Fotonika ir dzinējs Eiropas Zaļajam kursam. Ko tas nozīmē Latvijai? 6

Komentāri (6)

ak 01.02.2021. 17.55

Latvijā bija (diemžēl) jau vismaz kaut kāda iestrāde stikla šķiedras ražošanā. Iespējams, vel dzīvi kādi daži speciālisti, kādreiz strādājušie šajā nozarē. Varbūt no jaunajiem biznesa censoņiem kādam ienāks prātā no Latvijas smiltiņām izražot optiskos kabeļus vai vismaz derīgus stikla diegus kā šo kabeļu ražošanas izejvielu. Uz priekšu, jaunie biznesa lauvas, jaunie biznesa ērgļi!! Nākotne pieder fotonikai! Neļausim Izraēlai mūs apsteigt, kaut arī viņu apgriezieni ir daudzreiz lielāki.

+1
0
Atbildēt

1

  Vidvuds Beldavs > ak 05.02.2021. 19.29

  Latvijā ir konkurētspējīgi uzņēmumi, kas ražo optisko stiklu šķiedru produktus. –
  Ceramoptec – https://www.ceramoptec.com/ 2019. apgrozījums 34,576,000
  LightGuideOptics – https://www.lightguide.com/. – 2019. apgrozījums 24,712,000
  Abas firmas ražo Līvānos.

  No Latvijas pārcēlās liels skaits ar speciālistiem uz Izraēlas, kad sabruka rūpniecība un zinātnes budžetus samazināja zem iztikas minimumu. Apstākļi Latvijā ir tagad stipri labāki ne kā bija agros 1990s gados. Varbūt sāks atgriezties.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

altinyildiz 27.01.2021. 10.36

Šajā gadā ir arī pozitīvi notikumi. ASV pilsoņi ievēlēja Džo Baidenu par prezidentu, noraidot Donaldu Trampu, kam ir negatīva nostāja pret zinātni.
—————
Garīgiem un morāliem invalīdiem.
1. Rīcības Prezidentam, Trampa kungam, nebija negatīva nostāja pret zinātni, tieši viņa laikā triecien tempā tika radīta vakcīna pret Covid 19.
2. Miegainam Staļina vārda brālim, Josifam, nav nekādas attieksmes ne pret ko. Tas putro savu radiniekus, nezin ko parakstījis un brīžiem domā, ka uzvarējis Senāta vēlēšanās.
3. Baiģens nekur nav ievēlēts, jo pie 135 miljoniem vēlētāju, kad Tramps, kā atzīst paši ģem-parķijas komunisti, korumpanti un pederasti, ir savācis rekordlielo 74 miljonu(patiesībā vairāk) balsu, tad pirmās klases skolniekam, kas mācās aritmētikas pamatus, būs skaidrs, ka Baiģenam atlika mazāk balsu. Šeit vietā atcerēties par ģem-parķijas saimnieku Putinu, kas uzvarēja ar 146 % balsu. Pat Pirmais ASV Pederastu Prezidents, kam atšķirībā no Baiģena, kas tikai reizēm pazīmējās pāris desmitu statistu klātbūtnē, bija vērienīgākā kampaņa, turklāt laikā, kad amerikāņi bija smagi slimi ar politkorektumu, Obama, vēlēšanās savāca tikai 69 miljonus.
Lai nepaliktu par pēdējo nerru un pārstātu gvelzt visādas aplamības, katram ieteiktu ieiet Baltā nama mājas lapā un paskatīties, cik youtubu auditorija vispār izrāda interesi par Baiģenu, bet galvenais, cik viņam ir veltīti like un cik dislike: https://www.youtube.com/user/whitehouse

0
-1
Atbildēt

0

Vidvuds Beldavs 26.01.2021. 20.30

Par Tramp ir dažādi uzskati. Par vēlēšanām lieta gan ir ļoti skaidra. Vēlēšanas komisijas, kas pārvaldīja ASV vēlēšanas ir lokālās un tās ir zem štata valsts sekretārā. Džordžijas štata valsts sekretārs Breds Rafenspergers ir Republikans, ko ievēlēja 2018. gadā, lai sakārtot štata vēlēšanas, balsotāju sarakstus, apstiprina, ka vēlēšanas bija tiesiskas un pareizas. Līdzīga situācija ir pārējos štatos kur ar diviem nenozīmīgiem izņēmumiem ASV vietējās, štata, un pat ASV augstākā tiesa, kur Tramps iecēla 3 tiesnešus, lēmumi bija pret Tramp. Ir neapšaubāmi, ka Tramps zaudēja vēlešanas ar apmērām 8 miljoni mazāk balsis ne kā Baidens.
Ir nozīmīgi, ka Pfizer firma, kas sekmīgi izveidoja vakcīnu zibeņātra laika, nepiedalījās propagandas izrādē priekš “Operation Warp Speed.” Trampam nebija nozīmīga loma šajā sasniegumā.

Kontrasts ar Baidena valdību un Trampa valdību ir jau redzams sākot ar to ka neviens nav bijis apvainots vai apmelots no jauno prezidentu. Tagad ASV ir pieklājīga, normāla valdība. Lai viņiem sekmējās ar visām krīzēm sākot ar pandēmiju un ar klimata krīzi un saistīto ekonomikas krīzi.

0
0
Atbildēt

1

  altinyildiz > Vidvuds Beldavs 26.01.2021. 22.31

  Ja vēl nav notiesāti uz nāvi Pelosi, Klintonu, Obamas un Baiģene ģimenītes, vēl nenozīmē , ka vēlēšanu process bija godīgs. Ir atklājušies bezgala faktu par balsošanu, kad netika indentificēta balsotāja personība un to bija iespējams izdarīt vairākas reizes pēc kārtas, štatos, kur vispār nebija paredzēta balsošana pa pastu, tā tomēr notika, balsošanā piedalījās desmitiem tūkstošu vēl aizpagājušā gadsimtā dzimušo amerikāņu un miljoni nelegālo imigrantu. Ārzemniekiem piederošā, kādreiz Hugo Čavesa vajadzībām radītā, Dominion Voting Systems, jādomā kādus 10 miljonus balsu no Trampa, kas 3. novembra vakarā jau bija uzvarējis ar milzīgu pārākumu, nakts laikā ieskaitīja Baiģenam, ļoti daudz bija tādu “pa pastu sūtīto” biļetenu, kas nebija pat salocīti. Ir viss pamats uzskatīt, ka Baiģenam no zila gaisa ienāca ap 20 miljoniem viltoto balsu. Desmitiem tūkstoši amerikāņu, kam, aizejot uz vēlēšanu iecirkni, paziņoja, ka viņi jau nobalsojuši, tomēr vērsās tiesās, bet pa astoņiem gadiem Putina melnās makakas, Obamas, valdīšanas laikā, tiesas jau bija pataisītas pēc tā pretīgā nēģeru ģīmja un līdzības un viņu iesniegumi tika noraidīti.
  Lai sekmējas, var novēlēt tikai vislielākie ASV ienaidnieki, kas uzskata, ka radības kronim, baltam cilvēkam, ir jābučo nēģeriem kājas, ka viņiem nēģeri ir jāuztur, ka cietumos jātur tikai Trampa kunga atbalstītāji, bet slepkavas, izvarotājus, laupītājus, pedofīlus jālaiž vaļā, ka baltā tradicionālā ģimene ir noziedznieki, bet fekāliju stumdīšana, zarnu infekciju izplatīšana, visādi veicināma, kas nevar pārdzīvot, ka pateicoties Trampa kunga Ukrainai piešķirtiem Javelin, krievu tanki vēl nav Kijevā, kam derdz, ka trīs gados, kad maksimāli bija sabotēts Trampa administrācijas darbs, viņam izdevās atgriezt valstī 6 miljonus Obamas izdzītās darba vietas, ka ir samierināta Izraēla ar arābu pasauli, ka tika nogalināti Irānas terorisma ģenerāļi, ka līdzekļu trūkuma dēļ, tai nācās piebremzēt kodolbruņošanās programmas, kas gāja vaļā, kad Obama atdeva Irānai iesaldētos 140 miljardus dolāru, ka krievu lidojošie zārki pārtrauca lidot virs ASV kara kuģiem, ka z-Koreja vairs nešāva pāri Japānai savas raķetes, ka Taivāna jutās samērā drošībā. Kas sapņo, kad Krievija, pateicoties naftas cenām, 200$ par mucu, atkal pacelsies no ceļiem un atkal iebruks kādā valstī.
  Jau pirmā dienā amatā Baiģens paziņoja, ka tiek apturēta Keystone XL būve, kam bija jānodrošina pilnīga ASV enerģētiskā neatkarība, kā rezultātā uzreiz darbu zaudēja 70 00 amerikāņu un kāds no ģem-parķijas izdzimteņiem par pajokoja, ka tagad nēģeri var tur vākt metāllūžņus, bet līdz otrās dienas vakaram jau bija kopumā likvidētas 200 000 darba vietu.
  Pat ietiepīgi ignorējot visus noziegumus, ko pret ASV un citām valstīm ir pastrādājusi ģem-parķijas vadība pēdējo 30 gadu laikā, nekādi nevar aizmirst WWII, kurā Latvija zaudēja 1/4 iedzīvotāju un savu valstiskumu. Bez ģem-parķijas miljardu investīcijām, tūkstošiem piekomandēto inženieru, karamateriāliem, pārtikas un visa pārējā, viskrieviskākais izdzimtenis, kāds jebkad rāpojis pa Cilvēka planētu, Staļins, ne tikai nebūtu savām kājelēm pametis kara lauku, bet arī Spānijā un Somijā un pat Baltijas valstīs nebūtu uzdrīkstējies iebrukt, jo līdz tam, kad ASV 1927. uzsāka PSRS būvēt pasaulē varenāko militāro industriju, panīkušais krievs ara zemi ar koka arklu, ko visbiežāk vilka viņa sieva.
  Ņemot vērā drausmīgās ciešanas, ko WWII ar ģem-parķijas gādību sagādāja manai tautai, uzskatu, ka latvietis, kurš par to parķiju ir balsojis, vai nu aiz naida pret savu tautu, vai tāpēc ir galējs plānprātiņš, pelnījis palikt pēdējais savā dzimtā un, pirms nonāk pie Staļina un Rūzvelta ellē, ar to sadzīvot garus gadus, apzinoties, ka nekad viņam tuvinieku nebūs.
  p.s. Interesanti, kā pederastu parķija taisās Chain migration ietvaros uz ASV no Āfrikas pārvest miljardu nēģeru, ja Baiģens apturēs slānekļa naftas un gāzes ieguvi? Vai airu laivās?

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Vidvuds Beldavs > altinyildiz 05.02.2021. 19.43

  Redzēsim kā ASV Senāts lems par Trampu. Ir svarīgi turēties pie faktiem, kas ir apstiprināmi. ASV pilsoņi pārliecinoši nobalsoja par Baidenu. Republikāņi, kam bija pilnīga kontrolē Džordžijas štatā, apstiprināja vēlēšanas kā tiesiskas un pareizas. Jāskatās ar skaidru prātu uz notikumiem!

  Baidens jau ir pieņēmis stingru nostāju pret Krieviju. Viņa politika ir nosvērta un varām gaidīt atbalstu arī Latvijas centieniem no ASV .

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: