Iesprostotie pensionāri 13

Komentāri (13)

Mungers 16.02.2020. 15.58

vai man vienīgajam tā pensionāre titullapā liekas seksīga. Es labprāt ar viņu patusētu kādā klubā.

0
0
Atbildēt

0

mumss 15.10.2019. 13.22

Raksta autorei ir taisnība abās principiālajās lietās: par netaisnīgo nodokļu sistēmu, kad visi maksā vienādu procentu. Nu, nav civilizētajās valstīs tā: ir progresējošais nodoklis (un citi, es tagad mazliet vienkāršoju), kad tie, kas saņem milzīgas algas (un piemaksas, un prēmijas un ārzemju komandējumus utt.) nemaksā praktiski tikpat, cik vienkārša medmāsa, friziere, korektore, laborante utt. Nē, viņi maksā atbilstoši, proporcionāli lieākus nodokļus! Šo jautājumu kā karstu kartupeli viļā jau trīsdesmit gadus un – nekā… Otra lieta: par Skaisles māsīcu un viņai līdzīgiem cilvēkiem. Tādu procentuāli ir ļoti maz salīdzinot ar vienkāršiem darba darītājiem – kolhozniekiem (jā, jā), bibliotekāriem, skolotājiem, kas strādāja tikai vienu slodzi,jo gribēja to izdarīt labi, sētniekiem, kurjeriem (tiem, kas aizelsdamies skrēja no iestādes uz iestādi, no ministrijas uz tiesu un atpakaļ un vēl visur kur!). Viņi ir tie, kas izsviesti aiz borta un kurus valsts izliekas nemanām un nesaprotam. Ierēdņu (ministrs arī ir ierēdnis) frāzes, ka viņi nav `sistēmā` ieguldījuši un tamlīdzīgi, nav salīdzināmas ar realitāti, kad 40 gadus nostrādājis cilvēks (un tieši tādu ir vairākums) ir finansiāli pilnīgi bezpalīdzīgs. TAS nav taisnīgi un ir kauns valstij, valsts vadībai, kura negrib vai neprot to sakārtot.

+3
-1
Atbildēt

1

  Skaisle > mumss 16.10.2019. 20.45

  un tomēr – ko nozīmē Jūsu apgalvojums – skolotāji, kuri strādāja mazāk, jo gribēja to izdarīt labi – iznāk, ka tie, kas daudz strādāja, strādāja slikti?
  Vai var salīdzināt rūpnīcas vadītāja un ciema bibliotekāres atbildības līmeņus?
  Runai tomēr būtu jābūt par taisnīgu sistēmu pensiju piešķiršanā. Un tas tomēr ir plašs jautājums.
  Ja esam civilizēti, tad mums ir jāatver nabagmājas, jārunā un jālemj, cik un kā palīdzēt tiem, kuri nestrādāja slinkuma dēļ, bet kuri nestrādāja audzinot bērnus, kuri nestrādāja slimības dēļ utt. Kaut kādi regulējumi ir , bet tie ir ļoti netaisnīgi.
  Ja valstī sāktu reāli izskaust korupciju, mums būtu nauda pensijām. Kamēr naudas nav, esam kā suņu bars, kam pamet kaulu un kuri plosās tā kaula dēļ.

  0
  0
  Atbildēt

  0

QAnon 14.10.2019. 20.12

Gribi palīdzēt valstij, atbrīvo to no paša savēlētiem prokremliskiem zagļiem un pederastiem

0
0
Atbildēt

0

Urga 14.10.2019. 10.45

…..Paskatīsimies, cik daudziem cilvēkiem, kuriem uz papīra ir 500 eiro, šodien ir jāstrādā, lai nomaksātu valsts pensiju Latvijas bagātākajam pensionāram – 19 000 eiro mēnesī.
Tātad 158 strādājošie ar bruto algu 500 eiro veselu mēnesi strādā, lai vienam cilvēkam izmaksātu šādu pensiju.
Mums ir top 10 pensiju saņēmēji, kuru pensijas, kopā saskaitot, vienā mēnesī valstij izmaksā 70 000 eiro, tātad 583 strādājošiem ar 500 eiro bruto algu (te būs pārdevēji, kasieri, sanitāri, māsiņas utt.) jāstrādā, lai uzturētu šos te 10 pārtikušākos pensionārus. Desmit pret 583 – skan brutāli…..

Vienmēr, kad par pensiju griestiem aizsākas runa, no politiķiem atskan, ka finansiālais ieguvums būšot gaužām mazs. Par taisnīguma principu netiek runāts.

Ne jau visi savas tūkstošu algas pelnījuši un pelna godīgi, kaut vai Saskaņas konsultanti – nākotnē viņu pensijas būs nesalīdzināmas ar skolotāju un māsiņu sapelnītajām pensijām, tādējādi tā nabadzības plaisa jau nākotnē ierakstās.

+5
0
Atbildēt

2

  Skaisle > Urga 14.10.2019. 10.58

  nav jau runa tikai par netaisnību pesniju sistēmā
  Pamatproblēma ir tā, ka jo vairāk politiķi runā, ka jāmazina sociālais netaisnīgums, jo enerģiskāk dara visu , lai to padziļinātu.

  Un goda vārds – visās civilizētajās sabiedrībās inteliģence ir tā, kura formulē un pauž sabiedrības viedokli, mūsu inteliģence ir tā, ka šo funkciju nepilda, bet prasa sabiedrībai viņus uzturēt. Tai skaitā – radošie –

  +4
  0
  Atbildēt

  1

  Urga > Skaisle 14.10.2019. 11.36

  Diemžēl mūsu sabiedrībā katrs vairāk brēc par sevi, bet Terēzes viedokļrakstos primārā nav sava kabata, vai tad tā nav inteliģence? Turklāt Terēzei ir tā priekšrocība salīdzināt kā tas notiek pasaulē.

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  Skaisle > Urga 14.10.2019. 11.44

  Piedodiet – nav jāceļo pa pasauli. lai salīdzinātu.
  Vakardien bija de facto – kā mūsu politiķi, mūsu inteliģence ir ļāvusi krievu partijām izzagt Rīgu caur Rīgas Satiksmi. Kā visi zagļi un korumpanti ir nevainīgi un nevaļīgi un kā mēs viņus nespējam ne noķert, ne notiesāt.

  Un pēc de facto bija Midsommeras slepkavības – kur parādīja, kā pilsētas domes sēdes notiek Anglijā . Kāda tur ir sabiedrības līdzdalība pašavaldībās un kāda pie mums.

  Paga – nesalīdzini mani ar Terēzi. Viņa labklājību nepelnīja Latvijā. Viņa savu labumu jādomā, ka pratusi no Latvijas likumiem pasargāt. Es to nepārmetu, tieši otrādi, malacis, bet viņu neskars tas, ka visa mūža darbu pielīdzinās sliņkiem un tiem radošajiem , kuri pratuši gādāt tikai par sevi. Mani tas skar jau tagad – tāpēc es par to rakstu. Un arī es sastop cilvēkus, kuriem maza pensija, bet es zinu arī stāsta otru pusi – kā tā dzīve dzīvota.

  +3
  -1
  Atbildēt

  1

  Urga > Skaisle 14.10.2019. 17.33

  Skaisle, es nesalīdzināju. Par inteliģenci- cik labi tomēr, ka kādu mēs varam atrast, kam rūp citu sāpe, citādi par šīm tēmām mēs komentāros te plosamies un tas arī viss. Protams, ka Terēze ir liels izņēmums un malacis, vēl jo vairāk tāpēc, ka tā ir vismazāk viņas pašas rūpe.

  Skaisle, tas Jūsu novērojums, kā mums piešķir mūža stipendijas radošajiem ar savrupmājām un ekskluzīvu dzīves stilu, arī uzskatu par nepieņemamu, lūk, tur ar inteliģenci kaut kas nav kārtībā. Un vispār jau skumji, ka tik maz mums to inteliģentu uz vietas, ka jāgaida kādu no malas.

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Skaisle > Urga 14.10.2019. 17.54

  tieši tā – tas nav inteliģenti – domāt un spriest un paust savu viedokli, miljons reižu inteliģentāk ir , kad Gundegai Repšei 56 gadu vecumā VKKF pieškīra mūža stipendiju, dāmai, kura pēc tam nekaunējās IR intervijā žēloties, ka žurkas latvieši no valsts ir aizbēguši un viņai nav , kas lauku mājās zāli nopļauj.

  Protams, ka inteliģenti, izsmalcināti inteliģenti bija māras zālītes apgalvojumi , ka padomju okupācijas režīmā nekādas represijas un ierobežojumi nebija , uz paziņojuma dēļa bija sludinājums – var pieteikties braucienam uz Japānu un māra pieteicās un aizlidoja un čekists nesa viņas čemodānus – tik inteliģenti, ka no sajūsmas var noģībt

  Nerunājot nemaz par to superinteliģento inteliģences attieksmi , kad Rokpelnis nesagaidījis reakciju un skandālu pēc sava Muzeja iznākšanas, pats pieteicās par čekas klaudzinātāju. Kā visi inteliģenti inteliģenti metās aizstāvēt klaudzinātāju un pēc tam atkal inteliģenti apklusa.
  Bauda dzīvi.

  Tā visu varu uzpirktā un pārbarotā inteliģence, kura prot tikai smalki , nē – izsmalcināti klusēt un nicīgi noskatīties uz pašu apzagto un izvaroto tautu .

  Man ir laba paziņa – spriedām par Janovska romānu Sola , teicu viņai, ka man nav pieņemams, ka romānā nav pat pieminēta pašu latviešu atbildība.
  Kundzei sāka raustīties zodiņš un acīs parādijās asaras – kā es tā varot teikt, tā taču Rietumu nodevība – Tikai Rietumu atbildība, kas ar mums ir noticis .
  Zini – esmu to rakstījusi 101 reizi un varu uzrakstīt 102 . reizi , ka jau Ulmanis uzpirka un nopirka mūsu inteliģenci, pēc tam to izdarīja komunisti čekisti un tagad to ir izdarījusi šodienas Latvijas valsts. Problēma tikai tā, ka šiem apetīte aug ēdot. Es to saucu par maucību ,no kuras grēka augļu rūgtuma jāpārtiek mums visiem .
  Ka inteliģentās latvietes mirs stāvus , nevis iebildīs un vērs muti – zini – nekaitini mani ar tādu pārprasto jeb vienvirziena inteliģenci –

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  QAnon > Urga 14.10.2019. 11.08

  19 000, tas ir Zaharjins, ar ko kopā Dombrovskis izvazāja LM aktīvus, kamēr to nepārtrauca drosmīgie un talantīgie TV3 žurnālisti un no kura dzīru galda uzslaucīja drupačas un uzlaizīja mērces paliekas Zatļers, tāpēc cietuma nāru vietā lielākā pensija

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Skaisle 14.10.2019. 10.37

Es domāju, ka Jūs Terēze spriediet ļoti ļoti netaisni attiecībā uz tiem pensionāriem, kuri saņem pensiju līdz 100 eur, vai nesaņem pensiju vispār.

Es ierosinātu šo jautājumu izvērtēt daudz plašāk un nopietnāk.
Atškirībā no Jums , man ir sava dzīves pieredze visu mūžu pavadot Latvijā un tāpēc es varu daudz kritiskāk vērtēt pensionāru stāstus.
Pamatošu savu domu.
nr 1 – mana māsīca, patiesībā viņa ir, nē bija, mana otrās pakāpes māsīca. Viņa un viņas mamma bija tādas sievietes, kuras savus mūžus pavadīja pēc principa, ka vīriešu pienākums ir viņas uzturēt. Košas, skaistas, krāšņas sievietes, bet ne viena, ne otra normālu darbu nestrādāja . Kad māsīcu nosita, mēs ar mammu norunājām , ka tas ir mūsu pienākums viņu nobērēt, ka citādi viņu iemetīs nabagu kapos,mēs arī piemineklīti uzlikām. Tagad , kad nomirs viņas māte, es zinu, ka mēs arī viņu apbērēsim. Tā māte par meitas nāvi pateica, ka bija jau tādu pelnījusi. Ko es īsit nespēju viņai piedot, jo viņa jau to māsīcu audzināja, jeb pareizāk saka – vienkārši deva iespēju piedzimt un dzīvot kā nu tas skaistais bērns prata un spēja.
Pašvaldībā man solīja par velti izrakt kapu, iedot mašīnu atvešanai no morga, bet ieteica aiziet uz VSAA , ka katram Latvijas cilvēkam pienākoties kaut kāds pabalsts. Aizgāju un tur VSAA man pateica, ka māsīca nekad nav strādājusi un nekādu pat 10 eur pbalstu arī nāves gadījumā valsts viņai nepiešķirs.
Taisnīgi ? Netaisnīgi? Es domāju, ka taisnīgi. Savulaik māsīcai palīdzēju Rīgā atrast darbu – rimi kasēs par kasieri un piedāvāju padzīvot pie manis , gulējām vienā gultā. Māsīcu ļoti neapmierināja mana dzīve. Viņa visu laiku man pārmeta, ka izskatos pēc darabā nodzītas ķēves un saģērbusies esmu kā sādžas nabadze , nevis jauna sieviete. Ka esot par sevi jārūpējas un ja pati neprotot, lai sev vīrieti atrodot – kādām jau es būšot gana laba. Skaidra lieta , ka ilgāk pa nedēļu viņa kasēs nenostrādāja un bija arī no Rīgas prom. Līku ločiem viņa bija atpakaļ pie sava varmākas un es vecā darba ķēve gāju uz pastu un sūtīju viņai mazas summas, lai viņa varētu nokārtot pasi un tomēr atrast darbu utt. Vārdos viņa bija gatava strādāt, bet dzīvē viņa to bija gatava darīt tikai tad, kad uznāca luste. Kad apnika, viņa ne mirkli sevi neapgrūtināja ar domām, ka ja nestrādāsi – nebūs ēst.

nr2 – mana jaunu dienu draudzene – pāris gadus vecāka par mani . LVU beidza finansistus , pastrādāja par grāmavedi un saprata, ka tas nav priekš viņas un visu mūžu sevi meklēja … tai skaitā rakstīja dzejas un taisījās par dzejnieci, tas mūs jaunībā arī sasaistīja. Nezinu – varbūt tā ir tikai sagadīšanās , bet arī viņa ir skaista sieviete ar izcilu gaumi. Kad es staigāju otro rociņu drēbēs , viņa zaigoja un zīļoja savā krāšņumā. No pielūdzējiem viņa nevarēja atkauties, tā bija viņa , kura aizgāja pie tantiņas , lai viņai atbur vienu pārāk neatlaidīgu vīrieti un tā bija viņa, kura sūdzējās , ka tā dullā vecene laikam visus vīriešus viņai atbūrusi. Kad viņa palika stāvoklī un man jautāja , ko darīt, es ieteicu dzemdēt jo tā būs jauna , iespējams grūtāka , bet skaistāka dzīve. Viņa iztaisīja abortu. Tagad viņa – cilvēks ar augstāko izglītību, inteliģenta, izglītota – staigā apkārt lūgdamās palīdzību. Man viņa piedāvā mazgāt grīdas un gatavot ēst, lai tikai es ļaujot pie sevis kādu laiku padzīvot. Saprotama lieta, ka pensija viņai nebūs , gan jau līdz pensijai izdzīvos un dzīvos un mums būs viņa jāuztur. Taisnīgi?
nr 3 – radošie cilvēki – tādi paši mākslinieki kā iepriekšminētās dāmas. Visi saņēma honorārus , cik nu kurš lielus, bet saņēma , nodokļus nemaksāja, baudīja dzīvi, gudrākie ieguldīja īpašumos. Tagad radošajiem vajag naudu , lai tos īpašumus uzturētu, lai saglabātu to skaisto dzīvi – nevis katru dienu iet uz darbu – Svētie Eņģeļi Debesīs ir liecinieki, cik reizes es slima esmu sēdējusi darbā un strādājusi , par dzeju un gelznošanu pat nesapņojot, kamēr mākslinieki baudīja mūzijas, poēzijas un teātra un kādus tik vēl priekus nē.
nr 4 Manā dzimtajā pusē ir tāda dzērāja ar baigi fifīgo iesauku, es vēl skolā gāju, kad viņa jau bija alkoholiķe ar zilu degunu. Pirms pāris gadiem ciemojos pie mammas un dzirdam , ka kāds tā brēc, ka nevar saprast – kaut kur cūku kauj, vai tomēr cilvēks. Vēlāk izrādījās, ka tai fiffai vietējais policists ņēmis nost velosipēdu , jo viņa kā parasti biju piedzērusies. Laikam gan ne tik ļoti. lai par sevi vēl cīnītos. Lūk, šī fiffa jaunībā bija mīļākā vietējam bosam un viņai ir nepārtraukts darba stāžs līdz – nezinu – laikam jau kādam 90 – 91 -ajam gadam, kad to uzņēmumu likvidēja. Un tad viņa sāka dzert un bomžot un tā visus šos 30 gadus un – viņai pensija ir tikai nedaudz mazāka kā manai mammai, kura dzemdēja 5 bērnus, bet vispār dzemdēja 6x – viens bija nedzīvs un kurai skaitās pārtrauktie darbi un protams, pirmspensijas vecumā mammai arī bija periodi vispār bez darba. Kad redzu to fiffu – tāpat velkamies pa ielu un visiem draudzīgi smaidam – es vienmēŗ domāju, cik netaisna pasaule.
Par radošo cilvēku nenormālo politisko maucību , kuras dēļ mēs esa tur kur esam, man būtu ļoti loti daudz ko teikt. Bet lai nu paliek šoreiz.

Citiem vārdiem – es Latvijas valsti uzskatu par tādu pašu bandītu kā PSRS -man šogad palielināja nodokļus, samazināja sociālās garantijas , pacēla cenas visiem pakalpojumiem un sola pacelt vēl. Mani, kura visu mūžu strādājusi – nekad pat uz dienu vai mēnesi neesmu bijusi bezdarbniece, izaudzinājusi divus bērnus – mani tagad grib pielīdzināt visiem tiem sliņķiem, prostitūtām un dzejniekiem,kuri dzīvi pavadījuši baudot un neko sev neatsakot. Es to uzskatu par nenormālu netaisnību un Jūsu viedoklim nepiekrītu ne par eiropuscentu

+6
-2
Atbildēt

1

  ak > Skaisle 14.10.2019. 16.59

  Pievienojos , Skaisle, un lieku treknu plusu. Man patīk attieksme – padomāsim, ko mēs varam dot (savai) valstij, pirms domājam kā vairāk paņemt no valsts apmaiņā pret tukšiem bla bla bla. Kamēr neiestāsies šāda kārtība, viss tas, uz ko cerējām, izkūp kā kāsīša dūmi.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam