Kalniete: Šis ir demokrātijai ļoti sarežģīts laiks 24

Komentāri (24)

Laura Riekstiņa 21.01.2019. 10.44

“Demokrātijā cilvēkiem jābūt ar apgaismotu izpratni.” Roberts Dāls
100 punkti!

0
0
Atbildēt

0

J.šveiks 16.01.2019. 16.43

man nemaz neinteresē, šīs no čekas maisa izvilktās perzonas kautkādi mistiski frāzējumi , …

+2
-1
Atbildēt

0

kolpants 16.01.2019. 09.36

Красиво, много-и ни о чем
А в то время
https://www.delfi.lv/news/national/politics/ep-velesanas-varetu-kandidet-vairaki-lidzsinejas-valdibas-ministri.d?id=50743399
И именно из НЕ. Чтобы потом сидеть на ОЧЕНЬ теплом месте, и поучать, как правильно жить, при этом ВООБЩЕ ни за что не отвечая.

0
0
Atbildēt

0

Aivars B. 15.01.2019. 20.18

Par mūsu tautas izvēlēm. Labs piemērs par latviešu izvēlēm ir oligarhu komisijas locekļu panākumi vēlēšanās. Oligarhu aizstāvji Sudraba – nav ievēlēta, Šics – nav ievēlēts, Mežulis – nav ievēlēts, Pimenovs – ievēlēts (no Saskaņas).Pieaicinātos ekspertus Borovkovu un Liepiņu medijos vairs praktiski nemana. Tie, kam pietika drosmes nostāties pret oligarhiem – Judins un Jansons – ir ievēlēti. Galvenā oligarhiem draudzīgā partija – ZZS cieta smagu sakāvi un valdībā visticamāk nebūs. Lembergu vairs praktiski neredz medijos. Tā kā mūsu tautai ( lielākajai daļai)ar izvēlēm viss kārtībā.

+4
-1
Atbildēt

0

J.Biotops 15.01.2019. 18.41

1. “…Kopš neatkarības atjaunošanas šo eroziju esam piedzīvojuši ar uzviju – oligarhizācija, sistēmiska korupcija …” – Par oligarhu rašanās nosacījumiem pēcsociālisma valstīs nesen lieliski izteicies Leszek Balcerowicz – “oligarhizācija” notikusi un iespējama tikai tur, kur neizbēgamā privatizācija darīta lēni un nekonsekventi. Viņa teiktais par Polijas un Ukrainas atšķirībām tikpat labi attiecināms uz Latviju. Un te nu atkal nonākam pie sava spoguļa – lēnu, nekonsekventu un samuļļātu privatizāciju prasīja un panāca sirdsgudrā latvju tauta (atceramies – “nu kā var privatizēt to, kas pieder tautai!”). Lai kāds s… varētu uzpeldēt saduļķotā ūdenī, vispirms tādam ūdenim jābūt. Latvijā bija. Tātad nīstos oligarhus esam paši pieprasījuši un paši radījuši, lozungu daiļumam te nozīme maza.

2. Kad atjaunotās Latvijas Valsts Prezidenta godam nevarējām atrast labāku, kā vienu Rumpi Uzvārdiņu, kurš valsts atjaunošanā nebija pakustinājis pat kreiso pakaļkāju, tikai veikli manipulējis ar uzvārdiem, droši vien gudrāki cilvēki saprata, ko tas nozīmē un kas gaidāms. Ja tikuši pie teikšanas, no savas tautas spējam izvirzīt tikai tādus, tad nav pēc tam ko raudāt. Man toreiz nepielēca un vēl šodien nezinu, vai tas bija tikai trauksmes zvans, vai laikus nesaprasts mazliet priekšlaicīgs Latvijas bēru zvans.

Atceroties, kā mums pašiem ar sevis pārvaldīšanu gājis pirms kara un kā tagad, diez vai vairs “…jāšaubās, vai tautas vairākums pat pēc Satversmes pieņemšanas 1922. gadā izprata, ka demokrātija nozīmē katra atbildību ne tikai par sevi un saviem tuviniekiem, bet arī līdzatbildību par savu nāciju, sabiedrību un valsti…”
Spogulīt, spogulīt…

+1
-3
Atbildēt

1

  andrejs > J.Biotops 15.01.2019. 19.12

  …tikai tur, kur privatizācija darīta lēni …
  ———————
  Baidos, ka kāds l(ps)r lauksaimniecības ministra vietnieks jums nepiekristu – viss notika pietiekami ātri.
  Man nāk prātā, ka daži “krievi” pasaules bagātāko cilvēku sarakstos iekļuva pāris gadus pēc Padomju savienības sabrukuma. Nebija nemaz tik traki.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > andrejs 15.01.2019. 19.43

  Tā nu sagadījies, ka jautrajos gados biju diezgan tuvu tai ministrijai, kuras vietnieka sasniegumus Balcerovičs varētu izmatot par ilustrāciju oligarhu ģenēzei, ja zinātu. Nekas tur nenotika tik ātri, cik vajadzēja. Tāpat kā citur Latvijā. Bet tautai, kā zināms, vienmēr ir taisnība un sirds gudrībai nekādi grābekļi nav noteicēji.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

altinyildiz 15.01.2019. 12.22

Nebūtu Kalniete aizgājusi čekas mērgļu: Pabrika un Štokenberga un pēc tam vēl reakcionāro saskaņiešu: Rinkēviča un Kazlovska, kalpībā, PS varēja kalpot savai valstij vēl gadiem, ilgi.

+1
-5
Atbildēt

0

andrejs 15.01.2019. 10.49

Gara izrakstīšanās ar frāžošanu kodolā, kura nobeigums ausīs zvana kā no kompartijas plēnumu lēmumiem.

+3
-4
Atbildēt

2

  Jānis Lakijs > andrejs 15.01.2019. 12.11

  Toties jauna frizūra.
  Un vispār – ar joni nāk virsū kārtējās Eiroparlamenta vēlēšanas.

  +3
  -4
  Atbildēt

  1

  andrejs > Jānis Lakijs 15.01.2019. 18.41

  Ne tikai frizūra, bet arī ģīmis jauns. Kalpojot tautai Briselē jau naudiņas netrūkst.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  ak > andrejs 15.01.2019. 12.46

  Izskaties gana gudrs, bet vai esi lasījis kaut vienu kompartijas plēnuma lēmumu. Ja esi, tad pavēsti arī auditorijai, uz kuru tā centies iedarboties, kuras kompartijas un kura plēnuma lēmumus tu esi lasījis.

  +3
  -2
  Atbildēt

  1

  andrejs > ak 15.01.2019. 18.42

  Ne tikai. Arī Brežņeva un Gorbačeva runas esmu lasījis.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

vitalisvita 15.01.2019. 10.23

Ir vēl tāds jēdziens kā ‘politiskais liberālisms’, kuru Sandra Kalniete, diemžēl, nemaz nepiemin, bet kurš, kā liecina sabiedriskā doma, ir cēlonis visām šīm parlamentārietes uzskaitītajām likstām.
Tieši jau neierobežotais liberālisms ir tas, kurš noved pie indivīdu visatļautības un kurš domājošiem cilvēkiem nav pieņemams. Bet pati noziedzīgākā
man šķiet politiskās integrācijas dominance pār etnisko integrāciju, kas ignorē tautu etniski integrētās vērtības – valodu un kultūru, un kas ievērojami pazemina arī šāda etniskā sajaukuma morāles līmeni.

+4
-4
Atbildēt

0

Drosma 15.01.2019. 09.55

es gan neesmu pa tiem čekas maisiem sērfojusi – pārāk aizņemta esmu , bet vai es esmu pareizi sapratusi, ka čekas maisos ir arī Latvijas Augstākās Tiesas priekšsēdētājs Bičkovics?

Vai var runāt par Latviju kā tiesisku valsti, ja tā ir patiesība?

Nu labi – kā ir tā jādzīvo – šai čekistu – komunistu un viņu kalpu laimes zemē Latvijā ….

+3
-2
Atbildēt

1

  ak > Drosma 15.01.2019. 13.12

  “ne esmu lasījis, bet … pareizi sapratis” – kaut kur ļoti dzirdēta formula. Nu tad atrodi laiku un pasērfo. Izteikties taču atradi laiku. Esmu lasījis Gunāra Ebela grāmatiņu (Nīče un mūsdienas Pētergailis 1996), kurā viņš atreferē filosofa uzskatus par sabiedrību: “Viduvējie cilvēki labāk spējot pielāgoties apstākļiem, veiksmīgāk izdzīvojot un nodrošinot sev pēcnācējus. Tā kā cilvēciskais indivīds gribot noturēties citu indivīdu vidū, viņš, pastāvot pasaulei, kāda tā ir, izmanto savu intelektu, lai pielāgotos.” Viduvēji cilvēki bija tad, tādi ir tagad, tātad – kā ir, tā jādzīvo. Gan toreiz, gan tagad.

  +3
  -1
  Atbildēt

  1

  Drosma > ak 15.01.2019. 13.50

  darbā es to darīt nevaru, bet mājās man tam nav laika –
  Es tikai uzdodu jautājumu – kas noticis, kāpēc viens Bičkovics tur atstāts?

  Lasīju GZ grāmatu par Škespīru – par viņa autorību. Es visu vienkāršoju – un priekš sevis šo problēmu atrisināju Šekspīra darbu autorību pierakstot kolektīvam – viņa draugu un paziņu pulkam , kur katrs kaut ko no sevis pielika vai ielika.

  Līdzīgi es domāju par čekas maisiem – pilna skaidrība nav iespējama , tomēr ir iespējams par to runāt, saprast – kaut vai to – vai lustrācija mūs padarītu par labākiem cilvēkiem, labāku sabiedrību un valsti. Mēs taču redzam , kas šodien notiek Latvijā – mūsu pašu valstī. Bet pafantazē – padomā – ja no gaisa mums uzkristu marsieši – ha – tu spēj iedomāties , kas te notiktos ?

  Viss ir sarežģīti – lūk , ir nosodīts holokausts, bet Vācijā būtībā nacionālā pieerība, nacionālais lepnums , nacionalā identitāte ir gandrīz vai kriminalizēti jēdzieni.

  nu jā – šekspīrs – viņš tik daudz un tik labi, kā neviens cits – ja nu sengrieķi vēl – jā – sengrieķi vel – ir pateicis par varas cilvēkiem -gan par postu, gan par labumu, ko viņi sabiedrībai var dot

  0
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 15.01.2019. 09.52

dīvaini, ka sādu cilvēku uz goda runu ir uzaicinājusi Satversmes tiesa … laikam jau variantu nav

Bet uzskaitot problēma – bēgļi, ekonomikas, attiecīb pasliktināšanās, Kalniete nepasak būtisku lietu – ka esošā varas elite šīs problēmas nespēj risināt un tāpēc pat bez īpašas laušanās pie varas nāk citi spēki –

Ka Kalnietes paaudzes un es teiktu – biogrāfijas cilvēku problēma ir Rietumeiropā ienestais, ievilktais Austurmeiropas morālais mantojums – Vācija savu holokaustu ir nožēlojusi, uz ceļiem kritusi un Izraēlas zemi bučojusi, kamēr Austrumeiropa – tai skaitā Latvijā – nav pat i zgājusi lustrāciju – nav spējusi izvērtēt savu pagātni, bet tās netīrās varas sagrābšanas un varas noturēšanas dēļ , to ir noklusējusi un ka te brēca ojārs spārītis – grib to noklusēt – pabāzt dziļi dziļi pagultē vai pat ieslēgt pazemes kambaros

lūk kas ir bīstami kalnietes kundze –

+2
-3
Atbildēt

2

  andrejs > Drosma 15.01.2019. 10.53

  kamēr Austrumeiropa – tai skaitā Latvijā – nav pat i zgājusi lustrāciju – nav spējusi izvērtēt savu pagātni
  ———————————–
  Tā bija psrs pagātne. Kas tur ko vērtēt? Saeimas deklarācijā par Latvijas okupāciju, kas tika pieņemta pateicoties TB uzstājībai, viss ir pietiekami skaidri pateikts.

  +2
  -3
  Atbildēt

  2

  Drosma > andrejs 15.01.2019. 11.55

  nu ko tu , semjon semjonič – nu ko – tu kas esi – komunists vai, ka domā, ka ar deklarācijām vari atrisināt jebko – uzreiz prātā nāk tiesību pamatu grāmatā rakstītais, ka padomju cilveks ir vislaimīgākais cilvēks – bet es biju pusaudze – pubertātes vecumā – man nebija laimei pat tik daudz ka smuki apavi

  es domāju , ka demokrātijas pirmais priekšnoteikums ir sarunāšanās – pieņemt, ka tā ir norma – viedokļu daudzveidība , ka nenormāli ir tādi kā NA , kuri kā četrkantīgi kantētas galvas sludina tikai vienu patiesību, pie tam tādu, kuru paši klaji – teikšu – zaimojoši pārkāpj – lūk

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Drosma > andrejs 15.01.2019. 11.57

  tā taču bija NA , kura Satversmē ielika preambulu par nacionālu valsti un cik dīvaini – tieši NA vadītā kultūras ministrija tagad aktīvi ievieš dzīvē divvalodu valsti un divvalodu sabiedrību nosaucot to par integrāciju – bet nevis krievus integrējot latviskā vidē, bet latviešus krieviskā vidē – tādus grēka darbus jūs dariet , tādus greka darbus – ka jums bail nav , to es nesaprotu

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > Drosma 15.01.2019. 12.17

  Labi zini nodzītā krople, ka tas bija tavējais mūdzis, Bordāns, kurš būdams LC biedrs sadeva pilsonības WWII noziegumu mantiniekiem, nelegāliem imigrantiem, apdāvināja tos ar dzīvokļiem, atstāja Latvijā Krievijas militārpersonas ar visām ģimenēm, latviešu valsts mantu desmitiem miljardu apmērā izdalīja komunistiem, čekistiem un bandītiem un tā tālāk un tā joprojām. Tavām rokām vajadzēja nokalst vēl pirms tu, “ņedobitok” nobalsoji par Gorbunova “smuko frizūru”.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  ak > Drosma 15.01.2019. 13.19

  “…ka esošā varas elite…”
  Pie varas mūsu gadījumā nav elite. Nav gudri visus varas turētājus pieskaitīt elitei. Neaizmirstamā, darbīgā formula: “kuru bīdīt amatā – lielāko kretīnu.”

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Drosma > ak 15.01.2019. 13.57

  varbūt jā, nezinu – elite ne elite – var teikt varas kliķe – vai tad tas šobrīd ir būtiskais kā nosaucam – kaut gan protams – elite – tas skan gandrīz cēli , kamēr kliķe – asiņaini ….

  zini – viena lieta bīdīt, otra lieta -kurš pats iet –

  lasīju RL interviju ar Prāni G – runa vairak par viņa grāmatu , bet cita starpā viņa arī jautā – kāpēc gāi par rektoru konservatorijā un viņš saka – gribēja izdarīt kaut ko labu Latvijai – lūk tam es neticu, nu neticu un viss – kas tā par pļāpāšanu – kāpēc cilvēki baidās pateikt skaidri un gaiši , ka es aizgāju politikā , lai piepildītu savas ambīcijas, vai nolēmu kļūt par rektoru tāpēc

  Latvijai labu var darīt arī esot sētnieks un tīri un kārtīgi notīrot ielas un samaksājot nodokļus – piekrīti?

  0
  0
  Atbildēt

  0