Kāda ir demokrātija? 58

Komentāri (58)

Drosma 19.07.2018. 11.14

par edvardu berniju jau ir redzētas filmas, bet arī so var noskatītes

un tur ir vadmotīvs – totalitārie režīmi masas uz kaut ko piespiež arvaru, kamēr demokrātijā – manipulē ar informāciju, ar reklāmām – dārgi apmaksātām – ietekmē sabiedrību –

tāpēc tikai izglītība – izcila izglītība spēj nodrošināt demokrātiju

https://www.arte.tv/de/videos/071470-000-A/edward-bernays-und-die-wissenschaft-der-meinungsmache/

+2
0
Atbildēt

1

  altinyildiz > Dusma 19.07.2018. 12.18

  Izglītoti cilvēki nebalsoja par LC komunistu cūkām un čekas pederastiem un nenesa pēc viņu aicinājuma savus pēdējos iekrājumus to saimniekam, Laventam. Tie, kuriem ir vismaz nedaudz pelēkās vielas smadzeņu garozā, nekāptu otreiz un tā paša grābekļa un nebalsotu par LC izauklēto čekas kurmi, Bordānu.
  Izglītoti cilvēki pat bez uzšķēršanas zin, kas lācītim (Savicka apteksnei Dombrovskim) vēderā.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

vvilums 18.07.2018. 19.15

Jāpieņem, ka iejaukšanās Latvijas Saeimas vēlēšanās ir jau sākusies pirms 28 gadiem, bet šoreiz situācija ir viskritiskākā. Nevar izslēgt, ka pēc šīs saeimas vēlēšanām mūs sagaida Ukrainas liktenis, kad valdība un parlaments pieņem prokremliskus lēmumus un tauta ceļ nemierus, kurus pēc tam apspiež ar kremļa palīdzību, piemēram,
parlaments pieņem lēmumu par aizsardzības budžeta samazināšanu līdz 1%, ziedojot to sociālajām vajadzībām, cēli, bet Tramps uzstāda ultimātu par NATO prasībām neatbilstību un šīs teritorijas atstāšanu krieviem.

+2
-2
Atbildēt

3

  tonijs > vvilums 18.07.2018. 19.39

  Tā nebūs, necel paniku. Pēc Saeimas vēlēšanām nekas īpaši nemainīsies, tāpat vien lēnā garā muļļāsimies uz priekšu. Cerams, ka JKP saņems pietiekami daudz balsu, lai Nacionālo apvienību, kuras ministri šajā valdībā ir visvājākie, nevajadzētu ņemt koalīcijā.

  +1
  -3
  Atbildēt

  2

  vvilums > tonijs 18.07.2018. 19.50

  tu esi drošs, ka SCZZS ņems JKP koalīcijā?…, ja nu vienīgi JKP kažoku uz otru pusi izvērsīs, kas būtu nožēlojami. Pastāsti man tava miera iemeslu, un es var būt nomierināšos, bet vai tu esi drošs, ka mēs esam gudrāki par ukraiņu, gruzīnu, moldāvu tautu?

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  tonijs > vvilums 18.07.2018. 22.20

  Koalīcijā būs JVienotība, ZZS no vecajām partijām un JKP un Par no jaunajām. Apvienības, kas veidotas pēc novecojušā etniskā principa – Nacionālā apvienība un Saskaņas centrs – paliks opozīcijā. Mēs varbūt neesam gudrāki par tevi nosauktajām tautām, toties esam bijuši veiksmīgāki, jo mums palaimējās iestāties ES un NATO, kas ir liela drošības garantija. Runājot par Saeimu, vairāk jāuztraucas par pretvalstiskiem un pretlatviskiem lēmumiem, kādi tiek pieņemti regulāri, nevis par prokremliskiem lēmumiem, kādi nav bijuši un nebūs.

  +1
  -2
  Atbildēt

  2

  altinyildiz > tonijs 18.07.2018. 22.51

  Ja čekas projekti: JVienotība, JKP un Par (OIK) tiks Saeimā, tad jau tie kopā ar Saskaņu koalīcijai sastiķēs. Kur tad ZZS? Vai tad Vienotības un SC kopīgie lēmumi par UA dalīšanu no Krievijas iesūtītiem čekistiem un bandītiem un čekas maisu sargāšanu, nebija prokremliski un kā tad ar silēm Matīsam, Rinkēvičam un Kazlovskim?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  vvilums > tonijs 19.07.2018. 09.05

  Vismaz kāda no JaunāV, JKP un Att. Par nepārvarēs 5% barjeru. Apsolūtais vairākums par šiem “veidojumiem” neko nezin vai neuztver tos nopietni .
  NATO un ES ir mūsu veiksme, taču jātceras, ka SCZZS ir vienmēr bijuši aktīvi oportūnisti un sabotieri šo divu veidojumu sakarā, bet starp pretlatviskiem ,pretvalstiskiem un prokremliskiem lēmumiem nav nekādas atšķirības.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > vvilums 19.07.2018. 11.30

  Absolūtais vairākums ir aizmirsis, vai pat neievēroja, ka kurmis Bordāns nāk no LC, kuru pastrādāto noziegumu apmērs pret latviešu tautu un valsti ir tik liels, lai 10 000 tādu bordānu pieliktu pie sienas, ka Potapova ir krievu miltārista, GRUšņika meita, tātad jau ar mātes pienu iezīdusi naidu pret latviešiem un pārējām civilizētām tautām, ka Jurašs, bargās krievenes vīrelis, kurš dzīvo pāri saviem līdzekļiem, ir kontrabandistu jumts.
  Vēlētājus, it kā, neapmierina, ka Vienotības nelieši no viņu maciņiem gada laikā izvilkuši 290 miljonus par OIK, bet nepadomā, ka Pavļuts un Pūce bija vieni no lielākiem OIK blēžu stipendiātiem, ka Ilze Viņķele gribēja no latviešu bērniem taisīt bezdzimuma būtnes, ka čekas kroplis, taukmūlis, Pabriks piedalījās Abrenes dāvināšanā ienaidniekam un žoga likšanā ap |Brīvības pieminekli 16. martā. Pabrika vaina, ka ZRP spitālīgie: Rinkēvičs, Kazlovskis un Ķirsis nebija spiesti kļūt par kārtējiem SC “latviešiem”, bet valdošā koalīcijā varēja turpināt graut mūsu valsti.
  Par ZZS/SC ir čekas mauku un pederastu apzināti meli, jo latviskā partija, ZZS, nekad neietu kopā ar staļinistiem – rusistiem, uz kuru senču rokām ir WWII noslepkavoto 1/4 latviešu asinis, bet Rinkēvičam, Kazlovskim un Ķirsim, kuri savas nevainības jau atstājuši zem SC sedziņas, nav jābaidās tās atkārtoti zaudēt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > tonijs 18.07.2018. 20.54

  Ja arī kremlim ar čekas projektu, JKP, izdosies dabūt Saskaņu valdošā koalīcijā, nedomā, ka latvieši rāmi, kā lopiņi dosies uz kautuvi! Leģionāru gars latviešos vēl ir dzīvs un daudz tavējo izdzimteņu tiks aizsūtīti pie jūsu astainā un ragainā dieviņa. Nolādēsi vēl savu māti, koprofāg, par to, ka tevi laidusi pasaulē.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Drosma > vvilums 19.07.2018. 08.16

  – cik tev par šito kapu zvanu zvanīšanu un cilvēku zombēšanu maksā, viļum ?
  Tu manī raisi agresiju. Es nespēju pildīt savu apņemšanos nelamāties –

  Protams, ka situācija ir sarežģīta, tāds jēdziens kā okupācijas sekas mūsu politiskajā vidē pat netiek lietots, bet …. mani ļoti iedvesmoja Dziesmu svētki un mani ļoti ļoti iedvesmo tīrā un sakoptā Latvija. Ar tautu viss ir kārtībā, bet lūk ar varas eliti, ar tās apetīti, alkatību , vvar teikt pat noziedzību gan ir švaki. Bet ja tu turpināsi vaidēt, viļum – izsaukšu tevi uz dueli un tad gan sargies, kremļa puņķi

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > vvilums 19.07.2018. 12.08

  Ну вот уже и началась ПР кампания “русские идут, голосуем за своих, какие бы они не были”))

  Не волнуйтесь, даже если ЦС и выиграет выборы (как это было в прошлый раз), президент не предложит им делать коалицию.
  Какой может быть самый ужасный вариант – ЦС и Жданок набирают более 50%. Коалицию делает меньшинство, поэтому в Сейме постоянно блокируются предложения коалиции, не набирающее большинство голосов. Ну тогда же остается вариант-собираете подписи и инициируете референдум по роспуску Сейма. Так как большинство граждан латыши, то 99,99% Сейм будет распущен, и будут повторные выборы.

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  tonijs > kolpants 19.07.2018. 12.14

  Ir nu gan laiki pienākuši – krievam kolpantam jāmierina nobijies latvietis vvilums, ka krievi Latvijā nepārņems varu.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > tonijs 19.07.2018. 12.32

  Эти времена повторяются каждые 4 года раза два уже точно. Точнее, просто включается старая, но такая верная пластинка “русские идут”.
  правда, тут интересная новость есть
  http://rus.tvnet.lv/novosti/obschjestvo/395926-pravitelstvo-vycherknulo-latyshskost-iz-plana-integratsii-na-blizhayshie-gody

  Даже удивительно, что молчат латышские СМИ. Не знаю, это какая-то попытка перед выборами приглушить этнический фактор? Хотя тогда бы постарались бы об этом посильнее раструбить. Или же на самом деле именно для русских типа обманки-вроде как отказались, а по сути все тоже самое. Просто термин другой.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > kolpants 19.07.2018. 12.56

  Nez ko “nacionālpatrioti”, kuriem sabiedrības šķelšana ir pastāvēšanas jēga un izdzīvošanas jautājums, teiks par šo savas ministres izteikumu, ko es atbalstu: “Taču laiki mainās, un, kā norādīja kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība), mēs dzīvojam “hibrīdkara ap­stākļos” un sabiedrība ir jāsaliedē, tāpēc viens no pieminētā plāna uzdevumiem ir nacionālās kultūrtelpas stiprināšana – ne tikai latviešu, bet līdzās tai arī līvu un mazākumtautību kultūrtelpa.”
  http://www.la.lv/hibridkara-apstaklos-izsvitro-latvisko/

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > tonijs 19.07.2018. 13.01

  Хотя с другой стороны-писать и принимать могут что угодно, по делам судить надо. Тем более нет никаких гарантий, что завтра опять что-то придумают в продолжение, например, запретят русский на рабочих местах. И тоже с пеной у рта будут доказывать, что это только для блага самих же русских, побольше языковой практики мол будет

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > tonijs 19.07.2018. 13.08

  почитал. Один существенный вопрос
  Все красиво. Salīdzinājumā ar 2015. gadu ievērojami palielinājusies mazākumtautību pārstāvju, īpaši jauniešu, piederības sajūta Latvijai. Kopš tā laika esot būtiski samazinājies to cilvēku skaits, kas padomju laiku vērtē kā ļoti labu (16% šogad salīdzinājumā ar 29% 2015. gadā). Mainoties arī mazākumtautību pārstāvju svētku svinēšanas paradumi: 9. maija atzīmēšana sāk zaudēt savu lomu, savukārt palielinās 18. novembra un 4. maija atzīmētāju īpatsvars. Kā informēja kultūras ministres ārštata padomnieks sabiedrības integrācijas jautājumos Mārtiņš Kaprāns, šie dati iegūti Sociālās atmiņas pētniecības centra un pētījumu centra SKDS veiktajās iedzīvotāju aptaujās 2016. gadā.
  И последнее предложение – про данные 2016 года. Офигеть.. Министерство оперирует данными 2016 года, когда еще и близко не было никаких разговоров о школьной реформе , запрете русского в частных вузах и запрете на агитацию на русском.

  Но зато теперь понятно, почему эти мероприятия затеяли. Это ж если все пустить на самотек, таким темпом бы к 2022 году и мало русских школ осталось бы, и на 9 мая меньше приходило бы, и Жданок не вернулась бы…
  Это что ж пришлось бы на выборах 2022 года говорить? А так раз! И все в порядке, как обычно!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > kolpants 19.07.2018. 12.27

  Nepārdzīvo, ja tavējie staļinisti – rusisti, kopā ar latviski runājošiem čekas projektiem: Vienotību, JKP vai Par (OIK) dabūs Saeimas vairākumu, arī kononovieši būs valdībā. Par ko tāda neapmierinātiba, ja WWII noziegumu mantinieki jau 9 gadus izvazā Rīgas budžetu, bet to tuvākie sabiedrotie: Rinkēvičs un Kazlovskis, 7 gadus grauj valsti ne sliktāk, ka to darītu Ušakovs, vai Urbanovičs?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > altinyildiz 19.07.2018. 12.37

  Про Ригу ты лучше у своих спроси-как это надо было умудриться так похозяйствовать, что даже свой родной избиратель не проголосовал, даже 5% не набрали и после выборов 2009 года в рижскую думу тевземцы даже не попали? Ну и подружку Ушаковых Броку не забывай!

  Ну я тебе не буду опять повторять про коммуниста Раснача, чтобы не слышать эти убогие отмазки “ну он же просто рядовой был”. Любая армия или партия как раз и держится на рядовых! И чем больше рядовых, тем сильнее партия.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > kolpants 19.07.2018. 12.56

  Brokas kundze neatraidīja savu senu draudzeni, tikai tāpēc, ka tā aprecējusies ar NKVDešņiku pēcteci un pidrillu, jo saprot, kā viņa tāpat ilgi necietīs Ušakova sajūsmas pilnos stāstus, kā tas kopā ar savu pieredzējušāko biedru, Šleseru, nedēļas nogalēs inspicēja Vecrīgas gej – klubus.
  Par “komunistu” Rasnaču sākšu domāt, kad pēdējais kompartijas darbonis, čekists un čekas ziņotājs, staļiniskais izdzimtenis, krievu šovinists un sātanists, 9. maija svinētājs, būs saņēmis pelnīto.

  0
  -1
  Atbildēt

  2

  tonijs > altinyildiz 19.07.2018. 12.58

  Lai domātu, ir vajadzīgas smadzenes.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > tonijs 19.07.2018. 13.06

  Laikam jau, koprofāg, kad pirmo reizi paņēmi rokā čekista sūdaino daiktu, pat nepadomāji, kādu graujošu iespaidu tas atstās uz tavām smadzenēm?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > altinyildiz 19.07.2018. 13.10

  просто гениальные по своей наивной простоте отмазки)))

  +1
  0
  Atbildēt

  0

altinyildiz 18.07.2018. 10.38

Trampa kunga ievēlēšana kremlim sagādāja ne mazāku histēriju, kādā krita ienaidnieki: Freiberga, Streips un bars žurnaļjugu – politmauku un citu neliešu, Tomsona pastāvīgo viesu, jo uzreiz bija skaidrs, ka uz Restart II nevar cerēt, ka ASV nenoskatīsies caur pirktiem uz visas Ukrainas, vai vēl kādas valsts sagrābšanu, kā bija gadījumā ar Krimas aneksiju. FSB publicēja šo to nesvarīgu no Klintones sarakstes, cerībā izraisīt amerikāņu žēlumu, taču šoreiz krietnie pilsoņi, kuri aiz žēluma bija ievēlējuši pretīgo melnādaini, šoreiz izrādījās pragmātiķi.
Iejaukšanās Latvijas vēlēšanās notiek jau gadiem, spriežot pēc tā, kā čeku apkalpojošās žurnaļjugas izkārnās uz latviskām partijām un slavē čekas projektus: Vienotību un JKP. Čekas paskvilu skribents, visa latviskā nīdējs, Aivars Ozoliņš, ar to nodarbojas jau ilgāk par 20 gadiem.

+1
-1
Atbildēt

0

kolpants 18.07.2018. 10.10

Но теперь уже примерно понятно, на что будут давить правильные партии. “Русские идут”, но под соусом “не все так плохо, это негативная ПР кампания, голосуйте за нас, иначе будет хуже и т.д.”
Интересно, спасет ли это новое единство? И что они еще придумают за оставшиеся пару месяцев? Или все-таки НА и СЗК создатут коалицию, получат боле 50%?
И как обычно, возьмут единство. Как обычно, единство будет голосовать за все коалиционные соглашения. И как обычно, через 3,5 года, перед очередными выборами будет оправдываться “мы были против, но ради коалиции, ради стабильности, когда за порогом Москва-нам приходилось голосовать, ну а так “не виноватые мы””

0
-2
Atbildēt

0

kolpants 18.07.2018. 10.04

Вполне вероятно, что на выборах в Крыму и могли подкрутить результаты выборов. Но и так было понятно, что большинство будет за присоединение. И сами новые киевские власти сделали все возможное, чтобы крымчане (в основном русские) почувствовали, что их мало того что записали в граждане 2 сорта, но при этом еще и само отношение соответствующее.
Если по улицам маршируют толпы с лозунгами “москаляку на гиляку” (русского на нож) и в общественном транспорте флешмобы “кто не русский, тот прыгает”, а власти только ухмыляются “да ладно, ничего страшного, это типа шутка”, а ЕС только что-то невнятно бубнит “ну зачем так, это же вроде как не толерантно”, то какие ожидания должны быть у крымчан?
Представим-в Риге в власти приходят ультранационалисты. Сразу законами запрещается русский язык, парочку депутатов из Согласия на выходе из Сейма избивают и закидывают в мусорный бак-какие настроения будут в Даугавпилсе? И насколько вырастет количество желающих проголосовать за присоединение к России?

0
-2
Atbildēt

2

  Drosma > kolpants 18.07.2018. 10.12

  kaunies – krievi Latvijā ir okupācijas sekas un apgalvojums, ka krievi sajūtās kā otrās šķiras pilsoņi ir tikai un vienīgi tas apstāklis, ka okupanti vairs nav okupanti – viss

  elle un indija – kolpant, kā tev mēle nekalst – rīgu jūs ušakova valdīšanā esiet padarījuši par netīrāko un šmucīgāko pilsētu – es varu 3x dienā noiet pa Rīgas centru un nedzirdēt latviešu valodu, bet zvani uz jebkuru valsts iestādi, nerunājot nemaz par privātām iestādēm Latvijā – kā man atbildi – izvēlieties valodu – un krievu nereti ir pirmā iespēja – kas ne cits kā krievu valdīšana tā ir – un tu vēl žēlojies ! un tikai tāpēc, ka esi zaudējis krievu okupantu privilēģijas – iedomājies – kaut kādi latvieši – sīkas blusas latviski grib runāt un krieviski neatbild- oj – kā nu no tā jācieš nabaga krieviem

  vakardien peldējos Vakarbuļļos – zvēru – pirmie latviski runājošie , kurus dzirdēju bija jau pie mašīnas –

  viss – viena vienīga krievu valoda, bet redz- krievam vēl nav gana – vēl vaid un raud un sūdzās, ka netiekot cienīts ….

  fuj kolpant, fuj ….

  +4
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Dusma 18.07.2018. 10.17

  насчет грязи просто вранье, наглое и откровенное. Если вы проголосовали за политиков, которые утвердили такое решение по замку света-это ваши проблемы! Любая критика в сторону решений замка света воспринималась как нападение на независимость Латвии
  Такое же вранье насчет русского языка и “не слышу латышского”. Я уже сколько раз в магазинах переходил на русский, слыша, что продавец говорит с акцентом на латышском. С акцентом, но говорит!
  Раньше не переходил, а теперь благодаря вашим политикам перехожу. И буду переходить, услышав хоть малейший русский акцент. Вы же заявили “сами берегите свой язык” -вот и буду беречь! А если вам неприятно слышать на русском разговор двух русских-ну уж извините, можете свои обиды засунуть куда подальше.

  0
  -3
  Atbildēt

  1

  Drosma > kolpants 18.07.2018. 10.24

  iedod savu epastu – nosūtīšu tev bildes , nelietim, lai tu beidz melot – es telefonā esmu sabildējusi Rīgas ielas – pagājušajā vasarā Livu laukuma brandmūri rotāja uzraksts rīga top tīrāka – es katru rītu par to vienkārši nervozēju – pretī nāk tūrīstu grupa – visa ietve pēc nakts uzdzīves papīru pilna- tūristu mīnājas pa to un spārdās – forši ne?
  nerunājot par putekļiem un atkritumu gružiem

  man jau ir kaimiņi kuri arī saka, ka viņus netraucē suņu un kaķu čuras un kakas kāpņutelpā – Debesis mums vienas, bet apvārsnis katram savs –

  +4
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Dusma 18.07.2018. 10.29

  То есть Ушаков виноват, что вы в своем доме не можете решить вопрос с котами? Жильцы не могут за собой дверь в подъезд закрыть? Или не могут просто за своими животными убрать? Кто дом обслуживает?
  А вы видели, что бывает после праздника песни или Лиго или 9 мая? В курсе, что надо всегда несколько часов, чтобы все убрать?

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  Drosma > kolpants 18.07.2018. 10.43

  starp citu, tas arī ir tiesa – ušakovs tik rāda mīlīgus kaķus pa galdu staigāam, bet nodrošināt ka kaķumīļi savāc savu kaķu kakas – to nespēj –

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Dusma 18.07.2018. 10.53

  То есть он еще и убирать должен за чужими питомцами? А как полиция самоуправления кого оштрафует, так потом визг стоит “что они себе позволяют, что это за русские манеры штрафовать, это же всего лишь котик или собачка покакали”
  Ответа на вопрос про обслуживающую фирму нет-очевидно, это не Rīgas namu pārvaldnieks/. А вы в курсе, что тротуары у дома должен убирать владелец дома?

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  Drosma > kolpants 18.07.2018. 11.24

  KOLPANT, nekaitini mani. Ušakovam tāpat kā prezidentam ir jābūt labajam piemēram , es nesaku ka viņam jāvāc , bet lūk jāorganizē, tīrība un krātība jāliek par pienākumu – tas gan

  tagad tikai te kačā pravas – bet kuri pienākumi! atbildība – to tikai no mums latviešiem prasiet – kaunies ! šovisnists sasodītais !

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Dusma 18.07.2018. 11.31

  короче, свое дерьмо мы убирать сами не будем, пусть нас Ушаков заставит!
  Железная логика!

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  Drosma > kolpants 19.07.2018. 08.17

  es jau pateiktu vēl skarbāk, kolpant par to djermo – bet lai nu paliek ….

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > kolpants 18.07.2018. 11.08

  Ja rakstīsi vienā teikumā, daudzi izlasīs. Taviem, ķeburiem, kas ir viens no galveniem krievu atpalicības cēloņiem, no kuriem ir atteikušās vairākas valstis un tautas un atteiksies arī pārējās, nepietiek vienkārši laika. Ja nezināji vēl, kiriļicas lietotāji lasa par 25 % lēnāk.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > altinyildiz 18.07.2018. 11.20

  Ну ты же читаешь) мало того, я думаю, ты и пишешь очень хорошо по-русски!
  И вообще чувствуется в тебе такой комсомольско-коммунистический задор в плане написания различных патриотических или обличающих текстов!
  На 99% уверен, что ты был в партии и не рядовым членом.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Atis Priedītis 18.07.2018. 08.51

Mēs mīcāmies pa dubļiem. Gandrīz droši var teikt, ka nākamā Saeima būs tikai pagaidu Saeima, labākajā gadījumā uz pāris gadiem. Ticamākais, ka pirms Saeimas vēlēšanām “čekas maisi” atvērti netiks un turpināsies meli par VDK, kura 80.tajos gados esot veikusi tikai “maigas pārrunas un aizrādījumus”. Kad parādīsies arī publikācijas par to kā viss notika patiesībā, Saeima tiks atlaista.

+2
-1
Atbildēt

2

  altinyildiz > Atis Priedītis 18.07.2018. 10.14

  Čekas maisu atvēršana pirms vēlēšanās būtu tas pats, kas vēl neievēlētam pederastam iznākt no skapja. Atklātos daudz prokremlisko SC un Vienotības, kas kopiski ar čekas mērgļiem: Freibergu, Zatļeru un Maizīti, fanātiski pretojas maisu atvēršanai, politiķu draugu, radu, ziedotāju, padomnieku, biznesa partneru un interešu klubu biedru uzvārdu.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  kolpants > altinyildiz 18.07.2018. 10.18

  Не забудь добавить, что и Раснач коммунист, вступил на всякий случай в последний момент, наверно не знал еще, кто победит
  Так что и про людей из НА не забывай в этих мешках))

  +3
  -2
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > kolpants 18.07.2018. 10.44

  Rasnača kungs līdzīgi kā 90% SC staļinistu, WWII noziegumu mantinieku un 50% tās paģeļņiku, Vienotības, politiķu bija kompartijas ierindas biedri. Tas ir pavisam cits, nekā būt kompartijas funkcionāram, vai čekas ziņotājam ar nolūku maksimāli kaitēt latviešu tautai.

  +1
  -1
  Atbildēt

  2

  kolpants > altinyildiz 18.07.2018. 10.57

  А что же он тогда вступил в партию, когда уже даже стали появляться организации, декларирующие свою борьбу за независимость?
  И почему он ВООБЩЕ стал вступать в партию, которая представляет оккупационную власть? Даже не представляет, а осуществляет!
  Он же при вступлении и некую клятву или присягу приносил и т.д. ПОЧЕМУ?
  Как я теперь знаю, может он и вступал ради карьерного роста в рядах партии, да просто не успел?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > altinyildiz 18.07.2018. 10.57

  кстати, в своих решениях верхушка КПСС как раз и основывалась но одобрении своих рядовых членов!

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > kolpants 18.07.2018. 11.17

  Ja nezināji vēl, gandrīz visi tie, ar kuru balsīm 1990. gada 14. martā tika atcelts PSRS konstitūcijas 6. pants, bija kompartijas biedri. Tie nebija cilvēka seju zaudējušie rubiki, alksņisi, ždanokas un citi izdzimteņi, kuri vēl 1991. gada augustā. bija izbeidzami, kā traki suņi.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  kolpants > altinyildiz 18.07.2018. 11.22

  О да, теперь все вдруг оказались такими патриотами, которые вступали в партию, чтобы ее изнутри подрывать)))
  Но наверно, еще не все содержание мешков почистили, опасаются, что могут где-то при публикации проскочить “ненужные” сообщения, в которых будет видно, как они “подрывали изнутри”))

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > kolpants 18.07.2018. 12.20

  Čukča tikai raksta, bet nelasa nemaz. Es darīju zināmu, ka astoņdesmito gadu beigās komunisti nebija homogēna masa un Rasnača kungs atšķīrās no saprāta un cilvēka seju zaudējušiem Ļigačova un Rubika atbalstītājiem.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Drosma > Atis Priedītis 18.07.2018. 10.20

  čekas maisu atvēršana vien visu neatrisinātu tik un tā

  ne mums tiesiska, ne sociāli taisnīga valsts

  lasīji, ko man mums uzbrēca, lai es nekritizējot prezidenta runu, šis esot nevainīgs – nu – ja mums – ir tāda attieksme – turi muti un maksā nodokļus – tad kā Tu esi iedomājies, ka kaut kas mūsu sabiedrībā var mainīties?

  Vai es jau nezinu kuri bija čekisti, kuri čekas kalpi, kuri komunisti? Zinu . Kur likumi , kas nelaidīs komunistus un čekas kalpus pie teikšanaS?

  Kur likumi , kuri novērsīs korupcija, kur tiesneši, kuri saliks cietumos korumpantus?
  Čekas maisu atvēršana to atrisinās?

  Lasīju Tavas atmiņas. Labi, tās ir godīgākas un taisnīgākas kā valsts dārgi apmaksāto literāro kruzuļu izdevumi, bet …. vai Melānijas hronika kaut kā mūsu sabiedrību ietekmēja, jeb vienkārši sisrsnīgi kolektīvi paraudājām ?

  Es nesen biju Likteņdārzā un baigi vīlos. Piemiņa represētiem un piemiņa sportistiem. Vai tur atkal nav čekas garā roka visu smetusi vienā mudžeklī?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Dusma 18.07.2018. 10.50

  Paldies Dusmai! Atklāti sakot, vismaz manas atmiņas neko nemainīs. Rakstīju tāpēc, ka kļuva pārāk grūti turpināt klusēt un visu slēpt. Tagad vismaz mani paziņas zina, kas patiesībā notika.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > Atis Priedītis 18.07.2018. 12.19

  Ati, protams, ka lasot Tavu grāmatu es arī pukstēju.
  Virsraksts man nepatika. Gan jau neder cīnītājiem un nemaz nē – uzvarētājiem. Gan jau ir pasīvitāte, fatālisms.
  Tad – manuprāt, vajadzēja vairāk nr 1 – par čekas represijām , konkretus uzvārdus – vai to cilvēku aprakstus un nr 2 – vairāk sasaistīt to pieredzi ar šodienu

  “Viss ir sūds” jeb par žultainību Latvijā.
  Pirms 7 gadiem Ņujorkā man bija tas gods nedaudz aprunāties ar Andri Nelsonu. Visa cita starpā naivi jautāju, vai viņam nepietrūkst Latvijas Nacionālās operas. Izrādījās, ka ne tikai nepietrūkst, bet ka tas ir bijis smagākais posms viņa dzīvē. Ikdiena saistījās ar kolektīva intrigām, skaudību, nepieciešamību visu laiku pieradīt, ka viņš kaut ko prot un var izdarīt. Ironiski, bet Maestro vajadzēja aizbraukt, iegūt atbalstu un atzinību starptautiski, lai no peramā puikas kļūtu par nacionālo lepnumu. Tā tas diemžēl Latvijā ir.
  Kad pirms pāris dienām mākslas portālā Arterritory.com izlasiju Kim?pēdējām 2 izstādēm veltītu jaunā mākslas kritiķa Tomass Pārups recenziju, atzīšos, ka nedaudz apstulbu. Ne tik daudz par konkrētās recenzijas paviršību un jelkādas nopietnas analīzes trūkumu, bet tieši par tās attieksmi. Viss, šķiet, autoram šajā gadījumā un izrādās jau kādu laiku ir “sūds” – izstādītie mākslinieki, to darbi, tos pavadošie teksti, gidi, galu galā pati institūcija. Saprotiet pareizi, nav ne mazākās problēmas ar to, ka autoram nepatīk konkrētās izstādes vai ir iebildumu pret institūcijas darbu. Nudien, izstādes var būt labas un sliktas, tās var patikt vai nepatikt, un ir svarīgi par to atklāti un kritiski diskutēt. Tomēr ir kaut kādi puslīdz profesionāli un cienīgi veidi, kā to darīt, un ir tomēr bāziski orientieri tam, kas ļauj spriest par mākslinieku un institūcijas darbu kvalitāti.
  Ir skaidrs, ka nekādi absolūti objektīvi kritēriji mākslas vērtējuma lauciņā nav iespējami. Un tomēr, ja gribam tikt tālāk par patīk/nepatīk līmeni, ar kaut ko ir jāsāk. Tā piemēram, spriežot par mākslinieku profesionalitāti, nenāk par ļaunu apskatīties, kas ir mākslinieka izglītība, kur mākslinieks ir līdz šim izstādījies, kādi izdevumi ir rakstījuši par viņa darbiem, kādos vērā ņemamos mākslas notikumos (biennālēs, triennālēs utt.) mākslinieks ir piedalījies, kādus apbalvojumus ieguvis, kādu institūciju kolekcijās ir viņa darbi. Nav šaubu, ka viss uzskaitītais nav nekāds garants – var būt slikti mākslinieki ar lielisku CV, labiem māksliniekiem var būt un ir slikti darbi. Taču, ja, tā kā šajā konkrētajā gadījumā, mākslinieks ir absolvējis Jēlu, regulāri izstādījies un uzstājies pasaules labākajās mākslas institūcijās, ja par viņa darbiem ir izlasāmas virkne recenzijas ietekmīgākajos mākslas medijos – šis mākslinieks, kā minimums, ir nopelnījis cieņu un nelielu iedziļināšanos. Ja ne starp ikdienas izstāžu apmeklētājiem, tad vismaz starp mākslas profesionāļiem noteikti.
  Līdzīgi ar mākslas institūciju vērtējumu. Cik ilgi institūcija pastāv? Ar kādiem māksliniekiem, kuratoriem un institūcijām sadarbojas? Kādos izdevumos tiek recenzētas tās rīkotās izstādes? Kādos starptautiska mēroga notikumos tā ir piedalījusies? Atkal jau tas nav nekāds garants, bet bāzisks filtrs gan. Ar Kim? pirmos trīs gadus vispār neviena nopietna pasaules mākslas institūcija un mediji nerunāja. Tādas organizācijas kā Kim? nāk un iet, ir viegli kaut ko uzsākt, daudz grūtāk ir turpināt. Tieši pēdējos gados redzam starptautisku interesi un atzinību. Tā piemēram, tikai pēdējo 2 gadu laikā Kim?organizētās izstādes ir veselas 3 reizes bijušas izvēlētas paša ietekmīgākā mākslas izdevuma Artforum “Critics Choice” sadaļā. Nav bijusi teju neviena izstāžu cikla, ko nebūtu apskatījuši starptautiskie mākslas mediji. Strādājām ar virkni pasaules labāko mākslas institūciju un daram to uz ikdienas bāzes. Ko es ar to gribu pateikt? Var patikt un var nepatikt, tas ko Kim? dara, un es to gan profesionāli, gan cilvēciski saprotu, bet varbūt, tikai varbūt tas nav “sūds” un visi citi nav idioti.
  Tagad par pašu svarīgāko, un kāpēc rakstu. Šis šķietami nesvarīgais Arterritory.com rakstiņš un tam sekojušie komentāri nav ļāvuši man pilnvērtīgi strādāt jau divas dienas. Un te sanāk vilkt paralēles ar to, kas notiek valstī un par ko runāja Andris Nelsons. Šobrīd tiek uzskatīts, ka Latvijas ekonomikas lielākā problēma ir ne tikai fizisks darba spēka trūkums, bet tā produktivitāte. To ierasts skaidrot gan ar Latvijas iedzīvotāju izglītības un profesionalitātes līmeni, gan Latvijas ekonomikas uzbūvi, gan uzņēmumu un valsts sistēmu, procesu un tehnoloģiju līmeni. Tas viss nenoliedzami, bet es sāku domāt, vai tik tas viss nav saistīts arī ar mūsu “iekšējo kultūru”, ar attieksmi vienam pret otru, savu darbu, uzņēmumiem, organizācijām un valsti. Nav iespējams produktīvi strādāt žultainā vidē.
  Biznesa vadības jomā ir populārs teiciens “culture eats strategy for breakfast”, ar ko tiek domāts iekšējās kultūras lielais un bieži vien iznīcinošais spēks. Labākos uzņēmumus un organizācijas var iznīcināt toksiska vide, un otrādāk. Man sāk likties, kas tas pats attiecās uz valstīm.
  Draugi, ir Latvijas simtgade, mums kopumā neklājas slikti, bet klātos nesalīdzināmi labāk, ja mēs pārstātu uzskatīt un izplatīt – “viss ir sūds”!

  +2
  -1
  Atbildēt

  2

  Atis Priedītis > Dusma 18.07.2018. 12.34

  Dusmai! Grāmatas nosaukumā ir paslēpts noslēpums. Tāpēc tas ir tieši tāds. Atzīšos, neesmu rakstījis par visu. Jo arī šo grāmatu izdevu ar lielām grūtībām. Cilvēki nespēj ticēt, ka kaut kas tāds varētu būt noticis. Uzvārdus atceros ļoti labi, bet nepublicēju apzināti. Patiesībā notikumi bija daudz nežēlīgāki. Bet ja aprakstītu visu pilnībā, grāmatu nepublicētu neviens.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > Atis Priedītis 18.07.2018. 12.49

  nezinu – varbūt tad tieši to vairāk ievērotu – lasīju – tiesa gan tikai virsrakstu ka račko – izdošot savu provocējošāko seksgrāvēju – sak – cilvēki – pietaupiet naudiņu

  tā ir realitāte ar kuru jāreķinās – jāprot sevi , sav dabru reklamēt

  mēs – es domāju no represijām cietušie , protam, raudāt, bet neprotam, pieprasit taisnīgu tiesu – nu neprotam

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Dusma 18.07.2018. 12.57

  Varu paust tikai savu viedokli. Daudz nežēlīgāks ir fakts, ka upuru liecības vispār netiek ņemtas vērā. Viņus uzskata par neesošiem. Jo oficiāli – 80.tajos gados bija tikai “maigi aizrādījumi un pārmetumi”. To, ka daudz cilvēki psiholoģiskā terora dēļ aizgāja bojā, tik drīz laikam jau oficiāli neatzīs. Es vismaz izdevu savu grāmatu, un atzīšos, anonīmi esmu nopublicējis arī visu pārējo. Papildus tam esmu sniedzis arī liecību tiem, kas nodarbojas ar VDK noziegumu dokumentēšanu.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > Atis Priedītis 18.07.2018. 14.50

  Ati,
  savulaik te rakstīju par Tumana grāmatu Varoņi un Varonība Senajā Grieķijā. Tā ir ģeniāla grāmata, jo tā , manuprāt, vienkārši perfekti parāda, ka demokrātija ir tikai tāds mūsu prāta konstrukts par ideālo sabiedrību.

  Saku vēlreiz- jūsu stāsts , personīgā pieredze kādu ieinteresētu tikai tad, ja tie iegūtu pamanāmas formas – kur būtu sekss, asinis, nāve.
  Tā skaistā bērnība ģimenē būtu interesanta tikai kā kontrasts – kā no mīlestības salas – ģimenes indivīds tiek iemests realitātē – bangojošā okeānā

  es nezinu – man nav ne jausmas ar kādiem izteiksmes līdzekļiem par šo čekistu laiku piesaistīt jauno un jaunāko paaudzi -nezinu, patiesi

  manas ģimenes jaunieši klausās melno cilvēku skumjo depresīvo mūziku , jūsu mūziku ar jūsu tekstiem viņi uztvertu kā garlaicīgu vakardienu – manas mammas paaudze to klausītos ar interesi, e svairāk kā vēsturniece pieslēgtos –

  kāpēc Ņujorkā ieveroja Sofi Oksasenas darbu? – jā tāpēc, ka dominēja vardarbība – trulā un izsmalcinātā , bet vardarbība

  nu tāda ir šodiena – tā es to saprotu

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Dusma 18.07.2018. 15.36

  Atklāti sakot man nav mērķis lai kāds sevišķi aizrautos ar manu grāmatu lasīšanu. Tā patiesībā ir mana psihoterapija. Arī šobrīd jebkurš psihologs pateiktu, ka tās visas ir tikai manas fantāzijas. Nerunājot jau par senākiem laikiem. Psihologi joprojām turpina pildīt VDK pavēles un jebkuras sarunas par VDK vajāšanām uzreiz definē kā šizofrēnijas pazīmi un vajāšanas māniju. Skumji, bet tas tiešām ir fakts.
  Daudziem maniem stāstiem ir aculiecinieki, ir dokumentālas liecības. Tikai 100%tīgi zinu, ka aculiecinieki melos, bet visas dokumentālās liecības tiks interpretētas kā nepārliecinošas.

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  Drosma > Atis Priedītis 19.07.2018. 08.25

  Ati, labrītiņ, lūk par to grāmatu kā psihoterapiju, tam gan es piekrītu, par to ir dzirdēts. Tās mūsu latviešu rakstnieces, kuru pamattēma ir vīriešu nelietība un kā mēs ciešam, kur savas aizvainotās sievišķības problēmas pārnes uz visu tautu un mūs par vieniem vienīgiem cietējiem pataisa – jā – tā ir psihoterapija.
  Piesaucu Račko un lai arī tie sekspārdokļi vairāk ir plaģiāts, bet man tas ir apliecinājums, ka tauta literatūrā vairs negrib sevi identificēt tikai par pasīvo elementu, tikai par cietējiem ….

  Mans brālis ir psihiatrs, labs profesionālis un absolūti apolitisks. Dzīvo ārzemēs un nolēmis vairs vēlēšanās nepiedalīties un pieņemt mītnes zemes pilsonību. Neveras man mute viņu nosodīt.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Dusma 19.07.2018. 19.36

  Es esmu uzrakstījis vēl vienu grāmatu. Tā jau atrodas izdevniecībā. Tiks izdota augusta beigās (prognoze). Tajā es esmu jau daudz vairāk rakstījis par notikumiem, kas saistīti ar VDK un mani. Jo grāmatā “Gan jau rīts mūs atradīs”, daudz ko noklusēju tikai tāpēc, ka pretējā gadījumā grāmatu neizdotu neviens. Ir bijuši patiesi notikumi, kuriem tiešām ir ļoti grūti noticēt. Tāpēc jaunās grāmatas žanrs tiek definēts kā fantastika. Blakus acīmredzamām fantāzijām esmu iepinis arī patiesus notikumus, kuriem grūti noticēt, bet kuri tiešām ir notikuši. Grāmata būs fantastikas žanra romāns “Neparastā misija”. Vispirms tiks izdota romāna pirmā daļa “Kristaps”. Manos feisbuka un draugu profilos var atrast nerediģētas versijas faila adresi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Drosma > Atis Priedītis 19.07.2018. 08.27

  nezinu, vai u izlasīji diskusiju zem tās ZČ posta. Es izlasīju , ik pa laikam tādas palasu un zini, kas mani vienmēr satrauc, saskumdina? ka tik neiecietīgi, tik austprātīgi – kurš par kuru tālāk aizpsļaus – ir mūsu patiešām izglītotie, inteiģentie , vispār smalkā gala cilvēki.
  Jā – kaut kādā ziņā es arī nopūšos – hu – es ne pati sliktākā , bet no otras puses ….

  Tā kā ….

  Tā kaut kā

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Drosma > Dusma 18.07.2018. 12.47

  šis ir no Zanes Čulkstenas fb konta – veca , bet loti aktuāla , vai mūžam aktuāla diskusija

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: