmistu -t.i. igauņu dēļ un nr 2 plaši izolētās, ierobežotās krievu minoritātes dēļ.

Es neko daudz nezinu par EKRE. Tikai to,ka viņi kategoriski iestājas pret homoseksuāļu laulībām. Bet es pavisam droši zinu,ka krievi Igaunijā nav vispār ierobežoti, nerunājot,ka viņi būtu plaši ierobežoti.
Latvijā faktiski ir divkopienu valsts. Krievu valoda nav valsts valoda tomēr jebkurš telefona zvans valsts un pašvaldības iestādēm, privātuzņēmumiem
ļauj izvēlēties kādā valodā runāt. Ja ārsts nerunā krieviski vai veikalā neatbild krieviski ,tad brēka par latviešiem fašistiem – krievēdājiem tiek sacelta globālā līmenī. Kas notiekot Baltijas valstīs – atdzimstot fašisms.
Atcerieties ARTE tv filmu – vācieši Latvijā intervēja latviešu fašistu nomocītos krievus, objektīvas patiesības labad neatspoguļojot kopējo situāciju.
Un atceramies,ka valsts nereaģēja tā,lai šīs filmas vēstījums tiktu atsaukts kā tendenciozs, neobjektīvs.
Nekas nemainās, kremļa maigā vara lūk tik superveiksmīgi darbojās,ka mūsu partneri,nerunājot nemaz par pārējo pasauli tā arī dzīvo pārliecībā,ka Baltijā ir niknas, nicināmas, labēji ekstrēmiskas tautiņas,kuras apdraud un moca nabaga krieviņus.

Regulāri lasu satori.lv un ar 101% pārluecību varu teikt ,ka tieši šis – daļēji arībvalsts finansēts medijs ir vienkārši perfekts kremļa rupors. Ja pueprasīsiet – arhīvā sameklēšu un jums te iekopēšu desmitiem rakstu,kuros latviešu sabiedrība raksturota tieši tā kā raksta augstāk minētie trillera autori – ekstrēmisti,kuri plaši ierobežo krievus.

Vienu no satoristēm Annu Auziņu kā varoni izvazājuši pa medijiem, tagad slavina arī IR, bet tādu ir daudz.
Tā pati skavenā grāmata ar varonīgām sievietēm- ar Ždanoku. Kuras naids pret latviešiem ir pilnīgi kā fiziskojies, bet kuru slavunāja arī IR.
Variet iedomāties,ka tādi raksti grāmatā būtu par Iesalnieku no NA? Nevariet? Es arī nevaru. Jo jau apriori kremļa vara mūsu domāšanā iedzinusi robežmietus.

Feisbukā lolita tomsone rupji izlamā inesi dreimani ,ka tā nepamatoti ķengājot godājamo denisu hanovu. Manā vērtējumā denisa hanova aktīvais naratīvs par latviešiem kā nacionālistiskiem,homofobiskiem , antisemītiskiem un rasistiskiem ir visspilgtākā kremļa propaganda Latvijā. Ja Deniss Hanovs un Lolita Tomsone no vienas puses un Inese Dreimane un Iesalnieks no otras puses diskutētu ,sarunātos,strīdētos par to kādi ir latvieši un kādiem tiem jābūt, un cita starpā – beidzot, kādi ir krievi un kādiem tiem jābūt – to es saprastu – tam būtu vieta demokrātiskā valstī.

Bet tagad – IR apgalvojums par brīviem medijiem Latvijā ir ciniski meli.
Diemžēl, Nellij. Ir vēlāks kā jūs tur visi domājiet.
Domāju,ka latvieši – kā naivi paltrakos tērpti vecīši un vecenītes cer,ka nu visi sapratīs, cik krievi slikti un šie labi,bet…

Labi, iešu uz mežu. Variantu nav

0
-2
Atbildēt

2

  Sskaisle > Sskaisle 09.04.2022. 09.37

  Es to grāmatu neesmu lasījusi, amazon.de maksā 19 eur, bet beigas esot tādas,ka krievi Igauniju okupē,jo tiekot apspiestas krievu tiesības un izveidojas ziemeļkrimnaš

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Sskaisle 09.04.2022. 09.39

  Jā un spiegel.de raksta,ka šolcs novilcinot tanku piegādi Ukrainai

  Un vēl, lasu tādu interesantu grāmatu Why nations fail un tur ir Eiropas karte- dzimtbūšana=verdzība bija Vācijas un Krievijas impērijās…..

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam