Vienlīdzīgie 33

Komentāri (33)

Sskaisle 25.11.2020. 11.36

mani bērni ir izauguši, man tas vairs nav aktuāli, bet ja man vēl būtu mazi bērni – es viņus ļoti uzmanītu no šīs zemiskās līšanas viņu biksītēs un mudināšanas vinus izmēģināt visādus dzimumus – varbūt tu labak gribi būt zēns, vai varbūt meitene – a varbūt ne viens ne otrs ?

skatījos Spēlmaņu nakti – jauniešu balva tika Nelabajai rokai, kamēr oficialā – ar maskavas roku stiprinātā žūrijā balvu deva lugai, kas “spēlējas” ar jauniešu dzimumjautājumiem – tad kam ta izrāde vajadzīga – jauniešiem vai tiem pieaugušajiem, kuriem aktuāls un svarīgs ir konkrēts – netraducionāls pasaules uzskats?

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 25.11.2020. 11.32

Ināra, godīgi sakot, tāds baigākais bezspēks un bezcerība. Un niknums.
– stāsta mums te par vienlīdzību, līdztiesību, par godīgumu , par taisnīgumu, bet vienlaicīgi – rīkojas ar mums kā ar stulbu cērpjamu aitu baru.

Ir pasludināts Satversmes Tiesas spriedums – laikam nedēļa ir pagājusi – visos sabiedriskajos medijos!! – es dizrdu tikai!!! – geju tiesību lobistus – it kā tas būtu vienīgais un vispareizākais viedoklis. It kā visu citu sabiedrības locekļu viedokļi būtu sūds un noziegums a priori

nu nav tā ne demokrātija, ne normāla sabiedrība . Rietumu sabiedrībās, tā pati Nīderlnade- vai tur tiesības ir tikai gejiem, jeb tomer tur tiesības ir visiem cilvēkiem, tai skaitā – pensionāriem, bezdarbniekiem, nabagiem.

Sanita Osipova apgalvo , ka tiem, kam nav naudas , tiem valsts apmaksā advokātus. Kādas mulķibas – tiešām muļķības – un man ir konkrēti pierādījumi tam –
un atveriet – https://www.jpa.gov.lv/ – lūk, brīniškīgā jaunā pasaule – meli ir patiesība, patiesība ir meli

Labi, nav vērts – vienkārši negodīga un netaisnīga un varmācīga varas elites rīcība . Medijiem – ka tik naudu maksā , ko sludināt – vienalga

Starp citu , tai Rīgas Laikā uzstājas arī Vinbergs un liepa. Vinbergs kādreiz interesanti par arhitektūtu rakstīja, tagad nekā, tagad vairs tikai vienu un to pašu maļ – geji geji un vēlreiz geji
Sociālā vienlīdzība ir pirmais solis ceļā uz vienlīdzīgu sabiedrību – viss pārējais – bērnu tiesības, senioru un geju tiesības – pēc tam

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 23.11.2020. 10.12

Un vēl – ievērojiet – sabiedrība nevis “no apakšas ” ir sākusi diskusiju, ka jēdzien s ģimene būtu novecojis, ka tiesiskums neattiecas uz visiem, nē – tas nav – jo “apakšas ” ir nodarbinātas ar izdzīvošanu. Vakardien 22.11. vakara ziņās ltv1 stāstīja, ka Talsos cilvēki raudādami saka paldies par miltu paku, jo nav , ko ēst!!!

Kažoka un līdzīgie atsaucas uz Eiropas valstīm , ka lūk tur likumi citi. Bļedj – kad runa ir lai valsts paēdinātu visus, lai medicīna , izglītība būt visiem, kā tad nepiesauc citu valstu likumdošanu un citu valstu cilvēku tiesības. Liekulīgie meļi! Alkatīgie manipulatori!

Tas milzīgais launums , ko nodara šis ST spriedums ir tas, ka atkal – gluži kā garajos okupācijas gados, “augšas” lemj , vardarbīgi, agresīvi, absolūti ignorējot sabiedrisko viedokl, mūsu likteņus. Ko mums sabiedrībai jāuzskata par ģimeni, ko par partnerattiecībām, kādu garu unlikuma burtu ietver Satversme.

Šobrīd notiek jauna okupācija, bez ieročiem, toties ar globālā kapitāla naudas līdzdalību.

Tas, kas notiek ar Satvermi , tas nav demokrātiski , tas ar atbilstoši totalitāras agresīvas valsts varas modelim.

+2
-1
Atbildēt

0

emils_sietins74 23.11.2020. 09.57

Patiešām liels prieks par Satversmes Tiesas lēmumu.

Tie, kas tagad skaļi bļauj pret to – ticiet man – pēc dienām, varbūt maksimums mēneša, jūs par šo ST lēmumu būsiet aizmirsuši. Jums tas dzīvē neko nemaina. Neviens negrasās atņemt jūsu sievu/vīru, bērnus, darbu, patriotismu. Tikmēr šis tiesas spriedums būtiski ietekmē viendzimumu pāru turpmāko dzīvi Latvijā.

Jūs, kas bļaujat par tradicionālu vētību aizstāvību, atceraties, ka tradicionālās vērtības ir mīlestība, cieņa vienam pret otru, labestība un godīgums. Kāpēc jūs tik ļoti gribat, lai citi līdzcilvēki – latvieši – savā valstī ir nelaimīgi?

+3
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > emils_sietins74 23.11.2020. 10.07

  Ļoti laba lieta – iesaku – novembra RĪGAS LAIKS – Tomass Bass Mūsu postprivātuma pasaule.
  Tā ir tā realitāte arī Latvijā – no vienas puses ikviens jau ir noskanēts līdz smadzeņu garozai , no otras puses – apmēram 20 % Latvijas skolēnu nav viedierīces pamatiemaņu apguvei un lai mācītos . Viņiem faktiski ir liegta – nē – neviens liedz, vienkārši nav pieejama mācīšanās.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 23.11.2020. 09.38

Zigurds 17. novembris, 12:41
Labdien! Šet definīcija, ko apstiprinājusi LZA: “Ģimene ir divu vai vairāku cilvēku kopums, ko saista laulība vai asinsradniecība.[1] Vairākas, no viena kopīga senča cēlušās ģimenes veido dzimtu. Par pamatģimeni jeb nukleāro ģimeni sauc ģimeni, kurā ietilpst māte, tēvs un viņu neprecētie bērni[2], bet paplašināto ģimeni veido radinieki no vairākām paaudzēm, ieskaitot vecvecākus, tantes, tēvočus, māsīcas, brālēnus un mazbērnus.

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/valstij-ir-pienakums-aizsargat-ari-viendzimuma-partneru-gimenes..a136768/
Cilvēki, kas ir vai nav radinieki, bet kam ir personiskas attiecības un kopīga mājvieta, kura tiek uzturēta, kopīgi saimniekojot, veido saimi. LZA Terminoloģijas komiteja uzskata, angļu termins ‘household’ tulkojams kā mājsaimniecība tikai tad, kad runa ir par saimniecību, kas kopīga mājokļa iedzīvotājiem, un ar saimes aprūpi un mājokļa uzturēšanu saistīto darbu kopumu, bet pati cilvēku grupa kā sociāla vienība latviešu valodā ir saucama par saimi.[3]
LZA atsauces redzamas Vikipēdijā.
Beidziet vienreiz dzīt homoseksuāļu demagoģiju. Un, vai satversmes tiesa ņem vērā terminoloģiju un definīcijas???

0
-5
Atbildēt

1

  Ināra Auziņa > Sskaisle 24.11.2020. 13.35

  Šaurs un neprofesionāls likuma tulkojums, kā šeit iederas, piemēram, adoptētie bērni.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 22.11.2020. 11.16

Arte tv rāda baigi labās filmas. Lūk, vakar noskatījos par rakstības rašanos un tad uzreiz nākamā bija par Hakslija Brīnišķīgi jauko pasauli un Orvela 1984.
Nepieminētu, ja nesanāktu tāda sakritība. Bet filmas auforu uzstādījums – kura autora nākotnes vīzija ir vairāk īstenojusies dzīvē.

Hakslijs paredzēja, ka cilvēce pati sevi paverdzinās labprātīgi – ka ne diktatūra, ne kādi citi ļaunie apstākļi, bet labprātīga – ja var teikt – demokrātiska pakļaušanās baudai, tikai un vienīgi baudai. Bērni nav jādzemdē, seksam apmāca no bērnības, drāžas visi ar visiem, cik spēka, bet cilvēki ir jau mēģenēs nomanipulēti kastās. No alfa – karaļi,līdz epsilon – vergi. Pēdējie ir tā apstrādāti ar gēnu inženēriju, ka viņi ne zināt negrib par izglītību, par mīlestību, viņi grib tikai pakļauties un strādāt. Ģimenes kā tādas vai laulības, saprotama lieta vairs nepastāv. Tāds jēdziens nav zināms. Narkotikas – cik uziet, cik kura kasta spēj maksāt. Nu tā – nevar vairs teikt Blaumaņa vārdiem – laime pirtiņā- bet laime vispārēja, universāla. Nekādas vardarbības, izvarošanas vai nelikumīgas atkritumu izgāšanas kaimiņa sētā. Nacionālais naids arī nav , jo nāciju nav. Ir pasaules valsts. Punkts, āmen.

Nu Orvels kā proletārietis piedāvā skarbo variantu. Pasauli pārvalda lielais brālis un kontrolē patiesības ministrija .

Ko tad secina filmas autori? Ka Orvela variants pilnībā ir īstennojies Ķīnā.

Bet Hakslija variants strauji īstenojas brīvajā Rietumu pasaulē. Piekritīsiet, ka arī ES par priotitāti uzliek vai precīzāk – aicina īstenot saukli – visi ir visi, nevis samazināsim, izskaudīsim sociālo nevienlīdzību un korupciju, kas to rada. T.i. – nevis aicina sabiedrību pēc būtības nonākt līdz taisnīgumam un līdztiesībai, bet sludinot viltus ziņas, ka ja visās valstīs nojauksim tradicionālās vērtības, tad tik sāksies laimība. Nu jā – 5 kastu laimība.
Vakardien tv3 ziņās stāsta par Zviedriju. Jauns vīrietis saka, ka viņš ir pret ierobežojumiem covid 19 dēļ. Viņš smagi strādājot un viņam pienākoties atpūta. Viņš gribot baudīt dzīvi. Man tas tā iesita pa smadzenēm – šis gribu baudīt dzīvi un kas notiek ar citiem – mani absolūti neinteresē. Nu 100% brīnišķīgi jaukā pasaule.

Tad par tiem mēģeņu bērniem – ja ir nauda – jau šobrīd ir tik augsti attīstītas tehnoloģijas, kas vecāku dotās spermas un olšūnu gēnus tā nomanipulēs , ka dzims cilvēki dievi. Un dzimst tādi – kā no kataloga – izvēlas dximumu, garumu, acu krāsu utt.

Vai tur tik daudz vēl interesanta bija. Es tā aizrāvos ar skatīšanos, ka uztraukumā nepareizu rakstu ieadīju. Dabūju izārdīt.

Par medijiem tur bija, bet to vēlāk. Tagad pa lauku gribu izstaigāties

+1
-1
Atbildēt

1

  Ināra Auziņa > Sskaisle 24.11.2020. 13.41

  Vai tas jāsaprot tā, ka viendzimuma pāri ir pie visa vainīgi. Nezinu, ja mēs lūkotos pēc cēloņiem cilvēku nespējai veidot ciešas ilgtermiņa attiecības attiecības, nez vai homoseksuāļi vispār pie cēloņiem parādītos. Drīzāk tās ir psiholoģiskas problēmas, kuras kaut kādā mērā var risināt ar psihologu palīdzību, t.sk. ar psiholoģisku palīdzību jau ģimenēm ar maziem bērniem, lai neveidotos, tādi attiecibas veidot nespējīgi cilvēki.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 20.11.2020. 10.42

Uzskatu, ka viens no pasaules literatūrā skaistākajiem darbiem ir Fransuāzas Sagānas – Esiet sveicinātas ,skumjas.
Bet -kad to pirmoreizi -ap gadiem 12 – 13 to lasīju – mani vienkārši no manas orbītas izsita nevis vārdu poēzijas skaistums, nevis visas tās izaugšanas un protesta lietas , bet vienkārši tas, ka izrādās , ka ir cilvēki, kuri sākoties skolas brīvlaikam var nestrādāt. Var braukt uz jūru peldēties, sauļoties, vaļoties. Es vienkārši jutos, kā vergs, kas pēkšņi uzzin,ka ir arī citāda pasaule, kurā var dzīvot nestrādājot. Jo kā mums bija – kā skolniecei – jāstrādā – debess – visu laiku viss bija jādara , mājās – mamma ar siksnu priekšā – jāstrādā. Bija tikai tie divi mēneši pie omes, bet tas tad atkal tādā dzilā nomalē un noslēgtībā – pasargātībā no visas pasaules.

Domāju, ka šī situācija, ka vieni bērni dzivo kā baltie cilvēki, bet ciiti kā vergi vai pusvergi ir saglaabājies . Un turpina saglabāties.

Un otra lieta, kas mani gāza gar zemi lasot Esiet sveicinātas , skumjas – bija meitas un tēva attiecības. Tā bija kā fantastikas pasaule priekš manis. Mans tēvs no mums visiem bērniem vienkārši distancējās. Viņš it kā dzīvoja citā pasaulē. Bet tā bija visiem bērniem – tēvi bija nodalīti no ģimenē,m, pamatā jau dzerot un dzerstoties, bet arī nedzērāji neveidoja attiecības ar bērniem. Viena meitene bija tāda ļoti smuka, bet klusa. Viņas tēvs vārda tiešā nozīmē izskatījās kā cūka – ar lillīgu seju un rukšķošu balsi un katru vakaru kādā no sētas stūriem kaut kur vārtījās.
Tāda bija tā tēvu bērnu pasaule manā bērnībā – kropla. Kā ir šodien ? Cik ir normālas ģimenes ? Cik ir savstarpēja sapratne un ieinteresētība veidot nevis vienlīdzīgu – šo teminu atmetiet, bet līdztiesīgu sabiedrību? Geji brēc savu meldiņu uz savu pusi – nabagi savu , bagātie savu , bet politķi tik skatās, kas kurā brīdī šiem izdevīgāk. Kur attīstība ? Kur cerības? Geju likumi? Svētā Debess – kurā brīdī – tie ko ir mainījuši tājās sabiedrībās, kur tie ir spēkā – vai tajās ir mazak pašnāvību, mazāk depresiju, mazāk nelamju?

Kāpēc mēs nevaram but tā sabiedrība, kas izrunājas un virza pārmaiņas no apakšas, nevis , ka mums kā vienmēr – no augšas dārgi apmaksāti onkuļi – levits, un bagāti onkuļi ar pirkstu nosaka kā dzīvot?

Satversmes Tiesa uzvedas , kā romas imperators – uzsit pa grīdu ar zizli – tā tam būs būt – nē – nebūs gan

Noteikti ir labāki varianti

UN par medijiem – nu tā ir viena milzu nelaime – bet nu labi – es nevaru , nē varu, bet nav laika visu dienu rakstīt

0
-3
Atbildēt

1

  Jānis Rozenbergs > Sskaisle 20.11.2020. 11.49

  T.s. “geju likumi” konkrēti jūsu dzīvē neko droši vien nemainīs, bet tie mainīs ļoti daudz tiem cilvēkiem, kas ir LGBTI kopienā. Tik vienkārši. Tāpēc arī jums par to nebūtu jājūt uztraukums. Būtu labāk katram par savu dzīvi vairāk uztraukties, un ļaut būt laimīgiem arī citiem cilvēkiem. Apšaubīt Satversmes tiesu būtu gandrīz tas pats, kas apšaubīt Satversmi, kurā ielabotos slavenos papildinajumus par laulību visi tik naski piesauc… Nekas nav absolūts, arī Satversmi var labot, ja ir tāda vajadzība, vai ne?

  +4
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Jānis Rozenbergs 21.11.2020. 09.43

  Nu Jāni, nu nē. Satversmes tiesas nāk un iet, es domāju tiesneši, bet Satversme paliek. Par to ir runa.

  Es jūsu kopienas attieksmi pret sabiedrību varu nosaukt par neiiecietīgu un agresīvu , ar tādu pašu vieglumu un ātrumu, kā jūs te tikko mani nosaucāt – agresīvi neiecietīga. Tā ir tukšvārdība. Lietas būtība ir viedokļu, uzskatu un ideju atšķirība. Problēma – mums nav godīga, taisnīga tiesu eksperta, kas izvērtētu šīs atšķirības un virzītu puses uz sapratni un sadarbošanos.

  Ir ušakovveidogie, kas tūlīt veidos savu stāstu kāds geju aizstāvis viņš ir un kā Latvijas valsts viņu vajā un moca, kaut gan patiesībā Latvijas valsts prasa atcelt ušakova deputāta imunitāti.

  Vita Matīsa saka – uzvarēs labākais stāsta stāstītājs. Tā arī ir.

  Hanovam tirgū draudēja. Viņš to pasniedza presē kā homofobisku uzbrukumu.

  Man gaišā dienas laikā pie atkritumu tvertnēm mūsu sētā draudēja divi jauni vīrieši. Krieviski runājoši. Draudēja tāpēc, ka es filmēju – patiesībā nenofilmējās, jo nebiju nospiedusi start , kā viņi nelikumīgi izgāž atkritumus.
  Biju domājusi sūtīt video policijai – bet ne ar tekstu, ka man draudēja krievi un ka draudēja vīrieši un kā saka grupā. Arī tas, bet būtība bija viņu nelikumīga darbība. Te ir tas – kā es pasniedzu savu stāstu – ksenofobisks uzbrukums vai prasti likumpārkāpēji.

  Starp citu – tā arī neesmu atradusi – kuros RD normatīvajos akgos ir par to, ka nedrīkst bez atļaujas izkikt atkritumus jebkurā vietā.

  Negrasos te vārīt sēņu zupu un dzīt zaķi kokā ar jums.
  Aiz jums sorosa nauda – milzīgā, aiz manis – beztiesiskums un ar katru mēnesi sarūkošs bezdarbnieka pabalsts.

  Jau starta pozīcijas nav līdztiesīgas. Ko gan par citu vēl runāt/ rakstīt

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 20.11.2020. 10.18

vēl ko es domāju – tas arī jāsaka skaidri un gaisi – es domāju, ka lgtb kopiena ir nenormāli egoistiski, egocentriski – lūk bija filma par influenceriem – Rojs – k ā es noprotu – jauns homoseksuāls puisis, kurš apgalvo, aka izjūt homofobiju – bet – viņam nav ne jausmas, cik priviliģētu materiālo dzīvi viņš dzīvo salīdzinājumā ar daudziem ja ne simts, tad desmitiem tūkstošiem vienaudžu, un ka tas, ko dēvē par homofobiju vai kā grugule saka – skaudību – patiesībā ir mikslis – naidam un skaudībai par to, kāpēc viņš ir paēdis un viņam ir viss, kamēr man nav nekā . Tik vecāki alkoholiķi un smirdīgs ūķis un nikni skolotaji.

Tāpat – ja homoseksualas minoritātes sit par lielākajām bungām, ka lūk – viņi ir minoritāte un viņiem ir tiesības, kāpēc to nedrīkst darīt mazās nācijas, ka tās izmirst, ka lielie globālie uzņemēji, ka lielās specīgās nācijas apdraud to pastavēšanu, kāpec tos, kas grib saglabāt un lolot savas nacionālās jūtas dēvē par nacistiem, fašistiem , iznīdējamu parādību?

Nē un vēlreiz nē – šādai netaisnībai. Negodīgumam , spēcīgākā , finansiāli ietekmīgā un varneākā diktātam. tie kas te uzmetas mācīt kā ir pareizi un labi – lai padomā visu labāk un konkrētāk – cik pareizi un labi tas ir

0
-2
Atbildēt

1

  Jānis Rozenbergs > Sskaisle 20.11.2020. 11.43

  Īstena latvieša nacionālās jūtas – neiecietība un apdraudētības sindroms, kad nonāk saskarē ar konkrēti sev nezināmo, nesaprotamo. Netaisnība, kad kāds uz to norāda? Kļūst arvien jautrāk!

  +4
  -1
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Jānis Rozenbergs 21.11.2020. 09.52

  Nu nu nu – man ir 2 mag grādi. Un homoseksualitāte nav nekāda mistērija. Nu kojūs.
  Neesmu speciāli dziļi pētījusi homoseksualitati antīkajā pasaulē , bet priekšstats man ir.
  Un tīri fizioloģisko pusi esmu izzinājusi no brāļa mediķa. Interesēja.

  Savulaik NN kd publicēja apskatu par Fr Ozona jaunāko filmu un sāka ar to, ka Ozons esot gejs. Un?! Kāpēc tāds teikums, ko tas nozīmē? Man raudāt, priecāties, ignorēt?

  Es komentāros toteiz uzrakstīju, ka gribu zināt – ko tas nozīmē. Saprotama lieta, ka nekāda atbilde nebija.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 19.11.2020. 18.27

es noteikti esmu par referendumu par sarunām, strīdiem un noteikti esmu pret Satversmes Tiesas lēmumu. Ja tādā veidā var skaidrot Satversmi, tad tai zūd jebkāda jēga, jebkāda. Visticamāk, ka tāds arī ir varas elites mērķis – padarīt knapi dzīvo tiesiskumu par galīgi nedzīvu. Iznīcināt to pilnībā , padarīt par tauatas apmaksātu instrumentu varas rokās, tās privilēģiju nodrošināšanai.

https://www.tvnet.lv/7113865/ap-40-nevalstisko-organizaciju-vaks-parakstus-referenduma-ierosinasanai-par-gimenes-aizsardzibu

40 nevalstisko organizāciju pārstāvji ir apvienojušies kopīgā domnīcā un piesaistījuši ekspertus, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai un referendumam par “ģimenes institūta stiprināšanu likumos”.
Kā liecina paziņojum Romas katoļu baznīcas mājaslapā, uzņēmēja un juriste, fonda “Moral Revolution” pārstāve Natālija Magazeina esot paudusi, ka Satversmes tiesas spriedums par viendzimuma pāra kopdzīves atzīšanu par ģimeni nozīmē to, ka ir pienācis laiks apvienoties un kopīgiem spēkiem vērsties pie Latvijas tautas ar jautājumiem par to, kādas ir mūsu pamatvērtības, ko mēs uzskatām par ģimeni un par bērna vecākiem, un vai mēs piekrītam, ka “vairs nav starpības starp māti un tēvu, un ir pilnīgi vienalga, pie kāda dzimuma katrs no viņiem pieder”?

Savukārt finanšu un biznesa vadības konsultants, biedrības “Asociācija Ģimene” pārstāvis Edvīns Ločmelis esot uzsvēris, ka pašlaik tiek gatavots iniciatīvas saturs, un šai iniciatīvā iesaistītās organizācijas konsultējas ar vairāku jomu speciālistiem, lai kopīgi likumos nostiprinātu ģimenes institūtu.

Viņuprāt, Latvijas iedzīvotāju vairākums ir šokēti par šo pēdējā laika “uzbrukumu” Satversmei, dabiskajām tiesībām un veselajam saprāta

un noteikti vēlas paust savu gribu šajā jautājumā.

“Mēs vāksim parakstus, un lai tauta izmanto savas Satversmē paredzētās konstitucionālās tiesības uz suverēnās varas īstenošanu. Laikā, kad mēs visi kopā svinam mūsu Latvijas valsts dibināšanas gadadienu, mēs vēlamies atgādināt visiem – Latvijas Satversme, tāpat kā Latvijas valsts un tās suverēnā vara, pieder tautai. Mēs nosargāsim to, kas mums ir dārgs,” teicis Ločmelis.

Vienlaikus tiek plānots, ka kompetentu juristu sagatavotais priekšlikums tiks arī iesniegts vairākās parakstu vākšanas platformās.

Paredzēts, ka “ManaBalss” portālā tiks ievietota iniciatīva “Par dabīgas ģimenes aizsardzību”. Tāpat “Latvija.lv”

iniciatīvas pārstāvji cer savākt 150 000 parakstus, lai varētu rosināt referendumu,

+3
-3
Atbildēt

0

Jānis Rozenbergs 19.11.2020. 12.29

Tieši diena pēc Latvijas 102.dzimšanas dienas. Atminos 2008.gadā, ekonomiskās krīzes pašā degpunktā, piedalījos Latvijas 90.dzimšanas gada svinību koordinēšanā un Latvijas dImšanas dienas interneta dienasgrāmatas veidošanā. Un jau toreiz uzsvērām visu Latvijas cilvēku vērtību… Un to, ka dažādībā un laimē ir sabiedrības spēks. Satversmes tiesas spriedums pēc 12 gadiem ir kā lieliska dāvana un dzinulis Latvijas sabiedrībai beidzot sakārtot pašsaprotamas lietas. Ka visas ģimenes ir vērtība, kas ir jāaizsargā. Ka visi cilvēki ir vērtība pati par sevi. Katrai dzīvei ir savs svars un vieta. Latvija, esi beidzot lepna un eiropeiska valsts, esi atvērta un iekļaujoša. Neesi smacējoša, naidīga, aizspriedumaina. Ļoti žēl, ka tu zaudē daudzus talantīgus, gudrus un lepnus cilvēkus, kas savas “citādības” dēļ ir spiesti emigrēt uz mūsdienīgām valstīm… Paldies Satversmes tiesai, paldies lietas iesniedzējām un virzītājiem, paldies arī IR par varenajiem citātiem, kas kalpo kā pieturas punkts jaunajai Latvijas vēsturei. Sveicieni svētkos no Zviedrijas.

+8
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > Jānis Rozenbergs 19.11.2020. 12.49

  kaunieties – ko te sludiniet- kāda visu cilvēku vērtība !
  Ir pagājuši 12 gadi kopš 2008.gada- Latvija ir palikusi un kā saka turpina dominēt pēdējās pozīcijās kā korumpētākā un beztiesiskā ES dalībvalsts. Kāda vērtība šai valstij – prezidentam, st visiem tiem nenormāli alkatīgajiem ir nabadzībā eksistējošie cilvēki.

  jūs “aizbēgāt ” uz Zviedriju – un baudiet dzīvi, bet kā ar tiem, kuri nevarēja un joprojām nevar aizbēgt un baudīt dzīvi brīvās zemēs?

  Kā ar tiem bāreņiem, kurus valsts ir eksportējusi uz ārzemēm un par kuriem mēs nezinam, kāds ir viņu liktenis. Tā jūsu sludinātā brīvība un taisnība ir miljons reižu klibāka un egoistiskāka kā tā brīvība, kuras ideālus es gribu saglabāt.

  Neticu, nekad neticēšu , ka Zviedrijā kopdzīves likumus pieņēma tādā čekistu stilā – vienā jaukā brīdī paziņoja, kja Satversmē rakstīts viens, bet tas nozīmē pavisam kaut ko citu.

  Nē – un miljons reižu nē jūs brīvības un cieņas izpratne uz mūsu brīvības un cieņas izpratnes rēķina .

  Pat tante ar riteņiem nebūs tramvajs, nu ko jūs …

  0
  -3
  Atbildēt

  1

  Jānis Rozenbergs > Sskaisle 19.11.2020. 17.21

  Nezinu, uz kādu statistiku jūs liekat atsauces, sakot, ka Latvija ir pēdējā vietā ES korupcijas un beztiesiskuma ziņā… Manuprāt, svarīga ir cilvēka pašvērtība. Ja mēs sakām, ka esam stipri un vareni, tad mēs par tādiem tiecamies būt, ja vēl kādi apkārtējo šķēršļi tam traucē. Mums ir skaidra virzība. Nezinu gan, kāds sakars viendzimuma ģimeņu atbalstam ar prettiesiskumu. Tieši tur jau ir tā nevienlīdzība, ka dažas sabiedrības grupas atbalsta, bet citas uzskata par pabirām. Laimīga sabiedrība ir daudz konkurētspējīgāka visādā ziņā, nekā tāda, kas ir ļauna un nevienlīdzīga. Lai nākamā Latvijas simtgade, kas ir sākusies, drīzumā ienes laimi arī visu Latvijas cilvēku ģimenēs. Tad būs mazāk jābēg, mazāk jādusmojas, vairāk laika atliks savu priblēmunriaināšanai, nevis kaimiņu dzīvokļa nozākāšana. Uz to arī pacelšanu glāzi vīna. Un nedomājiet, ka Zviedrijā visi bauda dzīvi, tāpat ir jācīnās un smagi jāstrādā, ja vēlies tikt dzīvē uz priekšu.

  +3
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > Jānis Rozenbergs 19.11.2020. 17.54

  nevajag novērsties no pamatjautāajuma – Satversmē nav ne vārda un ne gara – ne vēsmas no gara par viendzimuma ģimenēm . Tad kāda var būt virzība uz drošu un tiesisku nākotni sabiedrībai, kurā vienā jaukā dienā paziņo – jūs visus šos nu jau gandrīz 100gadus nebijāt pamanījuši un sapratuši , ka Satversme īstenibā ir paredzējusi homoseksuālu cilvēku laulības.

  Vēl nesen šos lika cietumā, tagad izrādās, ka tas bijis ne tikai slikti un nepareizi , bet pat pretlikumīgi. Paga – tad kas būs nākamais , ko satversmes tiesneši ar bagātiem onkuļiem aiz muguras ieraudzīs Satversmes likumos? Tantes mals miltos , bet onkuļus kapās cūkbarībai?

  Ja reiz runa ir par to, ka Latvijai jākļūst par tādu kā Zviedriju, par modernu valsti – tad lūdzu – sākam vispirms ar visu ne tikai geju tiesiskumu nodrošināša nu. Elle un indija – kas tā par runu vispār. Jūs te nevariet apprecēties, bet es nevaru dakteri dabūt – nezinu , kādas bumb ..labi, ko darīšu , kad veselību nebūšu atguvusi, bet bezdarbnieka pabalsts būs beidzies.

  Lūk, tur kā reiz Satverme saka , ka man ir tiesības, bet redz- man onkuļi džordž un džek aiz muguras nestāv.

  Savulaik , bēdīgi slavenais – vells aizmirsu – juristu biedrības priekšnieks ar nosļukušām ūsām, teica, ka Latvijā jau esot visi likumi, kas ļaujot homoseksuāliem cilvēkiem juridiski tā nokārtot attiecības, lai nelaimes gadījumā pārņemtu otra mantu un tā. Kā tad tā, meloja tas cilvēks?
  Vai homoseksuālu pāru, kuri mūsu sabiedrībā, cik saprotu – atkal – kur fakti konkrēti! – ir nedaudzi dēļ ir jāmaina ģimenes jēdziens?

  Bet ko darīsim , ja vēl pēc laika ieradīsies vēl bagātāks onkulis – atkal mainīsim Satversmi – izrādīsies, ka zirgs par gubenrantoru arī drīkst būt?

  Es esmu šokā, ka šī homoseksulā sabiedrības daļa var visu laiku mūs kaunināt , cik mēs esam slikti un naidīgi un ļauni, bet paši rīkojas trakāk par mums visiem kopā ņemot.

  Saku vēlreiz – es negribu,ka mani sāks saukāt par vectētiņu . Manas tiesības man nedrīkst titk atņemtas uz jūsu rēķina – lai jums tās iedotu. Tik negodīgi, ka no bailēm spalva ceļas stāvus.

  No otras puses- smieklīgi – sludināt, ka homoseksuāļus pasludinot par ģimeni – Latvija klļūs par sociāli taisnīgu un plaukstošu zemi. Nu šitā mūs krāpt un melot – un tad ir kas notic , nu ir

  0
  -6
  Atbildēt

  1

  Jānis Rozenbergs > Sskaisle 20.11.2020. 01.19

  Arī manas tiesības ir tiesības, un tās man nevar atņemt uz jūsu rēķina. Jauku dienu!

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Jānis Rozenbergs 20.11.2020. 08.40

  Saprotama lieta. Jūs tur Zviedrijā, kā ķeizars dzīvojiet, kamēr mēs te sitamies , kā nātrēs plikie samestie.

  Vakardien bija jāraksta divas sūdzības. Viena par apsaimniekotāju, kurš mūs apkrāpis, otra uz RD , jo pieaugot cenai par atkritumu izvešanu – uz mūsu vietu ved no citurienes lielgabarīta un būvatkritumus.
  Nepietika ar to, vakar sēžu uz poda un pēkšņi tāda skaņa, ka šķiet – līst lietus. Stipra lietusgāze. Skrienu augšā pie kaimiņienes – 2x mani appludinājusi. Kundze uz 70 gadiem , kā vienmēr durvis atver apakšveļā. Arī viņai vannasistabā šalc kā lietus laikā , bet ūdens vēl netek. Un tā pa visiem stāviem, pa vidu zvanīšana, tad jāiet tomēr uz veikalu pēc ūdens, jo no krāna tikai brūns nāk.
  Un vakarā – nē naktī – kad izlasījusi Jeremijas vārdus Bībelē aizmiegu, tieku trokšņa uzmodināta – vārnas ķērc, vīrieši kliedz , kaut kur kādi skrien – neko nevar saprast – karš vai vienkārši bandīti trako. Kad nu tomēr atmodos un piegāju pie loga – tad tik noredzēju , ka kādas mašīnas aizbrauca

  Tagad jāpabeidz dzert kafija , jāuzvelk žannas darkas bruņas un jāiet cīnīties. Arī par Satversmi , protams. Par to jau vispirms, patiesī bā

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Jānis Rozenbergs 19.11.2020. 18.02

  beidziet ņirgāties – mums problēmas, ka pa nakti dežūras pie atkritumiem jāorganizē – ne pašvaldība ne valsts neko nevar, bet negodīgi cilvēki brauc un izmet atkritumus un mums rēķini pieauguši 100X nu labi 10X , bet tik un tā – jūs tur sēdiet savā sakārtotajā Zviedrijā – aizmukuši uz tīrību un kārtību, kamēr mums te tā kā revolūciju laikos nakts dezūras jārīko – tik plintes nav – jāskatās , lai ērti apavi, ja kāds sāk šaut vai ar ko mest , lai var aizmukt

  aizbēg lai baudītu labāku dzīvi un tad mums pārmet , ka mēs palikuši – tpu tu nelietība

  Man brālis ar ģimeni dzīvo Zviedrijā, un ir draugi un pati savulaik tur bieži biju. Priekšstats ir un pirmais ir tas, ka tur is sociāli daudz daudz taisnīgāka sabiedrība. Korupcija tur tāpat ir – bet nu atkal – par miljardiem eiro mazāka kā Latvijā.

  Jā zinu daudzas zzviedru problēmas – kad ir 5 cilvēki – zviedri kopā – tad visi ir pareizei bēgļu glābēji un cilvēkmīļi, kad paliek 3 zviedri – tad raud man uz pleca, ka zviedri izmirst – paliek iebraucēji – zinu, daudz zinu par zviedriem

  Viņi ir arī nācija, kura visvairāk dzīvo pa vienam – civlēkmīlētāji – ko neteiksiet – nu labi –

  jāraksta sūdzība un tad jāiet uz dežūru pie atkritumiem – es izdomāju, ka vingrošu, kamēr jāstāv –

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 19.11.2020. 08.37

ka viss ir nenormālākie ļaunie meli kā okupācijas laikā , pārliecinājos vakardien RIGATV24 – levits apgalvoja V.Puriņai, ka sabiedrības vairums esot par jaunu ģimenes tiesiskuma regulējumu

Interesanti – no kurienes šī pārliecība? No naudas un varas? Pārbaudītām propagandas iedarbības lietām

Labi – man darbi daudz – nav laika, bet nu jā – nabaga nabaga Latvija – nabaga latviešu tautu – drāzēju vairāk kā drāžamo –

0
-7
Atbildēt

0

Sskaisle 19.11.2020. 08.34

nē – jau nē Raudsep. Es esmu par to lai homoseksuāļi ir līdztiesīgi ar mani, viņiem ir visas cilvēktiesības, bet – es vienlaicīgi esmu pret to , ka Satversmi var padarīt par ielasmeitu , kura apkalpos klientu pēc vajadzības – jo maksātspējīgāks – jo labāka apkalpošana.

Nuada, nauda, daudz daudz naudas – tas arī ir viss Satversmes spriedums – tā būtība

Ja jūs būtu labi žurnālisti – tad uzrakstītu, kādi bija cariskās Krievijas likumi un jaunās LR likumi attiecībās uz homoseksuāliem cilvēkiem, vai tad tādas homoseksuālas ģimenes drīkstēja būt vispār. Un attiecīgi – no kurienes gan šis Satvermses T secinājums – ka pēkšņi 2020.gadā izrādās, ka Satversme jau visu ir paredzējusi – proti, ģimenes un laulības institūcijas jēdziena paplašināšanu līdz bezgalībai – ģimene ir viss, kas ir vajadzīgs attiecīgā laika varnešiem un viņu sponsoriem.

+1
-6
Atbildēt

1

  Ināra Auziņa > Sskaisle 20.11.2020. 01.54

  Nu izskatās, ka Jūs nu gan aizķēris tiesas spriedums vārīgā vietā, ka atliek tik daudz laika komentāriem. Es teikšu, ka Šlesera lobēto homofobu tekstu par laulību iedabūja tik nesen iekšā satversmē, ka tāda satversmes kropļošana vien ir sanākusi. Un Amerikas un daudzu citu Eiropas valstu satversmē arī nav tāda teksta, bet balstoties uz šodienas zināšanām, to augstākās tiesas arī pieņem lēmumus līdzīgus mūsējās tiesas lēmumam, jo izpratne par tiesiskumu sabiedrībā mainās, un varbūt pirms emociju izrādīšanas ir vērts iedziļināties, kas un kā, kāpēc tāds spriedums. Lai nu kas, bet spriežot pēc komentāru daudzuma, Jums nav vienalga, kādas tiesības ir LGBT, gribās tās liegt. Un ja var palūgt nekaunīgi vēl vienu argumentētu komentāru, kādas Jūsu tiesības ierobežo, tas ka LGBT iegūst tiesības.
  Domāju, ka ir ir labi žurnālisti, un pārmetums nevietā, jo Jūsu vēlme atspoguļot vēsturisko situāciju nav gluži nevainīga, bet vairāk vēlme pierādīt savu patiesību.
  Bet ja gribētu ko pārmest žurnālistiem, tad to, ka Latvijā netiek publicēta, vai vismaz nepietiekami publicē zinātniskus pētījumus par homoseksuāliem cilvēkiem, piemēram, nav nekādu zinātnē balstītu pierādījumu tam, ka homoseksuālu pāru bērniem klātos sliktāk. Ja patiešām interesē iegūt zināšanas par šo jomu, nevis paust emocijās, varu ieteikt vienu igauņu blogeri, kura nesen ir apkopojusi informāciju par šādiem pētījumiem. Tā ir Ксения Ниглас, video saucas Счатливые дети однополых родителей. Un viņa dod arī atsauces uz pētījumiem,
  Chan, R. W., Raboy, B., & Patterson, C. J. (1998). Psychosocial adjustment among children conceived via donor insemination by lesbian and heterosexual mothers. Child development, 69(2), 443-457.
  Gartrell, N., Rodas, C., Deck, A., Peyser, H., & Banks, A. (2005). The national lesbian family study: 4. Interviews with the 10‐year‐old children. American Journal of Orthopsychiatry, 75(4), 518-524.
  Patterson, C. J. (1996). Lesbian mothers and their children: Findings from the Bay Area Families Study.
  Patterson, C. J. (2006). Children of lesbian and gay parents. Current directions in psychological science, 15(5), 241-244.
  Wainright, J. L., Russell, S. T., & Patterson, C. J. (2004). Psychosocial adjustment, school outcomes, and romantic relationships of adolescents with same‐sex parents. Child development, 75(6), 1886-1898.
  Un Latvijas psihologi, psihoterapeiti arī nodevīgi klusē, acīmredzot baidās reputāciju tumsonīgās tautas priekšā pazaudēt.
  Parasti nekomentēju, bet šoreiz izprovocējāt.
  Ceru, ka drīz Latvijā būs vienlīdzīgāka, iecietīgāka sabiedrība. Redz Ušakovs ar uz LGBT elektorātu meties :), kā ziņoja TVNET

  +3
  0
  Atbildēt

  4

  Sskaisle > Ināra Auziņa 20.11.2020. 07.41

  Labrītiņ. Tam, ka rakstu daudz un ātri ir vairāki skaidrojumi. Vienmēr esmu nedaudz pārsteigta, ja izrādās, ka kāds arī izlasa to gari uzrakstīto.

  Ja jāsāk garāka saruna- tad saruna neder. Jo grūti rakstīt gari, plaši, dziļi – kā pati sakiet – jājot prātu , ne emocijas.

  Bet – nr1 -es tiešām nespriežu par niansēm starp ģimenes un laulības jēdzienu utt., bet par to, kas notiek ar tiesiskumu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Ināra Auziņa 20.11.2020. 08.00

  Tas , ko Satvermes Tiesa var izdarīt ar Satversmi – tas ir noziegums. Neba nu komentāri zem raksta ir tie, kur par to rakstīt dziļi un plaši. Galvenos savus argumentus es jau te 5x esmu minējusi.

  Jūsuprāt šļesera iniciētie Satversmes labojumi ir kaitīgi , jo labojumi, jo nostiprina tradicionālās ģimenes un laulības lomu, manuprāt, labojumi ir pamatoti, jo ģimene ir vienīgā mums cilvēcei zināmā sevis atražošanas iespēja. Lai nostiprinātu minoritāšu tiesības, tiek izjaukts tradicionālais , pie tam – vardarbīgi, histēriski un galu galā – nevienam tas nav par labu.

  Tad jūs piesauciet zinātni. Arī sarežģīti. Igauņu blogere sludina, ka ar bērniem homoseksuāļu ģimenēs viss ir ļoti labi. Ja pieņemam, ka šādās ģimenēs dzimumu uzskata par sociālu konstruktu, tad jā, protams. Jo īpaši , ja salīdzina tās heteroseksuāļu ģimenes, kur bērni tiek sisti, badināti, seksuāli izmantoti utt. Tad jā.
  Bet – ja tomēr neticam, kā es piemēram, idejai par dzimumu kā sociālu konstruktu, ja lasām dažādu autoru dažādus pētījumus, tad tā aina ar homoseksuāļu ģimenēs augušiem bērniem ir daudz daudz sarežģītāka. Ar visām atsaucēm uz pētījumiem par to raksta Agnese Irbe novembra RLaikā.
  Es domāju, ka
  homoseksuālās ģimenēs augušus bērnus , ja tā var teikt, vērtēt ir ļoti grūti. Pieļauju, ka patiesi zinātniski tas nemaz nav izdarīts. Jo gan jau, ka ir būtiski atšķirīga metodoloģija pētījumiem – ka rezultātus būtiski ietekmē paša pētnieka nostāja.

  Tādā garā varu turpināt.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Sskaisle 21.11.2020. 21.47

  “… manuprāt, labojumi ir pamatoti, jo ģimene ir vienīgā mums cilvēcei zināmā sevis atražošanas iespēja…” Dusmupūcīt, sirdsmīļā, šo lasot, rodas aizdomas vai, drīzāk jau pārliecība, ka piesaukto Satversmi pat neesi lasījusi. Silti iesaku pamēģināt, tas nav sāpīgi, toties sola daudz pārsteigumu. Pirms tam par tēmu diskutēt neredzu jēgu.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > J.Biotops 22.11.2020. 07.50

  Atkal tu! 100 pantu zinu no galvas.
  110 .izlasīju vēlreiz un darba likumu paskatījos. To es nezinu nepavisam.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Ināra Auziņa 20.11.2020. 08.17

  Kas vēl mani patiesi satrauc. Ka visā pasaulē, arī ES politiķi aktīvi sludina sociālo taisnīgumu un tiesiskumu un vienlaicīgi aktīvi līdzdarbojas tā iznīcināšanā, aktīvi veicinot to, ka politiķi kļūst tikai par bagāto un ļoti bagāto apkalpotājiem un nabagu apspiedējiem.

  Migrācija – izrādās vienīgie ieguvēji ir tikai lielrūpnieki . Iebraucēji slepkavo pa labi un kreisi, piedalās grautiņos tikko iespējams, darbu nevar atrast, strādātāji tik un tā jāieved no AEiropas. Pirms apmēram gada bija izcils – P.Bankovska tulkots raksts par dzeltenajām vestēm Francijā un par to dziļo sociālo aizu, kas iet dziļumā .

  Kāpēc to šeit rakstu? Jo man šķiet, ka apliecinājums tam bija, fon leidenas runa uzsākot darbu EK . Ka galvenais ES uzdevums esot minoritāšu tiesības. Jo tas tad liecināšot par labu un pareizu sabiedrību, ja minoritātes kā jēdxiens izzudīs , ja visi būs visi.
  Ļauna demagoģija. Ļoti ļauna.
  Vai par sociālā netaisnīguma samazināšanu, korupcijas izskaušanu kā prioritātēm fleidena nerunāja tāpēc, ka Vācijā pret pašu notiek izmeklēšana – kā interesēs darbojusies parakstot miljardīgus kara tehnikas iepirkumus. Ir aizdomas, ka ne sabiedrības , bet pārdevēju interesēs.

  Tas pats Latvijā. Svētā – kā saka, nesatricināmā pārliecībā dzīvoju, ka Satversmi steidzās izkropļot divu iemeslu dēļ – tagad māka ir rokās, tagad varēs zem jēdziena limuma gars salikt pilnīgi jebko. Un otra lieta – lai sabiedrība plēšās gar geju likumiem, mēs lielie vīri tikmēr netraucēti dalīsim miljardus.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Ināra Auziņa > Sskaisle 24.11.2020. 13.58

  Jūtos ļoti pagodināt ar tik dauzām atbildēm. Divi komentāri:
  1) “Iebraucēji slepkavo pa labi un kreisi, piedalās grautiņos tikko iespējams” – par šo, vai tad mums ir dati par šo vai tas ir fakts, kuram gribas vienkārši piekrist. Līdzīgi runāja par bēgļiem 2pasaules kara laikā, t.sk. par latviešiem.
  2) vai geji veidotu tradicionālas ģimenes, ja viņiem liedz tiesības? Un Igauņu blogeres video nenoskatījāties, lai arī tas nebija garš tikai 8min, jo tad zinātu, ka viņa savā video tieši analizē, cik bezkaislīgs ir bijis pētījums, lai viņu nevarētu kritizēt, kā jau iepriekš noteiktas teorijas pierādīšanu. Varbūt painteresēšos par Jūsu piesaukto informāciju RLaiks, bet nesolu, jo īstenībā tik ļoti neinteresē, man pašai tas nav nepieciešams.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Ināra Auziņa 20.11.2020. 08.28

  Vēl – kas mani ļoti būtiski satrauc. Tā nevienlīdzība un tā netaisnība izglītībā.

  Iedomājieties -apmēram 20 % bērnu nav iespējams mācīties tiešsaistē , jo nav viņiem attiecīgās viedierīces.

  Bija informācija – gan jau to var atrast, cik % lielāku finansējumu JKP vadītā IZM piešķīra privātajām skolām salīdzinājumā ar valsts skolām. Faktiski iznīcina izglītību laukos, lai papildus nodrošinātu privātās skolas.

  Tur aug tā mūsu sabiedrības neizglītotā, lumpenizētā daļa pateicoties, kurai pie varas nāks tādi, kuri manipulēs ar šo nikno un dumjo pūli.
  Un tad kā saka dabūs trūkties gan geji, gan padlaikos dzimušas tantiņas, gan citi politiķi. Tikai bagātie un ļoti bagātie turpinās drošu un skaistu dzīvi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: