Par pašvaldību lomu pilsoniskas sabiedrības izveidē
1Saistītie raksti
Viedoklis /
14. novembris
Publiskā sektora izdevumi jāsamazina, nevis jātērē 20 000 par vietas izveidi pirmsskolā
Tēma /
13. novembris
Viss neriņķo ap Rīgu
Viedoklis /
1. novembris
Skolotājiem ir jāstrādā ar bērniem, nevis valsts vietā jārisina mācību līdzekļu pieejamība
Komentāri (1)
Maris Pukis 30.11.2021. 18.28
Labs raksts, kas virkni jautājumu risina pēc būtības. Pašvaldība ir indivīda un vietējās kopienas brīvības svarīgākais elements, tomēr tā pakļaujas valstij un valsts likumiem. Palielinot pašvaldibu patstāvību, sabiedrība saņem signālu, ka valstij iedzīvotāji ir svarīgi un tas ir aicinājums vairāk iesaistīties. Nosakot visās teritorijās vienādus noteikumus, tiek veicināta vienveidība, pilsoniskajai līdzdalībai nav nozīmes,
Satversme ir būvēta uz pārstāvniecības demokrātiju. Lamājot partijas mēs tikai vājinām valsti. Pilsonisko sabiedrību nevajag pretstatīt partijām, sabiedrībai jāpanāk partiju darba uzlabošanos.
Lai izveidotos stipra pilsoniskā sabiedrība, ir jājūt savas līdzdalības vēlēšanās trūkumus un ieguvumus. Ja neesat aktīvi piedalījies vēlēšanās, ja neesat iestājies partijā un virzījis to uz labiem mērķiem, tad jums pašam jācieš un jānovērtē savu nepareizo izvēli neiesaistīties.
Pilsoniskā sabiedrība nozīmē, ka atbildību uzņematies paši, pagaidām Satversme vēl to atļauj. Ja pasīvi gaidīsim, tad noteikti atnāks diktators.
0