Skolotājs Aldis Lauzis: Valodu vajag mācīt kā praktisko loģiku 2

Komentāri (2)

Drosma 18.07.2019. 16.34

vai nav tā – naivi tomēr?
Kas tad to valodu runās, ja izmirstam?
Francūži vismaz iebraucējiem ir piespieduši runāt franciski, bet mēs – ja tik nenormāli sevi necienam, noniecinam, ka pat te dzimušie krievi negrasās mācīties latviešu valodu – kas tad runās latviski , kad mūsu vairs nebūs ?

Pavļuts – tas no Attīstībai /PAR -brēca kā briedis riesta laikā, ka mums jāizrāda sapratne un lojalitāte ebreju kopienai Latvijā.
Bet – aiziejiet uz ebreju skolu Rīgā – to, kura uz Klusās ielas – cik skolotāji tur runā latviski, par bērniem nemaz nerunājot …. mums – latviešiem visu laiku pieprasa, prasa, mūs par visu kaunina – bet kā pret mums?

Vispār pat lasīt negribas – gandrīz tas pats, kas nelaiķim dzeju skaitīt – SKAISTA VALODA ….

Un tā NA kultivētā un padziļinātā aiza starp sabiedrību – to lumpenizēto un inteliģenci – ai nu labi
šodien gaudot pietiks – kā ir tā jādzīvo

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/sogad-pirmaja-puse-iedzivotaju-skaits-latvija-sarucis-straujak.a326051/

0
0
Atbildēt

1

  J.šveiks > Drosma 23.07.2019. 21.05

  mīļā piespiest runāt valsts valodā var tikai lielvalstis , Francija pat neatzīzst nedz vācu nedz angļu mēli ,kad es būdams ASV bodē uzsāku sarunu vācu valodā , mani noturēja par jocīgo , atbildi pat uz paldies nesaņēmu , toties Vācijā , sevišķi Bavārijā , izrādīja lielu interesi no kurienes esmu te ieradies , protams Latviju viņi nezināja , bet Rīgu gan. Amerikā bija vēl interesantāk , kad nacionālā parka reindžers iebraucot izdzirdēja mūsu valodu , pavaicāja no kurienes esam , teicām Eiropa Latvija , viņam bilde bija tumša , man iešāvās prātā , pateikt no kurienes un kas ir Porzingis , ar to pietika , viņam tūlīt viss bija skaidrs , izrādījās Kniks fans. tā lūk ar tām valodām pasaulē . Mums cīnīties ar krievvalodīgajiem nāksies ļoti ilgi. Jaunie saprot ļoti labi bet nerunā . vēl pāris paaudzes, ja izglītības reforma tiks tendēta tikai uz izglītību valsts valodā , ceru ka būs pārmaiņas ,

  0
  0
  Atbildēt

  0