Latvijas stratēģija 9

Komentāri (9)

Edgars Lapiņš 08.04.2020. 11.20

“Ieviest Dienvidkorejas vai Honkongas modeli” ir vieglāk pateikt, nekā realizēt. Manuprāt, tas ir utopisks sabiedrības sistēmu vienkāršošanas vingrinājums.
-Nav iespējams strauji “ieviest” cilvēkos, sabiedrībā atmiņu par SARS un MERS epidēmijām, kuras Latvijā nebija, un eventuālo izpratni, tādu gatavību mobilizēties. Mums jau ir labi, bet ne tuvu tik labi.
-Nav iespējams strauji ieviest mums trūkstošo izpratni par vīrusu slimību izplatību. Vēl joprojām gan parasti cilvēki, gan pat daži ģimenes ārsti domā, ka antibiotikas palīdz vīrusu saslimšanām. Nemaz nerunājot par Latvijā izplatītajām sazvērestību teorijām par vīrusu, 5G un ticību alternatīvai medicīnai.
-Nav iespējams strauji ieviest ieviest eventuālo pieredzi, kompetenci un kapacitāti gan medicīnas darbiniekiem, gan izmeklētājiem, priekš tādas iespējamo kontaktu izsekošanas, kāda notika Dienvidkorejā un Honkongā. Vai mums ir gana daudz (simtiem) gana labi apmaksātu policistu? Man diemžēl šķiet, ka nav. Nemaz nerunājot par nenormālo salīdzinošo digitālo prasmju trūkumu Latvijā, lai strauji ieviestu tehnoloģiskus risinājumus.
Manuprāt, šāda “rekomendācija” ilustrē neizpratni par situāciju un preventīvo risinājumu sarežģītību.
Un, pat ja Latvijai būtu resursi un augsne to visu uzsākt, tas problēmu vienā mirklī tāpat neatrisinātu, un šie darbi būtu visu laiku jāturpina. Līdz ar to “rekomendācija” 14. aprīlī pārtraukt ārkārtas situāciju, tik un tā ir utopija un/vai populisms – galīgi nevietā.

Otrkārt, šis rakstā minētais ir bīstama dezinformācija: “Dati liecina, ka pārējām grupām Covid-19 neizraisa bīstamas komplikācijas.”
Lai arī mirstība jauniem cilvēkiem ir retāka kā ļoti veciem cilvēkiem (virs 10% no saslimušajiem), sevišķi Eiropas valstīs un ASV jaunieši mirst vairāk, kā tas bija Ķīnā. Itālijā 10-15% no hospitalizētajiem ir vecumā zem 50 gadiem. ASV ir vēl sliktāk (skat zemāk). Turklāt daudziem, kuri izslimo “vieglo” variantu, paliek paliekoši plaušu bojājumi. Šī mīta izplatīšana sekmē bezatbildīgu attieksmi no jaunāku cilvēku puses, tāpēc no tā būtu jāizvairās.
1) https://www.cnbc.com/2020/04/03/who-says-more-and-more-young-people-are-dying-from-the-coronavirus.html
2) https://www.theguardian.com/us-news/2020/apr/01/coronavirus-young-americans-covid-19

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 07.04.2020. 21.12

Jā … medicīnas pakalpojumu pieejamība ierobežota, toties skaistumkopšanu nedrīkst aizliegt ….

Ar klepu uz darbu jā, bez frizūras – nē….

Nu šito es atsakos saprast – nu es visu arī nevaru….

0
-3
Atbildēt

0

Sskaisle 07.04.2020. 18.52

Jā un tad vēl – biju šokā – pēkšņi no visiem žurnāliem ministre viņķele – nu skaidrs

kāpēc lietas nav sakārtotas – ministrei jāgrimējās fotošopam

Labi – nopirku gaļu, pēc 100 gadiem
reiz atļāvos , jāpaēd

0
-3
Atbildēt

0

Sskaisle 07.04.2020. 18.49

Pietiek com raksta, ka visticamāk pandēmijas laika iepirkumi ir noslepenoti, jo tajos piedaloties visi tie paši uzņēmēji, kuru dēļ mums ir tās dārgās zāles

Viņķele liedzoties sniegt info – bauriem nav jāzin , kā viņu naudu tērē

0
-3
Atbildēt

0

Sskaisle 07.04.2020. 18.46

Šodien man bija “ceļojums” uz Rīgas centru. Un nostiprināju savu pārliecību, ka valdība pret mums – sabiedrību izturas tieši tāpat kā padomju okupācijas laikā.

Var noprast, ka epidemologa politika ir tā pati – pūļa imunitātes radīšana. Tikai Zviedrijā tas tā arī tiek pateikts, kamēr mums melo – zemiski un ciniski.

Nu kā citādi, lai izskaidro, ka daļai sabiedrības nav jāievēro drošības noteikumi? Piem. – jauniešu bari uz katru stūri, bet – policisti – 3 vīri un šoferis – bez aizsargiem- runā tik tuvu gandrīz kā bučojoties.

Nu celtnieki visās malās darbojas – tur kā saka neviens neko par pandēmiju nav dzirdējis

0
-2
Atbildēt

0

Andris Vītols 07.04.2020. 17.38

Darbiniekiem bezdarba gadījumā jāpalīdz, bet ne jau visiem uzņēmējiem. Kad citi maksāja nodokļus, daži bija ”vienlīdzīgāki” (kā tas ”suši” tirgotājs no KRIEVIJAS piemēram). Blēžiem nav jāpalīdz.

+5
0
Atbildēt

0

Sskaisle 07.04.2020. 08.27

Par Singapūru rādīja de facto. Viņu premjers apgalvoja, ka tur visu ekonomiku uz krīzes laiku apturēja. Atstāja tikai visu apkalpojošo , pārtikas , sargājošo un tad vēl tranzīta nozari. Visas celtniecības un skaistumkopšanas utt apturēja

Kāpēc autors te mētajās ar vārdiem, ja mums nekas nav kā Singapūrā?

Ministre pievērsusies literārai jaunradei, Dumpis demagoģijai un izskatās, ka viss atkal tikai ar Dievpalīgu

0
-3
Atbildēt

1

    altinyildiz > Sskaisle 07.04.2020. 10.08

    Lai būtu Singapūra, nepieciešams Kārlis Ulmanis, tikai ne tik mīkstsirdīgs, kurš nepielika pie sienas pāris desmit Saeimas valsts ienaidnieku.

    0
    -2
    Atbildēt

    0

Sskaisle 07.04.2020. 08.22

Nesaprotu – Latvija ieved ukraiņu vergus, turpina krīzes laikā ievest kā saka uz urrā.
Kas notiks ar repatriantiem, kuriem nav un nebūs ne darba, ne valsts atbalsta mēs nezinam , nevienu tas neuztrauc, bet lūk- naudu reklāmistiem, ka Latvijā pilns ar vergiem kā Ķīnā gan tērēsim.

Kaut kā ne visai glīti…..
Nu būvnieku mafijnieki priecīgi , tam es ticu….

0
-2
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: