Ko igauņi dara gudrāk? 2

Komentāri (2)

Sskaisle 29.10.2020. 07.01

Vakardien runāju ar savu skolasbiedreni – viņa ir bezdarbniece kopš marta mēneša un viņa ir 2 klases jaunāka par mani.
Vēl viņa ir par mani daudz enerģiskāka darba meklējumos. Jo nu jau kurpe viņai spiež.
Viņa nevienus kursus NVA neapmeklēja, jo tādi populāri kā piemēram, valodu kursi ir izķerti un tur savu rindu viņa tā arī neesot sagaidījusi. Varbūt pēc gada viņas kārta pienākšot.
Ja uz pieteikumu pēc darba sludinājuma viņai neatbild, viņa pati zvana un interesējas – kas par lietu. Neesot retums, kad viņai atbild tiešā tekstā – vecums neder – par vecu.

Man rados vīrietis – kā saka – knapi izturēja konkursu uz galvenā menedžera vietu lielā ārzemju kompānijā – jo viņam jau !!! – 40 gadu. Esot pierādīts, ka tad jau darba spējas samazinoties. Viņa plus bija pieredze iepriekšējā darbavietā.

Tā kā skarbi. Bērni jau arī nedzimst tik daudz, lai būtu aukles darbs. Bērnudārzos aukles vietas par 380 eur pirms nodokļiem, bet rēķins apkures sezonā – 110 – 130 eur. Nezinu – šogad varbūt būs dārgāk, lētāks jau nekas nepaliek.

+3
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 29.10.2020. 06.48

Latvijas valdība pavasarī mūsu kompānijai atņēma visus manus klientus un atdeva igauņiem un zviedriem. Tādā veidā , ka , lai saņemtu dīkstāves pabalstu, es drīkstēju klientu telefoniski konsultēt, pati meklējot informāciju, bet es nedrīkstēju savus klientus apkalpot. T.i. – es nedrīkstēju viņiem neko pārdot. Kad jūnija beigās šis aizliegums tika atcelts, es sāku apzvanīt klientus, bet visi kā viens man atbildēja – paldies Skaisle, bet mums bizness neapstājās un mēs bijām spuesti slēgt jaunus līgumus ar zviedriem un igauņiem. Un otra lieta – klientus ļoti apmierina igauņu un zviedru piedāvātā kārtība un cenas.

Rezultātā esmu bezdarbniece, ar vāju cerību dabūt jaunu darbu. Bet valsts ir likvidējusi nopietnu nozari, kas budžetā maksāja nodokļus, nevis taisīja ar VID rebes nodokļu izkrāpšanai….

Tādi esam ….un par šo “labo” darbu varas elite sev izmaksā lielas prēmijas un būtiski paaugstina algas….

+2
-2
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: