Ulmanis bija kreiss 11

Komentāri (11)

lindab456 03.07.2020. 11.57

K. Ulmanis ir iegājis vēsturē un to nevar apiet, tas ir jārespektē. Ar savu lomu un devumu valsts izveidošanā un, pirmkārt, ar savu izlēmīgo un uz nacionālo labumu vērsto rīcību, nacionālo tautsaimniecību, kultūras un izglītības politiku, lai kā šobrīd censtos pārnest balansu uz pretējo. K. Ulmanis izdarīja, no šodienas pieredzes, neiespējamo – viņš pildīja solījumu, iedeva zemi -visplašākajai tautas daļai, tiem, kam tā ir iztikas avots, un iedeva tiem, kas Latviju bija izcīnījuši. Tāpat, no šodienas skatu punkta – viņš paveica neiespējamo – iedeva zemi un naudu – visplašākajai tautas daļai, zemniecībai, nodibināja savas – Latvijas valsts bankas, kas apkalpoja un kreditēja valsts iedzīvotājus un bija viņu labklājības avots – Zemes un Hipotēku bankas, nozaru un lokālās Krājsabiedrības, kas veicināja vietējo un nozaru attīstību, un, kas ir būtiski – paturēja galveno valsts garantu un bagātību – zemi valsts rokās.
Tas, ko K. Ulmanim pārmet, ir finansu un ražošanas koncentrācija, t.s. valsts kapitālisms, kas bija vērsts uz nacionālām interesēm un kam ir laikmeta konteksts, bet, no šodienas perspektīvas, tā ieguvumus un kļūdas mums ir iespēja salīdzināt ar plēsonīgā kapitālisma fāzi un valsts oligarhu un ārzemju kapitāla uzvaras gājienu.
Atvaino Sskaisle, bet tā nu tas ir un vēsturniekiem ir tiesības un pienākums pētīt un skaidrot – no visiem aspektiem un viedokļiem, tas tikai paplašina mūsu zināšanas.

+3
-3
Atbildēt

3

  altinyildiz > lindab456 03.07.2020. 12.29

  Latviešu tautas un valsts nīdēji visvairāk nevar piedot Ulmanim, ka “Baigā gada” vietā Ordai līdz vācu atbrīvotāju atnākšanai, neiznāca Latvijā uzrīkot “Baigo piecgadi”, kuras laikā visi latvieši būtu iznīcināti, vai padarīti pēc krievu atbaidošiem zvēru ģīmjiem un līdzības.
  Tālā Spānijā, kur labvēlīgu augsni bija sagatavojuši viņu freibergas, zatļeri, dombrovski, pabriki, kazlovski, rinkēviči, bordāni un citi ienaidnieki, krievi iebruka 1936. gadā, tomēr Franko ģēnija vadītiem spāņiem izdevās nosargāt savu valsti. Latvijai krievu tanki būtu izbraukuši cauri vienā dienā.

  +1
  -3
  Atbildēt

  1

  lindab456 > altinyildiz 03.07.2020. 13.43

  K. Ulmaņa personība un politiķa fenomens būtu jāskata mazo tautu nacionālās un politiskās pašnoteikšanās kontekstā pasaules politiskās kartes un paradigmu maiņas un politisko satricinājumu un kataklizmu laikmetā – kad būtu naivi pieprasīt, lai ir kāds skaidri nosprausts, pareizs rīcības ceļš. Gūti iedomāties viena cilvēka rokās tādu līdzekli, kas spētu pasargāt Latviju no pasaules politiskās katastrofas. Vēsturnieki var vērtēt kļūdas, bet ir arī jāredz motivācija un jāvērtē konteksts.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > lindab456 03.07.2020. 14.18

  Melīgie kuces bērni apgalvo, ka ja ne Ulmanis, krievu sadistu, civiliedzīvotāju masu slepkavu, marodieru un pederastu armija būtu Latvijai apgājusi ar līkumu un neatkarība būtu saglabāta.
  Ulmaņa nopelns bija, ka Latvija netika okupēta ātrāk, kā Lietuva un Igaunija, kā daudzi vēlējās un latviešu tauta šodien vēl pastāv un tas, ka viņa laikā valsts ļoti strauji attīstījās.
  Teikšu, kā pieredzējis nirējs. Zem ūdens var noturēties 5 minūtes, bet pa starpai vismaz vienu reizi jāieelpo un to iespēju latviešu tautai deva tās izcilais dēls, Ulmanis.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > lindab456 03.07.2020. 13.56

  sveika Linda, nezinu nevienu vēsturnieku Latvijā,kurš noliegtu Ulmaņa lomu Latvijas valsts dibināšanā un izveidošanā par demokrātisku un sekmīgu valsti. Jā – zvaigznes sakrita, ka 1.pasaules karš beidzās ar impēriju likvidēšanu un tautu pašnoteikšanos utt. , bet tomēr – Ulamnis

  Bet – gribam vai negribam -to arī Ulmanis nebija spējīgs valsti – ja tā var teikt – kā kuģi izvadīt cauri jaunajiem izaicinajumiem. Un Ulmanis izdarīja vienu kļūdu pēc otras , kamēr vispār nogrima kopā ar kuģi , pie tam diezgan gļēvā veidā.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Sskaisle 03.07.2020. 18.56

  “Jā – zvaigznes sakrita..,” bet savu valsti latvieši izcīnīja Brīvības cīņās.
  “Neviens nenoliedz K. Ulmaņa kā valsts pamatlicēja nozīmi,” bet viņa nopelns bija arī nācijas konsolidēšana uz morālu principu, darba un nacionāla ideālisma pamatiem, pāri visam – nacionālās pašapziņas celšana. Uzņēmība, godīgums, Tēvzemes mīlestība ir īpašības, kas raksturo Ulmaņlaiku paaudzi.
  “kamēr vispār nogrima kopā ar kuģi, pie tam diezgan gļēvā veidā.”
  Nezinu par ko Jūs runājat, bet lasu: “Plašajā uz čekas materiāliem balstītajā dokumentu krājumā “Kārlis Ulmanis trimdā un cietumā” nevar atrast nekā, kas kompromitētu pirmo Latvijas Ministru prezidentu un pēdējo Valsts prezidentu…”(prof. J. Stradiņš, Latvijas Vēstnesis, Nr. 218/219)

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > lindab456 03.07.2020. 19.38

  Jā- es stingri domāju, ka bez pasaules kara nekādas Brīvības cīņas nemaz nebūtu. Tas nu gan cieti. Pārspīlēt nevajag.

  Tagad pagājis gads kopš Levits mums prezidents. Kad viņu ievēlēja – tad daļa tautas gavilēja – beidzot Sūnu ciemā laimes lācis. Gads pagājis – lācis nekādu laimi nav atnesis un to pat pie apvāršņa neredz. Drīzāk nekāds lācis Levits vispār nav – tāds pats karjerists kāvisi citi.

  Bet – ne par to runa – bet gan par Ulmaņa un tautas attiecībām. Kaut vai tā aizbildnieciskā attieksme – uzsaukt skaistus sirdi aizkustinošus vārdus un visu izlemt vienam, kā viņš -nevis visa sabiedrība domāja. Apvērsums arī bija pirms vēlēšanām, kad Zemnieku Savienībai bija baigi mazās izredzes saglabāt varu.

  Un vēl – mani senči arī bija zemnieki, ulmaņnieki, par būšanu aizsargu priekšniekos abi opji tika represēti – labi, ka ne uzreiz nošauti, bet – viņiem Ulmanis bija tāds pats saimnieks kā savulaik vācu barons – ticēja un klausīja uz vārda. Kad jautāju veciem cilvēkiem – vai viņi sekoja līdzi notikumiem, pārrunāja politikā notikušo – viņi brīnās par tādu jautājumu

  Tā kā Linda – jā -Ulmanis daudz ļoti daudz izdarija – visi tie tilti, ko tagad atstājam sagraušanai, skolas, bibliotēkas , ko slēdzam, pagasti , kuri iznikst, ceļi, kuri aizaug – tas viss radīts ulmaņlaikos, bet – būtu mūsu Ulmanis gudrāks, tālredzīgāks un galvenais – godīgāks – arī mēs kā tauta savā valstī šodien dzīvotu labāk.

  Tagad ir kā ulmaņlaikos – tie pie valsts siles – tie dzīvo vienkārši izcili – pārējiem nu iet visādi – es laikam teiktu tā – atkarībā no katra sirdsapziņas un saprāta kapacitātes

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > lindab456 03.07.2020. 14.09

  Vainu par šodienas Latvijas traģēdiju novelt tikai uz Ulmaņa atbildību nebūtu godīgi, piekrītu, bet patiesība ir tāda, ka tieši Ulmanis kā personība un varas uzurpators iecementēja pamatus daudzām šodienas Latvijas nelaimēm.

  Ilzasi lsm.lv – ka kā valsts esam jau 0 – patiesi kaut kādu bandītu rokās – par to lūk raksta arī Kažoka. Gan jau, ka lasi sociālos tīklus, runā ar sev tuviem cilvēkiem un gan jau, ka dzirdi, ka neapmierināti ir visi – gan tie, kas pelna tūkstošus , gan tie, kas pelna miljonus – kā maksātnespējas biznesmeņi un baņķieri

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 02.07.2020. 09.29

Perfekti, vienkārši izcili. Rīta bauda – 100%.
Man gan nesen atgādināja, ka Stranga vēl 1991.g. esot noliedzis Latvijas okupāciju, bet man viņš ir un paliek viens no pašiem mīļākajiem vēsturniekiem Latvijā.

Bet- ļoti būtu gribējusi, ka žurnālists būtu pajautājis un Stranga nokomentējis- cik traģiska ir tā situācija, jeb tas fakts, ka Latvijas valsts dibinātājs Ulmanis radīja tik daudzas sistēmas tam valsts bandītismam, ko pārņēma padomju okupācijas vara un ko turpina šodienas neatkarīgā Latvijas valsts. Būtībā – latviešu kā nācijas iznīcināšanas sistēma.

Ievērojāt – !!! Bangerskim alga 600 ls mēnesī, latvieša vidējie ienākumi gadā – 500 ls un Bangerskis noveda uzņēmumu līdz bankrotam, un par to saņēma nevis cietumu , bet ordeņus. Burtiski šodien Latvijā notiekošais.

Vai tas ārprāts – tā nenormālība ar prostituēto radošo inteliģenci – tas taču bija Ulmanis, kurš ar superdārgām dāvanām – mājām, dzīvokļiem, vasarnīcām, stupendijām utt. utjprj. apdāvināja inteliģenci, lai tā slapju muti slavinātu vadoni.
Perfekta šodienas Latvija – perfekta – inteliģencei nauda ir sabāzta iekšā pa visiem galiem, treknumā un nekaunībā tā vienkārši pat paelpot nespēj, bet vēl bļauj pie siles, ka par maz ….

Vai tas, ko NA Baiba Broka darīja – korupcija,lai pēc tam tēlotu labdari, ka glābj biatlonistu federāciju

Vai NT , Opera – šī maucīgā sistēma visus haļavščikus, kuri jau tā sēž uz mūsu pleciem, vēl par velti lutināt ar bezmaksas kultūras pasākumiem – tā arī ir ulmaņlaiku iesāktā, okupantu attīstītā un šodienas varnešu nostiprinātā tautas apzagšanas sistēma
Vai izcili , vienkārši izcili

Vai es Ulamni nosauktu par kreiso? Nē. Man vārds kreisais ir ar pozitīvu nozīmi – tāds, kas rūpējas par taisnīgumu, nevis vienkārši aplaupa bagātos, bet kā saka – ar pamatojumu izlemj atņemt vai nē bagātību – proti – pats godīgi nopelnīji – dzīvo un baudi, nopelnīji nemaksājot nodokļus, korumpējot ierēdņus, vai kā citādi krāpjoties- naudu nost, pašu cietumā – pēc tiesas sprieduma!!!

Šāda veida pētījumus, diskusijas mums vajag vairāk kā svaigu gaisu
Mana svēta pārliecība ir tā, ka to neesamība ir šodienas čekistu – varas elites cītīgu pūliņu rezultāts.

Stranga ir izcils, protams, nav viņa apgalvojumiem jāpiekrīt, bet ja nepiekrīt, tad vajag tikpat pamattotus pretargumentus

Paldies – šo ilgi gaidīju, bet sagaidīju

+2
-2
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 02.07.2020. 13.41

  nu redz- neko pateikt nevari – lamājies –

  būtu vismaz elementāri savu Ulmani godinājis kā valsts dibinātāju, viņa piemiņu – tāds liekulis, ka vienkārši riebjas –

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

Ilze Pētersone 02.07.2020. 05.15

Kā var vērtēt Ulmaņlaika saimniekošanu bez ekonomiskas analīzes, bet intervijas autors, izskatās, ir personīgi aizvainots uz Kārli Ulmani, citādi muļķīgo virsrakstu nevaru izskaidrot.

+3
-7
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: