FOTO: Lancmanis par Rundāles pils atjaunošanu: ekspluatējām padomju sistēmas dīvainības 3

Komentāri (3)

Drosma 20.12.2018. 15.18

anekdote no FB – paradīzes vārti, Karūzo grib pa tiem ieiet – SV.Pēteris jautā – paga – kas Jūs tāds esiet ?
Kā kas -slavenais dziedātājs Karūzo.
Pierādiet .
Karūzo nodzied Rigoleto āriju .
Ā – jā jā – saka Pēteris un smaidot ieved Karūzo paradīzē.

Nākošais paradīzē grib tikt Pikaso.
Tas pats – kas Jū esiet, pierādiet un pēc tam laipni tiek ievadīts paradīzē.

Nākošais paradīzē grib tikt KM ierēdnis. Pēteris atkal, kas Jūs esiet, pierādiet.
Ierēdnis nav ar mieru, kāpēc tā, ar kādām tiesībam utt.
Pēteris saka , ka tāda kārtība – visiem savi labie darbi jāpierāda. Tikko te bija Karūzo, pēc tam Pikaso ….
KM ierēdnis – a kas tie tādi ?

Lūk, skumji, bet patiesi !!!

+3
0
Atbildēt

0

Drosma 20.12.2018. 10.26

vēl – nopirku sev dāvanu Mašnovska muižu enciklopēdiju – izcila, bet gandrīz jāraud redzot, cik daudz unikālā, vērtīgā, skaistā esam aizlaiduši postā.

Lasu – Rudbāržu pilī pēc agrārreformas bija Latvijas armijas atpūtas bāze. Vai tiešām šodien – mirstošās pilis nevarētu sadalīt pa ministrijām – Aizsardzibas ministrija, lai uzņemas šefību par kādu – lai tur ierīko sev atpūtas bāzi – lai uztur , lai kopj.

Tikko – ar ārstu algām – tacu redzējām – nauda ir ministriju slepenajos maciņos un miljardi ir ēnu ekonomikā – kāpēc mēs ļaujam naudai aizplūst uz to pašu kreiviju – gan no nenomaksātajiem nodokļiem, gan no ES fondu naudām – ja mēs to naudu varētu ieguldīt sava kultūrmantojuma glābšanā un uzturēšanā?

Lai kā arī būtu – Lancmanis Imants ir īstais Latvijas Zelts – viņu vajadzētu par jauno Latvijas valsts prezidentu – visdrūmākajos vilšanās un sāpju brīžos par mūsu poliiķiem
viņš būtu kā zeltains saules stars

+3
-1
Atbildēt

0

Drosma 20.12.2018. 10.19

Nav laika lasit, bet viedoklis ir.
Tātad – viena lieta ir Rundāles pils un pati pārliecinājos – tā ir izcila.
Otra lieta – tās ir Lancmaņa sarakstītās grāmatas – tās ir izcilas.
Un te ir piebilde – mans jautājums – kas notiek Latvijas kultūrā ? Rudenī biju Krimuldas pilī – izstaigāju apkārtni, pa pili mūs izvadāja un visu , ko drīkstēja parādīja jaukas dāmas. Man teica, ka ir grāmata par pili – kuru ir daudz attēlu utt. – meklēju – Debess visu svētā – plāna plāna brošūriņa maksā 60 eur!!!
O, tas nav nekas – Rūmenes muiža – tikpat plāna – 100 eur, paša Lancmaņa Vidzemes muižu arhitektūra – sākumā ma prasīja 80 eur, kad teicu – labi pirkšu – paziņoja – 120 eur. Es saprotu – tirgus nosaka cenas, bet !!!! – mums bija valsts simtgades 60 miljoni –
vai tiešām no šīs naudas vienīgais kas tika bija pienācīga alga šipkēvičveidīgajiem?

JAUTĀJUMS – visiem – NA, KM, Kultūras padomei saeimai – kas notiek , ko jūs varas elite – likumu aizsargāties bandīti dariet ?

Trešā lieta- tieši pēdējā gada laikā esmu izlasījusi un turpinu lasīt tieši Latvijas kultūrvēsturiskajam mantojumam veltītas grāmatas un – gandrīz visur priekšā ir Lancmanis – un gandrīz vienmēr tādā kontekstā, ka viņš ir glābis šo mūsu kultūrmantojumu no čekistu =komunistu iznīcinošās rokas.
Piemēram , tagad lasu grāmatu par Romi Bēmu – protams, tur ir arī Lancmanis. Cik muižās esmu bijusi – visur ir Lancmanis pieminēts.
Nu Apriķu muižā teica, ka Lancamnis pie viņiem negribot braukt, jo apriķnieki prasot atpakaļ muižas krāsni, kas tagad esot Rundālē – bet Lancmanis to tik augstu vērtējot, ka negribot dot atpakaļ. Bet varbūt, ka pareizi – ka Rundāli tomēr apmklē miljoni , varbūt vienkārši Apriķiem kādu kompensāciju vajag iedot

+3
-2
Atbildēt

0