Pret Lielo kapu apbūvi un par vērtību saglabāšanu 2

Komentāri (2)

lindab456 15.05.2018. 11.00

Jāpieņem doma, ka Rīgas centrā ir tāda teritorija – 22ha, Dārzu un parku ansamblis “Lielie kapi” ar memoriālām celtnēm, kas ir atpūtas zona ar savu unikālu kultūrvēsturisko pienesumu, izglītojošām un tūrisma attīstības iespējām. Vienkārši jāaizmirst – par apbūvi, jebkādu, gar malām, stūriem, auto stāvvietas, maģistrāles, jebkādas jaunbūves. Lielie kapi ir viena no visvairāk pētītām, dokumentētām pieminekļu teritorijām, LK 80. g-os tika veikta plaša restaurācija, rekonstrukcija, tika atjaunotas kapličas. Situācija, kāda ir izveidojusies šobrīd, ir vairāk vai mazāk apzināta nesaimnieciskuma rezultāts. LK, pirmkārt, ir kapi, veci, pārveidoti kapi, ar kultūrvēsturisku un ainavisku (!) vērtību un akcents būtu jāliek uz konservāciju, restaurāciju, saglabāšanu. Atsākt veikt apbedījumus pilsētas centrā būtu anahronisms, tas būtu pretrunā ar sanitārām normām, bet, galvenais, tiktu izjaukts kultūrvēsturiskais ansamblis.

+1
0
Atbildēt

0

tvverotajs 14.05.2018. 17.05

Diez vai pozīcija “neko nedarīt” šoreiz ir pareiza. Ir jābūt kaut kādai attīstībai un galu galā ir jāpasaka vai Lielie kapi ir kapi vai parks ar vēsturiskiem apbedījumiem.
Ja tie ir kapi, tad tur nepienākas skriet, braukt ar velosipēdiem un izvest pastaigā suņus, ja parks, tad diez vai tur jāuztur daudzas vecās izdemolētās kapličas un nekoptas kapu kopiņas un salauzti pieminekļi.
Manuprāt labākais variants būtu tur atjaunot kapus, varbūt pat kā prestižus kapus, kur varētu apglabāt ievērojamus cilvēkus, vai arī ierīkot kolumbāriju.

+2
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: