Viltus dilemma: koncertzāle vai mirstoši pacienti? 21

Komentāri (21)

krustdels 17.05.2019. 09.04

Kultūras ministrija pasūtīja aprēķinus, ka koncertzāles pienesums ekonomikai 15 gados būs ap 150 miljoni. Aprēķinus veica SIA “AG CAPITAL”, kuras valdes loceklis iespējams ir tas pats Andrejs Grigoļunovičs, kurš bija valdes loceklis SIA GRENARDI. Šīs SIA padomē vēl nesen bija arī MĀRIS MARTINSONS un kapitāldaļas pieder vai piederēja MN Invest. TIKAI SAKRITĪBAS???

+2
0
Atbildēt

1

  kolpants > krustdels 17.05.2019. 09.33

  Было бы интересно посмотреть на саму методику расчета, даже без учета фамилий
  10 млн в год.
  Или просто взяли так-ух ты, это же доход строителям и продавцам стройматериалов, вот и влияние.
  Ну давайте тогда автобан построим до Талси, тоже будет большое влияние. Почему до Талси? А почему нет? Кто-то против развития регионов, хочет, чтобы все Риге и Ушакову досталось?

  И каким образом получается, если даже опера получает дотации около 7 млн евро в год.
  https://www.km.gov.lv/uploads/ckeditor/files/Iestades_kapitalsab/2016/LNOB.pdf

  0
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 15.05.2019. 16.12

Ну так вначале разберитесь и с РД и со строительной мафией, а потом уже стройте. А то доводы “железные” – там разворовали, это ужас, но давайте продолжим строить. Это во-первых.
Во-вторых, даже если представить фантастическую ситуацию, что прикрыли коррупцию на всех уровнях, еще много где есть более актуальных вложений.
Как в одной статье верно подметил автор (увы, сейчас не найду) – а не слишком ли нагло под нужны в лучшем случае 2-3 тыс человек строить такие дорогие и элитные здания? Ну если так реально и честно посмотреть-какая часть Латвии будет пользоваться этим залом?
Только не надо про культурное наследие и т.д.-хотите культурное наследие, так возьмите и сейчас уже субсидируйте культурные мероприятия, чтобы билеты были по 5-10 евро. А не превращайте культуру в элитный продукт, куда в том числе будет входить и новый зал.

0
0
Atbildēt

1

  kolpants > kolpants 15.05.2019. 16.22

  Но в одном позитивно удивлен-не было ( по крайней мере, пока) аргументов уровня “кто против зала, тот рука Москвы и против Латвии и латышей”.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 15.05.2019. 14.04

es domāju – joprojām es domāju, ka paliatīvai aprūpei visus miljonus varētu atrast pašā medicīnas nozarē – tas, ko saka Viņķele – Debess Visusvētā – tas ir nieks tai vispārējā zagļšanas un korupcijas situācijā

Saeimai būtu jāpiešķir papildus finansējums nevis medicīnai , bet tiesu sistemai – pētnieciskai žurnālistikai –
Ja visa sabiedrība neatbilstīs – pie tam aktīvi to neliešu noķeršanu un salikšanu cietumos, kuri mūs apzog – nekas taču nemainīsies –

tagad prasa Ģirgena atkāpšanos – jo pusei Latvijas iedzīvotāju nav paziņojumi par balsošanu – es gribu zināt – kuri ierosināja nocelt Cimdaru, un kuri ierosināja ielikt nespējnieci – vai nīgos šurp – un cietumā iekšā –
variantu nav

+1
-2
Atbildēt

1

  Drosma > Drosma 15.05.2019. 14.05

  https://www.tvnet.lv/6683968/vinkele-divos-ministrijas-ikt-iepirkumos-verojama-nopietna-politiska-iejauksanas-un-krapniecibas-pazimes

  Divos nesenos Veselības ministrijas (VM) informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) projektos vērojama “nopietna politiska intervence” un krāpniecības pazīmes, žurnālistiem paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
  Viņķele pauda nostāju, ka patlaban pieejamā informācija liecinot, ka pēdējo pāris gadu laikā tikusi realizēta shēma, kas ļāvusi konkrētām kompānijām bez licencēm piedāvāt pakalpojumus, kas saistīti ar par programmatūras licenču ieviešanu un uzturēšanu.

  Šādos apstākļos, pēc ministres paustā, tiks organizētas divas dienesta pārbaudes, kurās uzdots pārskatīt un izvērtēt ministrijas IKT iepirkumu politiku, kā arī izskatīt iespēju lauzt līgumus un atprasīt naudu no piegādātājiem.

  Nepieciešamības gadījumā VM vērsīšoties arī tiesībsargājošajās iestādēs, piebilda Viņķele.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Urga 15.05.2019. 12.10

Visai savdabīgi. Tieši ar koncertzāles apspriešan Delfi piedāvā maksas pakalpojumu – Delfi plus – tātad, lai izlasītu viedokli un izteiktu savējo maksā mēnesī Eur 1.99. Kāpēc ne Eur 2? Laikam jau karsta tēma tomēr… Tas jau arī kaut ko liecina :).
Ļaudis neesiet vienaldzīgi, vai ne?

+1
0
Atbildēt

0

krustdels 15.05.2019. 11.39

Korupcija ir sērga, kas jāravē nežēlīgi, tur taisnība. Taču pretnostatījums kultūras betona būvēm pret visu pārējo, t.sk. medicīnu ir pareizs. Latvijas budžets ir ar mīnuszīmi, tātad pašreiz mēs nevaram atļauties liekus tēriņus nekam. Ja nākošajos budžetos iezīmējam 100 milj. koncertzālei, mēs tos nevaram novirzīt ne izglītībai, ne medicīnai, ne infrastruktūrai – ceļi utt. Līdz ar to pretnostatījums ir fakts, nevis demagoģisks rīks. Savukārt skaidri pasakot, ka primāri ir medicīna, izglītība, infrastruktūra, mēs nodrošinām nākoti valstij attīstīties un tikai pēc tam celt būves kultūrai – pie tam elitārākai, smalkākai tās daļai. Man nav pieņemams, ka koncertzāli nevar apmeklēt medmāsa vai pensionārs, jo viņi to nevar atļauties un koncertzāles apmeklējumu piedāvāt tikai izredzētiem. Šajā sakarā būtu jautājums autorei, vai katru gadu saņemat ielūgumus uz Prezidenta rīkotiem valsts svētku koncertiem?

+12
0
Atbildēt

1

  Drosma > krustdels 15.05.2019. 19.22

  Ka nesaproti!!!
  Tev stāsta,ka neceļot koncertzāli – tā ietaupītā nauda tik un tā netiks ne medmāsai,ne šoferim.
  Cel vai necel koncertzāli – korumpanti bagāti dzīvos uz mūsu rēķina.

  Jautājuma būtība ir par to vai spēsim kļūt par tiesisku valsti

  Ja būsim tiesiska sabiedrība,tad visiem visa pietiks

  Jāprasa lai beidzot sāk likt cietumos korumpantus – saeimai jāprasa likumu kvalitāte, tiesām – pašattīrīšanās no neliešiem

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

Urga 15.05.2019. 11.26

Domāju, ka T.Gruntmanes domas neizslēdz naudas izsaimniekošanu Rīgas Domē. Bet loks izsaimniekošanai un korupcijai ir krietni plašāks, diemžēl arī kultūrā. Nevajag izlikties, ka kultūras mafijas nav. Un Daugavā uz ātru roku iebērt vairāk par 20 miljoniem kā pirmos – tā ir liela atbildība. Protams, koncertzāle ir vajadzīga, bet, vai A.Sīļa projekts – par to ir jādiskutē.

+2
0
Atbildēt

1

  Urga > Urga 15.05.2019. 11.34

  Piemēram, kāpēc ne?
  Bez AB dambja varianta intervijā IR A.Poga min šādus piemērus:
  …kā pirms vairākiem gadiem izdarīja Drēzdenes filharmonija. Viņiem bija Austrumvācijas laikā celta koncertzāle — drūma, akustikas ziņā smagnēja, neatbilda mūsdienu kritērijiem. Atstājot ārējo karkasu, tajā iebūvēja jaunu, modernu koncertzāli, atbilstošu visiem akustikas parametriem.
  Otrs risinājums ir Cīrihē. Brīnišķīgai vēsturiskai Tonhalle koncertzālei bija pienācis laiks renovācijai, bet orķestrim kaut kur ir jāpaliek. Viņi atrada pamestu rūpnīcu un tajā iebūvēja koncertzāli ar 1200 vietām, ko es uzskatu par ideālu izmēru Rīgai. Šveicieši tam iztērēja — tas izklausās pēc neprātīgi zemas summas laba līmeņa akustiskai koncertzālei — desmit miljonus Šveices franku (deviņi miljoni eiro). Koncertzāle ir pagaidu, līdz ar to viss, kas neattiecas uz zāli, ir sekundārs. Gan mūziķu darba telpas, gan klausītāju foajē ir minimālistisks. Fokuss vērsts uz skatuvi, apgaismojumu un, protams, skaņu kā primāro. Rezultāts ir fascinējošs. Es Cīrihes orķestra direktorei prasīju — paies trīs gadi, vai iesit atpakaļ uz renovēto, skaisto Tonhalle? Kas notiks ar šo zāli? Viņa atbildēja: vēl nezinām, bet, ņemot vērā, cik labs ir rezultāts, mēs varētu šo zāli paturēt.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > Urga 15.05.2019. 19.25

  AB dambis ir smuka vieta, man patīk. Cik droši tur celt koncertzāli – nav ne jausmas

  Hambyrgas koncertzāli cēla Hercogs -ģeniāla, bet ar izmaksas auga

  Varbūt ir jārīko konkurss? Būtu labi dzirdēt zinošāko viedokļus

  0
  0
  Atbildēt

  0

ihayii 15.05.2019. 00.02

Jus vаrаt maksаt par 50 % mazак pаr еlекtroеnergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu – http://bit.do/mklat – Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!

0
0
Atbildēt

0

altinyildiz 14.05.2019. 10.06

Nebija jēga latviskām partijām: NA un ZZS, veidot kopīgu sarakstu, jo katrai ir savs vēlētājs, bet kopā ar čekas kurmi Bordānu, vai saskaņieti Ķirsi, tā jau būtu bijusi pašnāvība.

0
-1
Atbildēt

1

  Drosma > altinyildiz 14.05.2019. 10.11

  Toties jēga bija un ir saglabāt Saskaņas varu Rīgā…..vai ne !?!
  Visi Naciķu politiķi dzīvo pārēdušies – un tad atraugādamies klāsta,ka krievi nāk un NA vienīgā glābs latviešus….
  Tā ir patiesā traģēdija….viltus patrioti kā viltus vilki starp avīm…

  0
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > Drosma 14.05.2019. 10.54

  Ja tu nebūtu nodzērusi savas smadzenes un nedaudz apguvusi aritmētiku, saprastu, ka, ja NA būtu aizgājusi kopā ar prokremliskām padibenēm, zaudētu visus savus atbalstītājus un SC/GKR būtu dabūjuši vēl vairāk mandātu.
  Vai tiešām iedomājies, ka latviskie politiķi pēc taviem ieteikumiem lēks Daugavā?

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Drosma > altinyildiz 14.05.2019. 14.17

  Vai,naciķu ute, nelieni man virsū,tik riebīgs esi,ka šermuļi skrien

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > Drosma 14.05.2019. 14.36

  Manās acīs tu esi tik pat kaitīga padla, kā fašistu kuce Ždanoka.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Drosma > altinyildiz 14.05.2019. 15.35

  saprotama lieta, naciķim taču latvieši galvenie ienaidnieki, ne mirkli nešaubos,ka tā arī ir

  Biedrs Putins par tevi noteikti,ka smukāks

  0
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 14.05.2019. 08.43

Tuvojas EP vēlēšanas. Ir būtiski atgādināt,ka NA bija tā,kura atteicās sadarboties,apvienoties latviskajām partijām pirms pašvaldību vēlēšanām,lai gāztu SC varu Rīgā.
Citiem vārdiem- tieši NA nodrošināja SC palikšanu pie varas Rīgā…. patrioti esot…

+1
-1
Atbildēt

0

Drosma 14.05.2019. 08.02

Es visu redzu vienkāršāk. Latvijā ir nenormāla korupcija,jo nav tiesiskuma kā tāda.
Arī kultūrā ir būvnieku mafijas lobijs, pati kultūrpolitika nevis vieno sabiedrību, vieno sabiedrību un valsts varu,bet tieši otrādi – būtu man laika,uzrakstītu faktus,kuri skaidri parāda,kā tieši kultūras finansējuma sadalījums tiek virzīts uz sabiedrības šķelšanu un atsvešināšanu no valsts varas.
Sadarbībā ar nepieejamo medicīnas aprūpi – tā ir nāves smaka latviešu tautai.

+4
0
Atbildēt

0