Latvija intelektuālā īpašuma sardzē 3

Komentāri (3)

kolpants 15.10.2018. 15.38

Хм, и что же этакое было в моем комментарии, что его потерли?

0
0
Atbildēt

0

letonijs 12.10.2018. 14.45

Tas ir labi, ka “Biznesa augstskola Turība ir izveidojusi jaunu akadēmiskā bakalaura studiju programmu „Tiesību zinātnes”, kur liels uzsvars tiks likts uz intelektuālā īpašuma tiesību attīstību gan nacionālā, gan starptautiskā vidē. ” (Nemaz neizskatās pēc Turības reklāmas.) Bet atbildes uz autores uzdotajiem jautājumiem raksta ievadā: – “Vai visi šie darbi tur atrodas ar tā radītāju piekrišanu? Vai mēs drīkstam tos izmantot neierobežoti? Vai autors piekrīt savu darbu pieejamībai internetā? Kā tas bija agrāk, kā ir tagad? Kā nodrošināt līdzsvaru starp radošo cilvēku (autoru, izgudrotāju) un visas sabiedrības tiesībām un interesēm?” – lasītājs tā arī nesaņem. Laikam jāiet mācīties uz Turību.

+1
0
Atbildēt

0

Drosma 12.10.2018. 10.35

jā, viss skan jauki –

bet – kurš man paskaidrotu – kā tas ir – no tiesiskuma aspekta

lūk, man – sauciet kā gribiet – skauž, ir žēl, kaitina – vai vēl kaut kā , kaa man pilnīgi nekas, patiešam – pilnīgi nekas netiek no valsts kopējā īpašuma – piemēram, VKKF naudu saņem no LVM ( latv valsts meži) – es šos mežus arī stādīju un domāju , ka ja ne simtiem tūkstošiem, tad desmitiem tūkstošiem koku savulaik esmu iestādījusi. Un labumu no tā , algu par darbu es nesaņēmu ne toreiz ne tagad. VKKF dod naudu radošiem cilvēkiem un viņi šo naudu iegulda radošos projektos, kuri kļūst par viņu īpašumu. Kapēc tā ? Tas ir taisnīgi?
Lūk, filmas – jebkura filma, kura ir par šo valsts – tātad arī manu naudu – man par to ir bijis jāmaksā – par filmām – parasti 8 eur. Ar grāmatām tas pats – nevienu no esturiskās sērijas romāniem es nedabūju lasīt bibliotēkā – jo tur viņu vienkārši nebija. Es pieļauju, ka ir tagad, kad visi par tiem jau ir paspējuši aizmirst, bet tur viņ nebija. Man bija jālūdzās draufgiem un paziņām , kuri man deva tos lasīt.
Ar koncertiem un lekcijām ir tas pats. Šovakar iešu uz lekciju – 6 euR. Rīt braukšu uz vienu muižu – ieeja 2 eur, bet ja gribi gidu – 20 eur. Gribu gidu un pat ļoti ļoti, bet 20 eur nav mans budžets –

Tad – īsāk – ja vasts dod naudu – lielu naudu – vai tas ir tikai tā cilvēka īpašums, ko viņš rada par šo naudu, vai tomēr arī sabiedrībai nevajadzētu būt pieejai – bezmaksas vai samazinātai maksai.

Es patiešam šo situāciju uzskatu par gauži gauži negodīgu, netaisnīgu un plašas !!!! -sabiedrības apzinātu atsvešināšanu no kultūras.

Arī vakardienas Kurts Fridrihsons – gan pati filma, gan tusiņš – bija tāds savējo pašapliecināšanās un pašglaimošanās pasākums – ja tā bija valsts nauda – tad filma bija jārāda par velti –

+2
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: