Arī Rainis saprastu 3

Komentāri (3)

Sskaisle 12.03.2020. 10.41

”Kāpēc latgalietis Rainis nerakstīja latgaliski?
Viņam ir daži darbi latgaliešu valodā, Munu jaunu dīnu zeme arī ir latgaliski. ” – Rainis taču nebija nekāds naciķis – tādai aprobežotībai – vienas valodas pārākuma pasludināšanai pār citu valodu viņš stāvēja pāri.

Savukārt, par -”Es nesaprotu, kāpēc latgaliešu valodu Latvijā neuzskata par valstisku vērtību. Un ne tikai latgaliešu. Februārī Kurzemes reģionālajā televīzijā bija sižets par Vārves pagasta bērnudārzu. Un tur rādīja piecgadīgu meitenīti, kura runā tāmnieku izloksnē, tik smuki norauj galotnes! Tāds maziņš bērniņš, tas taču ir forši, ka viņš prot tā runāt!” –
Kāpēc žurnāliste neuzdeva jautājumu – kā tad paliek ar literāro valodu? Būs kā pie Bābeles torņa , kad katrs kaut ko savu un kaut kā, bet tikai kaut kā saprotas?

Un vēl – ko īsti Egita domā – sakot – latgaliešu valoda – valstiska vērtība?
Es nesaprotu , kāpēc ir raidījumi latgaļu valodās !! – jo viena latgaļu valoda jau nemaz neesot , bet nav lībiešu vai ventiņu valodās.

Būtu gribējusi tādu dziļāku un profesionālāku sarunāšanos nevis tādas – man ne gluži saprotamas frāzes.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 12.03.2020. 10.26

Esmu samierinājusies , ka nekad nesapratīšu , kā paši latgaļi varēja uzvest lugu Latgola ar tik zemiem prastiem jokiem par sevi. To es atsakos saprast.
Paši sevi pazemo un tad brēc, ka šos nemīl.

Es domāju, ka tur ir darbs psihiatram.
Lūk, biju pie dr ar izmeklējuma rezultātiem. Daktere saka – jūs esiet vesela, jums tur nekāda vaina nav. Es pretī – nu nevar būt, man taču sāp. Daktere saka – sāp , jo jūs to izdomājiet galvā. Es pretī , ka nē – vai tad viņa mani par jocīgu uzskata. Nē – tas neesot nekas jocīgs, tā mēdzot būt. Cilvēks domājot, ka vajadzētu sāpēt un sāp. Un mana nojauta par latgaļiem ir līdzīga kā par manām sāpēm, kurām speciālisti apgalvo , ka neesot pamata.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 12.03.2020. 10.14

Tas ievads tāds teatrāls. Bet lai nu būtu. Ne par to runa.
Mani latgalieši šokē un traumē ar to krievisko – naglostj vtoroje ščastje. Pie tam tādā prastā, vulgārā , nevis elegantā izpausmē.

Luk, galvenais latgalietis Viesturs Kairišs brēc pāri okeāniem un klaniem, kā saka – līdz kosmosam, ka Latgale noasiņojot un ka latvieši pie tā vainīgi. Draugam teicu- jābrauc un pašiem jāpaskatās, kas tur notiek. Mīļā Debess – šitas melis – viss kā pie cilvēkiem – kurš lepnāk, kurš pieticīgāk, bet visi dzīvo sveiki n veseli – no asinīm ne smakas. Tik tā nekaunība brēkt, ka pa maz dabūjuši – lai strādā tik čakli kā latvieši, tad nebūs par maz.

Tagad arī – lūk – Egita – ne par ko negribēja rakstīt -citiem šī bija jālūdzās gar zemi krītot.

Nē – es tādu uzvedību neatzīstu un neatbalstu un uzskatu par negodīgu un nosodāmu rīcību – ne Latgalē , ne latgaļiem nekas nav iedots mazāk kā citiem.
Padomājiet – tā pati Aglona – cik miljonus katru gadu saņem. Labi, ja cara lemberga ventspili piesauc , tad jā – tur kungs ar gādā lai tiek, bet visādi citādi – nē – nu nekaunība latgaļu

0
0
Atbildēt

0