Latvija ceļā uz klimata neitrālu enerģijas portfeli 3

Komentāri (3)

QAnon 21.07.2021. 18.57

Latvija kopā ar Savicki, Kalvīti un Dombrovski

0
0
Atbildēt

0

Odo 19.07.2021. 21.06

“Dabas gāze” kā pārejas enerģijas avots no oglēm uz klimata neitralitāti ir suņa astes ciršana pa daļām. Ogles ir lielākoties ogleklis C, bet “dabas gāze” ir lielākoties metāns CH₄, kura dedzināšanā tāpat rodas CO₂, tikai mazāk:
C+2O→CO₂
CH₄+2O₂→CO₂+2H₂O
Bet CH₄ ir par CO₂ daudz spēcīgāka siltumnīcas efekta gāze, tāpēc tā plašāka lietošana un zudumi atmosfērā būtiski mazina mazāk radītā CO₂ daudzuma ietekmi.
Lai 30 gados Latvija sasniegtu klimata neitralitāti, Latvijai nav jāatbalsta neviens ar fosilo kurināmo saistīts projekts. Klimata neitralitāti nevarēs sasniegt arī ar neuzticamiem enerģijas avotiem kā sauli un vēju, jo bez fosilā kurināmā vai kodolenerģijas nav iespējams kompensēt to nepastāvību. Līdz ar to, ja nenodarbojas ar “zaļmazgāšanu” un juridiskām atrunām, Latvija sasniegt klimata neiralitāti var tikai ar kodolenerģiju.
Īss aprēķins par Latvijai nepieciešamo: https://odo.lv/Blog/210713
Garāks izklāsts par saules un vēja izmantošanu fosilā kurināmā “zaļmazgāšanai”: https://odo.lv/Blog/200928?language=lv

+2
0
Atbildēt

1

  Elektriķa dēls > Odo 20.07.2021. 14.31

  Paldies par izvērstu informāciju un analīzi. Tieši tā pietrūkst “neomarksistiem” sludinot jauno kārtību. Arī izglītības sistēma ir saražojusi tik daudz elementāru fiziku, matemātiku, kīmiju u.c. nezinošu ļaužu, kas viegli uzķeras uz tīkamiem revolucionāriem lozungiem. Savukārt industrija reaģē uz tendenču maiņu un strauji piedāvā risinājumus, iespējams zemapziņā nojaušot ka ilgākā periodā vairumam varētu atvērties acis un ieslēgties “bremzes”, tāpēc peļņa jāfiksē kamēr tā ir ! Intuitīvi redzu scenāriju kurā “renģēdāji” tiks pārsēdināti uz divriteņiem, lietota auto cenā, bet atbrīvoto publisko telpu lieliski izmantos šīs politikas režisori, braucot ar eletriskajām teslām, poršiem u.c ekstra klases auto !

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: