Valsts pamats – cilvēciska ekonomika 17

Komentāri (17)

Atis Priedītis 27.04.2020. 17.53

Iespēja valsts darbā strādājošiem saņemt fantastikas algas ir absurda. Partija, kura nākamajās vēlēšanās savā programmā būs ierakstījusi punktu par šī absurda novēršanu un būs sajūta, ka tas arī tiks izdarīts, uzvarēs. Diemžēl, tas ir tikai utopisks sapnis. Tiklīdz tas būs iespējams darīs to pašu, t.i. turpinās apzagt tautu.

0
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > Atis Priedītis 27.04.2020. 21.15

  Jā, diemžēl….
  Kārtējais veiksmes stāsts, kurā polotiķiem karjeras, bet tautai – kam cilpa, kam depresija, kam īru sēnes vai britu atkritumu šķirošana.

  Un tomēr – jautājums, vai ir iespējams kaut ko mainīt? Un ja jā – tad kas gan to izdarīs?

  Ja nespējam – kā sabiedrība pat sarunāties?

  Ievēroji – vēstules autori stāsta, cik patriotisku jūtu vadīti MVU maksā nodokļus , bet tepat Sprances rakstā taču skaidri un gaiši rakstīts – Līga gribēja maksāt, bet nesanāca kaut kā …

  Vai šitie literāti – nu domātu , ka atlasīti tieši depresijslimnieki , kas to pašu arī tikai spēj – aprakstīt klusas ciešanas

  Nē , nav riktīgi. Nu nav

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Atis Priedītis 28.04.2020. 10.47

  Čekas projektu: JV , JKP un Par(OIK), intelektuāli alternatīvi apdāvināto vēlētāju arī tai pašā vietā uz pieres, no tā paša grābekļa kāta piekto reizi uzdauzītais puns, neizmainīs, jo nosacījuma refleks, kas neļauj divgadīgam sīcim atkārtoti iebāzt pirkstus rozetē, tiem nestrādā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 27.04.2020. 11.33

Jā un vēl būtiska, manuprāt, lieta – neviens nevienas vēstules rakstītājs neaicina uz sarunām trīs puses – nozares pārstāvjus, valdību un likumdevējus , vēlo derētu tikai klāt arī kādu sabiedrības pārstāvi.

Viss ir tikai tādu ulitmātu līmenī, vai tādas demagoģijas futbola līmenī – jūs tādi, bet mēs tādi.

Pat kultūras cilvēki spēj izpuasties tikai darbaļaužu vēstuļu līmenī, arī viņiem cilvēciska nopienta, godīga saruna jau ir kaut kas svešs un eksotisks – čekistu sabiedrībai nezināms un nesaprotams

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 27.04.2020. 11.12

Piemēram. Lasu – zalpēterei ļauj savienot amatus rigas domē un venstpils ostā.

Nu – Ušakovu ar Ameriku aizcēla uz Briseli – bet -pie varas vietā nākušie latvieši – ko tie ir izmainījuši?

Visa koruptīvā, daļēji noslepenotā , draugu un partijas biedru barotava ir palikusi tā pati.

Ja es kļūdos – es labprāt lasītu – piemēram, par to pašu rīgas n. apsaimniekotāju , ka tas samazina algas, nevis izmaksā brangas prēmijas – it kā smagāk esot strādājuši. Bet ko tieši ? Vai es uzzinātu , kas tad īsti notiek ar atkritumu izvešanas biznesu. Cik noprotu – tas pats monopols saglabājas, tikai nedaudz pamainīti vietām saskaitāmie.

Kur ir sabiedrības veselais saprāts, kas par to uztrauktos ?

+1
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > Sskaisle 27.04.2020. 11.16

  Par ūdeni mums arī tarifi nemazinās, kaut gan mediji ziņoja , ka RŪ saimniecība līdz ar Saskaņas padzīšanu esot sakārtota. Tad kā ? Ko tad kārtoja? Nomainīja partijas biedrus un tas viss?
  Tagad pelnīs latvieši un tāpēc jācieš klusējot?

  Ai nu labi – ko darīt – čekistu valstī piedzimu – jāzog vai jācieš – variantu jau laikam nav un nebūs

  0
  0
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Sskaisle 28.04.2020. 17.16

  “Nu – Ušakovu un Ameriku aizcēla uz Briseli – bet – pie varas vietā nākušie latvieši – ko tie ir izmainījuši?”
  Pēc būtības izmainījies nav nekas. Vienīgi politiskā atbildība ir zudusi – var pabeigt visu iesākto, politiski nebaidoties saņemt pa pirkstiem.”

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 27.04.2020. 10.45

No otras puses- protams, redzot , cik superveikli JKP ar Bordānu izkārtoja, ka ātro kredītu uzņēmēji tagad varēs valstij nemaksāt nodokļus – rodas tā sajūta , ka jāprasa, kamēr vēl kas pa
licis- citādi visiem draugiem, sponsoriem un partijas biedriem visu izdalīs un nekas nepaliks.

Cilvēciska ekonomika sākas tomēr ar likumu un tiesiskumu. Ar to mums ir vēl slikršk kā padomju okupācijas laikā.

Un es vērtēju, ka šobrīd neredzu atdevi tam, ka partijām tika miljoni no budžeta. Vienlaicīgi tad vajadzēja būt tā, ka samazinās korupcija, izsaimniekošana un izšķērdība. Izskatās, ka ārk sit aizsegā notiek tieši pretējais.

Kāpēc par to tikai frisbuka

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 27.04.2020. 10.47

  Jā kāpēc tikai feisbuka auditorija par to uztraucas un neviens naudas pradītājs ?

  Ja klusēs un noklusēs – cerības arī ko dabūt? Ja teiks un iebildīs – atņems to pašu?

  Nav tā kā par daudz mežonīgi?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 27.04.2020. 10.35

Slikti, lai neteiktu ļoti slikti, orientējos ekonomiskajos jautājumos.

Tāpēc man uzreiz rodas 101 jautājums.
Es pelnu pavisam nedaudz mazāk par vidējo algu mēnesī.
Vienīgie papildus – bet arī nosacīti – ienākumi ir komandējuma naudas.
Bet – to , ko vēstules autori sauc par cilvēcisku ekonomiku, es no savas algas nevaru atļauties.
Piemēram. Ingas Gorbunovas žurnālu Imperfekt nevaru nopirkt. 7 eur – tas ir par dārgu. Pa retam kādu tā numuru izlasu LNB. Bet LNB tie “lasīšanas” laiki ir tik īsi, ka žēl – bet tā pasaule man iet garām. Tas pats ar I.Gorbunovas veikaliņu – ja ir laiks, ieeju un paskatos kā izstādi. Pat ar atlaidēm, nedaudzajām – tas nav mans budžets.

Tad jautājums – kas patērē I.Gorbunovas biznesa produktus? Nu ne jau miljonāri.

Man uz galda stāv – jāizlasa kā obligātā literatūra – Ziedoņa Mātes piens. Maksājis 95 kapeikas.
Biju grāmatu gadatirgū Ķīpenē – līdzi maks, lai nopirktu grāmatas dāvanām visam gadam. Ceru uz labām cenām. Bet – Mātes piens formāta izdevniecības Liels un Mazs bērnu dzejas grāmatiņa – 5 eur. I.Zanderes dzeja. Skaitu, rēķinu, kalkulēju, bet nu ir dārgi. Nu ir dārgi un es atkal domāju, bet kas to var nopirkt?

Vēl mātes miesās esot kļuvu saldumatkarīga. Svēta patiesība, ka mazie saldumu rāžotāji rada fantastiski labus saldumus. Tai skaitā – visas tās superīgās sukādes utt.
Un atkal – ja vidējā alga valstī ir tikai nedaudz lielāka par manējo, tad – kurā brīdī mazo ražotāju ekonomika ir cilvēciska? Es neesmu cilvēks?

Pie tam – labi – nespēju atcerēties, bet visi tie literāti, rakstītāji,tulkotāji, dzejotāji, izdevēji, cik miljonus no valsts – no nodokļu maksātāju naudas saņem katru gadu? Tādi iepērkās Gorbunovas mazo lietu veikalos un visos tajos garšīgajos saldumu veikalos. Nodokļus nemaksā, atbalstu saņem, bet redz – vēl par maz.

Mamma nopirka ābolu žāvējamo – pašas kādas sukādes mēģinam taisīt, tāpat saldumus pašlietošanai gatavojam, bet nu tas ir kas cits, kas profesionāļa radīts produkts.

Nav tā, ka man viss skauž, viss žēl – nē, bet ir tā sajūta, ka ja ne viss, tad gandrīz viss ir pret godīgu un taisnīgu cilvēku. Ka esmu piemānīta 101 reizi, noticēdama, ka maksāt nodokļus ir labi un pareizi.

Lūk, ja visi – visi tie nu jau simti – visādi ražotāji un profesionāli diedelētāji prasītu valdībai taisnīgu nodokļu sistēmu, caurspīdīgu finanšu – tai skaitā ES naudas sadali, korupcijas ierobežošanu , VID un KNAB darba uzlabošanu – es pievienotos , bet tagad – nē . Neatbalstu. Jo man no jūsu cilvēciskās ekonomikas nekas netiek tik un tā

0
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > Sskaisle 27.04.2020. 10.52

  Ziedoņa Poēma par pienu -Liesmas 1977.gada izdevums

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Elektriķa dēls > Sskaisle 27.04.2020. 13.11

  Ieteiktu “mainīt plati” vai arī sākt rēķināt, ja vien ar matemātiku neesi uz “jūs”.
  Vieglā valodā varu pateikt priekšā – tāpēc jau tā grāmata un tās cukādes maksā vairākumam nepaceļamu cenu, jo vairākuma attieksme ir – ka tik kādam netiek vairāk kā man ! Un netiek jau arī, problēma tikai tajā, ka netiek ne tikai “skaustajam”, bet arī pašam “skaudējam” !
  Matemātikas valodā to var izteikt tik vienkārši – cik būs ja miljardu izdalīs ar miljonu un cik ja nulli ar miljonu !
  Sāc rēkināt un tad varbūt arī sapratīsi kāpēc nevari atļauties !

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > Elektriķa dēls 27.04.2020. 15.10

  O nē, šito nevajag man karināt klāt. Paši čekisti mani lamā par čekisti. Es pret to esmu imūna.

  Man nav žēl, ka cilvēki pelna, noplena un labi dzīvo. Ja būtu žēl, tad ar žults kaiti gan jau ka kapos būtu, jo daudzi dzīvo labi.

  Mani nomoka apziņa , ka esmu spiesta dzīvot tik netaisnīgā un negodīgā sabiedrībā, Ka tik daudz resursu tiek tērēts tādu kā es muļķošanai, tā vietā , lai kaut elementāri sakārtotu kaut dažas lietas.

  Domāju, ka mana mantra par čekistu sabiedrību ir daudz patiesāka, kā es pati to gribētu
  Piemēram. Kad ltv1 raidījums Kultūršoks – paldies autorei par drsomi, starp citu, sprieda par Zuzāniem, kā tie uzreiz atteica naudu kultūrai, tad – Laima Slava – – patiesi inteliģenta un erudīta un apsviedīga dāma – – metās splaju muti aizstāvēt Zuzānu, viņa rīcības apspriešanu nosaucot par raganu medībām.
  Nu ja viņa – Laima Slava var atļauties žurnālistu darbu noniecināt un pielīdzināt jebkuru kritisku viedokli raganu medībām, tad man ir 101% tiesības pateikt, ka mans viedoklis ir tāds, ka Laima Slava ir ļoti ieinteresēta saglabāt šo čekistu laiku modeli – monopolu uz tiesībām saņemt no uzņēmējiem to naudiņu, ko valsts nespēj, negrib, nevar iekasēt.

  Ja būvnieki maksātu nodokļus, ja azartspēļu biznesa cilvēki maksātu nodokļus tā kā būtu pareizi atbilstoši viņu privilēģijām un valsts aizsardzībai viņu biznesam -kā ir -Latvijā – tad paēduši un iztikuši un godāti tiktu arī citi uzņēmēji – nevis viena Laima Slava –

  Katrs brēc no visa spēka stāvot pie savas siles un valsts steidzas grūst šajās nekaunīgākajās un skaļākajās , nevis apsēžas , uzsāk sarunas un sakārto sistēmu

  Palasi, ko cilvēki fesibukā raksta zem saskaņiešu komentāriem, kā atsdaucas sandra toča kliedziniem pret debesīm – kam tas ir izdevīgi ? Man?

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Elektriķa dēls > Sskaisle 27.04.2020. 15.35

  Nevajag man atkārtot to ko jau komentēji cita raksta sakarā !
  Tāpat nevajag te bāzties ar kādu tur moralizēšanu par “labajiem un sliktajiem biznesiem” vai “labajiem un sliktajiem” nodokļu režīmiem – ir tikai divas kategorijas – likumīgs vai nelikumīgs !
  Man reiz kāds skolotājs formulēja vienkārši, ja spēle ir uz naudu, tā ir azartspēle vienalga vai tas ir kārtis, riču račs, domino, dambrete vai šahs !
  Tāpat kā man mācīja, ka ne jau soda bardzība ir svarīga, bet gan tā neizbēgamīga !
  Raksts jau par to pašu “vienu likumu vienu taisnību” par to lai tie paši nodokļi būtu saprātīgi un samaksājami VISIEM !
  Varam atgriezties pie jau pieminētās matemātikas – kas būs vairāk 10% no miljona vai 50 % no simts tūkstošiem ??!?!??!?

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > Elektriķa dēls 27.04.2020. 21.16

  Nu nē – es par principiem, bet tu ar tiem sasodītiem procentiem.
  Tā neko nevar izsptiest

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Elektriķa dēls 28.04.2020. 17.32

  “Tāpat man mācīja, ka ne jau soda bardzība ir svarīga, bet gan tā neizbēgamība!”
  Skaisti un patiesi vārdi, bet darbojas un vieš cieņu tikmēr, kamēr sods ir sods, kamēr sods nav zaudējis savu sākotnējo nozīmi, kļuvis par biznesu, peļņas avotu.
  ” – ir tikai divas kategorijas – likumīgs vai nelikumīgs!”
  Periodiski medijos lasāmas ziņas, ka kārtējai valsts iestādei ir nepieciešams ēkas remonts, parādās summas, kādas VNĪ pieprasa no valsts budžeta – jāsaka, ka tā nav ikdienišķa summa, bet pilsētā ēku ir daudz. Tad ir jautājums – kā privātie bez valsts atbalsta spēj uzturēt ēkas un kā Rīga vēl nav sagruvusi?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Elektriķa dēls 27.04.2020. 15.14

  Jā un vēl – atļauties nevaru tāpēc, ka OIK plēš dzīvu ādu no cilvēkiem, RŪ zelta cenā , apkure arī . Medicīnas maksas pakalpojumu cenas un skaits pieaug un tavu brīnumu – nodokļi arī.

  Starp citu – tai izstādē bija simtiem, lai neteiktu tūkstošiem grāmatu, kuras bija izdotas pirms 5- 10 gadiem, bet nepārdotas atkal tika piedāvātas un nākamgad atkla tās piedāvās pircējiem. Tad es tomēr spriežu, ka runa nav tikai par manu skaudību vai budžetu. Runa ir tomēr par dziļām un nopietnām problēmām ekonomikā

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: