Sociālo iemaksu samazinājums par 1% ir nenopietna attieksme 1

Komentāri (1)

cita LĪ 23.09.2020. 10.08

Lai kādas arī būtu nodokļu izmaiņas, cilvēki tām piemērosies un atradīs sev izdevīgāko veidu. Tikai gribētos, lai tās beidzot būtu jebkuram saprotamas un vienkārši administrējamas.
Galvenais “nodokļu kustināšanas” procesā šobrīd ir neskaidrība. Ir nosaukts viens skaitlis -170, kurš neko neizsaka, jo velns slēpjas detaļās.
Ja tiktu pateikts, ka atceļam visus dažādos atļautos “nodokļu nemaksāšanas” režīmus un turpmāk no mēnesī nopelnītās naudas, kas nav darba alga, nāksies nodokļos samaksāt attiecīgos procentus, kurus valsts iestādes sadalītu pa attiecīgiem “apcirkņiem”, (līdzīgi kā MUN) cilvēki saprastu un piemērotos. Tikai tas attiektos uz tā saucamajiem pašnodarbinātajiem, licenču maksu maksātājiem un autoratlīdzību maksātājiem nevis SIA, kam pašlaik ir atļauts MUN statuss. Un nekādas grāmatvedības uzskaites. Valsts institūciju uzdevums nodrošināt, lai visi ieņēmumi no saimnieciskās darbības, kas ienāk attiecīgā bankas kontā, elektroniskajos kases aparātos un ar stingrās uzskaites kvītīm operatīvi nonāktu VID uzskaites sistēmā un automātiski aprēķinātos attiecīgais nodoklis. Līdzīgi kā šobrīd ir jāreģistrē darbinieki pirms darba uzsākšanas, būtu jānodrošina stingrās uzskaites kvīšu izlietojumu reģistrācija katru dienu vai reizi nedēļā nevis reizi ceturksnī kā ir pašlaik. Arī EKA apgrozījuma uzskaitījums notiktu caur EDS. Un nodokla maksājumi katru mēnesi nevis pa ceturksni kā ir pašlaik.
Tādējādi gan VID-s, gan katrs strādājošais un nestrādājošais EDS skaidri redzētu cik un ko viņš krāj vai nekrāj savām sociālajām vajadzībām un savu bērnu ikdienai (līdzīgi kā algotie var sekot saviem nodokļiem EDS). Šobrīd vēl ļoti, ļoti liela daļa mūsu valsts iedzīvotāju pilnīgi neko nesaprot no tā ko un par ko no viņu nopelnītā “atņem” valsts, jo nodokļu režīmi ir daudz un sarežģīti.
Es ieteiktu LTV7 izveidot EDS lietošanas un nodokļu aprēķināšanas mācībstundas mūsu valsts iedzīvotājiem un regulāri tās demonstrēt reklāmu vietā, kuras no nākamā gada nebūs LTV. Tādējādi tiktu izklīdināti daudzi mīti un krietni uzlabotos nodokļu maksāšanas kultūra.

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: