Tā pati krīze tikai citā kulītē? 15

Komentāri (15)

Sskaisle 01.04.2020. 11.51

Lūk, bbc ir raksts kā Pakistānā ir ar koronvīrusu. Tur arī ir aizliegti visi darbi – tikai mediķi un pārdevēji strādā.

Nez – Latvija ir vienīgā valsts, kurā celtnieki drīkst strādāt un bez maskām vīrusa krīzes laikā?

Jā un pakistāņi saka, ka krīzē mirs ne tikai ar vīrusu inficētie, bet arī nabagi. 25% varot paēst 1-2x dienā.

Tā kā ir tomēr jautājums par sabiedrības spēju solidarizēties un valsts godprātīgu un taisnīgu rīcību

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 01.04.2020. 11.18

Jā un vēl – kad valsts ierēdņiem un amatpetsonām samazinās algas un prēmijas?

Kāpēc vara atkal jāj uz nabagu pleciem?

+1
-1
Atbildēt

0

zanE. 01.04.2020. 10.07

…Pat nezinu, ar ko sākt, jo izrādītā rūpe par pašnodarbinātajiem, diemžēl, izskatās pēc ķeksīša “labo darbu sarakstā”….
…te, nu, ir nosacījumi par palīdzības sniegšanu un katrs ar tiem var iepazīties:
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/dikstaves-pabalstu-maksas-ari-pasnodarbinatajiem-autoratlidzibu-sanemejiem-un-mikrouznemumiem.a354055/
…kā vakar TV ziņu raidījumā teica kāds valdības pārstāvis – ir 17 kritēriji pēc kuriem tiks vērtēts vai “dīkstāves pabalsts” vispār pienākas….
….nevērtēšu visus 17 kritērijus, tik vienu, kas no palīdzības saņēmēju saraksta izslēdz vairākumu reģionos dzīvojošo un strādājošo pašnodarbināto…tas ir punkts par valstij nomaksātajiem nodokļiem:
– VID dīkstāves pabalstu pašnodarbinātās personas atsevišķos gadījumos nevarēs saņemt,
ja vidējie VSAOI maksājumi mēnesī 2019. gada otrajā pusgadā ir bijuši mazāk nekā 20 eiro….
…tātad, ko tas nozīmē – SDV (pašnodarbinātie saimnieciskās darbības veicēji) maksā VSAOI 5% apmērā (pensijas apdrošināšanai) no saviem ienākumiem, ja tie nepārsniedz valstī noteikto minimālās algas līmeni 430 EUR….
….20 eiro nodoklis būtu jāmaksā no 400 EUR liela ienākuma, taču šāds ienākums lauku reģionos dzīvojošam SDV ir veiksmes stāsts…lielākoties ienākumi grozās ap 300 eiro un pat mazāk….un šie cilvēki ir priecīgi par šādiem ienākumiem, jo nav jādodas uz pašvaldībām pēc pabalstiem un tas tomēr ir labāk nekā stāvēt ar pastieptu roku, apgrūtinot valsts vai pašvaldības sociālo budžetu…
…likuma(?) radītāji kārtējo reizi nav spējuši paskatīties tālāk aiz Rīgas robežām, diemžēl, viņu redzeslokā ir lauks, kas paveras no viņu kabineta loga un patiesais stāvoklis Latvijas nomalēs viņus pat neinteresē….

…nākošais punkts – robežšķirtne 14.marts…
– Pabalstu varēs saņemt, ja Covid-19 krīzes dēļ nav gūti nekādi(!) ienākumi.
….kas ir ienākums = no ieņēmumiem atskaitīti izdevumi….ja esi pēc 14.marta guvis ienākumu 1 eiro apmērā – pabalstam nekvalificējies….

…tā varētu analizēt punktu pa punktam un radīto “palīdzības kampaņu” pareizāk būtu nodēvēt par neiespējamo palīdzības saņemšanas programmu….

…vienu labu lietu gan valdība ir izdarījusi – 2020.gadā pašnodarbinātos atbrīvojusi no piespiedu bezprocentu aizdevuma valstij… tas ir – 2020.gadā atcelts IIN avansa maksājums….IIN avansa maksājums pašnodarbinātajiem ir nodoklis par vēl nenopelnīto…līdz šim nevienu neinteresēja, no kurienes SDV ņemt naudu, lai to aizdotu valstij…šoreiz paveicās, izdarīja labu darbu un tad nāca ziņa, ka augstsirdīgais lēmums atcelt IIN avansa maksājumus – valsts budžetā radīšot 30-40 miljonus lielu caurumu…hmm…interesanti, kā izrādās, tie “nodokļu nemaksātāji” tikai ar IIN ir spējuši valsts kasi papildināt ar 30-40 miljoniem….
….ja spēra vienu soli un šogad atcēla IIN avansa maksājumus, loģisks būtu nākamais solis – atcelt kroplo normu par 80% ierobežojumu attaisnotajiem izdevumiem, kas faktiski nozīmē obligātu 20% IIN maksājumu neatkarīgi no ienākumiem/zaudējumiem….
….varētu rakstīt vēl un vēl….bet…vai kāds to vispār izlasīs?….

+2
0
Atbildēt

2

  J.Biotops > zanE. 01.04.2020. 10.53

  Visi SDV nav vienādi. Pašnodarbinātie, kas maksā IIE un sociālās apdrošināšanas iemaksas, principiāli atšķiras no mikrouzņēmumiem, un vēl vairāk no autoratlīdzību saņēmējiem, kam nekas nav traucējis pašiem parūpēties par savu drošību. Zinu, pieredzēts.

  Augsti vērtēju Tavu gādību par tādiem pašnodarbinātajiem, kādus apraksti. Pats pie tiem nepiederu, saņemu pietiekoši, lai varētu ne tikai izdzīvot, bet zinu, ka man līdzīgo ir mazākums. Mani skāra cūcīgā prasība maksāt avansā, jo nekad nevaru zināt, vai vispār kaut ko saņemšu.
  Ar attaisnoto ienākumu ierobežošanu valsts reizēm jau panākusi pretējo. Pērnā gadā kādu lielu iepirkumu (dārgāku, kā visi pārējie gada izdevumi kopā) iegādājos “bez papīriem”, tātad arī no pārdevēja valsts nedabūja neko. Slava!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  zanE. > J.Biotops 01.04.2020. 15.06

  …Jā, Tev taisnība – visi pašnodarbinātie nav vienādi un viņu ienākumi un darbības veids ir ļoti atšķirīgs….mūsu politiķi pieraduši spriest par to, kas atrodas viņu rokas stiepiena attālumā…Rīgā pašnodarbinātā ienākuma līmenis krasi atšķirsies no Jēkabpils, Saldus vai mazpilsētā mītošā SDV….
  …redzēju pagājušā gada ienākumu deklarācijas pašnodarbinātajiem pensionāriem, kuri IIN no savas pensijas bija jau nomaksājuši, bet pieskaitot pensiju saimnieciskās darbības ienākumiem un uzliekot 80% attaisnotajiem izdevumiem – IIN palēcās ar tādu atspērienu, ka izgrāba no viņu maciņiem līdz pat tūkstotim eiro…
  …par telpu nomu savai uzņēmējdarbībai SDV samaksā arī PVN, bet no piestādītā rēķina attaisnotajos izdevumos var iekļaut tikai 80%…tieši tas, par ko raksti – no iepirktās preces ražošanai vai pārdošanai attaisnoti izdevumi 80% apmērā….20% likumiskā tiesa valstij, kā sendienās desmitā tiesa baznīcai….
  …šis ierobežojums mazajiem SDV, nudien, ir cūciska padarīšana….

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > zanE. 01.04.2020. 11.06

  Šo to uzzināju, bet – netaisi šitos pašn un autoratlīdzībniekus par lielākiem cietējiem kā citi nabagi.
  Tu spēj iedomāties kā ir sēdēt 8-“9 stundas pie datora ekrāna – vienā brīdī garlaikojoties , bet otrā brīdī no multitāskinga kūpot?

  Un tād pusi algas es atdodu valst8j, vēl visi pvn un tā un tad tāpat būt pliku pakaļu un valsts apšmauktai

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  zanE. > Sskaisle 01.04.2020. 15.32

  …Skaisle, piedod, nesapratu – Tu arī esi pašnodarbinātā?….vispārējā nodokļu režīmā?…
  …ja esi darba ņēmējs pie darba devēja – puse algas nodokļos nekādi nesanāk, 11% VSAOI+20% IIN….un Tev ir pats svarīgākais – sociālā aizsardzība un garantijas….
  …pašnodarbinātajam no tā nav ne nieka…ne bezdarbnieka pabalsta, ne slimības lapas izmantošanas iespējas, ne ikgadējā atvaļinājuma un piemaksas par virsstundām vai darbu svētku dienās….pašnodarbinātajiem ir tikai viens pienākums – maksāt nodokļus, pretī par tiem nesaņemot gandrīz nekādas sociālās garantijas, izņemot maternitātes pabalstus un pensijas apdrošināšanu vecumdienām…
  …pašnodarbinātajam no viņa ienākuma jāmaksā 32,15% VSAOI(+5%, ja pārsniedz minimālo algu) + 20% IIN + citi nodokļi un valsts nodevas atkarībā no darba specifikas…
  …nedrīkst, vienkārši nedrīkst pretnostatīt vienus nodokļu maksātājus otriem – gan vieni, gan otri izmanto valsts izdotos/pieņemtos likumus un strādā saskaņā ar tiem…nevar/nedrīkst sodīt cilvēkus, ja gudrās galvas, kam esam uzticējuši rūpes par valsti un cilvēkiem, neredz tālāk par savu degungalu, ir neprasmīgi un nolaidīgi…
  …DRO ieviestā nodokļu reforma bija un ir kroplīga, tā ir jālabo…tikai baidos vai ar šīs Saeimas sastāvu tā nekļūs vēl kroplīgāka….

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 01.04.2020. 08.23

Uz kā rēķina dzēsīs hipotekāros kredītus?

Nu ne jau uz banku vai valsts varas elites algu rēķina. Uz nodokļu maksātāju rēķina, uz nesalabotu ceļu, tiltu, slēgtu skolu un bibliotēku rēķina.

Un ne jau nabagiem tos keedītus dzēsīs, bet tai būvnieku mafijai, kura paņēma bankās miljardus sacēla veselus ciemus, kuri stāv tukši.

Bet mēs maksāsim. Lūk, ko nozīmē čekistu valsts !!!!

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 01.04.2020. 08.09

Ne man biotopa, ne man zanes pieredze – nevaru spriest viņu līmenī

Bet – sitiet mani krustā par komunisti, bet uzskatu, ka dzīvoju ļoti netaisnīgā sabiedrībā. Arī negodīgā un alkatīgā, čekisma asinsupuru piesūcinātā

Piemēram, nodokļos valstij nu jau otro gadu maksāju vairāk kā pusi algas. Par to saņēmu kā saka pusceptu zilganu cāli – dažus med pakalpojumus, nu arī tas vairs nav un galvenais – pat gaisss vairs nav ko elpot – visu laiku vvd asistē atkritumu dedzināšanu

Ja valsts maksās pašnodarbinātiem u māksliniekiem, kuri nemaksā nodokļus – tad kur taisnība? Kur?

0
0
Atbildēt

1

  J.Biotops > Sskaisle 01.04.2020. 09.42

  Dusmupūcīt – pašnodarbinātie maksā gan iedzīvotāju ienākuma nodokli, gan sociālās apdrošināšanas iemaksas. Ja atsevišķas sugas dzīvojuši kā sienāži, tai vajadzētu būt viņu, nevis nodokļu maksātāju problēmai.

  0
  0
  Atbildēt

  0

J.Biotops 31.03.2020. 20.04

Paldies, zanE! Bet pielikt te vajadzētu daudz un nopietni, tikai komentāru žanrā tas nevar sanākt. Sacerējums prasa nopietni analīzi vismaz divos līmeņos – gan pa punktam un rindkopai, gan par “valdošo ideju”. Un vēl – diskusijā neiesaistītus citus viedokļus.

Tagad gaidu, vai IRā tuvākajā laikā arī parādīsies kāds cits viedoklis par mūsu valsti un saimniekošanu tajā. Nu teiksim nosacīti “no klasiskā liberālisma’ ekonomistu pozīcijas vai vienkārši no veselā saprāta, kas apvienots ar atmiņām par sociālistisku (nacionālsociālistisku, patriotisku, humānu, komunistisku, tautisku…) saimniekošanu rezultātiem. Par ārēji tik daudzveidīgo, bet būtībā un praksē vienādo “Ceļu uz verdzību” (Haijeks, ne Biotops).

Ja pretējo viedokļu nebūs, gada beigās nāksies pārdomāt, vai turpināma IRa abonēšana. Ar kādām tiesībām es, primitīvs liberālis, lai turpinātu uzbāzties ar savu neapšaubāmi netīro naudu sociālistu tribīnei. Priekš manis šis ir nopietni.

0
0
Atbildēt

1

  zanE. > J.Biotops 31.03.2020. 22.06

  …o, jā!….sacerējumam būtu ko pielikt…es gan biju domājusi par pielikšanu/atņemšanu Taviem zilajiem uguņiem… 🙂
  …šobrīd nevaru izvērst diskusiju, jo degošs darbiņš jāpaveic…bet…Tu jau zini, ka mana “sāpe” jau daudzu gadu garumā ir pašnodarbināto tēma…nav viņiem pārstāvniecības un kā redzu, viņus negrasās pārstāvēt arī “progresīvie”…bet man ir atkal sakrājies “debesskrāpis” sakāmā, jo tiešām izjūtu dziļu cieņu pret pašnodarbinātajiem, kuri cīnās par savu eksistenci, valsti neapgrūtinot….diemžēl, par viņiem vien iedomājas kāds pirms vēlēšanām vai tad, ja jāsameklē grēkāzis – ko vainot mazu nodokļu maksāšanā….
  …ja sacerējuma autorei būtu vēlme pārlūkot raksta komentāru sadaļu, ne tikai nolikt zaru bunti(sacerējumu) pie sētas, iespējams viņa kaut ko aizgūtu savas iecerētās vētrainās politikas nākotnei….
  ….rīt šeit atstāšu savas pārdomas, kāpēc “palīdzība” pašnodarbinātajiem ir tikai skaista solījumu izkārtne….

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > zanE. 01.04.2020. 09.38

  zanE – mani dziedājumi šoreiz nav par pašnodarbināto aizstāvības trūkumu, bet gan par visas sabiedrības straujo virzīšanos pa kreisi.

  Uzņemtais virziens sapostīs dzīves gan privāta darba ņēmējiem, gan devējiem un arī no budžetiem un ‘projektiem” algotajiem, kaut pēdējie tam reti kad spēj noticēt. Jau tagad redzams, ka kroņa vīruss šo baiso kustību paātrinās “Ir ceļš uz elli vienmēr bijis plats” (Puškins, atdzejotāju aizmirsu, varbūt dusmu pūcīte precizēs)

  Īpaša nozīme šajā ceļā ir sabiedrības slānim, kas sevi Rietumāzijas civilizācijā sauc “интелигенция” un pie mums darbojas līdzīgi. Kaut arī latviešu valodā ar vārdu “inteliģence” apzīmējama tikai indivīda īpašība, tomēr mums joprojām dzīvo gan “radošās”, gan “zinātniskās”, ‘tehniskās”, “darba” un vēl citādas “inķeļigencijas”. Krievijā šīs sabiedrības loma ir diezgan plaši izanalizēta, bet tur labumā tas nav gājis un nevar iet. Arī rietumos no mums ir pietiekoši pētīta sabiedrības brīvprātīga atteikšanās no brīvības, kaut lietoti citi termini. Latvijā cēlas dziesmas par tautu, taisnību un garīgumu pieņemas spēka pat vairāk, kā plašā apkārtnē, tātad neizbēgamo rezultātu arī varam sasniegt ātrāk. Negribu.

  Un vēl par pašnodarbinātajiem – es (un droši vien vairums man līdzīgo) ne par ko necīnos, vienkārši dzīvoju, kā māku. Pašnodarbināts esmu tikai tāpēc, ka nav ne mazāko spēju vadīt kāda cita darbu, bet atrast sev labu darba devēju neprotu, kaut piedāvājumus saņemu, pat pensionārs būdams. Politiķi zina, ko solīt algotiem, ko – uzņēmējiem, bet pašnodarbinātie viņiem ir nederīgi. Tiem pietiek, ja īpaši netraucē – uz to nekādu kampaņu neuzbūvēt. Ja negadās tāda laime, kā kroņvīruss, nu var raut vaļā pasakas uz vella paraušanu.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

J.Biotops 31.03.2020. 09.29

Jau vairāk kā divdesmit gadu esmu pašnodarbinātais, nu jau labu laiku – arī pensionārs. Piedzīvoti visādi brīnumi, arī 2008.gads aizvadīts bez visādu kreiso taisnīgās pārdales aktīvistu palīdzības un paša žēlabām. Saņemtas arī autoratlīdzības, bet no tām maksāti nodokļi (nu muļķis tāds). Tātad it kā piederētu pie šī opusa mērķauditorijas. Pāāāāl-dies!

Būtu vēl arī reliģiozs, lūgtu Dievu pasargāt mani no tādiem aizstāvjiem, kā šie mūsu “progresīvie” un līdzīgi dienaszagļi. Ar krīzēm pats tikšu galā, ir jau piedzīvots. Tā kā uz palīdzību no augšas nevaru cerēt, tad jāgatavojas draudošajam sociķu uzvaras gājienam. Jo šoreiz tādu manis aizstāvju saradies tik daudz, ka visus ar sū… atvainojiet, smaržīgu koku neiztrenkāt. Tātad tiešām jāgaida kāda liela nelaime.

Šis raksts tam nopietns brīdinājums.

+2
-4
Atbildēt

1

  zanE. > J.Biotops 31.03.2020. 19.01

  Sveiks, J.Biotop!…
  …nu, gan – zilus uguņus nodevi, bet….ne ko pielikt, ne atņemt…. 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: