Kaitināt pūķi 9

Komentāri (9)

Sskaisle 23.01.2022. 09.08

Bet ja par pasaulīgām lietām. Vakardien spiegel.de izlasīju,ka Vācijas admirālis Kajs Šēn…laikam …bergs, Indijā teicis runu,ka Ukraina par Krimu var aizmirst. Tā mūžīgi paliks Krievijas rokās un ka Rietumu atbalsts Ukrainai nav pareizs,ka atbalstīt vajagot Krieviju,jo tā var būt kristīgais partneris Eiropas cīņā ar Ķīnu par vietu zem saules.
Vācijas valdība esot paziņojusi,ka šis ir privāts viedoklis.
Bet – jautājumi simtiem,lai neteiktu tūkstošiem. Šis Kajs pateica to,ko var izlasīt vācu valodā rakstošajos forumos. Ka ar Krieviju ir jādraudzējas nevis jācīnās. Ka mazām nācijām jāstāv pie ratiem,jo tās neko pašas nespēj,tāpēc jāpakļaujas – lielajām.

Lūk, jaunā Vācijas valdība atsakās Ukrainai,pie kuras austrumu robežas ir agresora militāro spēku koncentrācija, piegādāt ieročus. Tā turpmāk būšot Vācijas politika,nepiegādāt ieročus. Bet kā tad ar ES vērtību – solidaritāti? Jeb tā vairs nav vērtība? !!!!
Tad kāda ES valsts drīkst piegādāt Ukrainai ieročus ,cita nedrīkst? Tad Vācija sagatavojusi un uz Ukrainu nosūtījusi līķu vāģus,kamēr briti un amerikāņi munīciju un tā tā jaunā kārtība- palīdzība?

Makrons jau arī apbraukāja AEiropu ,lai spiestu piekrist pakļāvībai Putina Krievijai. Cik varēja noprast – Latvijas varneši nokrita uz ceļiem Makrona priekša,nobučoja kurpes un tautas vārdā noelsās -jā kungs, protams,kungs….

Tad kas notiek Eiropā? Vai tas ,kā REiropa gatavojas karam pārāk tieši un konkrēti neatgādina Čehiju,Poliju,kad Eiropa tās abas atdeva Hitleram?
Sak ņem Krievija Ukrainu un aizveries un liec mums mieru…..

Skaidrs man ir tikai viens,ka Latvijā atbildes uz šādiem jautājumiem es nedabūšu. Sabiedriskajos medijos par redaktoriem strādā veci simtgadīgi celmi,kuriem ir tikai viens izdzīvošanas princips – pakļauties valdošiem spēkiem. Ne patiesa informācija, ne patiesības meklēšana diskusijās Latvijā vienkārši nav iespējama.

Tāpēc jādzīvo kā ir. Variantu nav. Ko lielie kungi izlems, to mūsu mazie kundziņi mums ar pātagām iedzīs. Un mēs galvas noliekuši klausīsim.

+1
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 23.01.2022. 09.21

  Kajs Šēnbahs. Tvnet arī ir

  Bet kāda sakritība – savulaik vecā Eiropa,kuru pārstāvēja AK un Francija, gribēja, bija gatava ” izrādīt cieņu” Vācijai ,pieļaujot Hitlera agresiju.

  Tagad Vācija grib izrādīt cieņu Krievijai, pēc būtības atbalstot viņa agresiju.

  Vai kāds spēja paredzēt tās šausmas ,ko atnesa “nedaudz vairāk cieņas” politika?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

A.Zagorskis 21.01.2022. 22.32

Viss ir daudz, daudz sarežģītāk. Ķīnas attīstības līmenis daudzās jomās jau sen pārsniedz ES vadošo valstu inovācijas. Arī Ķīnas vara jau sen kontrolē daļu ES. Par Āfrikas kontinentu nemaz nerunājot. Iesaku noskatīties.
https://ww.arte.tv/de/videos/078193-000-F/die-neue-welt-des-xi-jinping/
https://www.arte.tv/de/videos/RC-021361/china-xi-jinpings-supermacht/

P.S. Subtitrus var pielāgot 6 valodās.

+1
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > A.Zagorskis 23.01.2022. 08.34

  Vēl nenoskatījos,bet … par to jau ir gan lasīts,gan dzirdēts. Arī Šveiks te ielika linku uz izcirstajiem Sibīrijas mežiem,kuri visi pārdoti Ķīnai. Pirms 10 gadiem biju DĀR un Namībijā.
  Vācu izcelsmes vietējais gids stāstīja to pašu – ar valdības gādību atbrauc kuģis ar ķīniešiem,vispirms viņi apēd visus apkārtējos suņus,tad savākuši d.izrakteņus,paķēruši līdzi smukākās ciema meitenes – aizbrauc. Punkts. Cik maksāja un vai vispār kaut ko valsts budžetā iemaksāja neviens nezin. Naids tiek kultivēts pret eiropiešiem- kolonizatoriem. Ķīnieši ir labie.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Zinta Arista Zemzare 20.01.2022. 20.18

Mans emocionālais un privātais viedoklis – mums vispār nevajadzētu attīstīt tirdzniecību ar Ķīnu. Preces no Ķīnas nav ne skaistas, ne gaumīgas, ne arī izturīgas. Kurpes, drēbes un citi masveida ražojumi jau vairs ir tikai no Ķīnas. Pērc kādu aparātu gribi, visiem kaut kur dziļumā atrodama piebilde: ” Ražots Ķīnā.” Man vienkārši nav veicies! Bet tādas ir manas domas!

+4
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Zinta Arista Zemzare 23.01.2022. 08.47

  Es domāju,ka pasaulei tā īsti nemaz nav iespējams atteikties no Ķīnas precēm. Pirms 3 gadiem manam kompim vajadzēja jaunu klaviatūru. Puisis saka, vislētāk būs Ķīnā, bet tur vismaz 1 mēnesis jāgaida. Es saku – tad labāk es samaksāšu vairāk,bet lai ir ātrāk un arī kvalitāte ,lai ir labāka. Puisis saka,nu vispār viņš neprecīzi esot izteicies- Ķīna ir vienīgais variants. To pašu Ķīnā ražoto var pasūtīt citur Latvijā un Eiropā,bet vienīgais ražotājs ir Ķīna.

  Un tad vēl – mūsu veikalos – nu nezinu 80 vai 90 % viss ir no Ķīnas. Ja pēkšņi ASV tomēr sasparotos militāram konfliktam – ar Ķīnu, padaules ekonomika vismaz uz kādu laiku apstātos.
  Reiz par to jau IR bija raksta.
  M. Kazāks LB savācis un baro tūkstošiem ekonomistu,lūk, viņi lai pastāsta mums – kā tas ir ar Ķīnu un Latviju un pasauli.

  Reiz CT Zemnieku tirdziņā smuks jauns puisis tirgoja pašceptu maizi,kura izskatījās ļoti garšīga. Es iekāroju tādu maizi un piegāju un jautāju,cik maksā. 6 eur. Paldies,citu reizi. Bet ticu,ka tā bija maizes cena ar kādu % peļņas,ja to netaisa kā Ķīnā,kur ķīmija vairāk kā neķīmija. Tāpēc

  Ikea – jā tur ir šis un tas Lietuvā ražots,nekas Latvijā vai Igaunijā. Bet – kad tur biju 1x – biju šokā,cik daudz Ķīnā ražota plastmasa un citi mākslīgie materiāli. Nav viegli,bet ļoti ļoti cenšos neko tādu nepirkt.
  Un vēl- mūsu valdības, t.i. – mūsu pašu nespēja ražot kaut ko pašiem nopērkamu,nevis no Ķīnas eksportējamu ,arī ir tas,ko sauc par bumbu ķīniešu pusē.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

murrey 20.01.2022. 11.50

Uzskatu, ka labākā atbilde būtu atvērt Taivānas pārstāvniecības visā ES un arī ASV. Ķīna ir spēcīga, bet arī viņa nevar karot pret visiem. Tāpat jau viņai pietiek problēmas ar ASV.

+7
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > murrey 20.01.2022. 12.20

  jā, piekrītu, bet Ķīna nav viena. Tai draugs ir milzīgā agresīvā Krievija , nerunājot par mazajām autokrātijām

  Un – arī ES skaļi lozungi par cilvēktiesībām ir viena lieta, bet bizness un peļņa ir cita lieta, kur pirmais nedrīkst traucēt otrajam.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > murrey 20.01.2022. 12.22

  Nesen skatījos tādu filmu Nāves ēnas -par ieroču ražošanu Vācijā un kā tos eksportē uz valstīm, kur šos ieročus izmanto šaujot uz nevainīgiem cilvēkiem, nevis izmantojot karā.

  Tā kā – viss ir sarežģītāk

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: