Vai pienācis laiks Latvijai rūkt kā lauvai? 4

Komentāri (4)

kolpants 18.02.2020. 16.17

Это, конечно, здорово и даже apsveicami, что есть призыв заниматься такими стратегическими вопросам.
Но, боюсь, что если наши политики начнут заниматься этим вопросом, другие, намного более актуальные вопросы, вообще встанут. И окажется, что через лет 30 от Латвии будет просто некого отправить в космос. Потому что молодых тут не будет, а политики уже будут в годах, медкомиссию не пройдут, чтобы добыть на Луне первые полезные ископаемые.

0
-2
Atbildēt

1

  Vidvuds Beldavs > kolpants 20.02.2020. 14.58

  >
  Stipra Latvija var būt stiprā ES. ES ir varena ekonomika, pat lielāka nekā ASV, bet tai ir mazs spēks pretoties šauram nacionālismam un merkantilismam. Šaurais nacionālisms izpaužas arī kosmosā. ASV nesen dibināja Kosmosa kara vienību (“Space Force”). Par nākamiem gadiem milzu līdzekļi tiks izšķiesti ieročiem kosmosa karam, daudz vairāk nekā veidot rūpniecības uz Mēness.
  Ja izveidojās reāla starptautiska sadarbība saistīta ar attīstību uz Mēness, tas var radīt iespēju izveidot likumisku kārtību (“rules based order”) kosmosa jomā. Lēmumi par šo tiek pieņemti. Jautājums ir par to kas jādara tagad, lai rādīt iespēju uz pozitīvāku nākotni. Latvijai var būt ļoti svarīga loma šajā jautājumā.
  Mēness Līgums (“Moon Treaty”) apstiprināja ANO Ģenerālā Asambleja 1979. gada decembrī. Lai gan ASV spēlēja vadošu lomu izlīgšanas procesā, ASV konservatīvo intereses panāca, ka ASV Senāts šo līgumu neratificēja ar sekām, ka šim līgumam ir tikai 18 dalībvalstis plus 4 valstis, kas līgumu ir parakstījušas, bet nav ratificējušas. No šīm 22 valstīm 5 ir ES dalībvalstis. Ja visas 27 ES dalībvalstis būtu Mēness Līguma dalībvalstis, ar atbalstu no ES kopienu, tad šim līgumam būtu daudz lielāks spēks. Kāpēc tas ir svarīgi ir ka Mēness Līguma 11. nodaļas 5. pantā ir process, lai izveidotu likumīgu kārtību kosmosā. ES kā kopiena varētu veicināt likumīgas kārtības izveidošanu kosmosa, kur eventuāli ASV būtu jāpievienojas. Tas stiprinātu ES un stiprinātu Latviju un stiprinātu Latvijas spējas veidoties un kopīgi ar sabiedrotām valstīm veidot pozitīvu nākotni.
  Celtnieki rūpēsies par Latvijas ceļiem un ražotāji un lauksaimnieki par to ka būs kravas par Latvijas ceļiem ripos. Bet arī ir jāskat

  0
  0
  Atbildēt

  0

Kamielis 18.02.2020. 09.22

Kā tajā vecajā anekdotē: “Kaut man būtu jūsu problēmas!”

0
0
Atbildēt

1

  Vidvuds Beldavs > Kamielis 20.02.2020. 15.02

  Nākotne ir visu mūsu problēma. Patlaban šaurais nacionālisms rada bīstamāku nākotni. Lielvalstis skatās uz savām interesēm, nevis kopīgām interesēm. Ir jāveicina sadarbība starp valstīm. Latvijai var būt svarīga loma šajā jautājumā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam