Dziedēšana, džezs un joki

2

Komentāri (2)

Sskaisle 21.12.2020. 13.01

https://www.arte.tv/en/search/?q=barenboim%20beethoven&page=1

vienā no šīm filmām ir duets – Barenboims – Bēthovens, jeb otrādi – Bēthovens – Barenboims. Kad sāku to filmu skatīties un sapratu, cik tā būs ļoti muzikāla – t.i.man nesaprotama, domāju – nu labi, drusku vēl paskatīšos un tad meklēšu citu. Jo ne es notis lasu, ne dzirdu. Bet – tas Barenboims par to mūziku tā runāja, ar tādu pārdabisku gaismu savā sejā , ka es skatījos, kā nohipnotizes trusītis. Vienā brīdī jūtu seju – sapratu, ka esmu visu laiku tā kā smaidījusi vai – kā saldumtūti dabūjusi. Tas ir kaut kas pārdabisks – kaut kas vienreizējs – tā Debessmanna pēc, kuras ilgojamies un kad nu līst pār seju – tad uzreiz atpazīt nevar.

Naktī man bija tāds sapnis, ka Uzvaras parku pārtaisa par Bēthovena parku – kurai arkai tu ej cauri, tāda mūzika un tādas zvaigznes tur skan un zaigo un skraidu kā tāds bērns un brīnos – interesanti, ka tas parks bija it kā virs zemes iekārts – ne gluži Debesīs , bet nu tā – virs Zemes.
Ja Lietuviešiem būtu Amenda – viņi ne tikai romānus sadrukātu un pa pasauli izbazūnētu, bet arī filmas un lugas sataisītu.

prieks, ka Gailis to Vāgnera projektu virza – bet par to man vēl sapņi nav rādījušies

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 17.12.2020. 23.45

nū – man tieši otrādi – es vācu tv raidījumos un filmās tik daudz par Bēthovenu esmu uzzinājusi kā nekad agrāk – jā viņš bija modernās mūzikas aizsācējs, jā viņš aicināja uz vienlīdzību un līdztiesību , jo pats ļoti cieta no kārtu sabiedrības, kad sava sociāli zemākā statusa dēļ nevarēja -nedrīkstēja apprecēt nevienu no iemīlētām sievietēm – bet iemīlejies esot bijis bieži, var pat teikt, ka nepārtraukti Un mīlējies esot traki – prieka mājās daudz naudas esot notērējis. To stāstīja, kāda viņa biogrāfe, bet ar tādu nosodījumu , ka es gandrīz balsī iesmējos. Nu vai žēl vai?
Starp citu – viņš esot bijis dikti smuks un tāpēc tās sievietes tā viņu mīlējušas.
Bonnā viņam ir smalks muzejs, bet vēl pirms pāris gadiem Vīnē viņa muzeju gandrīz atrast nevarēju un tas nebija “aiztikts” kopš 20.gs. 50 gadiem un tad tās viņa pastaigu vietas – pa tām skriet kā gaisu noķert gribēdama . Jā tad vēl tā cīņa par brāļa dēlu

Nu jā – pāri jau visam tā mūzika, ka jau Rainis teica – jo stiprāk dzīve uz restītēm cepina ģēniju – jo skaistākas dzejas / mūziku tas “izdod”

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam