Cilvēciski pakalpojumi nav robotu darbs 3

Komentāri (3)

Atis Priedītis 03.07.2019. 15.21

Šobrīd paši cilvēki sāk rīkoties kā roboti. Kaut vai tā pieeja publikācijām, kura šobrīd tiek izmantota lielajos masu medijos. Tātad ir publikācija par kādu tematu un ir divas standartpieejas – iespēja rakstīt komentārus un iespēja komentāru rakstīšanu aizliegt. Ja komentārus rakstīt nav iespējams tad lasītājam ir apmēram tāda sajūta – Kāds ir uzrāpies uz tirgus laukuma mucas, kaut ko skaļā balsī noaurojis un pēc tam uzreiz aizmucis prom. Ja ir iespēja rakstīt komentārus tad sajūta ir šāda. Raksts ir uzrakstīts (to uzrakstījis robots, kurš ar cilvēkiem sarunāties neprot) un komentārus raksta dzīvi, neko dzīvē nesasnieguši, mazvērtīgi cilvēki. Aizdomāties līdz normālam dialogam – paša raksta autora atbildes uz korektiem komentāriem, robotu dresētāji nav spējīgi. Tas tā tēlaini, bet ir neliela cerība, ka kāds šo visu tomēr izlasīs.

0
0
Atbildēt

1

  Guntars Meluškāns > Atis Priedītis 05.07.2019. 12.39

  Ati, es izlasīju.:)
  Esmu mediju cilvēks, tāpēc zinu, ka komentāru liegumi un ierobežojumi nav nevēlēšanās diskutēt, Ikvienam autoram ir svarīga publikas reakcija un arī viedokļi, bet komentāru sadaļas ir tāda kā kanalizācija, kurā vienkārši tiek novadīti mēsli, kas cilvēku galvās uzkrājušies, tas nav slikti, kāds, varbūt, tāpēc nepiekauj sievu vai bērnus, jo ir izlādējies, bet neviens jau negrib, lai viņa māja smirdētu. Tāpēc portāli nemīl un neveicina komentārus.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Guntars Meluškāns 05.07.2019. 15.12

  Atļaušos tomēr nepiekrist. Komentāru daļā blakus ķengām ik pa brīdim parādās arī ļoti korekta un ticama informācija. Informācija, ko raksta autors ir noklusējis vai arī vienkārši nezina. Minēšu tikai vienu ar mani saistītu piemēru. Tepat portālā irir.lv man izdevās publicēt rakstu par VDK lieltotajām psiholoģiskā terora metodēm un viena no šīm metodēm bija regulāra sadzīvē lietojamās gāzes iepludināšana upura dzīvoklī. Un tieši komentāru sadaļā saņēmu detalizētu izskaidrojumu par šī metodes lietošanu pat ar konkrētas psihiatriskās slimnīcas norādi uz kuru šādi “apstrādāti” cilvēki 80.tajos gados tika aizvesti “ārstēt”. Šo informāciju anonīmi publicēja vai nu kāds okupācijas laika psihiatrs vai VDK darbinieks. Un šis nav vienīgais piemērs. Komentāri ir ļoti nozīmīgs un vērā ņemams informācijas avots, it sevišķi ja raksts ir par tematu, kura pašos žurnālistos joprojām izraisa bailes un viņi publicē tikai puspatiesības vai pat melus.

  0
  0
  Atbildēt

  0