Profesoram Ilmāram Lazovskim – 90 3

Komentāri (3)

Ilze Pētersone 09.12.2021. 07.43

Ilmāram Lazovskim būtu kauns par tādu Latvijas Ārstu biedrības valdi un prezidenti Ilzi Aizsilnieci, kas tā vietā, lai kā profesionāla mediķe mudinātu cilvēkus vakcinēties, kas, kā zināms, pagaidā ir vienīgais veids, kā apturēt kovida izplatību, publiskajā telpā izplata apgalvojumus, kas neveicina vakcinācijas gaitu. Ne velti viņas dēļ vairāki valdes locekļi ir atstājuši amatu. Varu izteikt nožēlu, ka LĀB nespēj ievēlēt citu prezidenti.

+2
0
Atbildēt

0

Bolero_10 20.11.2021. 17.36

[…] kopā ar citiem Latvijas patriotiem, Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas locekļiem, cīnīties par latviešu valodas saglabāšanu un attīstību, ne tikai privātās sarunās uzsverot, ka mūsu valoda jau ir priekšpēdējā izdzīvošanas stadijā, kad to vairs nelieto valsts pārvaldē, armijā, policijā, augstākajā izglītībā un zinātniskos rakstos.
===========
Šis man atsauca atmiņā 80. gadu beigu vai 90. gadu sākuma avīzes publikāciju, kurā profesors bija nosaucis 6 pazīmes, kas liecina, ka valoda iet bojā. Vienīgā, kuru atceros – valodā neattīstās zinātniskā terminoloģija.
IT nozarē tas sevišķi spilgti izpaudās. Paldies Jurim Borzovam, kas uzrakstīja pirmo nozares vārdnīcu.
Kā ir tagad, pēc 30 gadiem?
Man “piedauzības akmens” ir zinātnieku runās dzirdētais darb. vārds “sekvenēt”.

+3
0
Atbildēt

1

  lindab456 > Bolero_10 22.11.2021. 11.05

  Par profesora I. Lazovska personības starojumu un vērienu varu aizdomāties pastarpināti caur Lazovska dzīvesbiedres ārsta praksi.
  Vēsture atkārtojas un profesora atziņas par valsts valodas nozīmi augstākajā izglītībā. zinātnē, terminoloģijas attīstību latviešu valodas saglabāšanas kontekstā ir nemainīgi aktuālas, fundamentālas.
  Manā top ir: “Dziedniecības augstākā māksla ir mīlestība..,” katrs , kas saskāries ar ārstniecību, to zina.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam