Deva tev iespēju, bet par to bija jānes slogs 42

Komentāri (42)

Sskaisle 27.01.2020. 11.43

Kāpēc vēl es saku – rakstu, ka esam komunistu čekistu varā.
Lūk – ” Valsts drošības dienests (VDD) nevar dalīt ēku ar citu iestādi, jo katrs dienests nosaka savus pasākumus personāla aizsargāšanai, intervijā Latvijas Radio pastāstīja VDD priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus. Tā bija atbilde publiskajā telpā pārrunātajam, ka VDD un Satversmes aizsardzības biroju varētu izvietot vienā ēkā, lai bijušā velotreka “Marss” teritorijā ierīkotu parku, kā vēlas Teikas iedzīvotāji.”

Jautājuma būtība ir cita- ja reiz iedzīvotāji vēlas , ka Rīgas pilsēta ir zaļa, ka katrā rajonā ir vismaz kāds parks , kur atpūsties – tad VDD tas nebūtu jāņem vērā? Tad kā interesēs darbojas VDD? Tad ko mums – šodienas Latvijas sabiedrībai nodemonstrē šie notikumi – 2017.gadā par ēkas būvniecību VDD neko nevarēja sabiedrībai teikt – valsts noslēpums – 2019.gadā – kad ir savākti paraksti, pausta tautas griba – pēkšņi vairs nav valsts noslēpums , bet ir maigi draudi un atgādinājums, ka runa tācu ir par Drošības dienestu – NEAIZSKARAJAMAJIEM .
Rīgā vietu trūkst? Tiešām?
Labi, es no drošības noteikumiem neko nejēdzu, bet mani nepārliecina, ka bijušais Mars velotreks ir laba vieta VDD. Uz kā rēķina nodrošinās stāvvietas darbiniekiem?

Valsts simtgades svinībās sabiedrībai tika dziedātas citas dziesmas, svētki pagājuši – atkal citas dziesmas.

Meli un mānīšanās pazemo. Ir grūti cienīt , nerunājot par mīlestību valsti, kuras varas nesējiem nav elementāra cieņa pret pilsoņiem.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/valsts-drosibas-dienests-nevaram-dalit-eku-ar-citu-iestadi.a346186/

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 27.01.2020. 11.45

  labi – stāvvietas darbinieku transportam – gan jau ka darbinieku stāvēšanai par tiem mijoniem viss ir izprojektēts uz to smalkāko

  0
  0
  Atbildēt

  0

not mii 17.01.2020. 10.06

atslēgas vārds – lojalitāte. Vajadzēja uztaisīt Atmodu – visi kā viens atsaucās partijas aicinājumam. Pugo vilcinājās – to nošāva, nevienu citu čekistu vai ziņotāju nezinu, kurš pretotos tekošajam partijas projektam. Rubiks tikai kaulējās par cenu. A , ja kādu izmet pa logu, vai šo sakož bite – tie saimnieciski strīdi, un mācība neklausīgiem.

+4
0
Atbildēt

4

  Sskaisle > not mii 18.01.2020. 12.24

  Lūk, bija raodojums LTV1 Nezūdamības likums – par Oskaru Kalpaku. Visu cieņu GĻebam Panteļejevam, Ingrīdai Burānei – skūpstu viņu rokas, bet – kāpēc tik mazs, tik zems , tik neatbilstoši niecīgs piemineklis tik izcilam cilvēkam kā Oskrs Kalpaks? Kāpēc vāciešiem viņu varoņi pieninekļos stāv, bet mus sēž. Nu gruzīņiem arī visi stāv, arī Ceretelli visi stāv . Labi – Ulmanis maziņš vīriņš stāv, bet krūmos noslēpts. Kāpēc Raini visu laiku sēdina. Pamazina, pazemina? Kāpēc?
  Par Bokslafu Panteļejevs uztaisījis manā augumā – 1.60 un 55 kg. Nē nu labi – varbūt viņš bija manu izmēru, nezinu…. Nikšes gliemexis Mālpils muižas parkā ir 2x lielāks par Bokslafu – kāpēc? Cenšos saprast.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Sskaisle 18.01.2020. 14.22

  G. Panteļējeva “Durvis” Stūra mājā ir mākslinieciski un pilsoniski spēcīgākais, kas ir pateikts par represijām un izsūtīšanām. Jebkādam vērtējumam pāri stāv laikabiedru, aculiecinieku mākslinieku un literātu liecības.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > lindab456 18.01.2020. 14.45

  Ai nu linda – paskaties – liecības ir noraktas un noliktas un aizmirstas

  Okupācijas muzejā grūž miljonus , lai būvnieki var trekni nopelnīt, bet pats muzejs ir nedzīvs.

  Vai tur nevarētu būt aktīva dzīve – izsūtīto literātu …pat nē , ne tikai izsūtīto. Rainis esot viscittētākais dzejnieks izsūtīto vēstulēs uz Latviju. Filmas , teātri, diskusijas, virtuves sarunas, viskautkas tur varētu būt, bet tik tik ir kā sarkani paklāji un ekspozīcija. Nav dzīvības tām liecībām. Atkal jautājums – kāpēc? Ebreji var raudāt par tempļa sagraušanu pirms divtūkstošgadiem, mēs kaunamies par padomju represijām runāt. Esot apnikušas sēras

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Sskaisle 19.01.2020. 12.36

  Sskaisle, mums ir dzīva okupācijas un represiju liecība – Stūra māja. Tajā nestrādās mākslīgas instalācijas un noklusējumi un tai būtu jābūt tai vietai, kurā tiek runāts par tautas atmiņu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > not mii 18.01.2020. 12.29

  LTV1 bija 15 min intervija ar Hermani slimniekiem adresētajā raidījumā Kultūrdeva. Krievijas TvV ar Hermani sarunājas stundām ilgi un cilvēki skatās un klausās. Hermanis vīlues Rietumu vērtībās atgrirzās Latvijā, bet te čekistu mūris laikam stiprāks kā Krievijā un tad nu ar vienu kāju kremļa Krievijā.
  Kas to atkal bīda, manipulē, rausta?
  Spēlmaņu n balvu taču iedeva šovam pūt vējiņi, ne jau teātra izrādei – NT Rubeņa pirksts ? Tik ietekmīgs? Es nezinu – es jautāju?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > not mii 18.01.2020. 12.35

  Andrejs Žagars aizejot LTV1 nebija pelnījis raidījumu. Krievijas TV bija.

  Tik daudz kā iedzeltena filma par privāto Žagaru, bez kā mēs lieliski varētu iztikt…

  Skulmju dzimtai kopējas izstādes ir bijušas Maskavā un Ņujorkā. Rīgā tāda nav , jo čekisti neļauj? Es nezinu, es uzdodu jautājumu. Andrejevs , vispār visi sauc Skulmi par dižu, bet kur tad to var redzēt, uzzināt, to saprast, vismsz mēģināt saprast mazais iesmakušais cilvēciņš?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > not mii 18.01.2020. 12.39

  Vai Aijas Zariņas izstāde – Mosteis mosteis reiz svabadais gars apzināti ir iesliesta bēniņos, kur tos darbus gribēdams nevari redzēt ?

  Vai JKP ar Bordānu izdosies kultūrai paredzētās naudas nopludināšanu būvnisku mafijai apturēt? NA izskatās par to negrib ne dzirdēt. Ar koncertzāli tiek gatavotas jaunas, rafinētākas shēmas …

  Kāpēc neviens n3salīdzina Latvijas Lnb un Helsinku pilsētas bibliotēku izmaksas un vērienu un vērtību?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 17.01.2020. 08.56

Luk, šorīt klausos rīta panorāmu LTV1 – tiek ziņots, ka LDZ atlaidīs no darba 1500 cilvēkus. Nesen – bija vairāki raidījumi, kuros tika stāstīts, kāpēc LDZ tērēja desmitiem miljonu vairāk sliežu atjaunošanai , kā Lietuva. Toreiz Liepājas seska znots – Kisiels apgalvoja, ka tā dārdzība ir tāpēc, ka cilvekiem būs darbs arī ziemas laikā . Pēc pāris mēnešiem ziņo, ka nekā – miljoni kungiem makā, bet cilvekiem darba nav.

tikai kārtējā ziņa, kas parāda, cik netaisnīga – komčeksitu nomocīta – izvarota, izzagta un piesmieta tauta esam –

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 17.01.2020. 08.34

lūk, nav laika, bet pirkstiņi niez

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 17.01.2020. 08.53

  Kas notiek Latvijā šobrīd – man ļoti loti atgādina padomju okupācijas laikus.
  Piemēram, pirms pāris nedēļām man bija nakts ekskursija , nu labi – vakara ekskursija pa Tukumu. Andrejeva un Ziedoņa pilsētu. Man patika – man viss patika. Jutu vēsturi tādu dzīvu. Bet – šoreiz par kultūrpolitiku tādā aspektā, ka sestdienas vakarā vienā kioskā iegāju – tur pārdevējs jauns puisis un pie viņa bariņš pusaudžu – visi smej un triec, viens paņem šampanieti iziet laukā un taisa vaļā, man viņi visi izskatījās nepilngadīgi. Labi, ejam tālāk – Top veikalā atkal eju kaut ko pirkt, jo nosalu tomēr. Tur priekštelpā uz kāpnēm atkal sēž pusaudži – trīs mazi puišeļi garlaikoti, saguruši sēž un spaida telefonus, viens farlaikots skatās tukšumā, šim laikam telefona nebija. Vienā citā ielā pretī nāk bariņš pusaudžu – var redzēt, ka jau iesiluši.

  Un tad es to salīdzinu ar mūsu Melbārdes – ministres, kura ka jau kārtīgās čekistu tradīcijās paredzēts – apbalvota ar darbu Briselē – kā viņai drebēja lūpas ltv1 aizstāvot zelta lietus – nenormāli, netaisnīgi augstus honosrārus tiem jaunajiem cilvēkiem, kuri uzstajās Daugavmalas krastā ssimtgades jubilejas koncertā. Pienākoties talantiem.
  Tukumā ir uzcelts jauns sporta centrs, smuks , man ļoti patika, izgaismots skaisti un tā – bet ap 5 vakarā – tur absolūts klusums. Mākslas skola – paziņa, kura vadīja ekskursiju saka, ka vedot uz to skolu mazmeitu un tā neesot ne remontēta ne ar kaut ko papildināta kopš pati 60 gadu beigās tur gājusi mācīties mākslu!!!!! K
  Kur taisnība , ja mums šodienas it kā brīvajā Latvijā valda tas pats padomju okupācijas laika bauslis – kas māk tam nāk?
  Kultrūpolitika Latvijā ir tikai birokrātu tukšs izdomājums rupji sakot – lai varētu ar labākiem pamatojumiem mūs apzagt un apvārdot.

  Visi tie kultūras cilvēki tik nenormāli labprāt apdirš mazos , piesmakušos lumpenīšus – bet kaut jel viens resnais zaglīgais rijīgais cūka tur augšā būtu iestājies par šiem janiešiem – lai viņiem ir kur mācīties, kur nodarboties ar kaut ko derīgu arī tad, ja mājās tieši kā padlaikos valda posts un nabadzība un bezcerība un jau pusaudžu gados šie jaunieši jūtas lieki un nevienam nevajadzīgi.

  Bet tā taču nav. Tautas kultūrai taisa debilizējošas masovkas ar salūtiem, ar tingeļtangeļie m ar dzelteno presi un dzelteniem raidījumiem.

  Kā saka Andrejevs – zeme atveries – ko mēs daram , kas par šīm nejēdzībām atbildēs?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Sskaisle 18.01.2020. 12.44

  Mēs saprotam, ka ne jau melbārde pēc savas iniciatīvas Latvijas laikmetīgo mākslas kolekciju atdeva, uzdāvināja ABLV bankai. Partijas bosi lika un viņa izpildīja, tas ir viņas karjeras pamats – nejaukties lielo vīru rebēs, td tālu tiksi un viņa ir tikusi.
  Tur nav ko nosodīt, var tikai apbrīnot, ka var arī tā…

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 16.01.2020. 16.42

Andrejevs saka – mums – saprotu, ka domāta ir mūsu sabiedrība kopumā, nav nekāda īsta priekšstata, kas patiesībā bija čeka.

Jautājums – kāpēc?
Kāpēc 30 gadus pēc padomju okupācijas beigām cilvēki baidās runāt atklāti? vai tāpēc, ka Andrejevs pirmais ļoti konkrēti paskaidroja, ka čekistu vara nav beigusies?

Kā iespējams šādu situāciju mainīt?

Tā čekistu vara jau ir pilnīgi visās nozarēs – izglītība, medicīna, iekšlietas, kultūra, sabiedriskie mediji utt. utjprj.

Pilnīgi visur – apsiamniekošana – cilveki mīļie – kas notiek ar apsaimniekošanu? Kadas milzu summas mēs maksājam un ko nesaņewmam pretī.

Tagad izcirtīs mežus, kā saka – pa tīro – jo kungiem vajag naudu , tagad un tūlīt …

Vēl – Andrejevs saka, ka nāks jaunā paaudze un tas var !!!, bet ne obligāti – mainīt situāciju. Vai tad 30 gados paaudze nav nomainījusies?

https://www.spiegel.de/politik/deutschland/als-die-stasi-zentrale-gestuermt-wurde-a-72ff0745-0dcc-473f-b1ee-5b287f57ce02

0
0
Atbildēt

0

lindab456 16.01.2020. 16.10

Publiskajā telpā parādās atsevišķi izteikumi, atzinumi par pieļautajām kļūdām. Diemžēl, nav pacelts, izpaliek jautājums par kļūdu analīzi, kļūdu labojumu.
E. Levits Vecgada uzrunā pauž: “Katrs no mums var kļūdīties, atzīsim to un dosimies tālāk.”
Ir kļūdas, kas maina cilvēku dzīvi, nosaka un ietekmē ilgtermiņā. Tad pārkāpjot pāri, pieņemam tās un akceptējam?
Ir vietas intervijā, kas mani uzrunā ar cilvēcisku patiesību – “Biju pietiekami vecs, pietiekoši dzīves skolots. Esmu redzējis Ulmaiņlaikus. Esmu redzējis abas okupācijas. Esmu pabijis un nodzīvojis pusotru gadu Sudetijā kā bēglis. Esmu bijis spiests atgriezties tāpēc, ka tur ienāca krievu armija. Esmu redzējis visas izvešanas pa vidusskolas logu Tukumā. Mani nevajadzēja pārliecināt par šitām lietām, ko nozīmē Ženēvas konvencija. Man to nevajadzēja skaidrot, un devu vaļā, kur tik tiku.”
Vēl – “bet kādēļ, neviens nav runājis par Via Dolorosa un izsūtījumiem…”
Un turpat – “Mēs runājām kā līdzīgs ar līdzīgu… Tu runā kā ar līdzīgu cita resora cilvēku…”
“Un tomēr man ir tāda pārliecība, ka te ir jāpieiet ļoti diferencēti… nevajag ne tiesāt, ne pārmest, tik ilgi, kamēr viņi nav nodarījuši tiešu kaitējumu…”
“Lustrācija būtu daudz ko nolikusi savā vietā pirms atklāšanas, bez kādiem paskaidrojumiem, ar maksimālu pieejamību ieinteresētai sabiedrībai… Bet diemžēl tagad veidot kādu lustrāciju… Juridiskā plāksnē tas nebija noziegums. Nevienos ruļļos tas nav ierakstīts…”
Manuprāt, nav viena cilvēka spēkos atrisināt vesela laikmeta pretrunas, dot visas atbildes, samierināt, nogludināt. Tas, visticamāk, būs ilgs un smags process, daudzas atbildes ir pazaudētas un vairs nebūs skaidri nolasāmas. Atgriežoties pie jautājuma – ja mērķis ir kļūdu labojums.

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > lindab456 16.01.2020. 16.54

  Es domāju, ka lielākā nelaime un posts ir tas, ka komčekisti kontrolē medijus, kontrolē notiekošo kultūrā.

  Piemēram, šorīt LTV1 reklamē Literatūri – raidījumu sēriju par literātiem. Man šie raidījumu nepatīk – jo – ir pārāk fragmentēti, samudžināti un otrkārt, pārāk dzelteni. To ko saka Repše – ož pēc autoru drēbju vīlēm. Bet – labi – citiem patīk – lai būtu. Galu galā – ltv1 ir dažādi skatītāji.
  Bet – vai tiešām mēs – sabiedrība, kurai jātiek vaļā no totalitārisma sekām – vai tiešām mēs neesam pelnījuši nevienu pašu analītisku raidījumu?

  Tie pasi Mēŗnieku laiki – kas tas par fenmenu, ka tas bija tik nepopulārs darbs pag gs sākumā, Ulmaņlaikos pat aizliegts, padomju laikos – slavināts, bet šodien gandrīz vai aizmirsts.
  Kāpēc mēs par to nerunājam – par savu literatūru? Dž Skulme saka – Ulmanis sagatavoja cilvēkus padomju okupācijai – mākslinieki tika pieradināti kalpot varai un saņemt par to milzu privilēģijas – superdārgas dāvanas. Vai šodien piešķirot visas tās privilēģijas kuļturščikiem , radošajai ineliģencei – mēs neejam ulmaņa un padomju okupantu pēdās?
  Tā pati melbārde , vispār arī Kariņa valdība un patreizējā saeima – kas uz to pašu operu
  aizlekšoja palēkdamies – jo par velti – tā nav okupantu tradīciju turpināšana? kas tad tas ir? nac teātrī – šīs primizrāžu svinības haļavščikiem par velti – nu visīstākie padomju okupācijas laiki – nekas nav mainījies un ir taču konkrēti cilvēki, kuri dara maksimālo lai tā būtu – dara un par tiek apbalvoti

  0
  0
  Atbildēt

  3

  Sskaisle > Sskaisle 16.01.2020. 17.07

  starp citu – KALNU KAIBĒNU muzejs neesot neko mainījis ekspozīcijā kopš izveidošanas pirms otrā pasaules kara – valstij tam neesot naudas un pašvaldībai ne tik – tā to vien spēj, kā vispār tādu muzeju uzturēt – kāpēc diez tā ?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Sskaisle 16.01.2020. 18.16

  Pateicoties tam, ka čeka kontrolē medijus, pie silēm ir Vienotība un tās kroplās indīgās atvases: Jaunā komparķija un Par (OIK), bet vēlēšanu starplaikos tai vissvarīgākās ir ĀM un IeM un tie politiķi, kas čekas un tai pietuvotām firmām nodrošina valsts pasūtījumu monopolu un dala UA Krievijas bandītiem un čekistiem.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Sskaisle 16.01.2020. 18.34

  “Dž. Skulme saka – Ulmanis sagatavoja cilvēkus padomju okupācijai – mākslinieki tika pieradināti kalpot varai un saņemt par to milzu privilēģijas – superdārgas dāvanas. Vai šodien… – mēs neejam Ulmaņa un padomju okupantu pēdās?”
  Vienmēr puspatiesības. Profesionālā māksla un mākslinieks no laika gala ir bijis atkarīgs no pasūtītāja – baznīcas, valdnieka, muižnieka, mecenāta, izņemot periodus, kad tas ir atkarīgs no mākslas tirgus. Tas, ko Dž. Skulme citātā nepasaka līdz galam, ir par ideoloģijas ietekmi, mākslas un ideoloģijas attiecībām, mākslas kalpošanu varas ideoloģijai – no vadoņa slavināšanas līdz proletariāta, partijas un režīma glorifikācijai. Vai šodien mēs varam runāt par ideoloģijas ietekmi uz mākslu? Diez vai. Tas par ko var mēģināt runāt ir – kontrole un korupcija, caur projektiem, publiskiem iepirkumiem.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > lindab456 17.01.2020. 09.11

  o nē, Mīļā Linda, lūdzu lūdzu nebrauc pa virsu.
  Apsēdies un padomā vai šoreiz varbūt man tomēr piekritīsi.
  Padomā – kas maksā , pasūta mūziku. Komčekistu valsts mūsu literātus dāsni apmaksā , patiešām ļoti dāsni un tad lūdzu rezultāts – nosauc man kaut vienu – nu lūdzu – kaut vienu tādu pēdējo 30 gadu laikā literāru darbu, kas parāda , ka esam normāla dzīvotspējīga tauta. ka spējam pilnvērtīgi reflektēt par pagātni , sodienu un nākotni. Lūdzu – pierādījumus uz galda, mīļā Linda. Lasi, ko lasīdama, cilā ko cilādama -visur ir vieni vienīgi cietēji, vieni vienīgi apbižotie , izvarotie, piekautie, piesmietie.
  Nu Debess Visusvētā – nu kur ir darbi par tiem, kuri spēja izdzīvot, kuri spēj sasniegt pilnvērtīgu dzīves līmeni. Nu Izle Juhansone – EK ģensekretāre. Nu nebija šim cilvēkam kā daudziem darboņiem EK un vispār citās Eiropas institūcijās komčekistu aizmgure. Lai čekisti man FB nedraudētu , es nesaukšu konkrētus vārdus un uzvārdus, bet ir daudzi., ļoti daudzi jauni cilvēki tieši no padlaiku nomenklatūtas , no komunistiu un klaudzinātāju ģimenēm , kuri tikuši dzīvē virzīti. Un tad ir tie, kuri paši ir cīnījušies un ar savu neatlaidību un darbu sasnieguši virsotnes karjerā. Kāpēc neraksta par to ? Mana svēta pārliecība ir tā, ka tas nav komčekistu varas pasūtījums. Viņiem vajag, ka latvieši ir mūžīgiem cietēji un nespējnieki un lūk, tam tad literāti arī dedzīgi seko.

  Vai piemēram, nu lasi par Džemmu Skulmi, par Andrejevu, Cālīti, Mūrnieku – vispār lasi par šiem cilvēkiem – par to, ko un kā čekisti ar viņiem darija – mīļā Linda, tie ir sižeti milonu vērtībā – tur ir tāds sekss, tādas asinis, tāda Debes un tāda elle – bet mīļā Linda – ne jau mūsu uzpirktajiem literātiem gļēvuļiem un mazizglītoajiem

  NU ka prasu Tev – kāpēc Hermanis Vēstures izpētes komisiju taisīja par dumiem tantukiem, nevis par tiem, noslēpumainajiem vīriem un sievām , kuri raustīja un rausta varas sviras , lai kārtotu savas rebes?

  Tu domā , tu tici ka Cīrule no VID nomira dabīgā nāvē un tu tici , ka Abramova nolēma aiziet no amata pēc šķeles monopola ieceres izgāšanas?

  Ne kapeiku šiem literātiem čekkomunistu zābaku laizītājiem . Tāda tautu zombējošas literatūras uzturēšana par nodokļu maksātāju naudu ir pilnībā pielīdzināma oik sistēmai – cilvēku tiesiski pamatotai apzagšanas sistēmai. Es esmu pret to . Izcirst mūsu mežus, lai dotu naudu šiem gļevuļiem un pašlabuma meklētājiem – nē. Es to neatbalstu.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Sskaisle 17.01.2020. 13.32

  Jā patiešām, kāpēc netop mākslas un literārie darbi, kas pilnasinīgi un līdz pamatiem atklātu šodienas mākslas patiesības? Vai pie vainas ir pasūtījums, vai tirgus, vai arī kultūras vide, kas ir tik apmaldījusies, dezorientēta, traumēta, deformēta, ka nespēj atjaunoties. Bet ir iespēja runāt, vismaz, par unikālu pieredzi. Var arī teikt, ka kultūra šodien lielā mērā pilda šauru pasūtījumu.
  Daudz var novelt uz Laikmetīgās mākslas muzeja iztrūkumu, kas ir atstājis iespaidu uz vesela perioda mākslas vidi, apriti, paaudzi. Galerijas nevar pildīt muzeja uzdevumu.
  Šķiet, ka atkal esam tai posmā, kad spēcīga māksla top trimdā, vai saistībā ar citiem centriem – M. Fišers un Meksika vai S. Baumane un Ņujorka, vecā trimda – V. Celmiņa. I. Blumberga pēdējie zīmējumi Tenerifē…
  Jā un kāpēc Hermanis “Vēstures izpētes komisiju” netaisīja sev?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > lindab456 18.01.2020. 14.07

  Literature, Raimonds Staprāns un Anšlavs Eglītis. Tur ir vis par mākslu un dzīvi, par gleznošanu.
  Paldies visiem, kas veidoja un atbalstīja, par iespēju redzēt!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > lindab456 18.01.2020. 14.38

  Nē, tur ir par māksliniekiem, ja gribi – par dzīvi, bet literatūra un māksla tur ir nosauktas, bet ne vairāk.

  Tas pats, ko dara piemēram, RMM – parāda dzejnieces brošu un ap to veido stāstu, nevis otrādi – noskaita dzeju, novērtē to, izstāsta tās nozīmi
  Latvijas kultūras vidē un tad to brošu beigās parāda.

  Dž Skulme, kad par viņu uz Maskavu rakstīja sūdzību kolēģi, saprata, ka mākslai jāiet pie tautas. Ka tauta bez saprašanas ceļu uz mākslu neatradīs. Un tā arī ir.
  Tikko kasjauns.lv bija minēts fakts, ka Latvijā ap 400 000 cilvēku dzībo nabadzībā. TV un radio tādiem cilvēkiem ir vienīgais informācijas avots. Ko viņi saņem?

  Lūk, man raidījumi Literatūre ir tādi , kas parāda brošu un pie tā arī paliek.

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  lindab456 > Sskaisle 19.01.2020. 12.18

  Trīsdesmit gadu neatkarīgā valstī, bet pēc brīvības turpinām braukt us Brīvo pasauli.
  Tas ir iespējams vienīgi dēļ tiem procesiem un zemstrāvām, kas turpinās pateicoties nenotikušai lustrācijai.
  Var to saukt arī par simptomu, ka inteliģence un autoritātes atzīst, ka viss labākais, kas ar viņiem ir noticis, ir pateicoties sadarbībai ar noziedzīgo režīmu. Sabiedrība to pieņem un akceptē.
  E. Levits pirms prezidentūras daudz uzmanības veltīja lustrācijas jautājumam. Turpinājums neseko.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Sskaisle 19.01.2020. 12.27

  Par mākslu, pārsvarā, jo intervija ir ar gleznotāju, tiek pateikts pats būtiskākais. Žēl, ka nespējat to novērtēt un nespējat atšķirt pērles no pelavām.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > lindab456 21.01.2020. 16.42

  nē – netiek

  bet – jādomā, ka pati lasi un seko līdzi – bet nu tomēr –

  https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/lr/125397/iemacit-milet-raini-literatura-skolas

  https://www.satori.lv/profile/santa-micule

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 16.01.2020. 12.23

Tā Repšes grāmata par Dž. Skulmi tomēr ir ļoti īpaša.
Piemēram, viņa raksta – ”Lielums kaitina mazo, mazais pats domā esam dižens. Ja ne kā citādi , tad tiesāšanas kāre nāk palīgā, lai ikvienu padarītu nenozīmīgu vai pat vainīgu un nožēlojamu. ”

Es šos vārdus saprotu tā, ka tos Diženos Repše neiedrošinās vētīt un purināt , tāpēc ar pilnu sirdi un dvēseli purina mazos.

Piemēram, -“jo dižāks cilvēks, jo rūpīgāk tiek apošņātas drēbju vīles” …. izlasu to un domāju – cik zemiski teikts, cik zemiski uzrakstīts. Vai es mazais cilvēks esmu jautājusi, lūgusi Skulmei stāstīt savas sirdslietas, savas ģimenes lietas, vai vēl kaut ko no apakšsvārku vīlēm – kādas smaržas patīk, kā pavada mierīgus rītus, vai kurā drēbju bodē iepērkas.
Es gribēdama neko tādu nevienam Dižajam nevaru pajautāt.

Mani interesē pavisam citi mazā cilvēka jautājumi – piemēram, GR – DŽS – bet kāpēc partija, kāpēc iesaistīšanās Atmodā. Skulme – tāpēc , ka man bija atbildība.
Tiešām? Paga paga – par kādu atbildību te ir runa? Kur tad ir tā atbildība ? 30 gadi pagājuši – esam pie sasistas siles – komčekistiem dzīve ir izdevusies ,bet ka mums – tautai , mūsu valodai , mūsu kultūrai – kādas izredzes vēl pastāvēt savā zemē vēl nākošajos vismaz 30 gados? Par kādu atbildību Skulme tik viegli runā –

mani neinteresē tās nieku pļāpas, ko paši redaktori un žurnālisti un literāti un kinosņiki čekistu mudināti mums gāž virsū – mani interesētu pēc būtības – apsēžamies pie galda un izrunājam – ko Diženie gaidīja un nesagaidīja no tautas, bet ko tauta nesgaidīja no Diženajiem

Raks tniecei nav kauna pa kaktiem apsaukāties?

Andrejevs apgalvo = ka komunisti Latvijā centās sagraut komunistu varu no iekšienes. Svētā Debess – kur tas ir – Igaunijā tas ir, Lietuvā tas ir, bet kur tas ir Latvijā, ja nekas mums latviešiem vairs nepieder . Nekas.
Tad kungi varēs darīt , bet nabagu centieni saprast , ko šie dara ir tik vien pelnījuši kā nicinājumu un lamas? Kauns nav? Nav – zinu , ka šiem kauna nav

+3
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 16.01.2020. 12.24

  VAI – par Mērnieku laikiem vēl gribu uzrkastīt, bet nu nav laika pašai – tāda lūk dzīve

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 16.01.2020. 11.41

Es domāju , ka valsts jau ir nozagta.
Kāda jēga bija pasludināt Latvijas neatkarību, ja šo 30 gadu laikā savu zemi tik un tā esam pārdevuši un pārdevēji un peļņas guvēji ir tā pati padomju laiku nomenklatūra?

Tauta grimst tādā pašā nabadzībā un beztiesiskumā kā tas bija padomu okupācijas laikā. 30 gadi tomēr ir pietiekami ilgs laika posms , lai mēs būtu kaut ko sakārtojuši, kaut kādas padomju laiku anomālijas un pārestības novērsuši – kur tas ir?

Andrejevs runā drosmīgi – paldies viņam par to , bet – patiesībā – kāda tam vairs jēga, ka viņš apliecina – mūs kā lelles rausta komčekisti , ka Ints Cālītis apliecina , ka tiesu vara atstāsta komčekistu kontrolē.
Nu kāda jēga tam?
Nu paskaidrojiet kāds – kāds kurš gudrāks un veiksmīgāks un varenāks – izstāstiet mums -Repšes Gundegas vārdiema runājot – mums mazajiem iesmakušajiem cilvēciniem.

Klausos un skatos, ka visā pasaulē turpina pieaugt Putina = čekas vara – vai man tiešām jātic, ka tā pieaug visur citur tikai ne Latvijā?
Ka somi uztraucas un pieņem mērus kremļa ietekmes kontrolēšanā, tikai ne Latvija. Ka Viļņā ir kremļa kiberuzbrukumu atvairīšanas centrs, ka Tallinā tāds ir – tikai ne Latvijā.

Bija tāds de facto raidījums – ka kremļa cilvēks tuvu Rīgas lidostai nopircis kādu tur milzu īpašumu, bet ka pamats uztraukumam neesot. Tas tāds nieks vien ….. gluži kā savulaik to pašu Virsi Mārtiņu mums mediji pasniedza kā Latvijas nacionālo varoni, kurš mūs atbrīvojis no okupācijas armijas, noklusejot, ka 5.kolonnu tomer te atstāja , kā sēklu , lai Latviju russificētu un tā kļūu kā ķīlis Krievijai Eiropas Savienībā .

Jā ….. baisi domāt , kādi kaušanai paredzēti jēri te visi esam , bet esam …..

+4
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 14.01.2020. 15.22

Gundegas Repšes ietekmēta ,ņēmu un izlasīju viņas grāmatu – TUVPLĀNI DŽEMMA SKULME.
Aizgāju pat tik tālu, ka izlasīju visu iespējamo, man pieejamo par Skulmi un protams, ka noskatījos visu, ko varēju atrast jūtjūbī.
Nevajadzēja. Tas tomēr ir šausmīgi – vienā brīdī Skulme ir leģenda un nākošajā – kolaboracioniste pie sasistas siles un trešajā brīdī – dzimtas galva, kuras gēni dzen viņu cīnīties par savējiem. Māksla – kaut pētīju viņas darbus, pat Mālpils muižā biju cerēdama , ka tur tie būs izstādīti vairāk – viņas māksla mani nepārliecināja, ka viņa ir īpašāka par citām savas paaudzes vai savas nācijas gleznotājām.
Zināmā mērā manā apziņā tieši Skulme Džemma ir kļuvusi par tādu mūsu tautas traģēdijas simbolu – kļuva par komunisti, sadarbojās ar čeku, uzņēmās vadīt Atmodu un rezultātā ….

Lūk, Mākslai vajag telpu tiek atvērta izstāde un Neputns grāmata par DŽ SKULMI – un viņai vecai un klibai ir jākrīt ap kaklu Rāvim un jāsaka paldies, ka deva naudu tam. Tai brīdī man gandrīz apraudāties gribēja. Cik drausmīgi esam pazemoti – tā aplaupīti un tad mums jālūdzās , jāzemojas , jāsiekalojas ….. drausmīgi

Lūk , GRepše minētajā grāmatā sarunājas DžSkulmi. Un nonāk pie secinājuma, ka tie nabagi ar varu atņem bagātajiem gan mantu, gan godu un tad nu bandīti kļūst par aristokrātiem un valda pār mums. Un man uzreiz acu priekšā kā Dž Skulme metās ap kaklu Rāvim , vai tas video , kur kungi sēž un Džemma šiem kājās stāvēdama stāsta , kāpēc mākslai vajag naudu.

Bet – ja Džemma nebūtu sadarbojusies ar komunistiem , ja pēc neatkarības atgūšanas būtu tikpat kvēli iestājusies pret komčekistu varas nostiprināšanos jaunajā situācijā – Neatkarīgajā Latvijā – tad nebūtu šis pazemojums savā un pasaules priekšā. Tad gan pašas ģimenei , gan visai tautai klātos labāk.
Tai pašai Gundegai Repšei nebūtu jāšņāc un jābrēc kā ievainotam meža zvēram.

Vispār tas posts, ko komčekisti ar latviešu tautu jau ir izdarījuši un turpina darīt ir prātam neaptverams. Protams, ka gudri dara tie, kas par to nedomā, kas rullē pa dzīvi nedomājot.

+4
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 14.01.2020. 11.35

Ja man būtu burvju nūjiņa – es saliktu cietumā tos, kuri uz Dundagu izsauca specvienības karavīrus un tos, kuri viņus tur nosūtīja.

Tas tomēr bija drausmīgi – tā vietā , lai sarunātos, izrunātos , meklētu un atrastu risinājumu ar vienkāršiem neapbruņotiem cilvēkiem – deputāti izsauc līdz zobiem bruņotus džekus – var sist, durt un šaut – kā vajag

Man ar to nav nekāda tieša sakara, bet mani šausmina , kā Latvijas valsts un paši latvieši rīkojas – kā ķeras viens otram rīklē . Ko tad šie Dundagas deputāti tādu bija sastrādājuši, ka bija tik lielas bailes no protestantiem ?
Kāpēc iekšlietu ministrs tos bruņotos specvienību karavīrus nesūta ķert kontrabandistus un prastus zagļus uz tās pašas Krievijas robežas?

Drausmīgi, veinkārši drausmīgi tomēr –

Tagad bija barikāžu atceres dienas . Ja vajadzētu jaunas barikādes , būtu ,kas tās veido?

Laukus taču turpina iznīcināt. Bibliotēkas iznīcina, ceļus aizlaiž postā.

Starp citu – nesen Talsu pusē bijām pārgājienā. No 5 ezeriem, tikai pie viena varējām pieeiet un par to papriecāties. Visi citi bija nepieejami – privātīpašums.

Drausmīgi , par katru cenu līdzināties padomju okupācijas laikiem – kad arī daba ne visiem un ne visur bija pieejama.

0
0
Atbildēt

1

  not mii > Sskaisle 17.01.2020. 09.49

  par jaunām barikādēm neizteikšos, bet, ja jātaisa saraksti, nu kā 40tajā, kurš dabūtu visvairāk plusiņu? – neticu, ka mans kaimiņš kā toreiz.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Atis Priedītis 14.01.2020. 09.05

Pirmā intervija par “čekas maisu” saturu, kura rada cieņas sajūtu pret šo cilvēku. Dīvaini, ka gandrīz visi pārējie cenšas melot un teikt puspatiesības. Un dīvaini ir arī tas, ka to cilvēku atmiņas, kuri zina kā viss notika patiesībā tiek pilnībā ignorētas.

+7
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > Atis Priedītis 14.01.2020. 09.53

  Ati , labrīt. Nekā nebūs – nekādas dīvainības nav un nekādu brīnīšanos te netaisi.

  Kad es komentāros rakstu, ka esam komčekistu valsts , kas iznīcina pamatnāciju latviešus un atbrīvo vietu divšķiru sabiedrībai – oligarhiem un viņu kalpiem, tad es to domāju tieši un konkrēti.
  Un arī Tev tā kā beidzot vajadzētu saprast, kas tad īsti notiek. Lūk.

  Ja man būtu luste, es sev par prieku , katru dienu varētu pārkopēt mediju ziņas soctīklos vai komentāros, kas apstiprina manis teikto.

  Nu piemēram,
  https://jauns.lv/raksts/zinas/366629-partijas-biedri-nostroste-rigas-domnieku-kuzmuku-kurs-jaunos-valsts-pilsonus-nosaucis-par-kalasnikoviem

  Rīgas domes deputāts Igors Kuzmuks („Sasakaņa”) savā „Facebook” lapā priecājas par katru jaunu Latvijas pilsoni, jo tie esot viņa un „Saskaņas” atbalstīji. “Iegūta pilsonība – mūsu kalašņikovs!”, raksta saskaņietis. Par to viņš saņēmis savu partijas biedru nopēlumu.

  Komentējot ziņu, ka pēdējo 25 gadu laikā naturalizējušies 147 168 cilvēku, pārsvarā krievu tautības cilvēki, kādreizējie nepilsoņi, viņš raksta:
  150 000 jauni pilsoņi. Tas jau ir skaitlis. Tie ir +20 mūsējie mandāti Saeimā. Patīkami sajust uzvaru. Es vienmēr esmu teicis: „Mūsējiem iegūt Latvijas pilsonību ir mūsu kalašņikovs (triecienšautene)”. Jā, tas ir ilgi, bet likumīgi un nenovēršami. Palicis vēl nedaudz, 200 000 ( nepilsoņi), nāciet draugi un mācieties bez maksas (naturalizācijai), mēs palīdzēsim”.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Sskaisle 14.01.2020. 10.04

  Melu valsts, tādi esam, lielvalstu un lielo nāciju kājslauķis.

  Saeimai neatradās nauda ārstiem un māsiņām , lai tie latvieši sprāgst nost ātrāk.

  Toties atradās miljoni uz sitienu, ko izmaksās partijām – lai tās ātrāk zeļ un plaukst un tikumīgi un likumīgi un krievi pārņem varu Latvijā oficiāli.

  Izcili , protams.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Atis Priedītis 14.01.2020. 09.58

  Vai piemēram, OIK – Latvijas iedzīvotāju iznīcināšanas plāns. Perfekts, ideāls .
  Un ka nekas nav beidzies – ka to pat endomā neviens atcelt , lūk, ziņa no LA
  https://www.la.lv/godmanis-noliedz-ka-oik-sistemas-noteikumi-radijusi-ipasu-atbalstu-konkretiem-uznemejiem
  Bijušais Ministru prezidents Ivars Godmanis šodien Saeimas elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) parlamentārās izmeklēšanas komisijā kategoriski noliedza, ka viņa vadītās valdības laikā pieņemtie Ministru kabineta (MK) noteikumi būtu radījuši īpašu atbalstu konkrētiem uzņēmējiem.

  Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja Ieva Krapāne (KPV LV) atsaucās uz cita ekspremjera Valda Dombrovska (V) iepriekš komisijai vēstīto, ka savulaik premjeru Aigara Kalvīša un Godmaņa valdības esot pieņēmušas noteikumus, kas esot paredzējuši sniegt dāsnu atbalstu konkrētiem uzņēmējiem.

  Un pievienoju vienu labu komentāru –

  Juris
  18:31, 13. janvāris 2020
  Atbildēt
  Interesanti bezgala. Pieņemti dažādi ministru kabineta lēmumi, pie tam tie ir izsludināti, jo stājoties spēkā skar lielas ļaužu grupas, un pēkšņi visa izmeklēšana, nez kādēļ, balstās uz atmiņu stāstījumiem. Uz atmiņu stāstījumiem parasti balstās tikai tādi pierādījumi, kuri nekad nav dokumentēti, kā arī literāri darbi. Ja kāds parastais cilvēciņš tiks sodīts, salīdzinot OIK miljardos mērāmām summām, pa kapeiciņām, tur uzreiz piefiksēs attiecīgā ministru kabineta lēmumu ar visiem datumiem un pulksteņiem, bet šeit pēkšņi viss miglā tīts. Arī šeit var tikai līdzēt aizjūras kaimiņa sankcijas, mūsu ģeniālie prokurori knābisti vairāk, kā tikai parakstīties algu sarakstā, vairāk neko nespēj.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Sskaisle 14.01.2020. 10.20

  Vieni meli rada citus melus. Sabiedrība kopumā (arī masu mediji) ir pilnībā samierinājušies ar meliem par okupācijas laika notikumiem. Ja jau šie meli ir pieņemti un akceptēti, tad kāpēc lai nemelotu tālāk. Manuprāt, kamēr netiksim skaidrībā ar pirmsākumiem (meli par “čekas maisiem” un VDK īstenoto vajāšanu noklusēšana), viss turpināsies.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Atis Priedītis 14.01.2020. 11.11

  o nē – nu Ati, es lūdzu, nu neeisi naivs. Nav runa nav par samierināšanos , runa ir par to, kam pieder masu mediji un kā viņi zombēja latviešus. Runa ir par to, kas kontrolē un vada inteliģenci – radošo, zinātnisko utt. un kā tā mūs zombē.

  Tad padomā – eksprezidenti – visi kā viens bija un droška vēl joprojām ir pret maisu atvēršanu – kāpēc? Nu patiešām – kāpēc?
  Andrejeva piemērs taču izcili parāda, ka vinu nevis noknābāja un nomētāja ar akmeņiem , bet pat gribēja par valsts prezidentu un viņš pats atteicās veselības un sirdsapziņas dēļ.
  Viņa gadījumu – ka nekādas raganu medības cik tur gadus vēlāk apstiprināja Rokpelnis Jānis – un viņš ne kārās, ne metās zem vilciena, bet kā pats apgalvo – izjuta milzu atvieglojumu, ka saņēmās un publiski nožēloja savu rīcību

  Nav runa par sabiedrību – tai ir tik nenormāli melots un tā ir tā mocīta. Klau – 20 000 pensionāri iztiek ar 80 eur mēnesī , kamēr paskaties – kā komunisti un čekisti un viņu kalpi dzīvo – pie tam – nē – nav tā, ka tikai naudā peldās, nē – ar to viņiem par maz – lai savu sirdsapziņu barotu viņi vēl laužās pēc nevainības un piedošanas , raksta piecus pirkstus un komčekistu upurus raudina ….

  Un vēl – sātans nekad nav tik prasts , kā te čekistus un komunistus grib pasniegt. O nē – izlasi vēlreiz Bulgakova M&M.
  Viss šodienas kultūrā notiekošais – kaut vai kā latviešu literāti reaģēja uz Rokpeļņa atzīšanos – Eva Maŗtuževa no JKP – Kontekstā par Rokpeļņa Muzeju rakstīja recenziju un izlikās , iztaisījās par beigtu peli – kā inteliģenti kolaborējās, kā zaga – milzu vērtības – to Eva romānā nepamanīja, tikai ka neesot attīstīti sieviešu tēli

  Vai kā Jundze brēca, ka nepieļuašot raganu medības, bet komčekistu upuru zaimošanu kretīniskā alkatīgā inyeliģence gan mierīgu prātu pieļauj. Un algā saņem priviliģētu skaistu dzīvi – kā lopi sevi pārdod uz mūsu rēķina

  Bet arī tas vēl nav viss – nu labi – man drusku jāpastrādā arī

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Atis Priedītis > Sskaisle 14.01.2020. 12.58

  Problēma jau ir tajā, ka ar VDK un kompartiju bija saistīta gandrīz, ja ne visa sabiedrības elite. Gan toreiz gan arī pašlaik – tie, kuriem šobrīd ir nedaudz virs 50. Skaidrs, ka cilvēkus šāda fakta plaša un oficiāla atzīšana novestu šoka stāvoklī. Tāpēc arī klusēšana un meli turpinās.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  not mii > Sskaisle 17.01.2020. 09.59

  kas tie par penšiem, kas iztiek ar 80e mēnesī? Tu kāda timuriete, kas skrien pa pakšiem meklēdama dienaszagļus , kam palīdzēt? Grētas sindroms saasinājies, vai? Bet par Evu taisnība, varēja vēl vairāk – tādas formas, viņai tikai apakšveļu nX reklamēt, ļoti labi izdotos, ja spriež pēc viņas gaitas uz neplu.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: