Teritoriālā reforma nāks par labu tūrismam 6

Komentāri (6)

kolpants 11.04.2019. 15.59

А кто мешает централизованно этому созданию заниматься вот такими общими продуктами и проектами?
http://www.liaa.gov.lv/lv/turisms/turisma-departaments
По логике автора надо все объединить в 5 регионов и будет супер: Рига, Курземе, Видземе, Латгале и Земгале. А то Цесис и Сигулда будут бороться за туристов или Юрмала с Тукумсом.
А так всех укрупнить и будет счастье.

+2
0
Atbildēt

1

  letonijs > kolpants 12.04.2019. 11.21

  Lielāks nenozīmē labāks. Var sanākt tā, ka pēc divu vai triju mazu novadu apvienošanas, kur katrā ir Tūrisma informācijas centrs (TIC), beigās paliks tikai viens TIC. Es gan piekrītu tam, ka novadiem jābūt lielākiem – tikai nevajadzēja tērēt tik daudz laika un naudas, un tracināt tautu, bet vienkārši paturēt agrākos 26 padomju rajonus. Atšķirībā no raksta autora es neredzu lielu un pozitīvu teritoriālās reformas ietekmi uz tūrisma attīstību, jo tūristiem ir vienalga, kādas pašvaldības teritorijā viņi ceļojuma laikā atrodas – tūristi brauc uz turieni, kur ir ko redzēt, kur var izklaidēties, labi paēst un izgulēties. Tūrisma pakalpojumus pamatā sniedz privātie uzņēmēji, nevis pašvaldības.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > letonijs 12.04.2019. 15.45

  я это и имею ввиду. Очередная реформа, которая правильна по глубинной сути, но рискует снова стать очередным экспериментом для “галочки”.
  В итоге последних реформ, призванных все сократить, количество работников в администрации самоуправлений только выросло! В моих родных краях укрупнение превратилось просто в новые должности. Почему эти должности нельзя просто сократить, а нужна очередная реформа-непонятно.

  К 26 районам не вернутся хотя бы из принципа “это же советское, значит, по определению плохое!”

  0
  0
  Atbildēt

  0

altinyildiz 10.04.2019. 20.48

Bet protams. Šitā stundām ilgā nīkšana uz rajonu robežām, kur nav pat elementāras iespējas parūpēties par higiēnu, turklāt sievietēm uzklausīt nekaunīgo muitnieku divdomības par viņu bagāžā esošām vešiņām, tas jau par traku. Kurš tūrists gribēs pusi ceļojuma pavadīt rindās?

0
0
Atbildēt

0

Drosma 10.04.2019. 16.25

Kārtējais šoks. Lasu un neticu tam, ko lasu.
Vakardien noklausījos 1:1 ar Pūci un sapratu vienu, ka terioriālā reforma turpinās iznīcināt Latviju.
Piemēram, ceļu uzturēšanu valsts nodošot pašvaldību ziņā. Interesanti – par ko tad tās pašvaldības tos ceļus uzturēs?
Jau tagad cilvēki pamet pat tās pustukšās pašavaldības, jo novadu centros nauda tiek dalīta tikai lielajiem pagastiem, un arī tad , ja tos kāds deputāts pārstāv domē.
Par tūrismu kungs arī izsakās kā padlaiku vadonis Brežņevs – būs maize – būs dziesma. Ja nebūs ceļu, nebūs cilvēku – tad kuru gan interesēs lauzt savu auto un apdraudēt savu dzīvību čabinoties uz priekšu pa visu svēto -t.i. civilizācijas pamestām vietām?
Es nesen ar draugu apceļoju Vilces pagasta muižas – ceļi drausmīgi, pagastam piederošā Vilces muižā tūrisma speciāliste zināja vien spoku stāstus un leģendas stāstīt.
Vispār pa Latviju ceļojot viss ir dārgāks kā Vācijā, piemēram. Ēšana, gulēšana, pasākumi utt.

+2
-2
Atbildēt

0

rokpelnis 10.04.2019. 08.27

Rādās, ka Lingebērziņa kungs, par spīti savam amatam, nav bijis lauku TICos. Piemēram, Ziemeļvidzemē ir gan piedāvājums Valmiera + ar tai pieguļošajiem novadiem, gan Ziemeļu stīga, kurā apvienots labākais no Ziemeļvidzemes un Dienvidigaunijas. Tāpat, tie, kas bijuši lidostā Rīga, būs pamanījuši, ka valstiski tieši ar vēsturisko novadu piedāvājumu pozicionējamies.

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: