Varbūt laiks Latvijai nacionalizēt azartspēles 5

Komentāri (5)

lindab456 22.06.2020. 09.53

Ļoti labs, pamatots un īstā brīdī raksts, bet vai tajā ieklausīsies?
Divi būtiski argumenti pret privātu azartspēļu biznesu: 1) Azartspēļu naudas ieplūšana politikā – tendence, kas nav apturama un ierobežojama, jo varas paplašināšana ir šī biznesa nosacījums;
2) Ar morāles jautājumiem saistītas naudas ienākšana kultūrā, kultūras funkcionēšanas nodrošināšanā – tas ir degradejoši kā kultūras radītājiem, tā nacionālai kultūrai kā tādai. Lai arī ko neteiktu, no tā nav iespējams norobežoties, ar to nevar lepoties – tas ir postošs process, kas grauj identitāti, pašapziņu un morālo pamatu.

+1
0
Atbildēt

1

  Jānis Lakijs > lindab456 22.06.2020. 13.32

  “Ar morāles jautājumiem saistītas naudas ienākšana kultūrā, kultūras funkcionēšanas nodrošināšanā – tas ir degradejoši kā kultūras radītājiem, tā nacionālai kultūrai kā tādai.”

  Gribat teikt, ka “nacionalizētās” spēļu zāles būs bezpeļņas organizācijas? Vai arī to peļņa nu pavisam noteikti “neienāks kultūrā”?

  0
  0
  Atbildēt

  2

  lindab456 > Jānis Lakijs 23.06.2020. 04.36

  Gribu teikt, ka ritenis nav jāizgudro – azartspēļu biznesa nauda politikā un kultūrā nevar būt ar pozitīvu zīmi. Pat ja ir kādi ieguvumi, kopumā šī azartspēļu – politikas un kultūras savienība sabiedrībai nes zaudējumus.
  Atkarību nauda pati par sevi ir amorāla, bet savienībā ar politiku un kultūru tā ir bīstama un degradējoša. Bez tam, atkarību nauda nevar nodrošināt procesu, tā ir neparedzama. Nešķiet pareizi uz spēļu naudas būvēt kādu kultūras segmentu attīstību vai mākslinieku radošo karjeru vai nacionālas nozīmes projektus.
  Kas attiecas uz izvēli starp privāto biznesu vai valsts monopolu, loģiski šķiet minētie citu valstu piemēri un,vismaz uz papīra, autoru piedāvātais modelis, kas paredz visu peļņu novirzīt azartspēļu radīto un izraisošo seku mazināšanai – “atkarības seku un cēloņu likvidēšanā,” ko nevar izdarīt privātais.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Jānis Lakijs 23.06.2020. 14.45

  Elementāri. Padumjā miliča Lukstiņa jau 30 gadus kopā ar pērkamiem politiķiem un ierēdņiem, slauktais CSDD, kur apgrozīti desmitiem miljonu, ir bezpeļņas uzņēmums.

  0
  0
  Atbildēt

  0

altinyildiz 21.06.2020. 10.10

“Es neredzu, ka kādam ir fundamentāli cits viedoklis.” ­­Ralfs Nemiro, bijušais ekonomikas ministrs”
——————–
Apbrīnojams ir bijušā ministra naivums. Vai tiešām viņam nepieleca, ka centieni pārtraukt Dombrovska, Kampara, Pavļuta, Ašrādema, Pūces un kriminālo firmu OIK rūpalu, viņam laupīja pielaidi valsts noslēpumiem? Azartspēļu firmas, kas atņem naivo pilsonīšu aldziņas, ir to pašu, iepriekš minēto izdzimteņu “stipendiju” maksātājas.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: