Vai arī nedzirdīgajiem būs jāmaksā nodoklis par “mūzikas kopēšanu”? 8

Komentāri (8)

Sskaisle 05.02.2021. 11.23

šai IR numurā Durbes dāma apgalvo – muižu ēkas? , ai – ko niekus, šodienas arhitekti uzcels vēl smukākas.
Mani tas aizķēra tādā nozīmē, ka neviens taču neiedrošinās apgalvot, ka muižu ēku arhitektūra ir pārpasaulīga vērtība. Bet muiža, muižas ēkas – tā ir mūsu vēsture. Čekistu – komunistu un viņu apkalpotāju nīdēta , bet mūsu vēsture ne tikai ēkās, bet arī dzīslās.

Ir vienkārši izcils piemērs, kā muižām atdot dzīvību – ierīkot tajās pelnošus biznesus.
Problēma ar brūkošajām muižām ir tieši tā, ka ēkas nevar uzturēt, ja muiža nenes peļņu vai vismaz nesedz pašizmaksu. Žel, ka IR žurnālisti šo aspektu intervijā vispār nepieminēja – kā muiža atdzimst kā kultūrvēstures objekts

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 05.02.2021. 10.23

godīgi – busuļa dziesmu neesmu dzirdejusi un godīgi – zvēru – bet es reti zvēru – neinteresē man. Nav absolūti nekādu iebildumu pret prāta vētru, bet – neesmu bijusi nevienā viņu koncertā, Nu nav mans – nu nav.
Samantai Tīnai veltīto uzmanību neizprotu. Saprotu, ka katrs uzreiz var nodomāt – tantei skauž – jauna talantīga dāma pret vecu īgņu. Pat ja tā – bet vai tiešām visai Latvijai jāmaksā par valsts KM un SM organizēto sabiedrības debilizēšanas plānu?

Nesen otrreiz skatījos gekas un repšes filmu par Kurtu Fridrihsonu. Nu atkal – godīgi un atkailināti – vai skauda, vai nīgrums, vai vispārējā neapmierinātība – visticamāk, ka viss kopā – bet es ko domāju – – repšei jau 50 gadu vecumā radošā
cilvēka vecuma pensija, cik tur tās stipendijas un statusi , ceļojumpar us mūsu naudu ši saskaitīt nevar, bet – es to cilvēku nekad smaidošu neesmu redzējusi. Vēl par maz? Vēl anonīmie komentētāji kaut ko apēduši vai no galda nocēluši kundzei?

Lai kāds būs mans veselības stāvoklis , tikko beigsies ārkārtas stāvoklis – piedalīšos visās protesta akcijās pēc kārtas.
Vai ķieģeļi, vai akmeņi, velo pumpis,vai riktīgs kadiķbomis, ko pret poličiem aizsargāties – jau vienalga – bet tas kas notiek valsti ir vienkārši nenormāli

Nu par oik es katru mēnesi maksāju nepilnus 5 eur, ne par elektrību, bet tikai par vienu oik vien. Tad par jebkuru preci, vai produktu – piemēram, par apsaimniekošanu – maksāju 21 -25 % pvn , maksāju nīn un? Kas man no tā? Impotenta valsts vara, kas spējīga vien korumpēties un ar likuma spēku aplaupīt cilvēkus?

Nu vadzim vienā brīdī ir jālūst. Nu ir. Nu cik var. Nu cik liekēžus un zagļus varam nest uz saviem pleciem .Izmisumā iedzītiem cilvēkiem spēki daudzkāršojas.

0
0
Atbildēt

1

  altinyildiz > Sskaisle 05.02.2021. 15.33

  Par apzinātu Eirovīzijas izgāšanu, kad čigānēns skatītāju iebalsotās dziesmas vietā, lai izpatiktu sugas un saprāta brāļiem, nodziedāja dziesmu krievu valodā, bija diskvalificējams uz mūžu, lai tas vairs ne tikai nedziedātu, bet arī dzeju nelasītu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Urga 05.02.2021. 09.56

Labs rosinājums:
…Šī diskusija varētu būt vietā tad, ja valsts uzskata, ka muzikanti ir svarīgāki par ārstiem, ugunsdzēsējiem un skolotājiem un viņiem pienākas savs specifisks nodoklis. Ja sabiedrība to atbalsta, tā ir cita lieta, bet ir jābūt diskusijai…

Par daudz ko būtu jārunā.
Papildinot N.Berga skarto, padomijā bija personālās pensijas. Vai visās profesijās iedibinātas mūža stipendijas? Ar ko tās atšķiras no personālajām? Pie tam, radošo loks nu jau paplašināts ar izredzētajiem, kas vēl nav sasnieguši pensijas vecumu, tātad darba spējīgajā vecumā. Ja tā turpināsies, tad sabiedrībai būs ko turēt.

…Komponists, fotogrāfs vai rakstnieks – tas ir bizness, nodarbe, ar ko cilvēks labprātīgi pelna naudu. Tāpat kā jebkurā biznesā, šiem cilvēkiem ir jādomā, kā pārdot savu produktu. Ja esi kurpnieks un slikti labo apavus vai arī kurpnieku ir pārāk daudz, jāmeklē cita nodarbošanās.Ļoti līdzīga situācija izveidojusies mūzikas industrijā. Jau gadiem ir skaidrs, ka mūziķi un citi radošie ar radīšanu kā pamatdarbu pilnībā sevi nodrošināt nevar, jo tirgus ir pārāk pieblīvēts un spēlētāju – pārāk daudz. Tā nav tikai Latvijas problēma, tas ir aktuāli visā pasaulē…

Gluži tāpat kā nesamērīgums algās. Nekādi nesaprotu, kāpēc, piemēram, teātru direktoriem algu lielums tuvojas premjera un prezidenta algām, bet L.Cipulei ievērojamāki mazāk. To visu vajadzētu skaidrot sabiedrībai.

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Urga 05.02.2021. 10.40

  prātā nāk superpārmaksātās ikstenas sajūsmas šļupsti – ak – latviešu literatūra iziešot pasaulē, pasaule to iepazīšot un iemīlēšot …

  kādas muļķības! cik miljonus šī kundze vien mūsu naudas notrieca – bet rezultātātā par miljonvērtīgās ikstenas vārdu pasaulē nezin, kur nu vēl kādu mazāk ambiciozu literātu

  pagājušā gada februārī divas nedēļas dzīvojos pa Amsterdamu, Antverpeni , Briseli un Genti. Daudz laika pavadīju visāda prfila grāmatnīcās. Nu nebija tur ne tikai baltiešu , pat krievu – iedomājieties milzīgo un nopietno krievu mūsdienu literatūru – nu nebija tur krievu vai baltiešu autoru grāmatas.

  Valstij – konkrēti NA – KM būtu jādomā nevis par šoviem – akcijām , kā alkatīgajiem literātiem izklaidēties pa pasauli, bet – ja reiz tiek apgalvots, ka kultūra ir valsts pamats – tad lūk – kā šis apgalvojums darbojas vai manā vērtējumā – šobrīd nedarbojas vispār.

  Ja reiz bibliotēkā , kurā biju pagājušā gada jūnijā – kura ir uz apmēram pusotru tūkstoti deklarēto iedzīvotāju bija tikai 1 !!!! – un tā pati Gundegas Repšes 10 gadus veca – jaunākās latviešu literatūras grāmata, kuru bija lasījusi viena!!! – lasītāja šo gadu laikā –

  tad elle un indija – visu svēto vārdā – paskaidrojiet man kāds – kurā brīdī un kā!! – latviešu kultūra ir Latvijas valsts pamats.

  Lai KM izzīstu no pirksta jaunus veidus, kā aplikt ar nodokļiem, ar nodevām cilvēkus, lai paši labi dzīvotu sludinot tukšus , nepamatotus saukļus? !

  Vasarā biju Mūrmuižā – muzeja darbiniece saka – mēģinām atdzīvināt tradīciju – aicinām uz Mūrmuižu personības uz sarunām – bet nav cilvēku , tiem kas ir – ne visiem ir interese . Kas gan ir teiksim repše gundega, ja salīdzina ar samantu tīnu – vai ne , vai kā sauc a to melbārdes talantu -sievieti ar bērna balsi -ā jā – vēbere.

  Nu tā – ne jau es viena to saku, kaut vai – Elite Veidemane to brēc vēl skaļāk, ka NA ir Latvijā iznīcinājusi kultūru kā valsts – kā nacionālas valsts pamatu. Tas ir fakts, nu ir.

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > Sskaisle 05.02.2021. 11.15

  iedomājieties – nav neviena !!! – kultūrvēstures raidījuma sabiedriskajos medijos, kurā būtu diskusijas. Piemēram, brāļu draudžu vēsture , nozīme mūsu kultūrvēsturē – mums ir speciālsiti – Straube, Ceipe, Balode, rakstniece Bauere un vēl daudzi citi .

  Nu nav brāļu draudzes tikai ar plusa zīmi mūsu kultūrvēsturē. Nu nav. Kapēc es tā spriežu un vai pareizi spriežu? Uzdodiet šojautājumu KM cilvēkiem , cik no viņiem būtu sakarīgs komentārs par tēmu? Poltiķu dežurfrāze – par to vēl zinātnieki strīdas?

  Kuri ir tie nelieši, kuri ikdienā čakli strādā pie mūsu kultūras sakņu nociršanas?

  Kas ir tie nelieši, kuri uzskata, ka visu Latviju interesē balagāns vārdā eirovīzija? Jā – noteikti ir tādi, noteikti, kuri ģībst no vārda eirovīzija – bet nu nav tādi visi, nu nav

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Kamielis > Sskaisle 05.02.2021. 20.28

  Divaini, ka no Sskaisles nāk ārā arī kaut kas pavisam sakarīgs! Vai tik nav kāds dubultnieks?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Kamielis 06.02.2021. 19.45

  Otram neiekodīsi, paēdis nebūsi. Kur Tavs cilvēciskums,kamieli?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: