Vēlreiz – kas glābs tautas godu? 12

Komentāri (12)

aprelowandzhe95 07.09.2020. 16.16

CEKC Знакомства и не только, помогут скрасить одиночество и развлечь. Там легко найти девушку в своём доме или дворе и все анонимно и бесплатно. Просто попробуй—- https://bitu.ir/6WZ59K

0
0
Atbildēt

0

lindab456 05.09.2020. 11.39

Privātās, sabiedriskās, nevalstiskās iniciātīvas nav konkurentes valstij. Ja reiz valsts ir konstatējusi, ka bija okupācija, valstij ir jāspēj uzņemties atbildība un ar okupāciju saistītus nacionālas nozīmes objektus ar vēsturisku vai memoriālu saturu ir jāņem likuma aizsardzībā un jānodrošina to funkcionēšana.

+1
0
Atbildēt

1

  J.Biotops > lindab456 07.09.2020. 14.03

  “… jānodrošina to funkcionēšana” – no šīs vietas derētu plašāk. Kuras funkcijas nodrošināsim?
  Ceru, ka ne kādas no bijušajām, kuras būvētājs nebija paredzējis? (Tetera nams projektēts un uzcelts kā dzīvojamā māja ar publiskā telpām pirmajā stāvā)

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > J.Biotops 08.09.2020. 04.48

  “Tetera nams projektēts un uzcelts kā dzīvojamā māja ar publiskām telpām pirmajā stāvā.”
  Ir robeža pēc kuras Tetera nams sabiedrības apziņā ir ierakstīts ar citu nosaukumu. Jūs aiz neoklasicisma fasādes redzat nekustamo īpašumu, es runāju par namu, kā okupācijas liecību, subjektu, ja tā var izteikties par ēku. Ar funkciju domāju vienīgo iespējamo pielietojumu, kam šāda ēka var kalpot – atgādināt, t.i., uzturēt vēsturisko atmiņu, un izpirkt grēkus – kalpot sabiedrībai, humāniem mērķiem.
  Vai viena ēka var vienlaicīgi būt “pievilcīgs investīciju objekts” un okupācijas režīma simbols – diez vai! VNĪ vīzija par viesnīcu biznesu uzdod jautājumu – kur tieši tiks izdoti numuriņi – Tetera namā vai Stūra mājā?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > lindab456 08.09.2020. 22.26

  Par “atmiņas uzturēšanas “ vērtību un “humāniem mērķiem” mums domstarpību nav.
  Ir, un nopietnas, par metodēm, kā to panākt.
  Vai esat mēģinājusi iztēloties, kā konkrēti “…šāda ēka var kalpot – atgādināt, t.i., uzturēt vēsturisko atmiņu, un izpirkt grēkus – kalpot sabiedrībai, humāniem mērķiem”? Sausi un praktiski – kā šai ēkai piešķirt Jūsu iecerētās funkcijas? Nevis deklaratīvi (to mākam) bet “pa īstam”?
  Kā un ar ko tiks piepildītas telpas, cik emocionāli un/vai informatīvi tās darbosies, kā tiks organizēts to apmeklējums, kāda ir paredzamā ietekme uz apmeklētāju u.t.t?
  Savu ierobežoto zināšanu apjomā to uzskatu par neatrisināmu. Vēl trakāk – baidos, ka var iznākt tik tukši deklaratīvi, ka man nāksies saviem mazbērniem, apjukušiem pēc obligātā klases apmeklējuma, no jauna skaidrot, kas tā bijusi par māju un kāpēc tā ir tāda, kā redzēts (bērni bieži virspusību sajūt asāk, nekā paši iedrošinās vērtēt, jo iemācīts, ka “lielajiem taisnība”)
  Tas ātrumā, vēsturiskās atmiņas uzturēšanas tēma ne visai iekļaujas komentāru žanrā.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > J.Biotops 09.09.2020. 12.02

  Manuprāt, meklējot risinājumu, ko darīt ar šādu nacionālas nozīmes objektu, jāsāk ar pamatjautājumiem, jābūt skaidrām pamatnostādnēm. Ir jāsaprot, kas ir mūsu rīcībā, un, kāds ir mērķis. Pirmkārt, “Stūra māja” ir reāls vēstures liecinieks, esošs, vienots komplekss, kas parāda, kā funkcionēja okupācijas represīvā iestāde kā arī atklāj un palīdz saprast totalitāro sistēmu kopumā. Te nevar nošķirt, nodalīt kādu atsevišķu daļu vai elementus, tā ir kompleksa vienība – reāla liecība, kas ir jāsaglabā bez izmaiņām tāda, kāda tā bija savas darbības laikā. Lai to nodrošinātu, ir jāpieņem speciālais likums un jāpiešķir valsts finansējums. Ēku kompleksam pamatā bija jādarbojas kā muzejam – arhīvam, kā arī jākļūst par vienojšu centru, kurā saplūst un darbojas ar totalitārisma sekām un upuru piemiņu saistītas valsts un sabiedriskās institūcijas, organizācijas un biedrības.
  Atvainojos par brutālu salīdzinājumu, bet daudzas lietas mēs izprotam labāk tieši salīdzinot – tā būtu lielākā mērā apgrēcība, ja kādam ienāktu prātā risināt apsaimniekošanas un uzturēšanas jautājumus, piemēram, Salaspils memoriālā, ar kopmītņu biznesa palīdzību.
  “nāksies saviem mazbērniem, apjukušiem pēc obligātā klases apmeklējuma, no jauna skaidrot…”
  Vai nav tā, ka par zemu novērtējot savus bērnus, ieliekam šauros rāmjos viņu nākotni?
  Ja turpināsim izvairīties ar bērniem runāt par vēstures smagām tēmām un barosim vienīgi ar izklaidi un pozitīvismu, kādu bez piepūles un melnā darba izaudzinātu sabiedrību ceram ieraudzīt pēc pārdesmit gadiem, kādu ceram ieraudzīt Latviju? Jau šobrīd, domāju, ka liela daļa no aizbraucējiem būtu lēmuši savādāk, ja nebūtu zaudēta cerība un ticība, ka Latvijā kaut kas var mainīties.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > lindab456 09.09.2020. 12.39

  “…Ja turpināsim izvairīties ar bērniem runāt par vēstures smagām tēmām un barosim vienīgi ar izklaidi un pozitīvismu…” Vai tiešām tik grūtu salasīt, ka rakstu tieši pretējo?
  Varu vēlreiz – par smagām tēmām nevar runāt virspusīgi, rezultāts iznāks pretējs cerētajam. Un attieksmi pret melno darbu neveido muzejos, bet – ļaujot (reizēm – lielot) strādāt (paša pieredze pietiekoša).
  Piekrītu, ka mums audzināšanā ir problēmas ar “izklaidi un pozitīvismu”, bet tās plašākas un ne pie šī raksta risināmas.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > J.Biotops 09.09.2020. 13.33

  “attieksmi pret melno darbu neveido muzejos…”
  Ar attieksmi būs par maz – nav maizes bez garozas – bez piepūles savu valsti uzcelt diez vai ir iespējams. Tas melnais darbs, kas jādara vaigu sviedros un bez kura nekas nebūs ir savas vēstures kopšana.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > lindab456 09.09.2020. 13.51

  Atkārtošu, izlabojot kļūdu “..neveido muzejos, bet – ļaujot (reizēm – lieKot) strādāt”. Pieredze rāda, ka jaunajiem, lai iepazītos ar “melno darbu”, ir pieticis ar atļauju.
  Pamazām sāku aptvert, ka runājam dažādās valodās.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > J.Biotops 10.09.2020. 04.11

  “…runājam dažādās valodās.”
  Lūk – arī Jūs apliecināt, ka vārdus, frāzes, izteicienus var lietot kā tiešā, tā pārnestā nozīmē – tas par “melno darbu”.
  Bet tēma šoreiz ir nopietna – Stūra mājas izsole.

  0
  0
  Atbildēt

  0

altinyildiz 03.09.2020. 11.46

Stūra māja saglabāta, lai čekisti to varētu nopirkt sev biroju ierīkošanai un lai atskaitīties pie Savicka, Dombrovskim vairs nebūtu jādodas uz arēna Rīga, bet to ērti varēs izdarīt Rīgas centrā.
http://www.keepandshare.com/userpics/w/y/k/t/35/2014-08/sb/dombrovskis_dinamo_vesnakovs_1330239b_47de_35e5_8450_2481406f53a0-83525257.jpg

0
-2
Atbildēt

0

Sskaisle 03.09.2020. 09.10

Izbeidziet taču !
Nevar izglābt to kā nav !

Ko nu te tagad brēkalējiet, kad vilciens ir aizgājis, karš beidzies!

Nu tik runu varoņiem uzdarboties.

Viss – balle beigusies – aizmirstam!

0
-4
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: