Narkotika vārdā brīvība 3

Komentāri (3)

Sskaisle 24.03.2022. 07.04

Guntis Berelis – me too aktīvistu noķengātais rakstnieks tai pašā sērijā par 21.gs. vēsturi uzrakstīja romānu Vārdiem nebija vietas. Par cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem, kas notuek ar tādu cilvēku karā.
Esmu lasījusi G.Janovska romānus par karavīriem trimdā.
Bet – mūsu kultūra tā arī nav spējusi pacelties augstākā līmenī un parādīt, kādi ir tie cilvēki ,kuri pieņem lēmumus par karu,par civiliedzīvotāju slepkavībām.

Kā izņēmumu varu minēt A. Kļavja grāmatu. Bet tas tad arī viss.

Tad jautājums- kāds ir kultūras politikas mērķis Latvijā? Izklaidēt bagātos, ietekmīgos, nekaunīgos ? Zagļus un korumpantus?

Senajā Grieķijā teātris bija daļa no garīgās ārstniecības kursa. Pie mums?
Okupācijas laikā teātris bija kā skābekļa maska ar brīvības gaisa malkiem.

Viena lieta,kāpēc konkrēti man teātra apmeklējumi ir nerealitāte, neiespējamība, ir tas,ka kovid pandēmija turpina sist augstu vilni. Tas absurds,ka katru dienu turpina mirt 10-15 cilv., inficējas 3-4 tūkstoši,bet pavļuts acis nemirkšķinot apgalvo,ka pandēmija tikpat kā uzvarēta.
Otra lieta, pat lētās biļetes ir dārgas. Un es tāda esmu ne tuvu vienīgā

+1
0
Atbildēt

1

  Saulespuķe > Sskaisle 24.03.2022. 14.38

  Mani kaut kā samulsināja režisora nesenā intervija KDi – ja mākslinieki tiek nosaukti par pērkamām… un pašlabuma meklētājiem, tad secinājumi izriet paši no sevis… Vai arī mūžīgie dubultie standarti.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 24.03.2022. 06.50

Par Hermani. Ir lietas,ko nespēju aizmirst un nespēju piedot un tas spēlē tikai pret mani. Lūk, lasu ,ko saka Hermanis par karu Ukrainā un priecājos un vienlaicīgi – kreņķējos. Ka Hermanis ,manā vērtējumā , nespēj aiziet līdz patiesībai. Un proti, izrāde par Ziedoni priekš manis bija ģeniāla tikai pirmajā reizē. Kad LTV1 to noskatījos 3.reizi – sapratu,ka man lielais jautājums – kāpēc izrādē netiek pat ar mājienu norādīts uz sadarbību ar čeku- paliek tikai lielāks.
Čekas stāstos tā situācija atkārtojas. Mazizglītotu,pat stulbu tantiņu uzticība čekistiem, kamēr par čekas stukaču smalko galu – klusums. Atkal.
Repše G. Bogenē – darbā par 20.gs. vēsturi Latvijā, arī kapā masas- vienkāršo tautu, bet par smalkajiem literātiem,kuri kāpa cits citam virsū, grūda viens otru bedrē,lai tikai pirmie tiktu apliecināt padevību staļina režīmam un dabūtu !!!- privilēģijas.

Kāpēc tā? Mūsu kā nācijas nespēja ļaunumu saukt vārdā? Mūsu nespēja droši konfrontēties ar patiesību? Mūsu kultūras pagrimums?

Būtu nenormāli interesanti uzzināt,cik cilvēki ir izlasījuši Ingas žoludes grāmatu par Poruku. Cik? Cik bibliotēkās ir šī grāmata?

Ar ko un kā sākās totalutārisms Ķīnā?

Un vai pie mums ir demokrātija? Vai tā valsts pārvalde,kas ir mums ir demokrātiska?

Lasīju,ka izrādes Rothko budžets Dailē bijis 200 000 eur. Kur tādu naudu dabūja un kam !!! tiks prieks par tādām izrādēm?

Nomenklatūrai ? Varnešiem,kuri tā arī nesaņēmās un nevienu sabiedrībai labvēlīgu lēmumu , likumu nav pueņēmuši.

+1
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam