Kāpēc čigānam nav svarīgi, vai viņu sauc par čigānu vai romu 8

Komentāri (8)

altinyildiz 16.12.2019. 12.47

Nezinu, vai “gypsy” skan labāk, jeb varbūt mums tos pareizāk saukt par šudrām, kā to nepieskaramo kastu sauc dzimtenē? Latviski čigāns ir čigāns, žīds ir žīds, nēģeris ir nēģeris un pederasts ir pederasts. Nosauc tos kā gribi, to būtība neizmainīsies. Varbūt vēl krievu vajadzēs īpaši godāt, lai tas ko viņš pastrādājis pret mūsu valsti un tautu 300 gadu garumā, neliktos vairs tik baisi?

+1
-2
Atbildēt

1

  Sskaisle > altinyildiz 16.12.2019. 16.08

  kremļa roka – kur tu te bāzies -ej sēdi pie sava parādnieka un lasi tam blusas no kažoka – kur tu te lien visu laiku

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > Sskaisle 16.12.2019. 16.29

  Es sūkā, kuce, čigānu daiktus, jo krievu garnizonu Latvijā vairs nav! Blusas ir tev, krople.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 16.12.2019. 10.52

Kas attiecas uz čigāniem – ne jau nosaukumu mainot var cieņu iegūt , un ….. uzrakstiet – pirms mūs zombējiet – kam tiek tie simti miljoni integrācijas un izglītības naudas, ko ES piešķir čigāniem – lai viņi izglītotos, lai viņi integrētos , lai viņi izbeigtu būt upuri un neaizksaraie vienlaicīgi, kad tas ir izdevīgi – jā – kur un kā paliek šī nauda – par kādām naudām čigānu baroni ceļ savas sapņu pilis un dzīvo miljonāru dzīves ….

ja reiz rakstiet un uzdodieties par vēstnešiem – tad izrādītiet lasītājiem vismaz tik daudz cieņas, ka sniedziet pilnvērtīgu informāciju , nevis tikai tos, kas man varētu likt justies vainīgai – jo redz baltā sieviete – tātad – rasiste maita – diskriminē nabaga čigānus ….

+3
-2
Atbildēt

0

Sskaisle 16.12.2019. 10.48

Vēl man bija tā. Man vienmēr loti loti patika tas pāris – Andrejs Žagars un Kristīne Pasternaka.
Bet – es nesen izlasīju interviju ar KR.Pasternaku , kurā viņa žēlojās, ka lūk, latvieši ir nacionāļi un gandrīz vai vai fašisti – apmēram tā, ka sīki prasti šmuļi, bet iedmājušies par sevi nezin ko. Ka lūk, Nīderlandē, ka lūk, tur gan viss ir tik superlabi – ka tur visi ir draudzīgi, toleranti un vispārējā laime tur ir . Un lūk, esmu Amsterdamā – gaidu sabiedrisko transportu – esu viena – atnāk ģimenīte – imigranti mamma , paps u n 3 mazi bērni un viens sīkais sāk man spļaut virsū- nu tā kā es biju mazākumā, neko neteicu – izvilku kabatlakatiņu, notīrīju mēteli un pagāju nost. Vecāki redz un neko nesaka. Es klusēju un domāju – redz kāda tolerance – apčurāties no sajūsmas var. Pie tam papiņš pīpē sabtransporta pieturā. Un tad atnāk tantuks – un tas pats mazais – pienāk pie tās vecenītes un atkal spļauj virsū – un tā vecenīte sāk raudāt, bet es klusēju , jo man ir elementāri bail, ka ja es ko teikšu – var šaut vai durt.
Toreiz nodzīvojos pa Nīderlandi un Beļģiju nepilnu mēnesi. Nu nebija tā, ka katru dienu sspļāva vai draudēja, bet ka bija tā, ka man bija bail no lūk, šiem ”citādajiem ” , ka baiļu dēļ klusēju, ko es nebūtu darījusi Rīgā, ja kaut ko tādu redzētu – tas gan ir tiesa.

Tā kā – man multikulturālisms ir nevis kultūrālisms , bet islamizācija, kurā baltajiem un jo īpaši sievietēm ir jāklusē – ja nē – būs slikti –

+2
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 16.12.2019. 10.34

diskriminācijas noklusēšana nelauž stereotipus.” -Rasmas kundze, būtu mana teikšana , es jūs šodien līdz pusdienlaikam atbrīvotu no visiem darbiem un pienākumiem.
Tādi pētnieki kā rasmas zavickas un sludinātāji ir visu nelaimju cēlonis … esmu piedzimusi un uzaugusi pilsētā, kurā lidzāspastāvējušas trīs kopienas – latviešu, čigānu un krievu un kad man tagad stāsta , ka čigāni ir tie diskriminētie – man vienkārši gribas tam sāstījam iekraut ģīmī – galu galā nervi netur.

Čigāni vienmēr atļāvās to , ko piemēŗam , latvieši nekad nedrīkstēja. Lūk, kādu laiku īrēju istabiņu vecā mājā – otrā stāvā. Apakšā čigānu ģimene – visu nakti – gāja uz visskaļāko, tā , ka visa māja drebēja – zeļjonnaja trava u mojevo doma – kad dziesma beidzās, tad apmēram 10 -15 minūtes izklausījās, ka notiek kautiņš – kliedzieni, durvju sišana, saplīšusa stikla troksnis – tad kaut kur visi kliegdami aizskrien – brīdī , kad esmu saņemusies gana drosmi , lai noietu lejā sētas sirsniņ mājiņā pačurāt – ieskanas, iedrebas visa māja un es esmu spiesta tupēt sirsniņmājiņā nākamo pusstundu, kamēr viss beidzas. Jo čigāni bija tie, kuri varēja gan izvarot, gan iedurt acis nemirkšķinot un ķer nu vēju – neviena notiesātā čigāna manas dzīves laikā manā dzimtajā pilsētā nebija.

Toties tādu, kas dabūja trūkties vai zaudēt dzīvību bija gana daudz –

tā kā – vienkārši mati saceļas “kājās” lasot šos plānā galdiņa urbēju pekstiņotājus –

+1
-2
Atbildēt

0

J.Biotops 16.12.2019. 10.12

Toties man ir svarīgi nekropļot latviešu valodu ar visādiem romiem un romietēm, kurus pat paši čigāni nelieto.
“Mēnestiņš, romāniņš, caur eglēm sāk vērties”, “Romānzēns no tirgus mājās…”, “Romu barons”…
Vai drīz sāksim “pareizāk” saukt arī krievus, vāciešus, igauņus, japāņus… utt.? (Uzskatījums var sanākt bezgalīgs)

+2
0
Atbildēt

0

kolpants 16.12.2019. 09.12

Tieši problēmas skolā ir iemesls, kāpēc ir tik daudz mazizglītotu romu.
Неужели? И нет никакой связи с образом жизни цыган, который они предпочитали сотни лет?
Это просто злое общество ни с того, ни с сего вот так себя ведет?

+2
0
Atbildēt

0