Klusā daba ar Vilku 2

Komentāri (2)

Sskaisle 28.02.2022. 22.19

Nu es esmu kašķis. Tas jāatzīst.

Lielo Kristapu neskatījos. Man tas atgādina okupācijas laiku- tad par kultūru,kas notiek pasaulē varēju uzzināt vien fragmentāri. Kā druskas no dzīru galda. Tagad esam neatkarīga valsts,bet nekas nav mainījies. Par to,kas notiek Latvijas kino vien redzu informatīvos ziņojumos.

Pāris dienas izpalika, bet atkal klausos Radio Klasika, kā mana ome. Viņai Spīdolas radio bija vienīgā kultūra.

Tas nav normāli, nav. Es to saucu par atsvešināšanu no kultūras, no tautas, no sabiedrības. Tas ir korumpēto politiķu nesodāmības sekas. Tā pati- vēl nesen- prātā sajukysī Vācija, kur budžetu dala uz pusi – pusi radītājiem, pusi patērētājiem – nabadzīgākajiem.

Esam tik nenormāli netaisnīga sabiedrība. Zagļi mūs apzog un tad sponsorē apzagtos.
Labi – ir bibliotēkas, tur nav nekā prātīga,bet ir. Uz Rix – Jūrm festivālu biļetes zāles beigās varēja nopirkt par 15 eur.
Nu godīgi – bads nav kultūrā, bet pusbads ir. Nu ir. Iznāk,ka jāgrābj tas kas ir pa lēto , nevis to,ko vēlies.

Vēl. Lepnums par mūsu mūziķiem. Jā lepnums,ka literāti rosina pilsētas saukt ukrainiski nevis krieviski. Tas iedvesmo.

Bet – tagad klausos Pučes raidījumu. Veči lielīgi,ka Rietumi mūs beidzot sapratuši,bet – kur literāri darbi, k/f par Latvijas okupāciju, par deportācijām?

Čekisti, viņu bērni turpina mūs zombēt.

Domāju,ticu,ka Krieviju sakaus un padzīs no Ukrainas,bet jautājums – kādi būsim mēs pēc kara. Tāda pati liekulīga, netaisnīga sabiedrība kā šobrīd?

Nē? Bet kas tiek darīts,lai situācija mainītos?
Nokaunināja Busuli un PV ? Slēdza kādu festivālu?

0
0
Atbildēt

0

Urga 28.02.2022. 14.10

Lasot interviju, slīdēja acu priekšā “Šķērsiela” un tās varoņi. Visus turpinājumus skatījos, jā, tas bija suģestējoši. Daudziem nekas neesot mainījies, tā māksliniece. Kontrastu Latvija.
Šodien ziņa par kādu festivālu: Atcelts mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala”, portālu “Delfi” informēja “Rīga Jūrmala” organizatoru komanda.
Kamēr ap Prāta vētru un I.Busuli ļaudis šūmējas, tikmēr šis festivāls klusi apturējis savu darbību. Sponsoros miljonāri un miljardieri, nevis viens vai divi, bet visi divdesmit būs, padomes uzvārdi iespaidīgi, info no soc.tīkliem.
Tāpat pārdomas par daudzajām kultūras balvām, kuras sponsorēja naudas atmazgātāju bankas gadu no gada dažādos pasākumos. Tas viss par tēmu sports un kultūra, kas pie mums tik augstā vērtē. Nebūtu slikti, ja IR par šo festivālu pastāstītu ko vairāk, kā tapa, kā veidojās, kādas problēmas radušās tagad…

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam