Algu kāpumu virza medicīna un izglītība 2

Komentāri (2)

PL 01.09.2021. 10.19

Autors pietiekami neuzsver vienu lietu – proti, to ka Latvijas darba tirgus ir Eiropas kopējā darba tirgus un vienotā preču un pakalpojuma tirgus labi integrēta sastāvdaļa!
Ir pilnīgi skaidrs, ka pēc tam, kad attapīgs cilvēks trīs gadus ir cītīgi mācījies vācu valodu, un ar attiecīgajām kvalifikācijām medicīnas darbinieks vai fizikas skolotājs var vienkārši aizbraukt uz Vāciju un, skolotājā gadījumā, par kļūt par ierēdni ar algu pēc tarifa.
Nezin kāpēc mums joprojām uzskata, ka tas ir skolotāja pienākums salasīt slodzi pa vairākām skolām, nevis skolu pārvaldēm nodrošināt darbu sevis darbā pieņemtajiem skolotājiem…

Tieši zemās algās un konkurētspējīgu tarifu neesamība vairākus desmitus gadus motivēja daudzu darbinieku emigrāciju uz Angliju, Īriju un Vāciju. Un nu ir atlicis vienīgais konkurētspējīgais risinājums – motivēt atpakaļ ar lielākām algām un labākiem dzīves apstākļiem kvalificētus darbiniekus vai vienkārši maksāt Eiropas darba tirgū konkurētspējīgas cenas.

0
0
Atbildēt

1

  PL > PL 02.09.2021. 08.53

  Ir vieta vismaz 25 % turpmākai izaugsmei…

  According to Statistics Estonia, the country’s statistics agency, in the second quarter of 2021, the average monthly gross wages and salaries in #Estonia were €1,538, which is 7.3% higher than the year before.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: