Traģiskais vīruss un traģikomiskā reakcija 8

Komentāri (8)

Santa Jaujeniece 24.03.2020. 21.23

Pārāk daudz vispārinājumu un stereotipu! Domāju, ka liela daļa vecāku un ģimeņu (vismaz manā lokā) ir priecīgi, ka var beidzot pabūt kopā ar vīru un bērniem savā mājā! Arī vecmāmiņai piezvanam, bet neejam ciemos.

+2
0
Atbildēt

0

altinyildiz 24.03.2020. 13.26

Ne pielikt ne atņemt!

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 24.03.2020. 07.50

Vēl pirms pāris dienām sabiedriskie mediji slpjām mutēm kaunināja, ka uzkrājumi nav jātaisa. Tagad pēkšņi tomēr jātaisa uzkrājumi un uz veikaliem nav jāiet….

Nu jā nu kaut kā tā – visi kritizē un ironizē, bet saprāta balsis atskan arvien retāk

+3
-2
Atbildēt

0

Sskaisle 24.03.2020. 07.46

Autore raksta, ka cilvēki sašutuši, ka jāsēž mājās kopā ar ģimeni. Viņa to nosauc par komisko.

Es domāju, ka tā ir kārtējā vienpusība.
Kaut kad bija publicēti fakti, ka mēs esam tie nabagi, kuriem ir vismazākā dzīvojamā platība uz vienu cilvēku visā Eiropā. Kā piemēram justies pusaudzim bez savas istabas?

Aiz gara laika atkal paskatījos NĪ cenas Rīgā. Man rodas jautājums- nu kas to spēj maksāt? Nu kur cilvēkiem nauda?

Lūk, tv rādīja Martu Stjuarti- par nodokļu nemaksāšanu laikam 7 gadus sēdēja cietum. Pie mums? VID tik vien dara kā tramda nabagus, jo miljonāriem- nodokļu nemaksātājiem , tiem kuri kropļo mūsu ekonomiku, tur nabadzībā tautu, jā tiem klāt neķeras. Saeima likumus nemaina, tiem ir labi kā ir un viss paliek pa vecam – bandīti un viņu apkalpojošā varas elite bauda dzīvi.

+3
-2
Atbildēt

2

  Sskaisle > Sskaisle 24.03.2020. 07.53

  Starp citu, cik mums ir tādu ģimeņu, kuras tīri fiziski var nodrošināt karantīnu ar covid saslimušajiem?

  Tv rāda tos, kuriem ir iespēja vieniem dzībot dzīvoklī vai laivu mājā, bet – vai visi inficētie – saslimušie ir norobežoti no ģimenēm, no sabiedrības?

  Par to klusums? Domāsim par patīkamo , vai ne?

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Juris Simanovskis05 > Sskaisle 25.03.2020. 12.29

  Kā ar visiem tiem, kas algu saņem revolt kartē vai skaidrā? Kā ar tiem, kas katru štruntu pērk uz fiktīvu SIA? Tie nav miljonāri. Laikam jau diagnoze ir nevis ‘miljonārs’, bet tomēr – ‘nodokļu nemaksātājs’. Un vēl iešāvās prātā doma: cik no tiem, kas tagad ‘repatriējās’, to darīja ar cerību, ka gan jau nabadzīgā Latvija vajadzības gadījumā tomēr nodrošinās elpināmo aparātu, ko nespēs, piem. ‘NHS’?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Juris Simanovskis05 25.03.2020. 19.05

  Juri, paskaidrojiet, kāpēc ASV par nodokļu nemaksāšanu liek cistumā, bet Latvijā – dod pst valsts pasūtījumus un pašiem negausīgākajiem – pat ordeņus.

  Kāda VID var būt auoritāte ja čiekurkalna melno tirgu paši uztur?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 24.03.2020. 07.35

Ministre Viņķele šo situāciju nosauca par stresa testu sabiedrībai un tam nu es reiz piekrītu.

Traģiskais ir tas, ka mums – plašākai sabiedrībai ir skaidrs, ka valsts ir daudz izdarījusi, protams, tomēr vēl daudzāk ir tas, ko valsts nespēj un negrib izdarīt.
Esmu noņēmusi skaidru naudu un samainījusi mazās vienībās, jo skaidrs, ka medicīna ir maksas. Skaidrs, ka valsts neizsauks ne kubiešu, ne ķīniešu mediķus tautas glābšanai. Un man nav pārluecība, ka es piederu pie maksātspējīgās sabiedrības daļas.
Kāpēc lietuvieši savus atbraucējus var ielikt piespiedu karantīnā, bet mēs nevaram? Kāpēc mūsu vara nespēju darīt nosauc par demokrātiju?

Traģiskais ir mūsu saeima un valdība- patiesi- tik tālu nu esam nodzīvojušies, ka mums vairāk degradēto un aizdomās par likumpārkāpumiem, nekā normālo. Lasīju komentārus par Kaimiņu – un gluži kā Gobzemim viņam ir savs pielūdzēju pulciņš. Manī stiprinās pārliecība, ka varas partijas tieši uz to virza sabiedrību – uz debilizēšanu.

Sabiedriksie mediji prasa naudu, bet ko skatīties tajos nav. Nu nav. Tāpēc cilvēki dzīvojas FB , ka sabiedriskajos medijos nav, ko redzēt

Es tagad sēžu logā un dzeru kafiju un rakstu. Sētā kārtējais suņmīlis padirsināja savu suni, paskatījās apkārt un aizgāja nesavācis. Bet pēcpusdienā te bumbu spēlēs bērni. Tas ir traģiski- ka tādi esam.

Mums tagad ir konteineri atkritumu šķirošanai, bet mašīna joprojām brauc viena. Kā tad notiek to sašķiroto atkritumu vākšana?

+2
-2
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: