Par saskarsmi ar čeku – mēs nezinām, kā uzvedīsimies kritiskos brīžos 31

Komentāri (31)

lindab456 10.12.2019. 14.12

“Skumji bija ar Vilni – viņu pēc izsaukšanas uz čeku no televīzijas tūlīt atlaida. Viņš nesen bija pieņemts par mākslinieku noformētāju. Un vēl skumjāk – viņš drīz vien nomira.”
Kas nav pateikts ar šiem diviem teikumiem, varbūt, par to bija jārunā.

+1
0
Atbildēt

1

  Atis Priedītis > lindab456 10.12.2019. 14.39

  Tā notika ar daudziem. Tikai par šo tematu ir kategoriski rakstīt aizliegts. Viss ko ir iespējams atrast ir dažās populāru cilvēku intervijās nejauši iesprukušie teksti par šādiem gadījumiem. Un kā jau parasts žurnālisti izliekas, ka neko nav dzirdējuši un uzreiz maina sarunu tematu.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Atis Priedītis 13.12.2019. 09.45

  Ничего удивительного. Ну не хотят те латыши, которые стучали в КГБ, информацию о тех, кто отказывался. Это же означает, что можно было отказаться. Да, потерять в карьере или доступе. Но можно. КПСС не КГБ, но моя мама отказалась несколько раз от вступления. Ничего сильно опасного не случилось, но карьера просто вот так взяла и остановилась…

  Это как про генерала Курелиса. Сейчас о нем не очень любят вспоминать, потому что он затребовал у немцев право Латвии на независимость после войны, и, как сейчас говорят, плохо кончил. Но имел смелость. Поэтому сейчас многим удобнее его не вспоминать, а тиражировать легенды “мы надеялись, что потом немцы дадут независимость”

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > kolpants 13.12.2019. 19.08

  Stučīja daudzi, neatkarīgi no tautības. Interesanti ir tas, ka okupācijas laika slavenie cilvēki ik pa brīdim tomēr pasaka, to ko labāk jau būtu neteikt. Paies kāds laiks un sāksies patiesas publikācijas par VDK darbību Latvijā. Interneta komentāros jau šobrīd pat paši bijušie VDK darbinieki sāk šo to publicēt, protams, anonīmi. Pat līdz sīkākajām vajāšanu metodes detaļām. Piemēram, nesen tika precīzi aprakstīta plaši lietotā metode “gāzes iepludināšana vajājamā cilvēka dzīvoklī”. Pierasts uzskatīt, ka nekas tāds nav darīts, bet izrādās, ka ir darīts. Un cilvēki, kuri šādām vajāšanām tikuši pakļauti “ārstēti” nevis Latvijā bet kādā Vidusāzijas republikas psihiatriskajā slimnīcā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 10.12.2019. 13.08

100% предусмотреть, кто себя как поведет, невозможно. Но можно сделать предположение, которое основывается на многовековой практике, которая в том числе себя подтвердила и в Латвии.

Самые ненадежные те, кто слишком активно поддерживает власть. Любую, неважно, это законная, незаконная, авторитарная, демократическая и т.д.
Очевидно, это генетически или социально заложенный инстинкт выживания. При этом такие активисты при смене власти будут еще активнее поддерживая новую власть, пытаясь отмыться от прошлых грехов. И тут им нет равных в способностях придумывать разные оправдания, от “меня запугали, угрожали расправой над родителями” до “а я сознательно внедрилась, хотела подрывать строй изнутри”. Примеры – Табунс, который на демонстрациях с балкона Радио кричал кричалки “слава КПСС”. Или Элерте, которая вступила в КПСС в последние годы. Или Вайдере, которая выбрала не просто науку, а социалэкономику, и защищала социалистическую экономику перед капиталистической.
А ведь всем прекрасно известно, что просто так в КПСС не брали. И уж тем более не доверяли особо важные мероприятия кому попало.

Притом они прекрасно понимают, что лучшая защита – это нападение. Поэтому требуют извинений и покаяний от оккупантов-колонистов.

А самое смешное т грустное – случись вдруг что-то экстра кардинальное и скорее всего эти два персонажа даже найдут свои партийные удостоверения, чтобы доказать свою лояльность. А Вайдере выпустит труд “социалистическая экономика все-таки имеет преимущество перед капиталистической”.

0
0
Atbildēt

0

Skaisle 09.12.2019. 14.49

lūk, biju uz AIJAS ZARINAS izstādi.
Man viņa ir grūti saprotama māksliniece. Sēdēju un skatījos tos darbus un domāju

Viena lieta – izcila tēmas aktualitāte – pārsteidzoša, otra lieta – man visu laiku traucēja, ka māksliniece palīgā sauc baltu dievus , ka atvērta turpat stāv Eddes dziesmu grāmata, nevis latviešu vārdu autors –
Par kādu pašcieņu var būt runa, ja mēs nu jau simtiem miljoniem tērējam latviešu literāte pasaules ceļojumiem un dzīves nodrošināšanai , bet mums nav !!!! – neviena literāta – dzejnieka vai prozista , kurš vārdos izteiktu tautas dvēseli, sirdi.
Es izmisīgi centos atsaukt atmiņā tautas dziesmas – jo arī tādas mums ir – par kungiem, kuri mūsu asinis sūc ….

Jā – tāda ļoti simboliska izstāde un situācija ap to ….

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/gleznotaja-aija-zarina-aicina-uz-gara-aktivitatem-un-rada-11-jau.a124172/

+1
0
Atbildēt

1

  Skaisle > Skaisle 09.12.2019. 14.53

  es domāju šodienas literātus –
  mums jau ir Rainis, kas nav ne igauņiem, ne leišiem – ir jau mums klasiķi vareni, bet runa ir par šodienas literātiem

  noklausieties šo raidījumu

  nobalsojiet par saeimas atlaišanu – tas nav normāli, kas notiek mūsu valstī – ja mēs paši neko nedarīsim, kāds no malas to izdarīs mūsu vietā

  +1
  0
  Atbildēt

  0

QAnon 09.12.2019. 11.29

Izlasot rakstu, iespaids, ka tantuks rakta par Staļina laikiem. Lai arī padumjos cietumos un psihiatriskās slimnīcās bija daudz politieslodzīto, par dziedāšanu un anekdotēm, ja tam bija sadzīves raksturs, nevienu cietumā nelika, jo savādāk 80 – 90% sēdētu. Sēdēja disidenti, kas aktīvi aģitēja pret padumjo varu, rakstot, vai izplatot pretpadumjo literatūru, vai tie, kuri veica noteiktas darbības, kā Mārtiņa Zilberta grupa.
Nu izsauca, nu aprunājās, un? Tas nevarēja būt par iemeslu, lai tāpēc piekristu sadarboties.

+1
0
Atbildēt

0

QAnon 09.12.2019. 09.18

Katram nelietim, kolaborantam, gribu atgādināt teicienu: “Dari, kas jādara un lai notiek, kas notikdams” Par vienu Vienotībai pietuvoto, čekas -propagandones, azartspēļu atkarīgās, kādreizējās žurnālistes Strautmanes ,vīreli: juristu – noziedznieku http://kolaborants.com/ Rakstiet, kuri ir cietuši no tā mērgļa, nekautrējieties! Kā rakstīja Solžeņicins savā nemirstīgā darbā “Pirmā lokā”: “Tautai ir jāzin savi varoņi”
p.s. Tas, ka čeka pieķēra kādu puisīšu drāzēju ar nolaistām biksēm, toreiz,kad tā vēl neskaitījās goda lieta, nevar tikt uzskatīts par attaisnojumu, lai tāpēc ziņotu un rīkotu provokācijas.

0
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > altinyildiz 09.12.2019. 09.31

  Ha – paldies Vansoviča kungam, ka izglāba KM budžetā 12 miljonus eiro, kas bija izkārtoti kā dāvana byvnieku mafijai.

  Mēs visi saprotam ļoti labi , kas maksā un kāpēc maksā par Vansoviča nomelnošanu.

  Ja sāks NA un ZZS raut nost no deguna vēl lielākus kumosus – gan jau ” dzims” jauni “nelieši”.

  Kā tad NA loloto un TM uzturēto Martinsona sievu neapraudājāt? Jo Bordāns padevās un ļāva klusi un ar “godu” aiziet?

  Čekas ietekmīgākais auglis – patrioti,kuri iznīcina savu tautu

  +3
  -1
  Atbildēt

  1

  QAnon > Sskaisle 09.12.2019. 10.00

  Atgādināšu tev, nolādētai kroplei, par dāvanām čekistiem:
  https://jauns.lv/raksts/bizness/82776-hidrogeologs-gudronu-diku-projekta-sadardzinasanu-par-165-miljoniem-eiro-sauc-par-nepamatotu
  https://www.stradini.lv/lv/content/valdiba-atbalsta-papildu-16-miljonu-eiro-pieskirsanu-jaunajam-korpusam Starp citu, “būvnieku mafija” bija stipendiju maksātāji taviem prokremliskiem zagļiem un pederastiem, kas tiem nodrošināja valsts pasūtījumu monopolu.
  Pēc kara Francijā apšāva kolaborantus, arī tos 95%, kuri nekādi nebija sabojājuši dzīves saviem tautiešiem, tādi vansoviči tur tika likvidēti jau 1. dienā.
  Izcilam politiķim un virsniekam, Vidkunam Kvislangam, izpildīja nāvessodu tikai par to, ka viņš sadarbojās ar okupācijas varu, lai atvieglotu dzīvi, kas jau tā bija vieglāka par mūsējo PSRS okupācijas gados. Tur tādi vansoviči neprieda tiesu.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > altinyildiz 09.12.2019. 11.43

  Tad jau tu zini ,kura partija,kuri cilvēki organizēja cigarešu ražošanas iekārtas pazušanu , kad vid to it kā arestēja.

  Kuri tad ir tie lielākie ieguvēji no kontrabandas

  Zini bet klusē, rūpīgi rūpīgi izvēlies par ko bļaut un par ko klusēt.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Sskaisle 09.12.2019. 11.57

  Tā partija, kuras rīcībā bija IeM arī ir atbildīga par cigarešu iekārtas pazušanu. Kontrabanda, kā jau rakstīju. ir Krievijas organizētās noziedzības un FSB rūpals un viņi arī ir ieguvēji. Viņu pakalpiņi: JV, JKP, Par(OIK) un Saskaņa saņem tikai drupačas un mērces paliekas no savu saimnieku galdiem.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 09.12.2019. 08.41

Sabiedrisko mediju ziņu raidījumiem sabiedrība būtu jāinformē,jāizglīto. Šorīt jau ceturtie “mākslinieki” , sakritības dēļ – aktīvi čekas ziņotāji, mūs izklaidē. Tv mūs muļķo nevis sniedz kvaliatīvu informāciju un vismaz ierosmes domāšanai, ja ne analīzei.

Kā interesēs ir nezinoša, kritiski domāt un secināt nespējīga sabiedrība?
To intrresēs, kuri nespēj samaksāt rēķinus, vai to intreresēs, kuru dēļ mēs vairs nespējam maksāt?

+4
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 09.12.2019. 08.04

Nesen kaut kur redzēju tādu fotogrāfiju, kur vienā bariņā stāvēja vairāki – kādi pieci mūsu tautas – nezinu kā pateikt – grandi- lielsvari- autoritātes – sirdsapziņas. Un visus viņus vienoja viens- kalpība čekai. Dažs no viņiem to bija atzinis un nožēlojis, dažs kategoriski noliedzis,vēl kāds vienkārši mānījies un melojis, kā tā pati māra zālīte,ka viss par čeku ir tukšas runas, jo čekistus viņa pazīstot vienīgi kā čemodānu nesējus.

Tā baigi dziļi simboliski. Ka čekistu-komunistu vara mūsos- latviešu tautā, ir ieaugusi jau kaulu smadzenēs, ka mēs no tā vairs vaļā netiekam.

Ints Cālītis stāsta,ka gribējis veidot neatkarīgu Tautas Fronti,jo redzējis,ka tie paši čekisti-komunisti veido un vada TF. Kāpēc to neizdarīja? Kāpēc pieļāva,ka mums nozaga Atmodu,nozaga valsti un būtībā iznīcināja tautu?

Tomēr būtiskākais – ka mēs kā tauta nespējam par to pat spriest atklāti un godīgi.

Tagad Rīta Panorāmā tiesībsargs Jansons atkal runā par saeimas nelikumīgu rīcību. Ka tas ir tik nenormāli bīstams signāls.

Lūk es saredzu vistiešāko saikni starp saeimas rīcību un čekistu-komunistu varu,kura patiesībā tikai nostiprinās –

+3
-2
Atbildēt

0

Atis Priedītis 09.12.2019. 07.50

Ir neiespējami precīzi prognozēt “Kas būtu, ja būtu…”. Bet ir precīzi zināms “kas bija”. Tieši par to jau arī būtu jāsāk rakstīt godīgi un atklāti. Nesen nejauši satikos ar cilvēku, kurš piedalījās manā pēdējā VDK pratināšanā. Pagājis ir milzīgs laiks un es ļoti uzmanīgi mēģināju ar šo cilvēku uzsākt sarunu, jo manī nekāda naida nav, ir tikai vēlme noskaidrot arī otras puses atmiņas par tiem laikiem. Tiklīdz mēģināju pieskarties VDK problēmai šis cilvēks sāka drebēt kā apšu lapa. Un tad es visu sapratu. Daudzi ar VDK saistītie cilvēki labi saprot, ka tas ko viņi tolaik darīja patiesībā ļoti bieži bija noziegums pat pēc tā laika likumdošanas. Viņi visas savas atmiņas ir “iedzinuši” savā zemapziņā un nevēlas neko atcerēties un šķiet, ka arī paniski baidās to darīt. Līdz ar to vienīgais iespējamais ceļš ir vajāto cilvēku atmiņu publicēšana. Kaut vai par savu naudu neatkarīgajās izdevniecībās. “Otras puses” pārstāvju patiesu stāstu NEBŪS NEKAD!

+5
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > Atis Priedītis 09.12.2019. 08.16

  Nē, arī kā bija tomēr ir jāpēta un jāanalizē.
  Lūk, šo atmiņu autore uzsvaru liek uz attaisnojumu,ka mēs visi esam cilvēki un dažādi reaģētu uz pratināšanu čekā un ka bija tik viegli sajaukt, kuru čekā pratināja,kurš kļuva par varoni, kurš par nodevēju.

  Te ir tā lieta par vēsturi – kurš valda pār pagātni,tas noteiks nākotni.

  Latvijā vēsturi par čekistu-komunistu noziegumiem kontrolē paši čekisti-komunisti. Visi šie dzejnieki, filmu un teātru režisori,žurnālisti, pat represētie- ko viņi mums stāsta ? Ka nekāda kolaborācija nav bijusi, ka viņi ir upuri nevis nodevēji. Nav neviena , kas viņu melus apgāž un aizstāv upuru piemiņu.

  Tiesu vara to pašu čekistu- komunistu pilna un attiecīgi…

  Labi. Nav vērts – mēs nevaram iztiesāt noziegumus, ja mums nav noziedznieki. Ja mēs savus nodevējus joprojām godājam par varoņiem un glābējiem.

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Sskaisle 09.12.2019. 09.02

  Es jau arī uzskatu, ka ir jāpēta un jāanalizē, tikai par pamatu ņemot vajāto cilvēku atmiņas un liecības. Šobrīd tiek darīts pretēji. Ir tikai “stukaču” sevi attaisnojošie stāsti un klusums par vajātajiem cilvēkiem. Patiesībā pilnīgi absurda pieeja.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > Atis Priedītis 09.12.2019. 09.18

  Kāpēc, tikai vajāto atmiņas ? Ir jāpēta viss, kas attiecas uz lietu – gan upuru, gan varmāku liecības, dokumenti, fakti. Jāluek kopā kā puzles gabaliņi.

  Nu kurš gan ies nosodīt Intu Cālīti, ka viņš čekistu tiesnešus attaisnoja un ļāva viņiem saglabāt noteicošo varu šodienas Latvijas tiesu sistēmā?
  Brīvības cīnītājs, cilvēks gados. Kurš būs tas “necilvēks”, kurš viņu tiesās?

  Pietiks, ja būs pētnieki,kuri pamatoti un uzskatāmi saliks faktus puzlē- kas parādīs čekas upuru lomu,!čekas -komunistu varas pārnešanā no padlatvijas uz šodienas Latviju.

  Tas izskaudros , kāpēc mums ir tiesu sistēma, kas spēj attaisnot visus kā viens čekas kalpus, kas ļauk viņus apbalvot ar augstākajiem ordeņiem un vēlēt viņus amatos.

  Mums neko nedos – metaforās runājot- neliešu krustā sišana. Mūs atbrīvot var tikai patiesība. Mūsu zināšana jas ir kas….un tieši vecā vara dara visu patiesības noturēšanai zārkā

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Sskaisle 09.12.2019. 09.36

  Ir izveidota perfekta “bijušo” aizsardzības sistēma. “Stukači” stāsta skaistas pasakas par stučīšanu, kurai nebija nekādu sliktu seku. Slavenie radošie cilvēki, kuri par tādiem kļuva pateicoties arī VDK un kompartijas atbalstam turpina uzskatīt, ka tie radošie, kuri tika aizliegti, vajāti un noklusēti tiešām bija netalantīgi. Un šī pārliecība tiek “stiprināta” ar aizliegumu masu medijos un lielajās izdevniecībās šiem vajātajiem un aizliegtajiem publicēties arī tagad. Un tauta atklāti sakot, kopumā nav gatava un negrib uzzināt patiesību par dažiem pat elku statusā esošajiem šī brīža slavenībām ar ļoti netīru okupācijas laika pagātni.

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  Atis Priedītis > Atis Priedītis 09.12.2019. 09.39

  Un varbūt pats riebīgākais – psihiatri (tie, kuri praktizēja jau okupācijas laikā un bija spiesti sadarboties ar VDK) aktīvi pauž pozīciju, ka visi, kuri apgalvo, ka okupācijas laikā pēc 1986.gada tika vajāti ar psiholoģiskā terora metodēm, melo un ir psihiski slimi.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Atis Priedītis 09.12.2019. 11.58

  “tauta.., kopumā, nav gatava un negrib uzzināt patiesību…”
  Domāju, ka nav tik vienkārši. Nespēj un negrib tikt galā, jo šī patiesība ir visaptveroša un skar ikvienu un katru. Ir jāatzīst, ka totalitārisma 50 gados tika izdarīts ļaunākais – tika izveidots padomju cilvēks kā sociāls un personības fenomens. Vairākās paaudzēs, no dzimšanas brīža un pirmā dzejoļa, caur noklusējumiem un cenzūru, caur izglītības sistēmu un kultūras politiku, sociālās vides propagandu un visu dzīves jomu ideoloģisko kontroli un vadīšanu. Faktiski, tikai pirmskara paaudze nodrošināja kritisku skatu uz padomju realitāti, kā arī – informācija, kas pārvarēja dzelzs priekškaru.
  Jautājums ir – kam ir jānotiek, lai postpadomju sabiedrība spētu un vēlētos kritiski sevi pārvērtēt?

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  Atis Priedītis > lindab456 09.12.2019. 12.21

  Manuprāt, visu savās vietās saliks tikai laiks. Tie cilvēki, kuriem šobrīd ir virs 50 gadiem nekad nespēs pieņemt faktu, ka viņu okpuācijas laika gaišie tēli patiesībā ir bijuši nelieši. Savukārt jaunākiem cilvēkiem šo okupācijas laika slavenību vārdi jau šobrīd neizsaka gandrīz pilnīgi neko. Un tad arī notiks objektīva, bezkaislīga pagātnes notikumu un personību patiesa izzināšana. Pēc visa spriežot šis process sāksies apmēram pēc gadiem 10 līdz 20.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Atis Priedītis 10.12.2019. 13.39

  Piekrītu, ka laiks sakārto, bet laiks izdara arī savas revīzijas. Tāpēc nevar ļauties pašplūsmai vai noskatīties kā nākotne tiek būvēta uz meliem un interpretācijām vai cerēt, ka kādreiz pilnībā brīvi cilvēki izcels patiesību. Domāju, ka uz to ir jāiet soli pa solim. Manuprāt, tas, ko Jūs darāt, ir laba izvēle un nedaudz misionāra darbs.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > lindab456 09.12.2019. 12.24

  Kaimiņos mums ir igauņi. Jāpēc no viņiem neizveidoja homo sovieticus?
  Kāpēc igauņu literātiem nepazūd !!!! Nepilns miljons eiro un par to pat neuzdāk lietu? Toties iedod vēl un vēl miljonus lai brauc pasaulē un liek mieru , netraucē komčekistiem zombēt tautu.

  Igauņiem ir tā kā mums ka gundegai repsei jau 56 gadu vecumā puešķīra mūža stipendiju igauņiem ir tā ka visas vēl dzīvās kultūras ikonas no Atmodas laikiem ir saistītas ar čekistiem un komunistiem?

  Nav ar mums latviešiem nekas mistisks noticis ….visam ir konkrēts skaidrojums, pamatojums

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  Atis Priedītis > Sskaisle 09.12.2019. 12.36

  Vispār jau es atbildi zinu, tikai viņa ir pārāk briesmīga, nežēlīga un neētiska. Ja es to atklāti uzrakstītu tad man kā tai aforismā – “Ja, tu gribi pateikt patiesību, tad vispirms iegādājies vissātrāko zirgu, ar kuru pēc tam aizmukt prom!”. Šķiet, ka klusēšu ar cerību, ka gan jau arī dādam citam “tas pieleks”.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Sskaisle 10.12.2019. 04.41

  Igauņiem ir sava atšķirīga situācija – visu padomju periodu igauņi noturēja informācijas saiti ar ārpasauli, arī kolaborācija nebija tik izteikta, nacionālā un valodas situācija – ar mugurkaulu, pilsoņu institūcija spēja noturēt pārmantojamību un noteiktas pozīcijas, Igaunijā neatradās Baltijas kara apgabala sēdeklis un netika atstāti armijas veterāni, nebija rūpniecības, t.sk. militārās, centrs un tik liels iepludināto migrantu īpatsvars, LV augstākās izglītības situācijas salīdzinājums ar Tartu – runā pats par sevi, tās ir arī senākas augstākās izglītības un zinātnes tradīcijas, ekonomikā – degslāneklis nodrošina energoneatkarību u.t.jpr. – bet noteicošais, protams, spēja mazāk locīties svešai varai. Varbūt, ziemeļnieku raksturs.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > lindab456 10.12.2019. 09.45

  Linda, igauņiem inteliģence – sabiedrības prāts un sirdsapziņa nebija kolaboranti. Kā Ulmanis uzpirka ar mājām, ar dzīvokļiem, ar naudām, amatiem inteliģenci, tā to ar gudru ziņu pārņēma čekkomunistu vara un inteliģence ļāvās…

  Veiklākie un monstrozākie mantas kalpi – nelieši par tautas sirdsapziņu prata būt padlaikos un tagad. Nē – ne jau Skujenieku Knutu es te domāju ….

  Kamēr tādas kā Tu runās apkārt un laizīs kājas šiem kažokmetējuem – visu varu kalpiem – tikmēr mēs mirsim …kā tauta …

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  Atis Priedītis > Sskaisle 10.12.2019. 10.11

  Diemžēl ir vēl kaut kas. Drīzāk jau neapzināti, bet varbūt tiešām pilnīgi apzināti, pret Latviju ir ticis vērsts ar Bībeles leģendām saistītu arhetipu komplekss. Šobrīd to ļoti aktīvi izmanto arī Krievijas pareizticīgā baznīca, lai pēc iespējas ilgāk nekas nemainītos. Raksti par šo tematu, pagaidām gan ļoti nedroši un fragmentāri jau sāk parādīties.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Sskaisle 10.12.2019. 13.15

  Sskaisle, savā komentārā tieši par igauņu inteliģences nonkonformismu runāju. Kā būtisku kaimiņu priekšrocību minu Tartu Universitāti ar tās vēsturi, tradīcijām un lomu Baltijas telpā, kas acīmredzami dod savus augļus šodien un parādās augstajā novērtējumā universitāšu reitingā.
  Kā notikumu, salīdzināšanai, atsaukšu atmiņā igauņu mākslinieku izstādi 80-tos, LNMM, kas uz formāli vairāk izkoptā latviešu tēlotājas mākslas fona, izcēlās tieši ar satura asumu, aktualitāti un drosmi, kas tika izteikts ironijas un paradoksu valodā.
  Sava nozīme ir arī tam, ka igauņi uzturēja saiti ar Somiju, brīvo pasauli. Un, igauņi, visos laikos, var būt piemērs tam, kā novērtēt un sargāt savu valodu.

  Sskaisle, mani ir grūti pārsteigt un, šai gadījumā, Jūsu pārmetumos neredzu racionālo graudu. Bet tas liek domāt par nepatikas cēloņiem. Pieļauju, ka Jums nav pieņemams mājiens par pilsonības pārmantojamību. Skumji.
  Par K. Ulmaņa lomu, atļaujiet, nepiekrist. Zemes reformas nozīme, zemes piešķiršana brīvības cīnītājiem, jaunsaimniecībām, mega lielsaimniecību un brīvā zemes tirgus nepieļaušana, tradicionālās lauksaimniecības un lauku apdzīvotības un izglītības prioritātes, plašā iedzīvotāju kreditēšana, nacionālo banku un kredītiestāžu loma tautsaimniecībā, infrastruktūras radīšana, būvniecības politika utt. – tas viss bija vērsts uz nacionālās tautsaimniecības attīstību un iedzīvotāju labklājības celšanu. Kas, savukārt, bija bāze kultūras, izglītības, zinātnes attīstībai un savas inteliģences, vidusslāņa, pilsonības veidošanās veicināšanai – sakiet, ko gribat, nespēju tur neko nosodāmu saskatīt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > Atis Priedītis 09.12.2019. 09.37

  Domā vairāk par čekas 2. iesaukuma ziņotājiem, pēc 1991. gada augusta, kuru nav čekas maisos, bet ir šodien pie silēm, kuri ir drauds Latvijas militārai un ekonomiskai drošībai, kuri apkalpo Krievijas organizēto noziedzību un FSB!
  Ja nezini kuri tie ir, lūdzu, varu nedaudz pateikt priekšā: kad esi pārmaksājis par elektrību, kad uzzini, ka Norvēģijas klimatā ceļus un mājas būvē daudz lētāk, ka Citadele ir atdota nevienam nezināmam fondam par 1/3, vai pat 1/4 cenas, kad LM bez naudas atdod Krimas čekistu firmai, līdz galīgai izvazāšanai, kad robežas apsardze tiek uzticēta Krievijas kara skolas beidzējam, kad Latvijas UA saņem Krievijas likumīgie zagļi un čekisti, kad stratēģiski nozīmīgo AirBaltic atdod pārvaldīšanai štazi oficierim, kad redzi, kādos apmēros tirgo nelegālās cigaretes, utt, zini, aiz tā visa stāv 2. iesaukuma čekisti.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: