Latviešu valodas pozīciju stiprināšana vai to graušana? 4

Komentāri (4)

lindab456 22.11.2019. 12.43

Latvijas lauki, pateicoties ekonomiskajai emigrācijai, noasiņo, tagad piedāvājam arī galvu.
Manuprāt, IZM izstrādātā koncepcija ir atgriešanās pagātnē, zaudējam būtisku nacionālas valsts iekarojumu – savu nacionālo augstāko izglītību un zinātni.
Apdraudot latviešu valodas kā zinātnes darba valodas statusu un lomu, pakļaujam riskam ne tikai valodas pilnvērtīgu attīstību, bet zaudējam iespēju būt līdzvērtīgi starp citām nācijām.
Apstādinot, iekonservējot valodas attīstību augstākajā līmenī – vai mērķis ir stagnējoša, novecojoša, profāna valoda? Valoda un doma ir saistītas. Vai latviešu valodai tiek lemts “virtuves valodas” liktenis?

+2
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 21.11.2019. 09.22

Un tad vēl fakts, ka Šuplinska ir latgaliete. Latgales cilvēki pilnu Latviju pieklieguši, ka šos ignorējot, iznīcinot un Kairišs laikam brēca , ka pat žņaudzot un kaujot nost. Ko paši dara? Neticami, nespēju noticēt. Ko vēl Latvijas valsts mums Ziemassvētku dāvanās sagatavojusi?

+3
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 21.11.2019. 09.18

Prātam grūti aptverami paradoksi.
Latvieši un latviešu valoda – to pastāvēšana , vairāk ir apdraudēta it kā!!! – nacionālā , it kā demokrātiskā Latvijas valstī , nekā padomju okupācijas režīma laikā.

Patiešām manam prātam grūti šo faktu – patiešām faktu un nevis fikciju , ”sagremot”.
Kad komentāros lasīju, ka JKP – t.i. Bordāna partija ir čekistu un kremļa ielikteņi, neticēju ta ne par simtdaļas procentu. Nē un viss, bet – vērojot , ko un kā dara JKP ministre Šuplinska , es sāku savas domas mainīt sev pašai par šausmām.
Nu kā var no Latvijas u n nevis no Maskavas kremļa nākt ideja un pat jau sagatavota rīcības programma latviešu valodas iznīcināšanai.
Nē – nu tas ir absolūti čekistu komunistu stilā – Satversmē ielika preambulu, ka esam nacionāla valsts ar vienu -valsts – latviešu valodu un uzreiz pēc tam darīt visu, lai šo valodu iznīcinātu.

Es pat nerunāju par latviešu literātu mafiju , kas nevainīgi “pazaudējot ” nepilnu miljonu saņema jaunus – daudzreiz lielākus miljonus no valsts, ko šķērdēties pa ārzemēm un lai uz vietām likvidētu bibliotēkas, likvidētu grāmatu pieejamību utt. –

Un tagad kā saka – profesionalajiem literātiem palīgā steidzas IZM , lai kā saka to valodu nīcinātu un žņaugtu nost enerģiskāk.

Starp citu, esmu ievērojusi, ka pie daudzu šādu lietu izkārtošanas klāt stāv veco laiku – nē – arī šodienas laiku – čekisti -komunisti un viņiem pietuvinātie.
Tad jau kaut kāds skaidrojums notiekošajam tomēr ir, nav gluži mistika.

+2
-1
Atbildēt

0

hmm hmm 20.11.2019. 19.09

Pirmkārt, Latvijā zinātņu doktora grādu ieguvēju skaits gadā ir pārāk minimāls, lai celtu tādu traci valsts mērogā. Otrkārt, LU ir kādā tūkstošā vai kur tā tur vietā pasaules reitingos un diez vai kādam interesēs tās darbi latviešu vai angļu valodā. Jūs pētītu Ganas vai Nogērijas disertāciju? Un ko jūs tur cerētu atrast?

+2
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: