Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcija maldināšanas ēnā 21

Komentāri (21)

kolpants 01.08.2019. 15.21

Различные недоработки, ошибки и т.д.-обычное дело в таких проектах. И тут все решает уровень взаимоотношений между проектировщиком и строителем.
Что все шло через заказные письма-с одной стороны, есть зато факт посылки письма. С другой-по майлу и телефонным звонкам было бы быстрее.

Опять же-почему строитель согласился участвовать в конкурсе, видя плохо подготовленную документацию? Она всегда доступна в условиях конкурса. Если же ее нет или она неполная-ну так это сразу сигнал “не участвуй, раз не знаешь”.

Поэтому все-таки склоняюсь к версии проектировщиков-уже заранее было решение затягивать сроки, посылать якобы ошибочную документацию, и все через заказные письма, чтобы все было корректно. Но что-то пошло не так, и решили договор разорвать вместо решения о продлении срока и увеличении суммы.
Может, кто-то из новых партий вмешался.

0
0
Atbildēt

0

andrejs 31.07.2019. 11.57

Kad pirms gadiem pārbūvēju māju ( uz celt otro stāvu), tad projektētājs ieteica pirms tam pieaicināt būvinženieri, lai tas pārbauda pamatu drošību un veic grunts analīzes. Tad kopā ar arhitektu izsaucām ekspertu, kurš veica atrakumus trijās vietās pie āra pamatiem un arī izdarīja urbumu pie iekšējās nesošās sienas. Saņēmu slēdzienu un ieteikumus pamatu stiprināšanai, kā arī ieteikumu būvēt otro stāvu no viegliem materiāliem – koka un reģipša konstrukcijas ar siltinājumu. Un tas bija mazai privātmājiņai!
Izskatās, ka Gailes projekts ir vien tāda skice, ja pat nav noskaidrots kas ir zem zemes, kur paredzēta pāļu dzīšana. Varbūt tajā vietā vispār nevarēja tik vērienīgus celtniecības darbus veikt?
p.s.s Kas panāca, ka tika atmests daudz pieticīgākais un lētākais iepriekšējais projekts?

+5
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > andrejs 31.07.2019. 12.16

  zvēru , ka Gailes projektu nelasīju.
  Vai tu Andrej to lasīji un esi pārliecināts , ka GAILES projektā nebija par pāļu dzīšanu.
  No intervijām ar Gaili es kā reiz sapratu, ka būvnieki ņēma ciet objektu, jo garantē valsts, kuru pēc vēl var drāzt un slaukt – neiepazīstoties ar visu projektu

  Visperfektāk būtu, ja tu ieliktu saitīti – kur es pati varu izlasīt, ka taviem minejumiem ir pamats – visādi citādi iznāks, ka atmeties te glābt savejos

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  stratēģis > andrejs 18.08.2019. 22.35

  Andrej! Tuprecīzi pateici to, ko JRT Pasūtītājs un projektētāji neizdarīja līdz galam!
  Pat neizdarīja to, ko inženierizpēte paredzēja un ieteica izdarīt!

  0
  0
  Atbildēt

  0

vvilums 30.07.2019. 15.47

Ja sākotnēji varēja likties par būvkonstruktoru neizdarībām projekta izstrādē, tad šis apraksts apliecina to, ka RERE ir būvobjektā uzvedusies drīzāk kā “neprasmīgs miesnieks” nevis būvnieks.

+5
-3
Atbildēt

1

  vvilums > vvilums 30.07.2019. 16.21

  Tvnet- “Visfascinējošākais šajā visā stāstā ir paziņojums, ka tagad viņi sludināšot “Design and Build” jeb “Projektē un Būvē” iepirkumu. Tas ir kā naglai pa pieri, jo tas tieši pasaka to, ka projekts nav labs, tas jālabo,” sacīja Koks.
  Jā pēc tik brutālas [email protected] darbošanās( būvdarbu veikšanas) objektā ir jāpārstrādā projekta pamatu daļa, tas nu ir skaidrs, un kurš to tagad veiks un par kādiem līdzekļiem, ja iepirkums tikai uz būvniecību un autoruzraudzību.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 30.07.2019. 14.02

es domāju, ka problēma ir vēl dziļāka – lūk, pagājušās nedēļas beigās medijos bija ziņas,ka Gaile ir pieteikusi karu būvnieku mafija – neatradu nevienu pašu !!!! – ne uzņēmēju, ne skolas vai kādas citas iestādes , kuru cēluši vai remontējuši mafijnieki un atstājuši ar problēmām – solidaritātes vārdus

Politiķu vidū – no visām !!!! – partijām – absolūts klusums!!!! Kā mēs to iedomājamies, ka viena Zaiga Gaile spēs pretstāvēt mafijai – organizētai struktūrai ar dziļām un ļoti labi barotām saknēm politiķu un valsts pārvaldes struktūrās?

Tūlīt būs jālemj jautājums par koncertbūvi, kā jūs kungi un biedri to iedomājaties, ja ne politiķi, ne ieredņi, ne sabiedrības inteliģence neiejaucas un nepieprasa – beidzot !!! – ministrijas, partiju birojus atbrīvot no korupcijas?

Esmu šokā par savu Alma Mater – LU.
Es uzskatu, ka LU un Broka ir rīkojušies galēji necienīgi un neētiski pret latviešu tautu.

Esmu svēti pārliecināta, ka KNAB bija pamats aizturēt Broku, ka kamēr NA būs koalīcijā – Broku nenotiesās, kā jau līdz šim neviens korumpants nav notiesāts.

Bet tas, ka esam nabadzīgākā un beztiesiskākā valsts ES – tam kājas aug sabiedrības virsontē – tai skaitā universitātē!!! Tai skaitā ministrijās, partiju birojos. Tas ir noziedzīgi !

+2
-1
Atbildēt

1

  andrejs > Drosma 31.07.2019. 11.49

  ka kamēr NA būs koalīcijā – Broku nenotiesās,
  —————————
  Rasnača kungs jau 8 mēnešus nav amatā, bet Lembergs joprojām atklāj koncerzāles. Bordāns ar tāds klusiņš palicis. Kur “reformas”?

  +2
  -2
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > andrejs 31.07.2019. 12.12

  piedod Andrej, par rupjī bu – mani jau draugs kaunina, ka sievietei tā nepieklājoties runāt, bet citādi nepateikšu – tu gribi , lai to ko korumpanti , čekisti un čekas kalpi gadu desmitiem pietaisījuši valsts pārvaldē – viens Bordāns izmēztu nepilna gada laikā?
  Pie tam – bez pārējo atbalsta?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

jurists 30.07.2019. 11.18

Vispirms būtu jājautā, kāpēc valsts institūcija slēdza līgumu ar “Maximas” traģēdijā vainojamā “Re&Re” pēcteci ? Pirms vairākiem gadiem ” Re&Re” vietā nekaunīgā kārtā tika reģistrēta jauna sabiedrība- “ReRe grupa”. Bez tam- ” ReRe grupai” bija visas iespējas pirms līguma slēgšanas iepazīties ar projektu. Ja jau tajā bijušas tik daudz kļūdu, varēja līgumu neslēgt. Z.Gaile ir drosmīga arhitekte, kas nosauc lietas patiesos vārdos. Šiem būvniekiem būtu jāsēž vietā, kur saulīte rūtaina nevis jāšantažē cienījama arhitekte un NĪ.

+4
-2
Atbildēt

2

  altinyildiz > jurists 30.07.2019. 20.21

  Kādas “valsts institūcijas”? Re&Re un “Skonto būve” stipendiāti, Vienotības prokremliskie zagļi un pidarasi.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  stratēģis > jurists 18.08.2019. 22.42

  Zaigai tas ir visa viņas mūža lielākais un sarežģītākais projekts – ja nu pielabots Berga Bazārs …
  Būvkonstruktors slimo ar zvaigžņu (Zaigas) slimību – viņš nemēdz savas kļūdas atzīt un labot …

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 30.07.2019. 10.40

https://www.lsm.lv/…/eku-pie-nodegusa-kalnciema-ielas-grau…/

Viņi izposta mūsu kultūrmantojumu un viņiem pietiek nekaunības vērsties tiesā , pret tiem, kuri cenšas glābt Rīgas skaistumu.

+3
0
Atbildēt

0

Sskaisle 30.07.2019. 10.25

es domāju, ka ir tā, ka lai arī tikai nedaudz, bet tomēr – būvnieku mafijas vara ir izkustināta. Tieslietu ministrija vairs nav NA rokās, no tās ir padzīts Martinsons un viņa sieva, tāpat tēvu Rāviņu un patēvu Milleru – KNAB pakustināja – un tas tomēr viņu pozīcijas ir vājinājis. Problēma paliek ta, ka Kultūras ministriju turpina kontrolēt NA un Ekonomikas ministrija ir kaimiņa partijas kontrolē – ja godīgi politiķi vadītu visas ministrijas – tad arī būvniecība lēnām attīrītos no noziedīgiem koruptīviem darījumiem.

+5
0
Atbildēt

1

  altinyildiz > Drosma 30.07.2019. 20.29

  Ja jums, nolādētiem izdzimteņiem, kuri savulaik balsoja par LC, būtu nokaltušas rokas, šodien mūsu valsti nepostītu Vienotība un tās kroplās atvases: JKP un Par(OIK).

  0
  -5
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > altinyildiz 31.07.2019. 09.20

  ja nebūtu Vienotība un Jaunā Vienotība, tad nebūtu vairs arī Latvija.

  Pavērtējiet NA ne -darbus. Ministre slapju muti meloja par milzu panākumiem kultūras jomā – bet noklusēja, ka tieši viņas laikā Latvijas valsts un attiecīgi latviešu tauta ir zaudējusi laikmetīgās mākslas kolekciju to lēti ietirgojot ABLV bankai.

  Tieši NA valdīšanas laikā simtiem miljoniem naudas ir aizgājušas būvnieku kabatās atstājot nabadzībā un nolemtībā latviešu kultūras mantojumu – tik nabadzīgi un nespējīgi muzeji, vēsturiskie un mākslas pieminekļi nav bijuši pat padomju okupācijas laikā.

  Tagad – guvuši zaļo gaismu savai visvarenībai un nesodāmībai NA ar ministra muti paziņojusi, ka valsts nauda tiks sasaistīta ar oligarha šķēles naudu koncertzāles būvniecībā un līdzīgi kā tas bija ar laikmetīgās mākslas kolekciju – darījumu noslepenos

  Tad klausos , ka NA ir nozodota zemkopības ministrija un tā ir jau sagatavojusi pieņemšanai likumu par mazo koku izciršanu – lai kungiem nauda ko tērēt būtu tagad un uzreiz, nevis tā kā tas civilizētā pasaulē – ļaut mežam izaugt līdz ciršanas vecumam.

  Iedodiet vēl kaut ko NA – iznīcinās uz sitienu

  Kas tad īsti par muhļi suhļi notiek ar okupācijas nākotnes muzeju un tiem uzdāvinātajiem miljoniem – nezinam – noslepenots –
  tādiem patriotiem tautu vajag kā aunu baru – jo mazāk zinās un sapratīs – jo labāk

  tā kā jā – te nu esam – atbraukuši un sabraukuši

  +5
  -1
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Drosma 31.07.2019. 13.26

  “bet noklusējot, ka tieši viņas laikā (D. Melbārde, KM) Latvijas valsts un attiecīgi latviešu tauta ir zaudējusi laikmetīgās mākslas kolekciju to lēti iztirgojot ABLV bankai.”

  Drosma, runa ir par 2005. 23. 9. līgumu starp KM (H. Demakova) un AB banku, kuras saistības vēlāk pārņēma ABLV Bank, ar 2014. 30. 10. – ABLV Labdarības fonda un I. un B. Teterovu fonda izveidotais LLMM fonds.
  “No 2010. g. VK Revīzijas ziņojuma: ” no līguma izriet, ka mākslas darbi, kas iegādāti par galvenā atbalstītāja (bankas) līdzekļiem, netiks nodoti KM valdījumā, ja muzejs netiks uzcelts.”
  Loģisks jautājums – kāpēc tajā brīdī (30.10.2014.) netika līgumiski risināti ar kolekcijas kā veseluma pastāvēšanu potenciāli saistītie riski? Tāpat – kāpēc publiskā sektora tik tieši skarošā līguma saturs arī šobrīd, kad viena līguma slēdzēja puse faktiski atteikusies no savām saistībām, joprojām tiek uzskatīts par konfidenciālu? Diemžēl KM skaidru atbildi uz šiem jautājumiem nesniedz. Savukārt toreizējā kultūras ministre H. Demakova šobrīd neredz iemeslu, kādēļ 2005. g. slēgtajam līgumam būtu slepenības statuss, un domā, ka tas ir pavisam vienkārši atceļams.” V. Krauja. Laikmetīgās mākslas kolekcija zem ūtrupes āmura. 14.04.18..
  Šodienas tēmas kontekstā, Drosma, runa ir par nepilnu 1 miljonu eiro, kas ir bankas kolekcijas daļas bilances summa; 1 milj. eiro, kura trūkums neļāva valstij izveidot vienotu valsts īpašumā esošu Laikmetīgās mākslas kolekciju.
  Jautājums – par cik miljoniem, bez atkārtota iepirkuma konkursa tika palielināta RJT projekta summa?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > lindab456 31.07.2019. 13.59

  lasīju tolaik vēl KD un tur bija skaidri un gaiši teikts, ka melbārde tagad slēdz līgumu ar privātajiem attīstītājiem par Demakovas laikā !!! izveidoto kolekciju un muzeju , kurā to liks, būvniecību
  bet -tā kā tas ir valsts un privātīpašnieka līgums, lai privātā īpašnieka intereses neciestu !!!! – līgums plašākai publikai nebūs pieejams

  Un vēl – Linda – lūgums man neuzdot jautājumus , kurus nevaru atbildēt –
  Lūdzu – kārtis uz galda – mums ir KM , mums ir partijas, mums ir valdība – lai sabiedrībai paskaidro un lai atceļ , lai aizliedz sistēmu, kad kopīgās naudas tērēšana tiek padarīta par slepenu

  Bet neskaidros un savukārt , es varu paskaidrot kāpēc – tāpēc, ka slepenība ļauj absolūti nekontrolēti un absolūti nesodīti rīkoties ar miljardiem vairs ne miljoniem, bet miljardiem lielām summām – un tas ir ļoti ļoti ierobežots cilvēku loks, kuri no šādas noslepenotas mūsu naudas tērēšanas sistēmas dzīvo zaļi

  Lūk, kas jauns.lv bija info, ka 2018.g. Broka BAIBA pelnījusi apmēram 12 eur mēnesī – tad mēģini iztēloties , cik desmiti tūkstoši ieripo ik mēnesi partiju tēviem, ja partiju māsām un meitām ikmēnēša ienākumi ir tādās summās

  Visskumjākais tomēr ir tas, ka deputāti – tās partijas, kuras ienāca saeimā un zvērēja saviem vēlētājiem apkarot orupciju, nevienlīdzību utt. – klusē – vai rupji sakot – kā kaimiņa linda liepiņa – publiski demonstrē uzticību vecajai koruptīvajai desrktīvajai sistēmai

  traki ka tā – Mīļā, traki , bet ko darīt nezinu

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  lindab456 > Drosma 31.07.2019. 14.52

  Drosma, jautājums, protams, nav Jums, bet vairāk retorisks. Ir jārunā par to, ka ir aktualizējies jautājums, ka mākslas un mūzikas skolām pietrūkst 2-3 miljoni, savulaik laikmetīgās mākslas kolekcijai pietrūka viens miljons, tai pat laikā ir projekti, kuros nauda it kā zaudē vērtību. Cik trūka Ķemeru sanatorijas iegādei, Lielo kapu pārņemšanai valsts īpašumā un tā joprojām.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > lindab456 31.07.2019. 16.44

  Protams – lūk, Kurzemes albuma kolekcija ir Zuzāna īpašumā – Jelgavas muzejam valsts – konkrēti KM neatrada naudu – tās nebija

  Galerijā – privātā CAREVA var iet un skatīties Visvaldi Ziediņu – arī Zuzāna īpašums – arī izpirks un izmētās pa pasauli –

  un tas viss NA km laikā – kad būvniekiem dāvināja miljonus , bet mantojumam – pliku pigu

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  not mii > Drosma 02.08.2019. 08.32

  kā, ko darīt? – raksti saules stara siltumā, ka latviešiem izdevusies valsts. Tad pārej uz nākošo līmeni – cik tā izdevusies, un beidzot – cik ļoti tā izdevusies. Nevilcinies, vari nepaspēt, jo rakstamā ir daudz.
  Cita starpā, nesaprotu, Tu arī esi latviešu valsts nomelnotāju pulciņā, tādu te pie irir ir diezgan, mans ieteikums, – labāk saejies ar tiem, kas slavina latviešu valsti, tie varbūt uzaicinās uz kādu no saviem mielastiem, tur daudzi grib tikt iekšā, paveiksies, nodibināsi sakarus, bēdu nezināsi.
  Vēl ieteikums, met mieru latviešu valsts pulgošanai, vai ta nepietiek ar Puķina projektu pietiek.com? – a kas zin, varbūt izkonkurēsi šo, neganta jau esi pietiekami? Aicinās pie sevis uz kremli – vecajā kleitā ielīdisi, būs jāšuj jauna? A kuru tas interesē?

  0
  -2
  Atbildēt

  0