Nevaru pieņemt solījumu nepildīšanu 27

Komentāri (27)

kolpants 25.11.2019. 17.01

Рядовой избиратель НО удивился принятию Чакши, потом сглотнул, вытерся, подумал “не нам холопам, о делах барских судить” и пошел дальше работать.

0
0
Atbildēt

0

andrejs 25.11.2019. 13.31

Laikam trešo reizi komentēšanas vēsturē piekrītu Zanei.
Nesen biju pie daktera. Nozīmēja pie speciālista. Tas bija septembra sākumā. Protams, ka Gaiļos “budžeta finansējums” pie šiem speciālistiem bija beidzies , bet par samaksu – kaut vai rīt Negribēju gaidīt un pierakstījos. Cena – 25 euro. Pie āŗsta kabineta ierados piecas minūtes pirms nozīmētā laika, bet priekšā kaut kāda dzīvā rinda – trīs cilvēki – tā teikt – pieraksts ir pieraksts, bet rinda paliek rinda.
Pie daktera tiku kādas 25 minūtes pēc norādītā laika. Kabinetā strādāja dakteris un medmāsa. Nepārspīlējot varu teikt, ka visa mana vizīte ilga aptuveni 7…10 minūtes, ne vairāk. Nav grūti sarēķināt, ka 40 minūšu laikā konkrētais āŗsts pieņēma 5 pacientus. Tie ir 125 euro., stundā – 150.
Ja budžeta naudas nav – tad sanāk, ka apmēram 4 mēnešus šis ārsts ar medmāsu saņem naudu
tikai no maksas pacientiem? Vai arī šos 4 mēnešus viņu atalgojums ir nepietiekams?
Un vēl. Vai šajā laikā slimnīca (būsim konkrēti – ambulatorā daļa) nesaņem budžeta finansējumu priekš slimnīcas ēkas uzturēšanas (apkure, elektriba, ūdens, kanalizācija, telefoni utt), administrācijas izdevumiem utt.???

+2
0
Atbildēt

2

  Skaisle > andrejs 25.11.2019. 21.01

  Gribētos kāda zinošāka komwntāru. Jo – cik tad paliek ārstam?

  Esi padomājis,cik no ārstu nopelnītā aiziet ministres dārgajiem komandējumiem ? Visas ministrijas birokrātu uzturēšanai, aparatūra, tās uzturēšana, telpas, viss palīgpersonāls?

  Es nezinu ciparus, nevaru zināt,bet noprotu, ka milzīgi miljoni aiziet pa tukšo.

  Un vēl, es nerunāju par tiem ārstiem,kuri izspiež naudu no mirstošiem,tie ir necilvēki. Bet es uz vārdu ticu savam brālim,kurš saka,ka mums jābūt laimīgiem,ka mums ir labi speciālusti.

  Kāpēc es saku,ka saeima jāatlaiž – jo deputātus neuztrauc,ka labie ārsti aizbrauks,ka mums te savedīs ukraiņus un baltkrievus un tad …..atceries Barona ielu Rīgā – tas ir sveiciens no matuškas Krievijas … un tas mums draud medocīnas nozarē – Barona iela.

  Tāpēc es esmu mediķu pusē,par spīti viņu arogancei un visādiem mīnusiem

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Skaisle > andrejs 25.11.2019. 21.07

  Un vēl, streikot un protestēt jāiet visiem. Ārstiem un māsiņām pēc operācijām jāguļ un jāatpūšas

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Skaisle > Skaisle 25.11.2019. 21.08

  Es domāju pacientiem. Neciešu rakstīt no telefona

  0
  0
  Atbildēt

  0

Skaisle 24.11.2019. 13.02

Kāpēc vēl es uzskatu,ka viņķelei ir jāatkāpjas vai saeima jāatlaiž.

Pirms 3 gadiem brālim žēlojos,ka netieku uz valsts apmaksātiem izmeklējiem.
Brālis man saka ,ka tas ir normāli,ka Zviedrijā jau arī tā nav,ka visi uz visiem valsts apmaksātiem izmeklējuiem tiek nākošajā dienā.
Viņš izstāstīja savu piemēru. Sāpējuši ceļgali, traumatologs nozīmējis izmeklējumu,pieņemsim – rentgenu. Brāļa pilsētā uz to var tik pēc pusgada,bet valsts piedāvā variantus – nr1 – 50:50,pusi maksā pats,pusi valsts un uz to tu tiec pēc nedēļas,

Nr2- citā pilsētā,citā ārstniecības iestādē ,īpaši mazākās , var nebūt rindas – un ir saraksts – izvēlies,

Brālis izvēlējās otro variantu,jo tas no visiem aspektiem visizdevīgākais.

Nu es to noklausījos, zvanu uz NVD ,man atbild,lai rakstu, uzrakstu,man atbild,ka viņiem tāda informācija nav.

Pagājuši 3 gadi,nezinu ,cik miljoni samaksāti par portālu slimjiekurindas.lv,bet fakts tāds,ka nekas nav mainījies. Nav sistēma,lai pacients varētu iegūt informāciju,kur Latvijā bez rindas ir pieejami valsts apmaksātie izmeklējumi.
Ko man pateica- ka šogad tik un tā visa nauda izmeklējuiem iztērēta ,lai cerot uz nākamo gadu.

Miljards nozarei, simtiem miljoni ministrijas birokrātu un ministres uzturēšanai,bet pacientiem bardaks un bezcerība…
Gribi dzīvot, maksā

Domāju, nezinu,bet domāju ,ka čakšu vienotība paņēma,jo JV cilvēkiem tiek tie e- veselības miljoni no gada uz gadu….mums tikai solījumi

Vēl es domāju,ka viņķeles loģika ir tāda,ka ja čakša palika nesodīta,pat uz briseli kandidēja ,kāpēc lai viņķele censtos vai baidītos no atbildības?

0
0
Atbildēt

3

  Skaisle > Skaisle 24.11.2019. 13.06

  Jā un toreiz man pateica ka aparāts holters sirdij saplīsis un pusgadu nebūs pieejams
  Brālis sarunāja un tai pašā nedēļā holters strādāja un manu ĢĀ norīkojumu arī pieņēma

  Kādreiz LĀB rakstīja,cik pacientu priekšlaicīgi mirst nesaņemot medpalīdzību. Nu vairs neraksta,laikam jau cipari traģiski ir

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Skaisle > Skaisle 24.11.2019. 13.21

  Savukārt,čakša pārlidoja pie varas partijas JV ,jo tagad viņai ir varneses imunitāte. Neviens pat nemēģinās izvirzīt viņai psūdzības,kur nu vēl tiesāt.

  Čaksa nu liela un izcila politiķe,lemj mūsu likteņus

  Protams,ka tā ir korumpantu un noziedznieku un populistu saeima, ja neuzrādās nekādas pašattīrošanās tieksmes, jābalso par atlaišanu

  0
  0
  Atbildēt

  0

  zanE. > Skaisle 24.11.2019. 15.19

  ….ir, ir mainījies…. 🙂
  http://www.vmnvd.gov.lv/lv/rindapiearstalv
  ….varu izstāstīt savu pieredzi – šovasar elektroniski pieteicu vizīti pie ārsta Oftalmoloģijas klīnikā…protams, saklausījusies briesmu stāstus par nebeidzamajām rindām, neloloju nekādas cerības…trīs dienu laikā e-pastā saņēmu atbildi par reģistrēto vizīti man vēlamajā laikā, tā pat bija saskaņota ar cita ārsta atkārtoto apmeklējumu tajā pašā datumā….nezinu, tā bija nejaušība vai tiešām viņi strādā operatīvi pacientu interesēs, bet pie abiem ārstiem tiku vienā dienā….fantastiska apkalpošana, iejūtīgi, zinoši, rūpīgi speciālisti….bet galvenais – attieksme!…

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > zanE. 25.11.2019. 14.24

  protams, ka ir visādi, protams.
  Piemēram, 2016.gadā man tā gadījās. Bija – laikam usg ar ĢĀ nozīmējumu. Man iepriekšējā dienā piezvana, es visu pierakstu , kur un kas. No rīta esmu klāt, bet reģistratūrā man saka, ka es neesmu reģistrēta. Kā neesmu, nevar būt, lai pārbauda vēlreiz, viņa pārbauda – nē es neesmu. Es saku, bet man vēl vakar zvanīja un atgādināja – viņa saka, parādiet, es rādu savā telefonā numuru – un tā darbiniece atbild, ka tas nav Gaiļezera numurs. Kā nav ? Nu nav. Viņa parbauda, jā tas esot stradiņu – lai es zvanot un mēģinot tikt. Bet stradiņi klausuli neceļ, trasnports nenāk un palieku bešā un kā saka -gan cietusī , gan vainīgā.
  Tagad rakstīju pieprasījumus gan uz STARDIŅIEM, gan Gaiļezeru – visur teica, ka vel nevar pierakstīt, jo nav atvērts pieraksts nākamam gadam

  Bet vai es jau skaitos rindā vai nē, jāraksta un jāprasa atkal.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Skaisle 23.11.2019. 17.17

Par Čakšu taču arī rakstīja – miljoni bijušajam vīrm, miljoni tur,šur un tam un ši. Slumniekiem un ārstiem – piga

Tieši Čakšas dēļ nekad nekad vairs nebalsošu par JV. Abas ar viņķeli vienā kamerā par būtībā noziedzīgu bezatbildību

0
0
Atbildēt

1

  zanE. > Skaisle 23.11.2019. 19.43

  Mjā, Čakšas uzņemšana Vienotībā arī man bija nepatīkams pārsteigums…tas, ka Čakša necentās novērst bardaku sistēmā un domāt par pacientiem – liecina kaut vai šis skandalozais gadījums:
  … “Valsts kontrole konstatē trūkumus hronisko pacientu aprūpei nepieciešamā finansējuma plānošanā”
  ….
  17.05.2019 LETA
  – “Revīzijas ziņojumā par Veselības ministrijas (VM) 2018. gada pārskatu VK norāda, ka 8,3 miljoni eiro jeb 75% no ministrijai veselības reformas pasākuma “Nodrošināt hronisko pacientu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” īstenošanai piešķirtā papildu finansējuma nav izlietota atbilstoši piešķiršanas mērķim, nav ievērots attiecināmais plānošanas dokuments un nav sasniegti sākotnēji plānotie rezultāti.

  Revīzijā tika konstatētas būtiskas un visaptverošas neatbilstības papildu finansējuma plānošanā. Valsts kontrole revīzijā arī nevarēja gūt pārliecību, vai VM, plānojot nepieciešamo finansējumu, atbilstoši novērtējusi potenciālo pakalpojumu saņēmēju skaitu un ārstniecības iestāžu kapacitāti, jo revidentiem netika iesniegti aprēķinam izmantotie dati.

  VK ieskatā, par būtiskām neatbilstībām pieprasītā finansējuma plānošanā liecina arī tas, ka pēc slimnīcu gatavības un resursu apzināšanas sākotnēji plānoto hronisko pacientu stacionēšanas gadījumu skaits tika samazināts no 33 000 uz 13 142 gadā, bet 2018. gada otrajā pusgadā tika paredzēts vien 6571 stacionēšanas gadījums un nepieciešamais finansējums no 11 miljoniem eiro samazināts uz 2,7 miljoniem eiro.
  Tāpat VK atzīmēja, ka no sākotnēji plānotā 33 000 hronisko pacientu stacionēšanas gadījumu skaita faktiski ir nodrošināti vien 5181 jeb 16% stacionēšanās gadījumi, tāpēc lielākā daļa no šim pasākumam pērn piešķirtajiem līdzekļiem ir pārdalīti citiem pasākumiem veselības nozares reformu turpināšanai.
  Tas, pēc ziņojumā paustā, liecina par nepietiekami efektīvu un mērķtiecīgu plānošanu. Turklāt VK vērtējumā pastāv risks, ka, nesasniedzot izvirzītos mērķus hronisko pacientu veselības aprūpē, netiks nodrošināta arī citu, savstarpēji saistītu, reformas ieguvumu sasniegšana.”
  ……….
  ….un, protams, ZZS valdība atļāva par hronisko slimību pacientiem nedomāt, bet ieguldīt jaunās iekārtās….lieki piebilst, ka šī rīcība netika saskaņota ne ar mediķiem, nedz ar pacientu tiesības pārstāvošajām organizācijām….
  https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/ignorejot-iebildumus-hroniskajiem-slimniekiem-planotos-8-miljonus-atvel-tehnikas-iegadei.a290296/

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Skaisle 23.11.2019. 17.14

Zane,lūk,ko es varu pastāstīt. Kā apmēram notiek.
Kad brālis vēl strādāja Jelgavas Ginetrmuižas slimnīcā , bija mediķu streiks. Viņš un kolēģi bija sagatavojušies braukt uz Rīgu protestēt. Dienu pirms viņu un vēl dažus pasauca direktors – vadītājs un pateoca,ka viņam bijis zvans no ministrijas – ja uz protestiem brauks viņa slimnīcas
mediķi,tad viņu no amata atcels un ārsti nebrauca,aizbrauca dažas māsas.

Pirms – apmēram 2 gadiem slimnīcas šefs aizgāja pensijā. Uz viņa vietu gribēja pietiektues arī mans brālis ,bet painteresējies uzzināja,kaministrija – konkrēti čakša sagatavojusi savu cilvēku, neatcreos – agronomu vai mežu tehniķi,bet nu ar karaļa cienīgu algu.

Var jau teikt – ārstiem vajadzēja protestēt,bet varbūt nevajag visu prasīt no ārstiem. Piemēram, kā mans brālis – pacēla asti un aizbrauca.

Lūk,te būtu saeimas darbs. Viņiem- partijniekiem, taču tika tie simti miljoni,nevis ārstiem un māsiņām.

Kas cieš no bardaka medicīnā? Vismaztiesīgākie un nabdzīgākie. Tie kuriem slapjām mutēm taisnīgumu solīja tas pats Pavļuts,bet kad nu jādara,tad nekas nenotiek. Tad paši mediķi vainīgi esot

0
0
Atbildēt

0

zanE. 23.11.2019. 13.31

….Atbalstu medicīnas darbinieku prasības pēc lielākas algas, kā ikvienu, kurš vēlas saņemt atbilstošu atalgojumu viņa profesionalitātei…bet…man nav skaidrs, kāpēc mediķi necenšas pirmsākumos noskaidrot valsts piešķirtā finansējuma izlietojumu uz vietas savā ārstniecības iestādē…jo tieši slimnīcu valdes ir atbildīgas par finansējuma izlietošanu….

….man neviens līdz šim nav spējis atbildēt:
* kā tika sadalīti 87,5 mlj. piešķirtais finansējums 2019.g. – konkrēti medicīnas darbinieku atalgojumam….
* ja katrā ārstniecības iestādē ir iezīmēts algu fonds noteiktam skaitam strādājošo, bet esot puse neaizpildītu māsiņu štata vietu, kur un kā šis neizlietotais algu fonds tiek izlietots….(savulaik Repše no neaizpildītajām štata vietām FM atskaitīja atpakaļ valsts budžetā 200 tūkstošus latu)….ja birokrātiskā likumdošana nepieļauj neizlietoto algu fondu izmantot medmāsu algu paaugstināšanai, kāpēc slimnīcas valde nenāk ar priekšlikumu likuma izmaiņām?….
* ja valsts kanceleja norāda, ka galvaspilsētas ārstniecības iestādēs(pamatdarbā) ārsti nestrādā/nevēlas strādāt pilnu slodzi, vien ~ 0,83 slodzes, bet dodas strādāt uz citām iestādēm, arī šeit veidojas “pārpalikums” algu fondā….(saprotams, ka izdevīgāk braukt uz reģioniem pa ģimenes ārstu praksēm ar konsultācijām, jo kvītiņu par sniegto pakalpojumu paprasa tikai retais)….
* kur un pie kā nonāca 1% no paaugstinātā VSAOI, kas, kā mums solīja – tikšot iezīmēts veselības apdrošināšanas budžetam….VSAA mājas lapā neatrodu (varbūt nemāku atrast) kaut mazāko informāciju – cik miljoni(?) tika iekasēti, kā iezīmētais % nonāca vispārējā valsts budžetā, vai vispār nonāca?….”divus grozus” atcēla, bet VSAOI par 1% taču nesamazināja….kur ir šī nauda?…
….nu, labi – tie ir daži jautājumi, uz kuriem neesmu saņēmusi vai nespēju atrast atbildes….
….vēl atsevišķs jautājums būtu par veselības apdrošināšanu privātkantoros….protams, tas atkal būs komercnoslēpums – kāda ir šo apdrošināšanas firmu peļņa no veselības apdrošināšanas polisēm….neesmu dzirdējusi, ka kāds no viņiem zūdītos, ka cieš zaudējumus….zinu, ļoti daudzus, kuri savas polises ne reizi nav izmantojuši, izņemot masāžas pakalpojumus vai atlaides zobārstniecības pakalpojumiem….ja veselības apdrošināšana nonāktu valsts rokās, droši vien administrēšana būtu tik dārga, ka noēstu visus “pārpalikumus”, nodokļu reformas administrēšana to pierādīja, ka izmaksas gandrīz līdzvērtīgas plānotajam ienākumam…

+4
0
Atbildēt

1

  zanE. > zanE. 23.11.2019. 13.38

  ….atļaušos pārpublicēt no LA.LV 2019.g. 7.novembra Māras Lībekas rakstu par mediķu darba samaksu un darba laiku:
  – “Valsts kanceleja (VK) ir konstatējusi, ka valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs pēdējos gados samazinās ārstu, kā arī medicīnas māsu un pacientu aprūpes personu vidējā darba slodze.

  Katru mēnesi valsts un pašvaldību slimnīcas iesniedz informāciju par darba samaksu Valsts kases sistēmā, bet VK ir šīs sistēmas lietotāja un datu analizētāja.

  Tādējādi var uzzināt mediķu un aprūpes personāla konkrētajā mēnesī nostrādāto stundu skaitu, slimnīcā nodarbināto skaitu un to, cik naudas ir izlietots darba samaksai – gan darba algām, gan piemaksām.
  Valsts pārvaldes politikas departamenta cilvēkresursu attīstības nodaļā konsultante, atlīdzības grupas vadītāja Laila Ruškule pastāstīja, ka, analizējot šos datus, ir redzamas divas galvenās tendences – jā, alga pieaug, bet samazinās noslodze.

  “Jāsecina, ka arvien mazāk mediķu strādā pilnu darba slodzi – vidēji 40 stundas nedēļā.

  Jo mazāks darba apjoms, jo mazāks algas pieaugums. Ja ārsts vai medicīnas māsa strādātu pilnu darba laiku, alga būtu pievilcīgāka,” skaidro atlīdzības grupas vadītāja. Datu bāzē ir redzams tas, vai mediķis strādā arī vēl kādā citā valsts vai pašvaldības ārstniecības iestādē, bet nav precīzi pieejama informācija par privātajām ārstniecības iestādēm un sniegtajiem maksas pakalpojumiem. Šāda personificēta informācija ir Valsts ieņēmumu dienestam.
  “Pirms diviem gadiem, analizējot datus, mēs konstatējām, ka ārsti strādā ne tikai valsts kapitālsabiedrībā, bet arī kādā no pašvaldību slimnīcām un kādā no privātajām medicīnas iestādēm. Tā tendence jau nav mainījusies – darba vietas ir četras piecas, tāpēc rodas jautājums, kā to visu var paspēt.

  Ir saprotams, ja ir vairākas darba vietas Rīgā, jo tā ir ātri izbraucama no viena gala līdz otram, bet, ja otra darba vieta ir Liepājā, Daugavpilī, Madonā, Smiltenē un citur, tad ceļā vien paiet ļoti ilgs laiks.

  Salīdzinot ārstu atalgojumu pašvaldību slimnīcās reģionos un lielajās Rīgas slimnīcās, ir samērā maza atšķirība.

  Bieži ir tā, ka ār­stam pat ir izdevīgāk strādāt nelielu slodzi Rīgas slimnīcā, bet vairāk strādāt reģionos, jo tur maksā vairāk. Ārstus uz dežūrām reģionos pārpērk par konkrētu naudas summu, kas nav tarifā iekļauta, un līdz ar to reģiona slimnīcas vidējās darba samaksas cipari palielinās,” skaidro L. Ruškule.

  Analizējot iegūtos datus, var pārliecināties, ka finansiāli grūtāk klājas ārstniecības personu atbalsta personālam – jo tālāk no Rīgas, jo šī problēma esot izteiktāka. Līdzīgā situācijā esot arī medicīnas māsas.”

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  zanE. > zanE. 23.11.2019. 13.44

  …turpinājums:
  – ““Arī jauno ārstu vidējās algas varētu būt augstākas, bet tā aina nav drūma. Vienmēr pastāv jautājums, kādu atbildību un atdevi mēs sagaidām no ārstiem, jo darba samaksa ļoti lielā mērā ir jāsamēro ar viņu atbildību un zināšanām. Tas ir iestādes vadītāja uzdevums,” norādīja Ruškule.

  Viņa pastāstīja, ka nesen publiskotā lielākā darba samaksa mēnesī kādam universitātes slimnīcas ārstam – 39 tūkstoši eiro – viņai neesot bijis pārsteigums. Ja ārsts strādā vairākās vietās, turklāt jāņem vērā, ka katrā kapitālsabiedrībā ir izveidota sava darba samaksas sistēma, un, ja viņš ir augstas klases speciālists, tad ir iespējams saņemt attīstīto Eiropas valstu līmenim atbilstošu darba samaksu.

  Taču jāņem vērā, ka šādās ļoti augstajās darba samaksās, visticamāk, ir iekļauta arī atlīdzība par darbu klīnisko pētījumu jomā, kurš tiek ļoti labi apmaksāts no ārvalstu pētījumu pasūtītājiem. Turklāt samaksa par pētījumiem var tikt ieskaitīta ārsta kontā par vairāku mēnešu darbu, un, ja ārsts vēl ir slimnīcas valdes loceklis, kā arī labi apmaksāts mācībspēks augstskolā, tad, summējot šos ciparus, sanāk apjomīga naudas summa.
  L. Ruškule: “Mūsu dati īsti nesakrīt ar tiem datiem, ko ārstniecības iestādes sniedz Nacionālajam veselības dienestam (NVD). Mēs šobrīd strādājam kopā ar NVD, lai ne tikai mazinātu administratīvo slogu, bet arī lai informācija par darba samaksu būtu korekta abām pusēm.

  Mēs mēģināsim atrast risinājumu, kā vākt informāciju, kas noder gan mums, gan NVD. Mēs gribam redzēt korektu informāciju, cik daudz valsts budžeta naudas realitātē tiek novirzīta darba samaksai.”

  Ministru prezidents LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja, ka, piemēram, šogad 87 miljoni eiro veselības nozares budžetā tika paredzēti algu paaugstināšanai par 20 procentiem, taču, pēc Finanšu ministrijas datiem, algas visiem mediķiem neesot palielinātas minētajā apmērā.
  “Tātad liekam naudu iekšā 20% algu pieaugumam, bet ārā neiznāk,” secināja valdības vadītājs, tādējādi apliecinot, ka arī viņam nav skaidrs, kur un kā konkrēti sadalās valsts nauda veselības nozarē. Savukārt NVD vadītājs Edgars Labsvīrs Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā uzsvēra, ka ārstniecības iestādes vadītājs ir pilnībā atbildīgs par to, lai alga tiktu paaugstināta zemāk atalgotajiem mediķiem. To, vai tas tiek izdarīts, esot ļoti grūti izkontrolēt.
  P.S. …raksta beigās tabulas ar vidējo ārsta un med personāla darba samaksas salīdzinājumu valsts un pašvaldību slimnīcās norādītajā saitē:
  http://veselam.la.lv/mediki-par-valsts-naudu-strada-mazak

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Skaisle > zanE. 23.11.2019. 14.38

  Zane, Tu tiešām esi izcila. Paldies. Tu mierīgi varētu būt ,bet varbūt esi ? – izcila žurnāliste.
  Neticēsi ,bet es visu dienu tīru savu mazo dzīvoklīti un esmu piekususi kā notrenkāts zirgs. Tu varēsi ierasties ar lupu un mikroskopu,bet neatradīsi ne puteklīti,ne gruzīti.

  Lūk.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Skaisle 23.11.2019. 08.58

Vēl Putniņam milzīgs paldies par drosmi pateikt,ka nevis kremlis,Brisele,vai Tramps,bet mūsu pašu politiķi saviem partijas cilvēkiem valsts amatos izkārto nenormāli lielas algas tādējādi gan radot izšķērdību,gan vispārējo bezābildību un netaisnību.
Lūk, mans brālis ārsts Zviedrijā saka to pašu,ka bagātajā Zviedrijā tāda netaisnība,ko rada paši politiķi – nav iedomājama. Šī problēma ir jārisin kopīgi ministrijai,valdībai un saeimai. Ja nespēj, jo katra partija grib norīt lielāko kumosu,ja nespēj, ir jāatkāpjas.

Bet lūk viena problēma,kura kā gatava kūka ministrei tiek nolikta uz galda un kura ir ” jānokopj”,citādi sapūs un smirdēs

0
0
Atbildēt

1

  Skaisle > Skaisle 23.11.2019. 09.05

  Starp citu. Šīsnedēļas Tieša Runa raidījumā Cērps Uldis teica to pašu. Ka bagātajā Zviedrijā bankas vadītājam ir daudz daudz mazāka alga kā Latvijā.
  Šteinbuka un Rungainis uzreiz steidzās aizstāvēt augstās algas,ka citādi speciālisti aizmukšot,bet tie ir salti meli.

  Pats fakts,ka Rimševics ir uz apsūdzēto sola un ir čupojies ar bandītiem norāda,ka liela alga reti,kad apmierina apetīti un ka luela alga amatpersonai nebyt nenozīmē kārtību nozarē – finanšu sistēma taču slīd uz pelēko zonu ar iespēju,ka mūs izslēdz no globālo maksājumu sistēmas.

  Kāpēc ministre Viņķele nelūdz valdības un visas sabiedrības atbalstu šādu konkrētu jautājumu risināšanā ?

  Tāpēc,ka ir ļoti slikta,nespējīga ministre – sauksim lietas vārdos.

  AP – neejiet NA pēdās….būs slikti mums,bet jums arī…

  0
  0
  Atbildēt

  0

Skaisle 23.11.2019. 08.50

Kaut kad augustā laikam lasīju par sievieti,kura nevar saņemt staru terapiju,jo saplīsis aparāts. Man acīs saskrēja asaras,jā pieļauju,ka vairāk aiz bailēm,ka tas var notikt ar jebkuru no mums,bet …
Kad lasīju,ka Viņķele tā vietā,lai sakārtotu elementāras lietas nozarē, tūkstošus notriekusi dārgis komandējumos,sapratu – nē,šī nebūs darītāja.

Tāpēc AP darītu tikai pareizi,ja nevis čekistu stilā turpinātu zombēt sabiedrību,bet nomainītu ministri. Tas būtu pirmais solis,ko no šīs partijas gaida ne tikai mediķi,bet visa sabiedrība

0
0
Atbildēt

0

Skaisle 23.11.2019. 08.45

Vwēl, vakardien manas simpātijas atguva arū Kariņš. Beidzot es sagaidīju man tik būtiskos vārdus no valdības vadītāja,ka ministru pamatuzdevums ir konkrētās nozares sakārtošana.

Pavļuts un pati viņķele momentā uzmeta lūpu un stundu runāja par savu aizvainojumu,tā vietā,lai 10 minūtēs mums – sabiedrībai – uzskaitītu – nozares sakārtošanā esmu izdarījusi to,šito, arī šo un vēl darīsim to,to un to. Tādus vārdus viņķele pateikt nevar,jo nekas jau nav darīts. Viss koncentrēts uz papildus naudas izsišanu nozarei, pašā nozarē visas nejēdzības atstājot bez jebkādas uzmanības.

Un te es atkal lielu vainu lieku uz medijiem. Ka tie mums nestāsta par konkrētiem faktiem, cik nenormāla situācija ir medicīnas nozarē.

Nu labi – visu godu un cieņu LTV1 un personīgi Bojāram par onkoloģijai veltīto uzmanību. Tas ir izcili.

0
0
Atbildēt

0

Skaisle 23.11.2019. 08.37

Par 101 % atbalstu Putniņa rīcību.
Izcili,ka ir tādi cilvēki,kuri neizvairās no rīcības,ko ,saprotama lieta, vienmēr vērtēs dažādi.
Ja Putniņš celtu gaismā konkrētas nejēdzības, konkrētus pārkāpumus,tad kā rāda dzīve, viņam klātos daudz ” plānāk” ,tāpēc tādi maigi paziņojumi…. Es šeit atsaucos par sutuāciju ar advokātu Vansoviču,kurš aizstāvot mūsu visu intereses panāca,ka Kultūras ministrijai nav būvnieku mafijai jāmaksā tie 12 miljoni,kurus būvnieki ar draugiem politiķiem gribēja sev izkārtot. Cik varu spriest no pietiek.com – ” pateicībā” par to Vansovičs tagad tiek gatavots par lielāko čekistu un visu nelaimju cēloni.

Tā kā – manuprāt,ir ļoti svarīgi ,būtiski atbalstīt tādus cilvēkus kā R.Putniņš.

Mans paldies vienkārši par uzdrīkstēšanos.

0
0
Atbildēt

1

  zanE. > Skaisle 23.11.2019. 12.17

  …hmm…par uzdrīkstēšanos?….Skaisle, cik viegli Tevi aptīt ap pirkstu….gadījuma izmantošanu, lai plēstu kreklu uz krūtīm – redz, kāds es drosmīgs un abižots, Tu sauc par uzdrīkstēšanos?….esi kaut ko dzirdējusi par Putniņa kunga sniegtajiem padomiem ministru prezidentam, jo viņš taču bija MP ārštata padomnieks veselības aprūpes jautājumos vēl līdz vasaras vidum?….neesi?….drosmes pietrūka vai aizņemtība traucēja veicot tiešos pienākumus un tīkojot pēc valdes locekļu amatiem?….pēkšņi kungs atcerējās, ka ir taču arī kādas partijas biedrs un….babah!….var tak izsist politisko kapitālu ar skaļu paziņošanu par izstāšanos no partijas….
  ….Putniņa kungs jūtas nenovērts, tāpēc pēkšņa parādīšanās gan TV24, ir.lv vietnē un pat pietiek.com samazgu lapā, bet arī tur kungs gaidīto atsaucību nav guvis….
  ….gaidīsim politiķa Putniņa nākamos soļus jaunas partijas meklējumos un politiķa karjeras palēcienos….
  ….man nav nekas bilstams pret dakteri Putniņu, bet politiķis Putniņš ir galīgi izgāzies….

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  Skaisle > zanE. 23.11.2019. 14.41

  Paga,lēnām.
  Putniņs bija viens no retajiem no iepriekšējās saeimas,kurš publicējās un uzstājās par problēmām medicīnā.

  Savukārt,par politiku un amatiem man arī ir ko teikt, bet kautvkad vēlāk.

  Cienu Tavu viedokli, ticu,ka Tev ir tam pamats,bet man ir pamats arī manam

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > zanE. 29.11.2019. 23.01

  Sen bija redzams kam Putniņš, Broka pievienosies. Pievienojās ”jedinaja RIGA”, kur jau daudz bijušo ”nacionāļu, ”tautas” un citu ”partiju” bijušo. … Kaut kā jau tā nodevība jāattaisno, bet šoreiz labi sakrita – varēja piesaukt mediķu algu lietu un nomelnot bijušo partiju, kurā pats bija to kļūdu līdzautors. Ļoti riebīga sajūta par šo Putņiņu…..T.Ždanoka savējos nenodot, bet mums uzrodas šādi viltus savējie….

  0
  0
  Atbildēt

  0

zanE. 22.11.2019. 20.03

….Labvakar, Putniņa kungs!….esat ieguvis mirkļa popularitāti ar politisku paziņojumu…nū-u, taktiski – viss pareizi, bet…kā jau vakar TW norādīju – faktiski, Jūsu ceļi ar “Vienotība” jau sen kā šķirušies….izmantot situāciju ar skaļu paziņojumu, ka partijas pamešana ir protests un solidarizēšanās ar amata brāļiem – cieņu nevairo….tas ir pašapmāns….
….kad Jūs pēdējo reizi apmeklējāt kādu partijas vai apvienības valdes sēdi, lai dalītos ar idejām un priekšlikumiem veselības aprūpes jautājumos?…un tagad zūdīšanās, ka neviens no partijas pēc publiskā paziņojuma Jums nav piezvanījis, izklausās nedaudz nožēlojami…
P.S. …Jūsu stāstus par savu profesionālo darbību vienmēr esmu vērtējusi pozitīvi…

+1
0
Atbildēt

1

  Skaisle > zanE. 23.11.2019. 09.08

  Tavs komentārs tāds ģimenisks , to varbūt arī šaurākā lokā izrunājiet. Ne es zinu,ne varu zināt,kas katras partijas mājās vakaros un naktīs notiek.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: