Vēstures viltošana 55

Komentāri (55)

PukitisLaunitis71 02.10.2019. 20.48

Tā sauktais ”neuzbrukšanas līgums” (kas neko negarantē, jo līgumu var jauzt jebkurā brīdī, ko vācieši arī izdarīja 1941. gada 22. jūnijā un, iespējams, Staļins plānoja lauzt, bet nepaspēja) ir tikai propagandas aizsegs un fufelis. Svarīgākais dokuments bija līguma slepenie protokoli, kas paredzēja Austrumeiropas sadali starp Vāciju un PSRS, tas ir, Vācijas un PSRS kopīgu AGRESIJU – starptautisku noziegumu, par kuru tajos laikos sodīja pakarot. Ķīvēšanās par kartēm ir tīrā destrukcija (aicinu Nāgelu uzrādīt jebkuru viņaprāt pareizu karti un apņemos to sagraut, nolīdzināt ar zemi un izņirgt) bet nacionālo partizānu cīņas gribu noteica viņu nevēlēšanās dzīvot Staļina režīmā, nevis kādi tur solījumi, kurus partizāni pat nedzirdētu, jo šaubos, ka visām grupām vai kaut pusei bija rācijas, nemaz jau nerunājot par valodu pratējiem un instrukcijām, kuru staciju kurā vilnī un kādos laikos klausīties. Iepriekšējā teikumā minētais arguments tika nelikumīgi izdzēsts no ultrademokrātiskā portāla tvnet.lv, atbildīgais par noziegumu – tvnet cenzorelis oskarelis rekšņele (tautai jāzina savi varoņi.)

0
0
Atbildēt

0

altinyildiz 01.10.2019. 01.37

Kara laikā ASV cilvēkiem nebija benzīna ko ieliet bākā, lai uzturētu Staļina – Rūzvelta cilvēces paverdzināšanas plānus, bet līdz 1945. gada maijam, kad visas valstis karā bija novārdzinātas, Rūzvelts ar amerikāņu vergu darbu bija atjaunojis Staļina militāro varenību, kāda tā bija pirms Hitlers to sagrāva 1941. gada 22. jūnijā.
Krievi sabiedrotie? Nē. Ne britiem, ne francūžiem, ne amerikāņiem, kuru asinis krievi gribēja pierīties, vai pataisīt tos pēc saviem atbaidošiem zvēru purniem un līdzības. Rūzvelta un Čerčila noziegumu līdzdalībnieki, jā.
Ja Absolūtais ļaunums tev ir sabiedrotie, ceru, ka pēc tā izbeigšanas, ilgi tu, staļiniskais mērgi, pa mežiem un pagrabiem neslapstīsies un ātri tiksi uzrauts ozola zarā

0
0
Atbildēt

2

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 01.10.2019. 13.50

  Pilnīgas muļķības. Kara laikā amerikāņi turpināja braukt ar auto, nekāds benzīuba eksports uz PSRS nenotika un vispār nav tehniski iespējams. Ir zināms, ka amerikāņi apgādes grūtību dēļ (nebija iespējams atkarot ostas Normandijā) ielika benzīna vadu Lamanšā, bet par benzīna vadu Bostona-Murmanska pirmā dzirdēšana 😀
  Nesekmīgajiem nacisma apoloģētiem atkārtoju vēlrteiz – pēdējie vergi ASV dienvidos tika atbrīvoti 1865. gadam, un nekādu citu vergu pēc šī gada ASV nekad vairs nav bijis. Kādam jāatkārto 1. klases kurss lasīšanā?
  Ja nacisma apoloģētiem un tikai saukāties spējīgiem neonacistu bļauriem ir problēmas ar balss saturēšanu, varu noorganizēt palīdzību, bet par savienībām runājot – eksistē tāda lieta kā piespiedu savienība jeb kontakti ar ienaidnieka ienaidnieku. Tādi bija, piemēram, latviešu leģiona karavīriem un vāciešiem. Tā ka piever savu atbaidošo nacista purnu, kamēr tas nav pievērts citādā kārtībā (administratīvi vai, ja būsi nopelnījis, krimināli.)

  0
  0
  Atbildēt

  2

  PukitisLaunitis71 > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 14.50

  Kara beigās auto stāvēja pašiem vāciešiem, tāpat kā vilcieni, bet tanku apkalpēm bija pavēle glābt degvielu no sašautām mašīnām. Čehoslovakijā bija gadījums, kad vairāku ”jagtdigeru” (vācu pašgājējs) apkalpes, izlaižot degvielu no dažām mašīnām un pielejot pilnas bākas atlikušajām, izlauzās uz amerikāņu zonu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 22.30

  Benzīns, NKVDešņiku atrauga, kara laikā amerikāņiem bija uz kartiņām, jo nolādētais Rūzvelts ASV dolāru bija pārvērtis par nevērtīgu papīrīti. Cīņā pret Absolūto ļaunumu, kas ir Krievija kopš Ivana IV laikiem, jebkura savienība ir pašaprotama.
  Vēl pastāsti, ka amerikāņu kara rūpnīcu strādniekiem bija “zociālistiskā” sacensība, kurš vairāk saražos ieroču priekš briesmoņiem, kuriem vispār uz Cilvēku planētas nebija jābūt!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 01.10.2019. 15.18

  Pat Gebelss neko nebija dzirdējis par ”amerikāņu vergiem” PSRS – militāro rūpniecību izglāba paši padomju cilvēki, kaut arī necilvēckiskos apstākļos (bet vācu okupācija nebūtu nekas labāks).
  Vārdos karojot ar absolūto komunisma ļaunumu, nesāc rāpot uz celiem tikpat absolūtā nacisma ļaunuma priekšā jeb, kā teica Marks Soloņins, cīnoties pret komunisma mēri, nevar ņemt sabiedrotajos nacisma holeru. Starp citu, skaļiem vārdiem nav nekādas vērtības un skaļš, bet tukšvārdīgs pretkrievu klaigātājs šodien tikpat labi var kļūt par putinieti rīt.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 22.55

  Kādiem “pašu spēkiem”, deģenerāt, krievu garnizonu maukas bērns, ja WWI un Pilsoņu karš bija pamatīgi paputinājis Mordoru un Staļins pēc tam vēl iznīcinājis zemniecību un nogalinājis vai izdzinis intaliģenci un intelektuāļus. Pirms ASV iesaistījās kara gatavošanā, krievu dzimtcilvēks ara zemi ar koka arkliem, ko, bieži vien, vilka cits dzimtcilvēks.
  Vācu “okupanti” bja selekcionāri, bet krievi vienmēr iznīcināja pašus labākos un šodien esam nonākuši tik tālu, ka 99% no visdrausmīgākā planētas demogrāfiskā piesārņojuma attaisno visas Staļina zvērības, atbalsta Krimas okupāciju un ukraiņu slepkavošanu.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 02.10.2019. 10.51

  Ja tu, tikai saukāties spējīgais meli, muļķi un nacistu debil, esi zaudējis strīdu, tad pieņemm zaudējumu bez debilas nacistu histērijas. Es esmu izaudzis no vecuma, kad apvainojas uz nacistu dauņiem, bet pieklājības likumi, tu cūka, ir obligāti visiem, arī tev

  Vēl viens debils nacistu naida runas paraudziņš no tavas puses un dabūsi konfliktu pēc pilnas porgrammas. Saprrati, sakautais nacistu debil?

  Bet nacistu selekcionāri strādāja sūdīgi. Vajqadzēja izskaust no zemes virsas tevi un tādus dauņuis kā tu, lai tu šodien nesmirdētu Latvijas portālos.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  PukitisLaunitis71 > PukitisLaunitis71 02.10.2019. 11.07

  Fakti sakauj nacistu analfabētu melus. 1. Nekāda kara gatavošana” no ASV puses nav novērota – ASV palika neitrāla līdz 1941. gada beigām un 7. decembrī izrādījās nespējīga pat aizstāvēt savas flotes galveno bāzi Klusajā okeānā. 2. Dzimtbūšana Krievijā tika atcelta 1861. gadā, bet dažās guberņās (ieskaitot Latviju, kas cara laikā piederēja Krievijai) vēl agrāk. 3. Tikai nacistu debili murgo par ”Krievijas atpalicību” – mehanizācija sākās jau impērijas laikos (Krievijā projektēja Porohovščikova vieglo tanku un izmēģināja Lebedenko tanka proptotipu, bet projektos eksistēja arī Mendeļejeva un Ribinskas traktoru rūpnīcaspašgājējas artilērijas projekti, Krievijas impērija iesaistījās Lielajā karā ar pašas būvētu floti un lidmašīnām, kuras būvēja pēc krievu projektiem), bet 1939. gadā lauksaimniecībā jau veiksmīgi tika lietoti traktori. 4. Izņemot holokaustu, nacistu terors Latvijā bija neefektīvs – pārāk daudz mazgadīgu muļķu šodien siekalojas uz nacistu režīma ”sasniegumiem”. Tātad nacistu terors (izņemot holokaustu) nebija pietiekami briesmīgs, lai no tā šodien izdarītu secinājumus. 5. Superattīstītā vācu pārcilvēku rase kā iesāka, tā arī pabeidza karu ar 1898. gada, tātad jau Pirmajā pasaules karā antikvāru Mauzera karabīni un kājnieku divīzijām, kurās karavīri gāja kājām, bet artilēriju vilka zirgi. Bruņutransportieru, kurus vācieši saražoja 20 000, nepietika pat mehanizētajām kājnieku daļām, kas, protams, netraucē mazgadīgiem nacisteļiem sajūsmināties par karam pusgatavās Vācijas pārcilvēku rasi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 02.10.2019. 17.08

  Kādam tad “nacistu teroram” pēc tavām, krievu militāristu maukas un nezināma prapora defektīvai atvasei vajadzēja būt, vai tādam, ko sarīkoja tavējie civilizācijas atkritumi, sadisti un pederasti “Baigā gadā”? Vācieši taču ir cilvēki un viņiem nav ģenētiski iemantota un ieaudzināta asinskāre. Kad tavējos padzina, cilvēki beidzot mierīgi naktīs gulēja, nebaidoties, ka viņiem atbrauks pakaļ NKVDešņiki, lai spīdzinātu līdz nāvei.
  Palasi “Pēdējā republika”, kur dokumentāli ir izskaidrots, ka bez ASV, jūs, negatīvā selekcija, dohoģjagas, ne tikai nebūtu varējuši sarīkot Lielo karu, bet pat Baltijā iebrukt. “Karotāji”, bjaģ, ar koka zobeniem un bozēm.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 02.10.2019. 17.47

  T’ādam, nacistiņ, pēc kura te nesmirdētu tu un tādas idejas kā tavējās nerastos. Tādam, pēc kura nacistu cūcības jebkurš naktī pamodināts vēl 300 gadus vēlāk uzskaitītu bez stostīšanās, kā briti un īri atceras 300 gadus vecas lietas savās attiecībās, kā kaukāzieši atceras 500 gadus vecas kaujas. Skaidrs, nacistiņ?
  Cilvēkam, pēc kura atnāk, ir pilnīgi vienalga, vai nācēji saucas Allgemeine SS vai NKVD, vai lamājas krieviski vai vāciski, vai šauj no TT vai ”valteriem”. Nu vienus nomainīja otri, kāda starpība? Kā atceras Staņislavs Lems, vācu pirmais ešelons sastāvēja no frontiniekiem, kuri vēl necūkojās. Bet otrais…
  Atkārtoju speciāli analfabētiem nacisma apoloģētiem: pat ja sarkanarmijai būtu jāiztiek ar franču FT-17 klonu MS-1, ar to pilnīgi pietiktu, lai noslaucītu no zemes virsas Baltiju, kurai nekā vairāk par tiem pašiem FT-17 kloniem (itāļu izcelsmes) nebija. Un es gribētu redzēt, kas paliktiu pāri no dažu klātesošo bravūras, saduroties ar reālu 1940. gada sarkanarmieti. Tādi bravūras šovmeņi īstās krīzes situācijās vienmēr lūst pirmie, šauj mugurā un nodod savējos.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 03.10.2019. 07.00

  Kad cilvēks nonāca Gestapo pagrabos, “suns 90% zināja, ko ēdis”, bet pie NKVDešņikiem tam pat nojausmas nebija, par ko viņu spīdzināja un piekrita uzrakstīt, ka racis tuneli no Bombejas uz Londonu.
  Kā rakstīja to laiku liecinieki, visi krievu ešaloni alka pierīties cilvēku aslņu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 02.10.2019. 11.07

  Nepietiekama bija nacistu selekcija, jo pretējā gadījumā tāds staļiniskais izdzimtenis, kā tu, šodien nesmirdētu uz Cilvēku planētas.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 02.10.2019. 17.54

  Amerikāņu strādniekiem bija adekvātu plānotāju noteiktas normas, cik strādnieks savā maiņā var reāli padarīt, un neviens no viņa pēkšņi neprasīja diveriz vairāk. Jo tas nav iespējams – cilvēkam ir divas rokas, bet maiņā astoņas stundas, bet produkcijas apjomus var celt tikai atverot jaunas rūpnīcas un pieņemot vairāk strādnieku.
  Tā ka, pēc nacisma smirdošais izdzimteni, ja negribi aizsmirdēties līdz lietai par naida kurināšanu, parevidē savu vārdu krājumu un izņem no tā naida runu. Skaidrs?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 03.10.2019. 07.15

  Staļina nāves nometņu ieslodzītajiem arī bija adekvātu piānotāju noteiktas normas, tikai viņi vēl bija aiz dzeloņžoga un tos mērdēja badā. Senā Romā vergi vispār staipāja brīvi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 03.10.2019. 19.08

  Sakauta nacistu debila pēdējais arguments – ja bezcerīgi zaudēts strīds par ASV rūpniecības strādniekiem, pēc iespējas histēriskāk strīdēties pašiem ar sevi par romiešu vergiem un Dženovas galerniekiem, bet tikai neaizvērties – aizvēršanās muļķim ir visbriesmīgākais apvainojums 😛

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 04.10.2019. 04.09

  Varbūt pacentīsies izlikties gudrs, deģenerāt un aizvērsies?

  0
  0
  Atbildēt

  0

PukitisLaunitis71 30.09.2019. 23.09

Oponējot Atim Priedītim. Vai jūs esat ghatavs atkārtot savas varenās apsūdzības tiesā kā liecinieks, kam pašam iestājas atbildība par meliem un apmelošanu? Un kas pats bijāt PSRS laikā – nenotveramas nacionālo partizānu vienības komandieris vai VDK informators ? 😀

0
0
Atbildēt

3

  Atis Priedītis > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 06.10

  Esmu. Esmu gatavs pat iziet caur melu detektoru, ja būs tāda nepieciešamība. Man ir ļoti laba atmiņa, visu atceros līdz pēdējam sīkumam. Tikai es nekādu tiesas procesu nevēlos, nevienam neko nepārmetu, tikai gribu beidzot noskaidrot patiesību un uzzināt otras puses viedokli par visu notikušo. Un labākais risinājums, vienkārša saruna pie kafijas tases, pat ar smaidiem un humoru. Galu galā es taču paliku dzīvs un šobrīd man ir iespēja arī publicēties.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Atis Priedītis > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 06.21

  Atbildu arī uz otru uzdoto jautājumu. Čekas maisos kā izrādās manis nav. Biju vienkāršs parasts cilvēks, varbūt nedaudz dumpīgs. Rakstīju dziesmas un cerēju, ka tās tiks atskaņotas arī pa radio. Sākotnēji izmantoju oficiāli publicētus, tātad caur cenzoru kontroli jau izlaistus dzejoļus. Tikai izrādījās, ka pārvērsti dziesmās tie pēkšņi kļūst ļoti bīstami. “Dziesmiņa par pīrāga dalīšanu” un “Tārpa kuplejas”. Savukārt, pati bīstamākā dziesma “Izkapts ābelē”, kura bijā vērsta pret Latvijas okupāciju 1944.gadā, radās čekas cenzoru paviršības dēļ. Viņi nebija pa īstam izpratuši jau 1968.gadā publicētā Māra Čaklā dzejoļa tekstu. Man šo dziesmu izdevās pat ļoti labā izpildījumā ierakstīt Latvijas Radio – 1980.gadā. Pēc tam manuprāt, arī manas vajāšanās sākās. Plus ļoti ass personisks konflikts ar vietējo VDK darbinieku – kukuļņēmēju.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  PukitisLaunitis71 > Atis Priedītis 01.10.2019. 14.08

  Ja sākās ”jūsuprāt”, tad nesākās, tāpat kā ”kukuļošana jūsuprāt” nav kukuļošanas fakts. Bet personiskos konfliktus (kuru iemesls tikpat labi var būt raksturu nesaderība vai jūsu paša kašķīgais raksturs) ir vēlams vai nu klusu bez publiskas klačošanās atrisināt vai izbeigt, pārtraucot attiecības ar otru konfliktējošo pusi, lai nekad vairs tās neatjaunotu. Piemēram, man nepietiek laika, lai komentāros apzelētu personiskus konfliktus, kuri man, tāpat kā visiem, ir bijuši, tikai VDK, Securitate, Stasi, Gestapo, MI5, CIP, GRU, Mossad un Napoleona personiskā štāba sekretariātam ar šiem konfliktiem nav nekāda sakara. Tāpat kā faktam, ka es savu dzeju publicēju tikai personiskajās piezīmju grāmatiņās.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > Atis Priedītis 01.10.2019. 14.18

  Par maisiem – nekas neizrādās, spriedumu laikam uzrādīt nevarat? Ja šujat citiem lietas bez pietiekamiem pierādījumiem, tad citi var principa pēc šūt jums pašam vienalga ko (vienkārši lai jūs redzētu, cik patīkami ir būt ”kādaprāt apsūdzētam” un nekas, ka bez pierādījumiem). Tagad par dziesmām. Ir tāda dziesma ”Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu”, kuras vārdi PSRS bija aizliegti, bet melodija tomēr skanēja – ar citiem vārdiem. Tā kā pagrūti iedomāties, ka publicēts dzejolis pēkšņi kļūst bīstams kā dziesmas teksts, varbūt tomēr vainīga ir mūzikas kvalitāte? Andrejs Dripe ir aprakstījis pašdarbības ansambļu grūtības ceļā uz profesionālo mūziku un, ak šausmas, bez mazākās VDK ietekmes. Starp citu, kāpēc dzejolis būtu tieši par Latvijas okupāciju un tieši 1944. gadā, nevis franču X korpusa ienākšanu 1812. gadā?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 14.00

  Ja nevēlaties procesu, tad nerīkojiet klačošanas kampaņas komentāros. Par viedokļiem – otra puse jums atbildēs, ka jūsu nepamatotās iedomas ir jūsu pašda personiskā traģēdija, bet ar klaču un apmelošanas šovmeni saruna klātienē ir neiespējama.

  Ja esat 80. gados ar kādu konfliktējis vai strīdējies (tūkstošiem cilvēku to dara visās valstīs un visos laikos katru dienu) tad vislabākais būtu nevilkt šo strīdu līdzi visu mūžu un nemēģināt no katra sadzīves strīda uzpūst VDK speciālo operāciju. Protams, ja neesat ideoloģiski ieciklojies pseidodisidents vai sliktākajā gadījumā, neduļķojat ūdeni (vai nu kāda uzdevumā vai ideoloģiskās pārliecības dēļ.) Par represijām ir vajadzīgas lietas, tātad liecības. Jums tādu nav? Man arī. Ļausim runāt tiem, kam ir. Un, galu galā, palikt dzīvam miera laikā nav nekāds varoņdarbs, bet, lai publicētos, pat visdemokrātiskākajā sabiedrībā ir vajadzīgs talants, kurš vai nu ir vai nav neatkarīgi no tā, vai represīviu dienesti traucē vai nē un vai tādi vispār ir.

  0
  0
  Atbildēt

  0

PukitisLaunitis71 30.09.2019. 23.06

No reālpolitikas viedokļa ir pilnīgi pieņemams, ka vispirms karo ar vienu ienaidnieku, bet otrs var arī pagaidīt (kaut vai tāpēc, lai novērstu abu apvienošanos).
Un vēl – teritoriālās ekspansijas attēlojums kartē nenozīmē šīs ekspansijas atzīšanu par likumīgu. Tikpat labi varētu apgalvot, ka, iekrāsojot Elzasu un Lotringu melnā krāsā, amerikāņi būtu atzinuši Vācijas tiesības uz šīm franču provincēm, bet amerikāņi to nekad nav darījuši.

Vēl gribētos dzirdēt Nāgela versiju, kā iespējams ”uzbrukt padomju okupācijas spēkiem., bet ne padomju valstij”. Un kādi ”padomju okupācijas spēki” 14941. gada vasarā atradās Minskā, PSRS teritorijā uz 1939. gadu. Gebelsa-Nāgels propagandas mačā Gebelss ir zaudējis ar tādu kaunu, ka nošautos otrreiz, ja būtu dzīvs…

0
0
Atbildēt

0

PukitisLaunitis71 30.09.2019. 22.47

Fakts paliek fakts un sakauj latviešu valodas nepratējus tēlojošo PSRS kolonistu – okupantu melus. Tešinas robežkonflikts bija poļu un čehu personiskā darīšana, neparedzēja Čehoslovakijas iznīcināšanu un nekā neietekmēja Minhenes vienošanās gaitu (ja vienu pilsētu nepaņemtu poļi,paņemtu vācieši).

0
0
Atbildēt

0

PukitisLaunitis71 30.09.2019. 22.41

Ja briti nepieteiktu karu Hitleram 1939. gadā, Hitlers pieteiktu viņiem pašiem 1940. gadā. Pēc Polijas sakaušanas nākamie rindas kārtībā būtu franči un atriebība par Versaļas mieru, bet briti būtu nākamie uzreiz pēc frančiem. Tā ka, iesaistoties karā 1939. gadā, Čērčils neko nezaudēja.

0
0
Atbildēt

1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 02.14

  Hitleram cita nebija ko darīt, kā pieteikt karu britiem, kad no austrumiem to apdraudēja līdz zobiem apbruņotie Staļina aziāti – cilvēkēdāji?
  Iesaistoties karā pret Vāciju, staļiniskā cūka, alkašs Čerčils, zaudēja krieviem impēriju, kur līdz tam nekad nenorietēja saule

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 01.10.2019. 14.59

  Hitleram cita nebija ko darīt, bet vācu desantoperācija ”Jūras lauva”, ja to izdotos pabeigt 1940. gadā, nekādi netraucētu 1941. gadā sākt karu austrumos (pieņemot, ka vāciešiem viss izdodas un amerikāņi vai nu neprot vai negrib pārsviest uz britu salām pietiekami daudz savu spēku, lai Hitlers tur iestrēgtu – 1940. gadā amerikāņiem tāda mēroga jūras transporta operācioja varētu arī neizdoties.)
  Vācu operatīvās pārvietošanās vienkāršoti, bet uzskatāmi parāda spēle “Strategic Command I” un “II” – laikā izdzenāt vācu vienības no vienas frontes uz otru un atpakaļ ir drusku stresaini, bet pilnīgi iespējami.
  Neizdodas noskaidrot, ko tādu Čērčils būtu zaudējis”krieviem” – kara beigās briti pārvaldīja tieši to pašu ko kara sākumā un ne krievi, ne vācieši, ne japāņi viņiem nebija atņēmuši (uz paturēšanu) nevienu kvadrātmetru zemes.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 23.09

  Vācieši un angļi ir radniecīgas tautas, atšķirībā no krieviem, kuru gēnā, kā apgalvoja viņu “kultūras” ministrs Medinskis, ir 47 hromosomas, kas tos no mums eiropiešiem atšķir vairāk, nekā pigmejus, vai papuasus.
  Indijas zaudēšana, tāpat kā 1/3 cilvēces novešana pie bada un vājprātīgu sadistu diktāta, ir WWII netaisnīgā iznākuma, kur vainojams arī Čerčils, sekas.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 02.10.2019. 11.11

  Un? Vai ”radniecīgām” tautām nevar nesaskanēt intereses? Vai krievi un ukraiņi, divas ”radniecīgas” tautas, šodien nekaro?
  Neizdodas nekur, izņemto nacistu halucinācijas, novērot kaut kādu ”sadistu diktātu” trešajā daļā cilvēces, ne arī Čērčila vainu faktā, ka šodienas nacistiem rēgojas tādas lietas, ka pats Gebelss sarktu un bālētu klausoties, ja būtu dzīvs.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 03.10.2019. 06.40

  Tikai nestāsti ukrainim, ka viņš ir rada krievam, ne pēc izcelšanās, ne pēc izpratnes par “labo un ļauno”. Krievs savā pamatā nācis no udmurtiem un mordviešiem, ko 300 gadus vēlāk taisīja mongoļu un tatāru zaldātiņi un no kuriem tie pārņēma savus tikumus, be ukraiņi vienmēr bija slāvi, līdzīgi poļiem, čehiem, slovēņiem un horvātiem.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  altinyildiz > altinyildiz 03.10.2019. 06.47

  p. s. Neaizmirsti par badu. Krievijā 1946-47. gados, gad žēlsirdīgie amerikāņi to bidlomasu kārtējo reizi pabaroja.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 03.10.2019. 19.10

  Atkal novirzies no tēmas, lai tikai nebūtu jāaizveras ?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 04.10.2019. 04.13

  Ne tikai karot, jūsu suga bez citu palīdzības nav spējīga izdzīvot

  0
  0
  Atbildēt

  0

PukitisLaunitis71 30.09.2019. 22.37

Par Minhenes vienošanos. Ne Sudeti, ne Čehija un Morāvija ķeizaram Vilhelmam nekad nepiederēja un nekādi agresori viņam šīs teritorijas neatņēma. Frīdrihs Lielais 1757. gadā uz īsu laiku iegāja Bohēmijā, kamēr austrieši viņu no turienes neizdzina – bet tas jau ir pavisam cits stāsts.

0
0
Atbildēt

0

PukitisLaunitis71 30.09.2019. 22.34

1. Minhenes vienošanās (piekāpšanās hitleriešiem, bet ne sadarbība ar viņiem) ir vienmēr apspriesta un nosodīta gan rietumos, gan PSRS, gan mūsdienu Vācijā un Krievijā. Nav saprotams, ko kurš ”noklusē” un ar ko strīdas latviešu valodas nepratējus tēlojoši PSRS kolonisti – okupanti?
2. Vienkāršots pārskats nav viltošana, bet ķīvēšanās par detaļam nav patiesības meklējumi. Kara laikā pietiek parādīt, ka pretinieks kontrolē, lūk, šādu teritoriju un lai guntari nāgeli pēc kara ķīvējas, kur bija pretinieka pirskara robežas, ko viņš anektēja, kur izveidoja ģenerālgubernatorātus, kur – reihskomisariātus, kur atradās viņa marionešu valstis un kur darbojās militārā administrācija. Bet pēc tam ultrademokrātiskā tvnet.lv cenzoru banda, visādi oskari rekšņas un laumas krūmvēveres, prokremlisko draugaļu esteru desaint sajūsmas spiedzienu pavadībā lai izcenzē visu aizliegto un tfū uz Satversmes 100. pantu, ultrademokrātijas vārdā drīkst gan cenzēt, gan Satversmi pārkāpt.
3. Karš nav datorspēle, kur abām pusēm ir precīzi izrēķinātas iespējas uzvarēt. Karā gadās, ka cīņa notiek vispār bez kādām cerībām un maksimālā programma – pirms pats nobrauksi ellē, aizgādāt uz turieni kādu bariņu ienaidnieku.
4. Interesanti, kādu dziesmu dziedātu guntari nāgeli un kādu – kolpanti, ja 1946. gada pavasarī ASV sāktu lieluzbrukumu padomju blokam, kara pirmajās minūtēs dodot atomtriecienus Maskavai un Ļeņningradai? Atombumbu nepietika? Japāņi pagaidītu, nekur viņi no savām salām neliktos!
3.

0
0
Atbildēt

2

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 02.03

  Kāpēc 1946? Ja 1945. 6. un 9. augustā. bumbas būtu uzmestas Maskavai, arī Japāna būtu kapitulējusi un iesaistījusies antistaļiniskā koalīcijā

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 14.52

  4. Interesanti, kādu dziesmu dziedātu guntari nāgeli un kādu – kolpanti, ja 1946. gada pavasarī ASV sāktu lieluzbrukumu padomju blokam, kara pirmajās minūtēs dodot atomtriecienus Maskavai un Ļeņningradai? Atombumbu nepietika? Japāņi pagaidītu, nekur viņi no savām salām neliktos!
  Одно понятно- “правильные латыши” пели бы дифирамбы мудрому решению США, как это было в случае с бомбежкой Хиросимы и Нагасаки, приводя всевозможные оправдывающие причины. И каким бы возмущением они пылали бы, если СССР сбросил свои бомбы на Хиросиму и Нагасаки!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > kolpants 01.10.2019. 15.04

  Skaidrs ir viens – latviešu valodā nesekmīgie nacistiskie kolpanti raud krokodila asaras par japāņu militāristiem, pret kuriem viņu pašu vectēvi karoja. Savukārt latvieši konstatē faktu, ka vienīgā alternatīva atombumbām bija pasaules vēsturē lielākais jūras desants ar lielkauju visā Japānā, kas varētu ievilkt karu vēl uz gadiem un prasīt ap miljonu dzīvību gan amerikāņu, gan japāņu pusē.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 23.16

  Nedirs nu! Alternatīve bija uzmest bumbas Maskavai un iesaistīt japāņus antistaļiniskā koalīcijā un nebūtu izpostītas divas japāņu pilsētas.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 02.10.2019. 11.13

  Nekvekšķi, sakautais nacistu muļķi, ja esi zaudējis strīdu, aizver debilo rīkli klusējot. Sakautā Japāna uzreiz pēc zaudēta kara vairs neiesaistītos nekādās koalīcijās un no Japānas armijas, ko PSRS tikko sakāva Mandžūrijā, bghet amerikāņi Klusā okeāna salās, tāpat nebūtu nekāda labuma.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > PukitisLaunitis71 03.10.2019. 06.19

  Kāpēc “sakautā Japāna”, ja 6. un 9. augustā, bumbas būtu uzmestas ne Hirosimai un Nagasaki, bet Maskavai? Staļina paģeļņiks Rūzvelts tad jau bija nosprādzis. Velēšanās rīt cilvēku asinis krieviem nomainītu panika, par drīzu tikšanos ar Staļina uzticīgiem izpildītājiem: Jagodu un Ježovu ellē

  0
  0
  Atbildēt

  0

Atis Priedītis 28.09.2019. 14.45

Vēsture tiek viltota vienmēr. Arī Latvijas mūsdienu vēsture patiesībā ir viens vienīgs viltojums. Varbūt jāsāk atklāti atzīt, ka objektīvas un patiesas vēstures vispār nav. Ir tikai dažādas vēsturisko notikumu versijas. Bublicējot vismaz divas, pat pretrunīgas nebūs regulāri jāpārraksta vēstures grāmatas un enciklopēdijas. Spilgts piemērs – Labvakarieši. Pēc vienas versijas – kristālskaidri auseklīši, pēc citas – VDK “stukači”. Un abas šīs versijas tā arī pastāvēs blakus viena otrai. Novērst to vairs nav iespējams.

0
0
Atbildēt

0

altinyildiz 27.09.2019. 16.43

Puspatiesības ir ļaunākais par meliem. WWII sākās ar krievu fašistisko izdzimteņu iebrukumu Spānijā un ja Spānija būtu kritusi, nākamā būtu Francija. Francijas un Spānijas komunisti kopā ar Ordas orkiem būtu izgriezuši visu Eiropu, jo Vācijā tad vēl tuvu nebija gatava karam.

0
0
Atbildēt

0

kolpants 26.09.2019. 10.00

И? Автор тоже, например, лукавит, упоминая пакт Рибентропа -Молотова, но замалчивая Мюнхенские соглашения. Про которые сейчас так не любят упоминать. А их оправдание выглядит весьма…слабеньким, например
http://www.la.lv/viltus-zina-otro-pasaules-karu-izraisija-minhenes-vienosanas
Ах, Польша в 2009 году извинилась, поэтому вроде как нет моральных претензий. Да, поляки опытные католики, умеют вовремя нагрешить, вовремя извиниться. Только толку от этих извинений? Факт остается фактом- Польша в 1938 воспользовалась моментом и хапанула себе территорий. А в 1939 получила обратную ситуацию. Но теперь ОЧЕНЬ громко говорит о 1939, и ОЧЕНЬ тихо о 1938.
Факт остается одним- СССР понял, что если не приложит руку к разделу, то останется в стороне. А Германия поняла-главное, договориться.
Интересный аргумент-про Мюнхенские соглашения открыто говорили, а про пакт нет. Интересно, что-то изменило бы наличие пакта, будь о нем известно? Да ничего не изменило бы.

0
0
Atbildēt

3

  altinyildiz > kolpants 27.09.2019. 17.06

  Autors tiešām nepieminēja divu fizisko un morālo kropļu: Staļina un Rūzvelta, kara paktu un miljardiem lielās ASV investīcijas, bez kurām izbadējušies blusainie skrandaiņi ne tikai nebūtu varējuši sarīkot Lielo karu, bet pat Baltijā iebrukt.
  Rietumu valstīs tiešām rīkojās kā pēdējās maukas pēc krievu iebrukuma Spānijā. Varēja kopīgiem spēkiem likvidēt agresoru un atrisināt krievu pasaules problēmu.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 02.10.2019. 11.20

  Lai iebruktu Baltijā, PSRS armijai pilnīgi pietiktu ar franču tanka Renault FT-17 kopijām, ko sarkanie sāka izgatavot vēl Ļeņina laikos ar nosaukumu MS-1. Latvijas armijai arī nebija nekā vairāk par tiem pašiem Renault FT-17 kloniem, tikai itāļu izcelsmes, un britu tanketēm. Pie tam – lai cik maz tanku PSRS izdalītu pret Baltiju, tās tomēr būtu divīzijas pret vienu tanku pulku Latvijas pusē – pat teorētiski bezcerīgs spēku samērs. Bet 1941. gadā atnāktu vācieši un apšautu tos, ko komunisti nepaspēja, un šodien nebūtu ne atjaunotas Latvijas, ne šīs diskusijas. Kritušie bezcerīgas pretošanās varoņi ir ļoti nerunīga publika, tāpat kā viņu nedzimušie bērni.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  lno > kolpants 28.09.2019. 12.11

  Nabaga Vatenieki:) Nesaprot elementāras lietas. Abas vienošanās Minhenes un pakts bija noziedzīgas. Atšķirība, ka Minhenē tika ziedota Čehoslovākijas neatkarība agresora nomierināšanai, bet Staļina – Hitlera pakts tika noslēgts Eiropas sadalīšanai, t. i. agresijas turpināšanai.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  altinyildiz > lno 28.09.2019. 18.05

  Minhenes vienošanās bija taisnīga, jo atdeva Vācijai agresoru atņemtās zemes un garantēja mieru. Ja pie varas nebūtu nolādētais alkašs Čerčils, kuram bija zvērisks naids pret vācu tautu un valsti, Lielbritānija nebūtu ierauta karā, jo briti nemaz nerāvās liet savas asinis par absolūtā ļaunuma ģeopolitiskām interesēm un tad arī Rūzveltam nebūtu izdevies piespiest amerikāņus vergot Staļina kara mašīnai un ziedot savas dzīvības.
  Molotova – Rībentropa pakts tikai izprovocēja Vācijas iebrukumu Polijā un neko vairāk, jo ne jau tāpēc krievs 20 gadus gatavoja karu un kopš 1927. gada ar ASV cionistu palīdzību, kas desmitkāršojās pēc Rūzvelta nonākšanas Baltā namā, sagādāja vairāk lielgabalu, tanku un lidmašīnu, kā visām pārējām pasaules valstīm, kopā ņemot, lai paļautos uz kādu tur paktu.
  Ja Hitlera ģēnijs nebūtu sapratis, ko cilvēcei gatavoja ASV cionisti un Ordas orki, kuri bija izslāpuši pēc cilvēku asinīm, konsolidējot tautu un sagatavojies karam, ar mūsu civilizāciju būtu bijis cauri.
  Lielākais noziegums bija Krievijas industrializācija, apgādāšana ar tehnoloģijām, izejvielām un kara materiāliem un par to, lai mūžīgi deg ellē ASV cionisti, nu bet orkiem Putins jau ir paredzējis “paradīzi” pie viņu astainā un ragainā “dieviņa”

  0
  0
  Atbildēt

  2

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 30.09.2019. 23.51

  ”ASV cionisti” – nekādas īpašas ASV pūles veicināt Izraēlas Valsts proklamēšanu netika novērotas un vispār ASV nebija nekādas teikšanas par britu kroņa kolonijām.
  ”provocēja” – klasiska agresora atruna. Hitlerieši paši rīkoja provokācijas (Gleivice, Pinčine, Hohlindene) un paši ar tām attaisnojās.
  ‘ASV cionisti gatavoja” – neko negatavoja, paši līdz Perlharborai neitrāļos sēdēja un, ja nebūtu Perlharboras, vēl pāris gadus varētu sēdēt.
  ”Orda ar daudzajiem tankiem” – kuri tika pamesti pierobežas joslā nojātā motoresursa un bencīna trūkuma dēļ. Šodien paši krievi atzīst, ka tanku 1941,g, bija PAR DAUDZ. Vajadzēja pusi vai pat trešdaļu no tā skaita, bet ar normālu mehanizētā korpusa struktūru, aizmuguri, remontu… Un gaisa desanta korpusi, kas nolika galvu ierakumos, tā arī nekur nedesantējušies, bija lieki, ne jau velti vācieši pēc Krētas vairs nekur lielus desantus nemeta.
  Nu bet uz paktiem neviens nekad nav paļāvies. Ja pakti būtu tik visspēcīgi, tad viena sekretāre, 5 minūtes paklabinot taustiņus, atsistu jebkuru iebrucēju. Pakts ir propagandas aizsegs, ne vairāk un ne mazāk. Starp citu, šis pakts arī netraucēja vāciešiem, tikko viņiem atbrīvojās rokas tietumu frontē…

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 30.09.2019. 23.54

  Amerikāņi pēdējo reizi ”vergoja” 1865. gadā un arī tikai dienvidos plantācijās, bet rūpniecībā vienmēr strādāja brīvi cilvēki par algu dolāros.
  Bet sabiedroto atbalstīšana ir pats vecākais politiskais gājiens vēl no faraonu laikiem. Apgādājot sabiedrotos, tu pasargā savu puisi no nāves un viņa līgavu no mūža traģēdijas.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > lno 01.10.2019. 14.49

  Не знаю, кто такие ватники. Какое-то любимое словечко интернетовских троллей?
  Крути выкручивайся как хочешь, факт остается фактом-Мюнхенские соглашения развязали руки Гитлеру, и пакт Молотова -Рибентропа был просто логическим продолжением.
  И да, какой элегантный слог- была пожертвована! Ну так и Прибалтика была пожертвована, какие претензии?
  Выглядит, претензии только к тому, что во втором случае неприятно оказываться в роли жертв, тогда и слова как-то не складываются “мы были пожертвованы”

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > kolpants 01.10.2019. 15.12

  Vateņi, kolpanteli, ir tādi kā tu. Atkārtoju tev kā analfabētam – Minhenes vienošanās bija piekāpšanās Hitleram, bet ne sadarbība ar viņu un neko tādu neatraisīja. Pat noslēdzis paktu ar Kremļa nacistiem – taviem idejiskajiem vectēviem, Hitlers raustījās kā puņķis uz drāts, deva pavēli sākt, pēc tam atsauca (bet ne visas vācu vienības saņēma šo atsaukumu, tāpēc augusta beigās uz vācu-poļu robežas dažās vietās bija sadursmes) un 31. augustā tomēr nolēma sākt. Ja Kremlī sarkano nacistu vietā būtu cita valdība, kas apstiprinātu britu-franču garantijas Polijai un apsolītu Hitleram austrumu fronti, tad pilnīgi iespējams, ka Hitlers 1. septembrī neko nesāktu – bet otras iespējas viņam vairs nebūtu.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 22.29

  Vēsturē nesekmīgajai vatei – par pakta (neuzbrukšanas līguma) noslēgšanu ir bijis zināms vienmēr. Pašā paktā nekā krimināla arī nav. Krimināls ir slepenajos papildprotokolos par Austrumeiropas dalīšanu, tāpēc komunisti izmisīgi noliedza šo protokolu pastāvēšanu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > kolpants 02.10.2019. 17.58

  Par pakta slepenajiem protokoliem, kuros arī ir viss krimināls, tiešām atklāti nerunāja un izmisīgi tos noliedza. Jo šo protokolu atzīšana par reāli pastāvošiem būtu STARPTAUTISKĀ TRIBUNĀLA NIRNBERGA-2 juridiskais pamats.

  0
  0
  Atbildēt

  0