Jāpierod, ka skaidras naudas darījumi paliks pagātnē 11

Komentāri (11)

kolpants 08.03.2019. 09.33

И получается, что под благим намерением бороться с теневой экономикой госудраство (не только Латвия) помогает еще больше заработать банкам. И не только заработать, но и получить очень много информации, которая сейчас тоже стоит денег.
Фактически банк получает полную картину моих действий: где, когда и что купил. Можно на основе различных ИТ решений прогнозировать и стимулировать мою деятельность. Это же можно заранее стимулировать покупки, вовремя предлагать кредиты и т.д. и т.п.

Поэтому непонятно, почему надо запретить. Чем плохо как сейчас-если крупная сделка с наличными, то просто надо пояснить, откуда. В конце концов, я мог несколько лет снимать и просто накопить наличными на всякий случай. И если по моим доходом видно, что я мог это сделать-какие претензии?

0
0
Atbildēt

0

Drosma 07.03.2019. 17.40

Laimīgā kārtā man šodien neko nevajag bankā , bet ja vajadzētu ? ….

Ceturtdienas pēcpusdienā paralizēta Latvijas lielākās bankas AS “Swedbank” darbība.

Nedarbojas ne bankas bankomāti, ne internetbanka, ne mobilā aplikācija, tāpat nav iespējams sazvanīt klientu apkalpošanas centru. Nestrādā arī bankas mājas lapa. Bankas pārstāvis Jānis Krops skaidro, ka tā ir tehniska problēma, un noteikti tā nav finanšu problēma. Tiklīdz būs zināma papildu informācija, banka to ziņos.

0
0
Atbildēt

0

AK LV 07.03.2019. 16.18

Ja tiek uzspiests norēķins ar bezskaidru naudu, tad ir jānodrošina, ka es varu rīkoties kā ar skaidru naudu – nekādi kontu aresti, nekādi šķērsļi kontu atvēršanai, nekādas izsekošamas un informācijas sniegšanas trešām personām. Bet tā ir utopija, līdz ar to faktiski tiek ierobežots privātums un izvēles brīvība, kas ir kārtējais solis totalitārisma virzienā.
…………
Bet nekur jau nepazudīs skaidra naida vai kādi citi fiziskie/analogie norēķini, piemēram barters. Atliek uznākt kādai smagākai ekonomiskai krīzei (kas agrāk vai vēlāk notiks jebkurā gadījumā), tā skaidrā naida un barters būs atpakaļ.
…..,…….
Un ja vēl kādu smagu klimata klizmu vai kiberkariņu rezultātā rodas ilgākas problēmas ar elektrību vai IT, tā pilnībā ar bezskaidru naudu dzīvojošie varēs sprāgt badā.
…………
Un nedod Dievs, ja vēl kāds reāls konvencionāls karš – skaidrā nauda un citi fiziskie norēķinu līdzekļi būs atpakaļ kā likts.
……,….
Pilnīga pāriešana uz bezskaidru naudu ir risks sabiedrības drošībai jebkādu krīžu gadījumā.

+2
0
Atbildēt

5

  AK LV > AK LV 07.03.2019. 16.23

  Atvainojos par gram. kļūdām, no telefona uz ātro rakstīts

  0
  0
  Atbildēt

  0

  AK LV > AK LV 07.03.2019. 17.26

  Nu re, un lūk kā reiz šobrīd piemērs, kad bezskaidro naudu konkrētajā brīdī var iebāzt pakaļā, un pierādījums, ka vienmēr ir jābūt līdz skaidrai naudai:
  ………….
  “Nedarbojas ne bankas bankomāti, ne internetbanka, ne mobilā aplikācija, tāpat nav iespējams sazvanīt klientu informācijas centru – Paralizēta ‘Swedbank’ darbība Latvijā” – https://www.delfi.lv/bizness/bankas_un_finanses/paralizeta-swedbank-darbiba-latvija.d?id=50889413
  …………..
  Un jo vairāk viss balstīsies tikai uz elektroniku, jo vairāk būs kļūdu un jo smagākas sekas būs krīzēm.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  AK LV > AK LV 07.03.2019. 17.43

  Es neesmu pret bezskaidras naudas norēķiniem, bet es esmu par brīvību, par brīvu izvēli – ko, kā un kad lietot. Nedrīkst būt tā, ka ierēdņi un politiķi nosaka, ko es drīkstu sadzīvē savos privātajos darījumos izmantot un ko nē.
  …..,….
  Pamatojums bezskaidras naudas obligātai uzspiešanai ir terorisms un naudas atmazgāšana, izvairīšanās no nodokļiem. Bet šīs problēmas civilizētajā pasaulē lielā mērā atkristu un būtu minimālas, ja civilizētā (rietumu) pasaule turētu ciet robežas trešajai pasaulei, nelaistu jebkuru savā mājā (lielā mērā atkristu terorisms), un nepiekoptu sociālistisku politiku ar naudas pārdali (milzīgiem nodokļiem). Saprātīgus nodokļus lielākā daļa labprāt maksātu. Respektīvi – apmēram kā bija rietumos pēc otrā pasaules kara līdz apmēram gadiem astoņdesmitajiem.
  …,……
  Protams, saprātīgiem nodokļiem nāktu līdzi cita lieta – būtu daudzas lietas jānoņem no valsts regulācijas un attiecīgi jāsamazina ierēdņu skaits un mazinātos politiķu ietekme, bet to ne ierēdņi, ne politiķi nevēlas.
  …,……..
  Savukārt tādus politiķus, kas ir par maksimālu deregulāciju un valsts varas funkciju samazināšanu, nekad neievēlēs, jo lielākā daļa elektorāta jau nedomā un grib, lai viņiem visu nodrošina kāds cits, t.i., valsts struktūras, jo rietumos veselas divas paaudzes jau ir izaugušas pasaulē, kur pašam nav daudz jādomā un kur tiek gaidīts, ka valsts daudz ko atrisinās cilvēku vietā. Pie mums vēl trakāk – mēs esam faktiskā regulācijā no valsts varas puses bijuši jau kopš otrā pasaules kara beigām.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  AK LV > AK LV 07.03.2019. 18.02

  Izskatās, ka notiek maziņš kiberkariņš šobrīd – Lietuvas Banka: tiek mēģināts destabilizēt ‘Swedbank’ finansiālo stabilitāti – https://www.delfi.lv/bizness/bankas_un_finanses/lietuvas-banka-tiek-meginats-destabilizet-swedbank-finansialo-stabilitati.d?id=50867569
  ………
  Un tādu situāciju būs arvien vairāk. Tā kā pāriet TIKAI uz bezskaidru naudu, kā arī ierobežot cilvēkiem darījumus ar skaidru naudu, mūsdienu pasaulē tas ir neprāts to darīt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > AK LV 07.03.2019. 20.01

  Šodien mana kundze nevarēja samaksāt ar karti par pirkumu Alfā – bankai esot “tehniskas problēmas”.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  andrejs > andrejs 07.03.2019. 20.04

  P.S. Sorry, neredzēju, ka esi par to jau rakstījis

  0
  0
  Atbildēt

  0

J.Biotops 07.03.2019. 15.06

Par pārskaitījumu bankām maksāt piekrītu, bet neredzu nekāda pamata maksas lielumu saistīt ar pārskaitāmo summu, jo darbība vienāda, vai pārskaitu 3 vai 3000 EUR. Protams, nopietniem darījumiem drošības prasības arī lielākas, bet ne jau ikdienas pirkumu, pat vislielāko, līmenī.
No otras puses – ieviešot fiksētu maksu (vienādam darbam vienāda cena), bankas centīsies nofiksēt tik augstu, ka sīki pirkumi nevienam nepatiks. Daudz kur pasaulē jau piedzīvots, ka karti pieņem tikai sākot no kaut kādas pirkuma robežas. Pie mums arī kaut kad mēģināja, bet sacēlās liela brēka. Ej nu atrod saprātīgu vidusceļu…
Vai tādēļ nebūtu labāk progresēt septiņjūdžu soļiem – nauda savu laiku nodzīvojusi un jāiznīdē. Dažās zemēs gan tas esot jau mēģināts, varbūt kāds zina par rezultātiem?
Ir arī tīri praktiskas atrunas, ko tumsoņi var izmantot, lai pretotos progresīvajam jaunievedumiem. Pašam vēl nav pagaisušas no atmiņas trīs dienas, kad manā pilsētā nebija elektrības. Veikalnieki aiz bezatbildības nebija pieslēguši kases aparātiem un karšu lasītājiem tvaika piedziņu, neviens neprata saziņai ar banku izmantot baložu pastu. Bet tāda tumsonība (vistiešākajā nozīmē) nedrīkst kavēt cīņu ar pasaules posta cēloni – naudu.

0
0
Atbildēt

0

J.šveiks 07.03.2019. 13.39

ja bankas nedrīkst apgrozīt krievu miljardus , tad jādomā kā noplēst vairākas ādas no pastalām

0
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: