Lielas idejas mazā laikmetā 3

Komentāri (3)

Sunflower 26.09.2020. 11.59

Daudzējādā ziņā Ārsts ir Mākslas Notikums, vēl jo vairāk, ka tādu sezonas laikā ir labi, ja divi – trīs uz kopējā īstermiņa repertuāra vienību fona.
Kāpēc nav diskusiju? Manuprāt, esam zaudējuši diskutēšanas mākslu kā tādu un vēlmi vai pat prasmi iedziļināties.
Kādā citā recenzijā lasīju, ka šajā izrādē esot īpaši jāpievērš uzmanību aktieru apaviem. Kaut kas tāds skatoties man pat prātā neienāca. Kāds savās recenzijās raksta par idejām, cits par kurpēm…

0
0
Atbildēt

1

  Urga > Sunflower 27.09.2020. 17.15

  Manā dārzā vēl zied saulespuķes, putni sāk lēnām dežūrēt, prieks…:).
  Manis minētie seniori ar savām intervijām uzspridzināja, domāju ne tikai mani. Tik daudzi tiek intervēti, bet nepiesaista uzmanību, klišejiski, viens par otru klišejiskāk. Vai tāpat nav ar kritiku? Tāpēc liels prieks, ka V.Lejiņa uzņem filmu par E.Baldiņu, kaut kur lasīju. Gaidu.
  Atceros Delfos Z.Turčinska recenziju: ‘Palikt pa vidu. Lubānas klānos`. Ievads visai interesants:

  “Kad Valsts prezidents Rīgas pilī š.g. 17. martā vēlējās organizēt forumu “Nacionālā pretošanās Latvijas vēsturiskajā atmiņā”, saradās vadoši, virzoši un īpaši apgaismoti eksperti un speciālisti. 24. martā LTV1 demonstrēja dokumentālo filmu “Palikt pa vidu. Lubānas klānos”. Tur, teiksim tā, visnotaļ interesantā gaismā tika parādīta pretošanās kustība. Pēkšņi izrādījās, ka vairs nav neviena eksperta vai speciālista. Visi laikam ir pašizolējušies līdz pat interneta atslēgumam.”
  Protams, tad jau labāk par kurpēm.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Urga 26.09.2020. 11.02

Kāpēc mūsdienu kultūrā šādu darbu nemaz nav tik daudz? Kāpēc G.Šmita Kārklus kritika izlikās neredzam, aizbildinoties ar māksliniecisko vērtību trūkumu? Bet vieta diskusijām taču varēja būt, ne tā? Politkorektums to neļāva? Meklējot spēlmani arī kaut kā tika ignorēta. Filmu 1906 ar novatorisko skatījumu uz vēsturi Kristapa vērtētāji visai līdzīgi izlikās neredzam. G.Šmita tiešums kritiku līdz šim nav uzrunājis. Vai tagad režisors pamanīts, jo Dailei ļoti nepieciešama “jauna elpa”?
Svaigas un drosmīgas domas dīvainā kārtā vairāk pauž mūsu cienījamie seniori (E.Baldiņa, G.Bībers, E.Upeniece), kamēr kritika ne silta ne auksta, tikai apcerot redzēto, un, diemžēl, neprotot to salāgot ar to, kas notiek sbiedrībā.
Bet ko brīnīties, ja LTV trešdienās Tiešā runa pazudusi un aizvietota ar kārtējo pārtikas raidījumu un seriālu Restorāns…un nevienu tas neuztrauc…

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: